Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT за наистина начинаещи!(SGS I9000)
#51

Или смени Один или преинсталирай драйвърите

http://dox.bg/files/dw?a=2dfaf2f015

http://dox.bg/files/dw?a=761d2c1626

http://dox.bg/files/dw?a=aec6537471

http://dox.bg/files/dw?a=5b5747dc9c

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари
#52

Е супер сега и на мене почна да ми се върти логото на самсунг и да не включва.
Цитирай
#53

Не знам защо ви се получава така! Аз вече на три галактики съм го пробвал и си става. Проверявайте дали са се изтеглили изцяло файловете и следвайте точно написаното! Smile
Цитирай
#54

Ми брат и аз не знам, не очаквах да се вкарам в такъв филм. Даже не ползвам аз телефона, но все пак. Успях да инсталирам 2.3.6 и сега ще видим как ще процедирам..

Сега вече стана....
Цитирай
#55

Преди час и аз реших да си рутна Галаксито, и от почти 40 мин телефона си стои в Downloading... режим и нищо не се случва.Та въпроса ми е колко време отнема рутването.
Сега гледах едно видео и разбрах че не отнема много време ,явно нещо се е е прецакало
Как да излезна от Downloading... режим и дали ще си работи телефона.
И така вече се скапа телефона появи се телефон и компютър и мужду тях удивителна в жълт триъгълник и сега го гледам като голям камък
Помагайте моля.
Цитирай
#56

econt написа:Преди час и аз реших да си рутна Галаксито, и от почти 40 мин телефона си стои в Downloading... режим и нищо не се случва.Та въпроса ми е колко време отнема рутването.
Сега гледах едно видео и разбрах че не отнема много време ,явно нещо се е е прецакало
Как да излезна от Downloading... режим и дали ще си работи телефона.
И така вече се скапа телефона появи се телефон и компютър и мужду тях удивителна в жълт триъгълник и сега го гледам като голям камък
Помагайте моля.

1. Слагаш JWB: https://www.androidbg.com/forum/post185333.html#p185333
2. Изтегляш този kernel: CF-Root-XW_JWB-v4.4-CWM3RFS_Unofficial.zip - разархивираш го на PC и получения *.tar го задаваш като PDA в Odin (телефона трябва да е свързан в download режим).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#57

Значи сега телефона е Downloading... режим
и следва след като се свалят файловете да задада *ТАR файла като PDA в Odin и след това да свържа телефона към компютъра и след това да дам старт.
Това ли е начина да се събуди телефона
има ли друг начин да излезне от Downloading... режим, защото пробвах с бутона за изключване, но се софт брикна
Направих всичко по гореописания начин но телефона изгасна напълно и вече 10 мин чакам,
но не се включва
,защо ли ми трябваше да се занимавам изобщо
Тъкмо си мислех че тръгна ,но се оказа че само се рестартира до логото и за сега му махнах батерията и утре ще пробвам пак .Но какво вече незнам Devil
Цитирай
#58

След флаша с Один влез в recovery и му направи wipe data factory reset и wipe cache partition и reboot system now...в recovery се влиза по същия начин с трите бутона,но сега с Увеличаване на звука

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#59

econt написа:Значи сега телефона е Downloading... режим
и следва след като се свалят файловете да задада *ТАR файла като PDA в Odin и след това да свържа телефона към компютъра и след това да дам старт.
Това ли е начина да се събуди телефона
има ли друг начин да излезне от Downloading... режим, защото пробвах с бутона за изключване, но се софт брикна
Направих всичко по гореописания начин но телефона изгасна напълно и вече 10 мин чакам,
но не се включва
,защо ли ми трябваше да се занимавам изобщо
Тъкмо си мислех че тръгна ,но се оказа че само се рестартира до логото и за сега му махнах батерията и утре ще пробвам пак .Но какво вече незнам Devil

Ами точка 1 от предния ми пост защо я пропускаш нарочно? Обяснено е достатъчно добре като за малоумни със скрийншоти и т.н.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#60

Понеже телефона беше още в гаранция и го занесох в магазина от където го купих.За 50 шекела ще го оправят.Явно още трябва да почета за рутването. Тъй като имам и телефона от подписа ми,и мислех и него да то рутна като му изтече гаранцията ,но явно ще остане така-за сега Smile
Цитирай
#61

Здравейте колеги.Имам Galaxy NOTE.Сменял съм му ROM поне 20 пъти.Няма никакъв проблем. Преди около седмица ми попадна един Galaxy S. Естествено ми се стори бавничък. Четох тук за начините за рутване но се отказах да чета целите теми. Най безотговорно направих каквото си зная без помощ на компютър. Сега съм с CyanogenMod. Телефона работи идеално, много съм доволен.
Цитирай
#62

