Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT + Tools + MODs + ROM 01001,01003 на Alcatel One Touch Idol 6030x

Някой може ли да качи BackUp на Стоков РОМ 01001 от виваком.
Цитирай
Аксесоари

Ако искаш пробвай да качиш някой ром от полския сайт и след това го закачи за Ъпгрейд тула и би трябвало да го хване.
Цитирай

Отдавна не бях писал и влизал тук, но то е защото нямах проблми и всико ми работеше.
Но вчера по ред причини реших да хард-ресетна Idol-а (6030x). След това все пак реших да му ъпдейтна firmware-а (досега си бях с фабричния 01003 (Globul). Изтегли го (100%), провери си го и ми даде да инсталирам. Рестартира се телефона и почна да се ъпдейтва, но ... някъде до 1/3 се запълни бара и даде грешка в нещо си (директория с числа и букви и Update.zip май беше). Реших че не се е изтеглил добре - наново го дръпнах - същото. Направих нов ресет (Wipe data/default setting), проба - пак това. Пробвах и с Wipe cache и след това пак Wipe data - не помогна и това.
Не че ми е чак тъкъв проблем - доволен съм и от сегашния firmware, но ми е интересен казуса. Принципно не ми трябват никакви данни от телефона, така че приемам идеи какво може да се направи.

Lenovo A6000 --- Alcatel IDOL (6030x)
______________________________
MetalHangar18.com  -  Българската МЕТЪЛ зона
Цитирай

Е народе не знам дали някой го е тествал но вече 2 дена съм с 4.2.2 стоков от 6030D.
Ето и линка : http://forum.android.com.pl/f916/stock-r...0x-421076/
Слагате си TWRP и ресторвате съответния бекъп.
За сега всичко си работи нормално.
Ако някой го дразни 2-та сим карта може да се изключи чрез build.prop като се редактира реда dualsim от TRUE към FAULSE.
Или ако не се получи може да ползвате Xposed Framework заедно с GravityBox и от него да я изключите. (ползвайте версия на Xposed 2.3.1 само тя работи с този ром, по-новите вкарват телефона в bootloop, незнайно защо)
Рома е абсолютно стоков взет е от Руснаците защото само те са получили официален ъпдейт до 4.2.2.
Няма Български но пък си има Английски (на мен не ми пречи)
Успех.
Цитирай

Хмм аз сега ще го тествам това (защото след ъпдейта на firmware телефона ми забива от време на време). Но виж какво открих в руски форум - дали е същото и дали работи :


Цитат:Любая прошивка от 6030D для 6030X
Как установить?
1)Качаем Прошивку от 6030D
2)Качаем данный архив > https://yadi.sk/d/BKsZDhpwZaqXU
3)Открываем архив прошивки от 6030D и туда закидываем файлы из архива скачанного со 2го пункта> vold закидываем в system/bin а остальные 2 файла vold.fstab и vold.fstab.nand закидываем в system/etc !
4)Устанавливаем полученный архив и наслаждаемся!

P.S. Можно установить Прошивку как есть от 6030D а потом через root explorer заменить все так же как в 3ем пункте!

Lenovo A6000 --- Alcatel IDOL (6030x)
______________________________
MetalHangar18.com  -  Българската МЕТЪЛ зона
Цитирай

Върнах се към стоковия защото bluetooth от време на време не искаше да се включва и трябваше да рестартирвам телефона.
Но има един много странен проблем с стоковия от известно време. Телефона забиваше и се рестартираше сам. Оказа се че е от ES File Explorer, махнах го и всичко е наред. Незнам защо се получава така. Преди го нямаше този проблем. Явно след последната версия на Експлорера нещо не е както трябва. Някой забелязал ли е го е това?
Цитирай

(2015-03-16, 10:58:06)shirinyan написа:   Явно след последната версия на Експлорера нещо не е както трябва. Някой забелязал ли е го е това?

Не само, че го е забелязал, а беше дискутирано в темата за проблемите. И при мен го имаше този "ефект" и на двата телефона.

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай

Здравейте!
Искам да ви попитам как мога да премахна лентата със суичовете(wifi,gps,airplane, auto rotate и т.н.) от лентата с известия. Благодаря ви предварително!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Здравейте,имам следният проблем :
Телефона се включва и тръгва но стига само до логото и стои така колкото и да чакам.
Пробвах с бутоните и влезнах в бут меню от което дадох фабрични настройки,рестартирах и пак същото...(много пъти)
Проблем се получава и при опит за качване на усб драйверите ,устройството се появява за секунди и изчезва и след това
изписва : неразпознато устройство(пробвах и да кача драйверите ръчно но не стана нищо).
Пробвах всичко но немога да свържа телефона с лаптопа за да успея да кача каквото и да е.

Идеята ми е дали някой е наясно ,има ли начин да кача стоков ром или някакъв бекъп ,или каквото и да било през сд картата
за да подкарам телефона ?
Цитирай

Някой ако може направи един стоков бекъп за флаш туул,защото ми изгасна тела а и не буутва в рекавъри режим
Цитирай

Линкчето за 01001 не става.Някой да не би да има случайно точно това ромче?Не мога да намеря в нета.

Xiaomi user
Цитирай

колеги един странен проблем.
Реших да си върна фабричните през менюто. След като запали телефона не можеше да получава обаждания а само смс за пропуснати при това само като писукане. във известията седи само Х за изтриването му но през текст. реших да върна бекъп пак не стана. накрая тръгнах да качвам други ромове през Carliv и пак греда....сега по странното седи си ми един инсталиран ром от Lenovo и до там. не мога да кача друго камо ли да го изтрия напълно. искам да си кача twrp защото имам бекъп и за него и SP flasha се дъни. сега накъде ? някъкви идеи?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)