Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT за наистина начинаещи!(SGS I9000)
#1

Понеже не разбрах нищо от важната тема за руут и трябваше да се мъча с тоя телефон реших да пусна тая темичка, пък дано помогне на някой! Не препоръчвам да пробвате на други телефони освен I9000!!! Smile
Какво ще ви трябва за да руутнете своя Samsung Galaxy S I9000:
Последните драйвъри на Samsung и задължително преди процедурата да се спрат процесите на Kies от диспечер на задачите(на компютъра)!!!
Батерията да е на поне 60%!
Semaphore 2.7.4
Odin3 v1.85

1.Теглите двата файла от по-горе.
2.Стартирате Odin3 v1.85.
3.Зареждате файла Semaphore_2.7.4.tar като PDA(задължително махнете отметката на Re-Partition)
4.Вкарайте телефона в download режим(това става чрез така нареченото three-button-combo или по-просто казано задържате едновременно бутона за намаляване на звука(Volume Down) + home бутона + power бутона. (при изключен телефон) и не забравяте след като изключите телефона да изчакате да извибрира!
5.Свържете телефона с компютъра чрез USB кабел и изчакайте полето ID:COM да стане жълто.
6.Натиснете старт бутона и изчакайте докато не се пусне телефона!

Ако сте изпълнили всичко както трябва вече имате ROOT!!!
:thumbup:
Цитирай
Аксесоари
#2

Този метод може ли да се приложи и за SGS3?

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#3

благодаря брат. Изпълних всичко както трябва, натиснах старта, но виж какво ми показа, и телефона ми сети все още в Download режим ;x

Sony Xperia Z1
Цитирай
#4

Хмм странно. Да не си бутнал нещо, да си го изкл. от USB? Я пробвай пак.

Kapital4o написа:Този метод може ли да се приложи и за SGS3?
Нямам представа как стоят нещата при SGS3, защото нямам опит с такъв. За по-сигурно потърси в раздела за SGS3!
Цитирай
#5

didoroki написа:Хмм странно. Да не си бутнал нещо, да си го изкл. от USB? Я пробвай пак.
мне, като включа USB-то даже си изпиуква компа и даже ми изписа че драйвърите са инсталирани... ;x

Sony Xperia Z1
Цитирай
#6

А спря ли Kies? Я пробвай да изтеглиш наново Semaphore 2.7.4 може да не се е изтеглил както трябва! И изпълни всичко стъпка по стъпка отново.
Цитирай
#7

ами той като е в такъв режим телефона пак ли си работи това Kies? Извинявай брат ако нещо нали не мгоа да чактисам, ама нали ти казвам, не им разбирам на тия телефони, от скоро съм с такъв. Иначе всичко на ново правя както трябва и го пише в същата последователност но пак не става. Освен довечера да видя пак какво става, че след малко тръгвам за работа ;x

Sony Xperia Z1
Цитирай
#8

Трябва да се изясня значи! Спираш Kies НА КОМПЮТЪРА не на телефона! Нали знаеш как се вади диспечер на задачите - натискаш Ctrl+Alt+Delete и от там спираш всички процеси на KIES които видиш!!!
Цитирай
#9

ааа, така кажи ;d довечера ще пробвам, че вече тръгвам от вкъщи. Благодаря за отговорите.
Ама и да питам, гледам че темата е за SGS I9000 и нагоре нали, смис щото моя е 9003, но не вярвам да е това

Sony Xperia Z1
Цитирай
#10

От това е!!! Ще потърся из нета да проверя, но според мен е от това! Просто са различни телефони с различен софтуер! Трябваше още отначало да кажеш, че не е I9000!
Също така трябва и друг ROM да търсиш тези от I9000 ще ти прецакат телефона!!!
Тук се поразрови и може да намериш нещо - http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1368
Цитирай
#11

мда, прецака се на цяло ;d вече нито иска да се включи, нито да влезе в download rejim нито в другия. Показва ми само една картинка, от която разчитам, че няма връзка между компютъра и телефона ;d ще се носи на ремонт ;d