Здравейте.Не мога да отворя файла Semaphore_2.7.4.tar след като го изтегля за да го заредя в Один.Помагайте че не разбирам много.След като го рутна ще има ли Бг меню?
Цитирай
#63

plmen написа:Здравейте.Не мога да отворя файла Semaphore_2.7.4.tar след като го изтегля за да го заредя в Один.Помагайте че не разбирам много.След като го рутна ще има ли Бг меню?
Леле...абе човек кой ти каза,че ще трябва да го отваряш или разхивираш....както е tar го зареждаш....а относно рута ,той какво общо има с бг менюто... Huh :facepalm:

root е само достъп до системните файлове...не искам да те излагам ,но по принцип човек когато тръгне да прави нещо нали трябва да знае какво прави.Тръгнал си да рутваш ,а не знаеш какво е.Влез в Настройки>>Language & Input (език и въвеждане) и най-горе е езика,избери Български,ако няма си флашни с Один някой европейски всичките имат БГ език

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#64

Киес като ъпдейкна телефона и бг менюто изчезна.Точно за това се опитвам с один.Като не разбирам питам не мисля, че се излагам.Как да сваля файла като tar.Като го сваля е като лист хартия и не дава да го пипам.
Цитирай
#65

plmen написа:Киес като ъпдейкна телефона и бг менюто изчезна.Точно за това се опитвам с один.Като не разбирам питам не мисля, че се излагам.Как да сваля файла като tar.Като го сваля е като лист хартия и не дава да го пипам.
Какво се опитваш с Odin? Има цяла тема по въпроса: https://www.androidbg.com/forum/post185333.html#p185333

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#66

Готово.Благодарение на форума се оправих.
Цитирай
#67

Здравейте, колеги!
Успешно руутнах телефона, но сега искам да
му направя hard reset. Този руут обаче не
ми позволява. Как трябва да се действа
при тази ситуация - да се направи unroot?
Благодаря!
Цитирай
#68

sstefan_14 написа:...
при тази ситуация - да се направи unroot?
...

Ето така: https://www.androidbg.com/forum/post185333.html#p185333

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#69

[attachment=263 написа: didoroki pid='722354' dateline='1371408629']Понеже не разбрах нищо от важната тема за руут и трябваше да се мъча с тоя телефон реших да пусна тая темичка, пък дано помогне на някой! Не препоръчвам да пробвате на други телефони освен I9000!!! Smile
Какво ще ви трябва за да руутнете своя Samsung Galaxy S I9000:
Последните драйвъри на Samsung и задължително преди процедурата да се спрат процесите на Kies от диспечер на задачите(на компютъра)!!!
Батерията да е на поне 60%!
Semaphore 2.7.4
Odin3 v1.85

1.Теглите двата файла от по-горе.
2.Стартирате Odin3 v1.85.
3.Зареждате файла Semaphore_2.7.4.tar като PDA(задължително махнете отметката на Re-Partition)
4.Вкарайте телефона в download режим(това става чрез така нареченото three-button-combo или по-просто казано задържате едновременно бутона за намаляване на звука(Volume Down) + home бутона + power бутона. (при изключен телефон) и не забравяте след като изключите телефона да изчакате да извибрира!
5.Свържете телефона с компютъра чрез USB кабел и изчакайте полето ID:COM  да стане жълто.
6.Натиснете старт бутона и изчакайте докато не се пусне телефона!

Ако сте изпълнили всичко както трябва вече имате ROOT!!!
:thumbup:
Да ама не!Ето това се получава след като всичко съм изпълнил!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#70

Один не е разпознал телефона, така че търси проблема в драйвери, кабел усб порт.
Цитирай
#71

Не знам,но какво ли не опитах да го Root-на тоя GT I9000
 Firmware 2.3.4
 Версия на основната честота I9000XXJVQ
 Версия на ядрото 2.6.35.7- I9000XFJV7-CL499619root@DELL123#2
 Номер на компилация  GINGERBREAD.XFJV7
и не става и не става!
Последно използвах CF-Root-XWJW7 изтеглен от тук 
http://www.androidworld.it/forum/firmwar...oot-57279/
И пак не става.
Само да вмъкна,че пробвах и с One Click Root, и там пък ми дава че не можело да се Root-не.
Някой някакви идеи?
Благодаря предварително!
Цитирай
#72

Здравейте один не ми разпознава телефона а съм инсталирал драйверите за моят модел. Някой може ли да помогне искам да си инсталирам ТWRP 2.8.7 за да мога да си сложа маршмелол 6.0.1

(2017-01-02, 15:15:53)noname galaxy S написа:  Здравейте один не ми разпознава телефона а съм инсталирал драйверите за моят модел. Някой може ли да помогне искам да си инсталирам ТWRP 2.8.7 за да мога да си сложа маршмелол 6.0.1

Извинявам се успях да се справя, а някой може ли да ми даде подходящо ТWRP 2.8.7 за този модел телефон ?
Цитирай
#73

(2017-01-02, 15:15:53)noname galaxy S написа:  Здравейте один не ми разпознава телефона а съм инсталирал драйверите за моят модел. Някой може ли да помогне искам да си инсталирам ТWRP 2.8.7 за да мога да си сложа маршмелол 6.0.1


Извинявам се успях да се справя, а някой може ли да ми даде подходящо ТWRP 2.8.7 за този модел телефон ?

FLASH! Директно! и в Андроид N и в М си го има TWRP, дори по-нова версия от твойта!


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)