Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT + Tools + MODs + ROM 01001,01003 на Alcatel One Touch Idol 6030x
#26

Знам, че не е тук мястото но да попитам. Как става това да мога да се вържа към ad-hoc WiFi? Пробвах да подменя wpa_supplicant, но тогава не ми се включваше WiFi и върнах оригиналния. Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.
Цитирай
Аксесоари
#27

kucarov написа:Знам, че не е тук мястото но да попитам. Как става това да мога да се вържа към ad-hoc WiFi? Пробвах да подменя wpa_supplicant, но тогава не ми се включваше WiFi и върнах оригиналния. Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.

еми за да се вържеш трябва първо да направиш ad-hoc и после по виждаш мрежата и влизаш ad-hoc незнам от лаптоп ли го правиш как ?

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#28

marrto написа:
kucarov написа:Знам, че не е тук мястото но да попитам. Как става това да мога да се вържа към ad-hoc WiFi? Пробвах да подменя wpa_supplicant, но тогава не ми се включваше WiFi и върнах оригиналния. Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.

еми за да се вържеш трябва първо да направиш ad-hoc и после по виждаш мрежата и влизаш ad-hoc незнам от лаптоп ли го правиш как ?

Ползвам другия си телефон като рутер виждам мрежата но не ми дава да се свържа. Бях чел някъде, че самият андроид не поддържа този вид мрежи и затова трябва да му правят корекции, ама аз нз как точно става тая работа :wall: :wall:
Цитирай
#29

kucarov написа:
marrto написа:
kucarov написа:Знам, че не е тук мястото но да попитам. Как става това да мога да се вържа към ad-hoc WiFi? Пробвах да подменя wpa_supplicant, но тогава не ми се включваше WiFi и върнах оригиналния. Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.

еми за да се вържеш трябва първо да направиш ad-hoc и после по виждаш мрежата и влизаш ad-hoc незнам от лаптоп ли го правиш как ?

Ползвам другия си телефон като рутер виждам мрежата но не ми дава да се свържа. Бях чел някъде, че самият андроид не поддържа този вид мрежи и затова трябва да му правят корекции, ама аз нз как точно става тая работа :wall: :wall:

Демек правиш portable hotspot какъв ти е другият апарат ?

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#30

marrto написа:
kucarov написа:
marrto написа:еми за да се вържеш трябва първо да направиш ad-hoc и после по виждаш мрежата и влизаш ad-hoc незнам от лаптоп ли го правиш как ?

Ползвам другия си телефон като рутер виждам мрежата но не ми дава да се свържа. Бях чел някъде, че самият андроид не поддържа този вид мрежи и затова трябва да му правят корекции, ама аз нз как точно става тая работа :wall: :wall:

Демек правиш portable hotspot какъв ти е другият апарат ?

Другият ми е с Windows 6.5 и използвам WMWiFi Router
Цитирай
#31

Ако някой има проблем с драйвера Win7x64 може да опита тези "http://www1.datafilehost.com/d/3fb305c9" , не помня откъде попаднах на този линк но на мен ми свърши работа.

Just an HTC fan...
CM10.1.1 AOSP 4.2.2 Jellybean
Цитирай
#32

да не си объкал линка я погледни ?

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#33

marrto написа:да не си объкал линка я погледни ?
Колега ако имаш предвид линка за драйвера ... все още работи.Просто махаш отметката на "Use our download manager and get recommended downloads" и си сваляш зип файла.

Just an HTC fan...
CM10.1.1 AOSP 4.2.2 Jellybean
Цитирай
#34

gadman написа:
marrto написа:да не си объкал линка я погледни ?
Колега ако имаш предвид линка за драйвера ... все още работи.Просто махаш отметката на "Use our download manager and get recommended downloads" и си сваляш зип файла.

не не shirinyan е сложил линк от youtube

framroot метода работи много добре поне при мен

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#35

marrto написа:
gadman написа:
marrto написа:да не си объкал линка я погледни ?
Колега ако имаш предвид линка за драйвера ... все още работи.Просто махаш отметката на "Use our download manager and get recommended downloads" и си сваляш зип файла.

не не shirinyan е сложил линк от youtube

framroot метода работи много добре поне при мен

офффф....какво съм правил само аз си знам...вече го оправих! мерси :bow:
Цитирай
#36

shirinyan написа:
marrto написа:
gadman написа:Колега ако имаш предвид линка за драйвера ... все още работи.Просто махаш отметката на "Use our download manager and get recommended downloads" и си сваляш зип файла.

не не shirinyan е сложил линк от youtube

framroot метода работи много добре поне при мен

офффф....какво съм правил само аз си знам...вече го оправих! мерси :bow:

викам си аз мойта глава ли издава багажа :rofl:

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#37

това с framaroot не ми се получи след ъпдейта.самата програма ми даде че всичко е успешно,но root checker-а каза че нищо не е станало..може би защото su си остана след ъпдейта без реално да върши някаква работа..както и да е ..по горе описания метод с компа всичко си дойде на мястото

GLav 4.0
Цитирай
#38

profesor-glavcho написа:това с framaroot не ми се получи след ъпдейта.самата програма ми даде че всичко е успешно,но root checker-а каза че нищо не е станало..може би защото su си остана след ъпдейта без реално да върши някаква работа..както и да е ..по горе описания метод с компа всичко си дойде на мястото

ти не си ли с STAR ?