Sony Xperia Z1
Цитирай
#12

Iv4a4u написа:мда, прецака се на цяло ;d вече нито иска да се включи, нито да влезе в download rejim нито в другия. Показва ми само една картинка, от която разчитам, че няма връзка между компютъра и телефона ;d ще се носи на ремонт ;d
Колега това се води soft bricked и може да го оправиш, просто погледни тази тема:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1411768
а има и такава програмка за samsuns galaxy s казва се One-Click UnBrick, дръпни си я от тук:
http://forum.xda-developers.com/showthre...p=15330252
ето ти и клипче за програмката:
http://www.youtube.com/watch?feature=pla...EotRhChSE4

Android Open Kang Project - Desire HD - JBean 4.2.2
Цитирай
#13

vippp написа:Колега ...
Майкоооооо, благодаря брат!!!! Край! Слагам си тоя сайт или по-точно форума в bookmakrs! ;d Вече ще ви наричам Боговете ;d Тея от XDA също са изрОди, разгледах няколко теми от тези които ми даде didoroki, направо тия копелдаци всичко знаят Big Grin В момента съм оставил телефона в DL режим и чакам да втаса този root, които си свалих! Благодаря ви много! А да питам колко време отнема това нещо, защото е още на първата клетка и едва е заредило малко? Някъде в това XDA четох че може от минути до часове да отнеме, ама не съм сигурен че точно за това говориха?

Sony Xperia Z1
Цитирай
#14

Iv4a4u написа:
vippp написа:Колега ...
Майкоооооо, благодаря брат!!!! Край! Слагам си тоя сайт или по-точно форума в bookmakrs! ;d Вече ще ви наричам Боговете ;d Тея от XDA също са изруди, разгледах няколко теми от тези които ми даде didoroki, направо тия копелдаци всичко знаят Big Grin В момента съм оставил телефона в DL режим и чакам да втаса този root, които си свалих! Благодаря ви много! А да питам колко време отнема това нещо, защото е още на първата клетка и едва е заредило малко? Някъде в това XDA четох че може от минути до часове да отнеме, ама не съм сигурен че точно за това говориха?
Това за UNBRICK-a го имало и в нашият форум, просто трябвало да погледнеш няколко теми над тази :

"Как да направим UnBrick на всеки Samsung телефон" от dym:

https://www.androidbg.com/forum/topic147...lefon.html

Докъде стигна, оправи ли се?

Android Open Kang Project - Desire HD - JBean 4.2.2
Цитирай
#15

ами седеше така 30-40 минути и накрая го спрях и рестартирах телефона. Само че трябваше пак да го UnBrick-на и тъчскрийна взе че се орпави, вече си бачка нормално Big Grin Форматирах и SD картата и в момента си качвам на ново нещата. Въпреки че работи, смятам да се пробвам да го root-на отново, и дано тоя път стане. Свалих си последния firmwave или както се казва, ето този е BGMD1-CFROOT-08-06-2013.tar Благодаря за помощта. По-късно пак ще пиша.

Sony Xperia Z1
Цитирай
#16

Iv4a4u написа:ами седеше така 30-40 минути и накрая го спрях и рестартирах телефона. Само че трябваше пак да го UnBrick-на и тъчскрийна взе че се орпави, вече си бачка нормално Big Grin Форматирах и SD картата и в момента си качвам на ново нещата. Въпреки че работи, смятам да се пробвам да го root-на отново, и дано тоя път стане. Свалих си последния firmwave или както се казва, ето този е BGMD1-CFROOT-08-06-2013.tar Благодаря за помощта. По-късно пак ще пиша.


Да с това трябва да стане, запълва се само първото квадратче на Odin-a и трябва да пише PASS, a долу където се изпълняват командите накрая трябва да ти пише enjoy,ready или completed, значи че си готов.
Наличието на икона superuser означава, че е рутнат, но все пак свали си от маркета Root Checker, тази програма показва дали наистина имаш рут.
После си дръпни ROM Manager и чрез него си инсталирай recovery понеже ще ти трябва за инсталиране на ром.
Успех.