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#39

marrto написа:
profesor-glavcho написа:това с framaroot не ми се получи след ъпдейта.самата програма ми даде че всичко е успешно,но root checker-а каза че нищо не е станало..може би защото su си остана след ъпдейта без реално да върши някаква работа..както и да е ..по горе описания метод с компа всичко си дойде на мястото

ти не си ли с STAR ?
не.с idol

GLav 4.0
Цитирай
#40

profesor-glavcho написа:
marrto написа:
profesor-glavcho написа:това с framaroot не ми се получи след ъпдейта.самата програма ми даде че всичко е успешно,но root checker-а каза че нищо не е станало..може би защото su си остана след ъпдейта без реално да върши някаква работа..както и да е ..по горе описания метод с компа всичко си дойде на мястото

ти не си ли с STAR ?
не.с idol

пробвай така
изтрий рута през supersu unroot и след това пробвай с framaroot

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#41

Mного лесно се руутва с framaroot... Само инсталирате, цъкате на боромир и рескате телефонче и вече имате superuser Smile

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#42

При мене стана идеално с този линк http://alcatelstar.blogspot.com/2013/07/...-idol.html
http://alcatelstar.blogspot.com/2013/08/...-spop.html
За предпочитане е TWRP

Alcatel One Touch Idol 6030X

topor
Цитирай
#43

Колеги можете ли да качите backup на ROM... След моя глупост, телефона се брикна и стъква на логото... Опитах с фактори рeсет, триене на кеш и т.н. но не става... Качих TWRP, но не мога да флашна нещо ROM-а от първата страница, първо ми искаше md5 файл направих го, ама пак ми дава фейл, какво точно трябва дасе направи, че не ми се води на сервиз, се си мисля, че ще го оправя...

Edit:
Ох, оправих го с рестора от първа страница, то не трябва да се пуска като инстал, ами като backup! Мерсаж!

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#44

shirinyan написа:Все още не тестван метод за One Click ROOT, при някой се е получило, ако има желаещи нека пробват и да кажат дали става: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2130276
Framaroot 1.5.3
(@marrto потвърди метода за успешен)
Аз също с него пробвах и потвърждавам, че е ОК. Лесно просто и бързо!

Lenovo A6000 --- Alcatel IDOL (6030x)
______________________________
MetalHangar18.com  -  Българската МЕТЪЛ зона
Цитирай
#45

Lenks написа:Колеги можете ли да качите backup на ROM... След моя глупост, телефона се брикна и стъква на логото... Опитах с фактори рeсет, триене на кеш и т.н. но не става... Качих TWRP, но не мога да флашна нещо ROM-а от първата страница, първо ми искаше md5 файл направих го, ама пак ми дава фейл, какво точно трябва дасе направи, че не ми се води на сервиз, се си мисля, че ще го оправя...

Edit:
Ох, оправих го с рестора от първа страница, то не трябва да се пуска като инстал, ами като backup! Мерсаж!

Моля те кажи как го оправи, че при мен не става. Мъчих се доста време и не става и не става. Направих грешка като натиснах wipe system

Edit:
И аз го оправих с Restore. Файловете трябва да се сложат в папка TWRP. Но тази версия която сте качили, като че ли е по-стара и има разлика от първоначалната моя, обаче, след като опитам да го преинсталирам/ъпгрейдна чрез One Тouch Upgrade ми излиза съобщение, че имам последната версия на софтуера и инсталацията прекъсва. Дайте идеи как да заобиколим тази проверка за версииите и да направя чиста инсталация чрез OT Upgrade. :bow:

ALCATEL One Touch Idol 6030x
Цитирай
#46

В другата тема има линк към 01003Т фирма. Smile

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#47

Lenks написа:В другата тема има линк към 01003Т фирма. Smile

Не го открих! Моля дай линк :bow:

PS Така е като не съм си направил backup :wall:

ALCATEL One Touch Idol 6030x
Цитирай
#48

То е хубаво да се сложи и тука, в началото...

https://docs.google.com/file/d/0B6hn-8jN...pTT0U/edit

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#49

Lenks написа:То е хубаво да се сложи и тука, в началото...

https://docs.google.com/file/d/0B6hn-8jN...pTT0U/edit

Вече е сложено. Само да ми кажете кой го е направил...за да го спомена Smile Confusedatisfied:
И който до сега е бил с 001 да каже как е с 003...какви за разликите и кой е по-добър ?
Цитирай
#50

shirinyan написа:
Lenks написа:То е хубаво да се сложи и тука, в началото...

https://docs.google.com/file/d/0B6hn-8jN...pTT0U/edit

Вече е сложено. Само да ми кажете кой го е направил...за да го спомена Smile Confusedatisfied:
И който до сега е бил с 001 да каже как е с 003...какви за разликите и кой е по-добър ?

Да ти кажа честно с 001 ми се струва по-зле: грее повече, по-стар интерфейс на иконите, по-бързо ми пада батерията. Това са моите впечатления за това търся и 003, защото не си направих бекъп и wipe system през TWRP, за останалото се досещате Wink

ALCATEL One Touch Idol 6030x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)