Android Open Kang Project - Desire HD - JBean 4.2.2
Цитирай
#17

и да слагаш фирмуер само за твоя модел Wink
Цитирай
#18

Аха, мерси, писах в моята тема какво става, че да не спамя наляво и надясно ;d

Sony Xperia Z1
Цитирай
#19

Би било добре темата да се добави към важни.
Цитирай
#20

vippp написа:
Iv4a4u написа:ами седеше така 30-40 минути и накрая го спрях и рестартирах телефона. Само че трябваше пак да го UnBrick-на и тъчскрийна взе че се орпави, вече си бачка нормално Big Grin Форматирах и SD картата и в момента си качвам на ново нещата. Въпреки че работи, смятам да се пробвам да го root-на отново, и дано тоя път стане. Свалих си последния firmwave или както се казва, ето този е BGMD1-CFROOT-08-06-2013.tar Благодаря за помощта. По-късно пак ще пиша.


Да с това трябва да стане, запълва се само първото квадратче на Odin-a и трябва да пише PASS, a долу където се изпълняват командите накрая трябва да ти пише enjoy,ready или completed, значи че си готов.
Наличието на икона superuser означава, че е рутнат, но все пак свали си от маркета Root Checker, тази програма показва дали наистина имаш рут.
После си дръпни ROM Manager и чрез него си инсталирай recovery понеже ще ти трябва за инсталиране на ром.
Успех.
с CF root.tar който е свалил ще ритне и заедно с това и рековъри тип CWM ще си има...нама нужда от rom manager...нека пробва с клавишната комбинация или да си инсталира Quick Boot от маркета и от него да влезе в recovery

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#21

Здравейте,

Реших да опитам да си инсталирам 4.2.2 Cyber SGSIV-like. Казаха ми, че най-напред трябва да си рутна телефона и попаднах на тази тема.
Направих каквото пише в първия пост и сякаш сякаш всичко е наред. Обаче според RootChecker, който инсталирах от PlayStore телефона не е рутнат! Опитах втори път и пак така - Odin показва на компа, че всичко е успешно, но RootChecker пак дава същото съобщение.
Като разгледах какво имам в приложенията, видях че имам качена програмка Semaphore. Стартирах я и ми излиза съобщение This application only works with SuperUser access! Съобщението се маха с бутона за връщане назад и тогава на екрана пише Script Manager v0.74

Повече не посмях да правя нищо. Моля за съвет какво следва от тук нататък?

SGS I -> Sony Z3
Цитирай
#22

пробвай да инсталираш supersu и да вид им какво ще стане
Цитирай
#23

oska написа:пробвай да инсталираш supersu и да вид им какво ще стане

Добре, продължавам от момента "...Съобщението се маха с бутона за връщане назад и тогава на екрана пише Script Manager v0.74".

Натиснах бутона за "меню" (мисля, че така се казва - долният ляв софтуерен). Появи се сиво прозорче с информация, в която имаше думичката Superuser. Натиснах прозорчето и се стартира PlayStore като директно ме закара да инсталирам програмката Superuser. Инсталирах я. След това стартирах от приложенията програмката Superuser. Тя поиска някакъв достъп и след като го разреших тя нещо направи по телефона.
Затворих я и отново проверих положението с RootChecker - тя също ми поиска достъп Superuser и след проврката ми изписа Congratulations!

Ако всичко , което съм направил е ОК, може би е хубаво по някакъв начин да се добави в първия пост, защото той завършва с
didoroki написа:.....Ако сте изпълнили всичко както трябва вече имате ROOT!!!
:thumbup:
но явно това не е достатъчно.

Сега имам следното питане - трябва ли да деинсталирам програмките RootChecker и Superuser или направо да преминавам към инструкциите за инсталиране на 4.2.2 Cyber SGSIV-like?

SGS I -> Sony Z3
Цитирай
#24

supersu e по-новата версия на superuser
Цитирай
#25

Superuser или Supersu(не знам точно как е при теб) я остави - всяко приложение изискващо руут права ще ги иска от нея, но Root checker не ти е нужна вече и можеш да я махнеш. Smile


PS: Направо можеш да продължаваш със инсталацията на новия ROM!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)