Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT на Prestigio MultiPhone 4055 DUO
#1

ClockworkMod и ROOT на Prestigio MultiPhone 4055 DUO

Root направен по този начин, няма да изтрие вече инсталираните от Вас програми и контактите Ви, както и няма да промени настройките, които сте направили на смартфона. НО за всеки случай, направете пълен BackUP на телефона си.

Преди да започнете, свалете необходимите Ви файлове:
1. ---MediaTek USB VCOM--- драйвери за Windows XP, Vista и 7 (32-bit и 64-bit) http://dox.bg/files/dw?a=fe64c513f8
2. ---ADB USB--- драйвери за Windows XP, Vista и 7 (32-bit и 64-bit) http://dox.bg/files/dw?a=aed3616b73
3. Програма за флашване на смастфона ---Smart Phone Flash Tool---http://dox.bg/files/dw?a=efdf12f948
4. ---scatter--- файла с блоковете http://dox.bg/files/dw?a=1dc676d431
5. Преработеният ---recovery.img--- http://dox.bg/files/dw?a=356fd9e5cf
6. Ъпдейт към Firmware-a със: SuperSU, Root Explorer, Adaway http://dox.bg/files/dw?a=dfb1bea020

Същинска част, време е за действие:
1. Разархивирайте ZIP архива MediaTek USB VCOM.zip. Изключете смартфона си и го свържете с USB дата кабела към компютъра (в някои сайтове искат да се извади и батерията, но това не е задължително, аз го направих и без да я махам). Windows ще поиска драйвери за MT65XX Preloader, те се намират в ---МediaTek USB VCOM---, посочете му пътя до там и инсталирайте драйвера.
2. Разархивирайте ZIP архива SP Flash Tool и стартирайте ---Flash_tool.exe---.

[Изображение: 177659235.gif]

От падащото меню ---File--- изберете ---Open Scatter-loading File…--- и посочете пътя до сваленият от Вас файл --- MT6577_Android_scatter_emmc.txt---

[Изображение: 177659236.gif]

Пред Вас ще се появи таблица с разделите на смартфона

[Изображение: 177659237.gif]

Сложете отметка ЕДИНСТВЕНО на ---RECOVERY--- и след двоен клик ще се появи прозорец, в който трябва да посочите пътя до сваления от Вас --- PAP4055DUO.img---

[Изображение: 177659239.gif]

След което натиснете бутона Download

[Изображение: 177659241.gif]

Ще Ви се появи прозорец, който Ви предупреждава, че …………………………(мързи ме да го напиша), давате ---Yes---.

[Изображение: 177659242.gif]

Изваждате USB кабела от компютъра и го вкарвате отново, след което започва записването на новият ClockworkMod Boot Loader в смартфона Ви. Възможно е в процеса на зареждането, компютъра да изпише, че е намерен нов хардуер и да поиска драйвери (на мен ми ги поиска, когато го направих за първи път на служебния компютър под Windows XP и не помня от коя папка му посочих да ги търси, а сега под Windows 7 не го направи). Когато процесът приключи, ще излезе следният прозорец:

[Изображение: 177659243.gif]

Затворете SP Flash Tool, изключете USB кабела от компютъра и стартирайте смартфона си. Чрез файловия си мениджър копирайте файла --- update.zip--- в корена на SD картата.

[Изображение: 177659224.jpg]

Изключете телефона си, след което задръжте бутона за Volume+ и натиснете бутона за включване. Ще се появи следното меню:

[Изображение: 177659220.jpg]

Изберете Install, появява се следното:

[Изображение: 177659230.jpg]

Маркирайте --- update.zip---
И плъзнете стрелката (Swipe to Confirm Flash) на дясно за да потвърдите.

[Изображение: 177659233.jpg]

Когато процесът приключи, че се появи следният екран:

[Изображение: 177659234.jpg]

Изберете ---Reboot System---

Честито, Вашият смартфон вече е с пълни административни праваred.
Цитирай
Аксесоари
#2

Благодаря за изчерпателното и най-вече нагледно описание. :cheers:

Prestigio Multiphone 4055 DUO,Lenovo A3000-H,ZTE Nubia Z7 mini
Цитирай
#3

От днес съм доволен собственик на 4055Duo, обаче искам да си махна дразнещите мелодии при включване и изключване на апарата. Прочетох в един руски форум че това става единствено ако се преименуват или разкарат два файла (bootaudio.mp3 и shutaudio.mp3) намиращи се в: /system/media/. Също не успях да си задам собствена мелодия в mp3 формат, пак там пише че просто трябва да си запиша моите mp3-ки в /system/media/audio/, обаче за целта трябва да имам root права ... Та затова се опитвам да се сдобия с такива, но ...

Правя всичко описано, обаче тук при мен нищо не става след вадене и слагане на USB кабела:

Цитат:Изваждате USB кабела от компютъра и го вкарвате отново, след което започва записването на новият ClockworkMod Boot Loader в смартфона Ви. Възможно е в процеса на зареждането, компютъра да изпише, че е намерен нов хардуер и да поиска драйвери (на мен ми ги поиска, когато го направих за първи път на служебния компютър под Windows XP и не помня от коя папка му посочих да ги търси, а сега под Windows 7 не го направи). Когато процесът приключи, ще излезе следният прозорец:

Чаках 15-20 мин. - никакви индикации, отдолу прогрес-бара дори не започва да се "пълни" в жълто. Все едно няма връзка с телефона. Това под Win7-x64, утре може да пробвам същото нещо под WinXP.

Горе-долу колко време е цялата процедура?
Цитирай
#4

Цитат:Правя всичко описано, обаче тук при мен нищо не става след вадене и слагане на USB кабела
Цитат:Чаках 15-20 мин. - никакви индикации, отдолу прогрес-бара дори не започва да се "пълни" в жълто. Все едно няма връзка с телефона. Това под Win7-x64, утре може да пробвам същото нещо под WinXP.
Горе-долу колко време е цялата процедура?

Снощи, докато правих скрийншотовете за темата, забелязах интересен факт, който може би е причината да не се получи при теб. Телефона след известно време губи връзка с компютъра и трябва да се изключи от USB-то и да се свърже отново. Днес ми направи впечатление, че го прави и когато си седи закачен за PC-то в режим Storage, след около 5-мин., но реших че е от неоригиналния Data кабел, който ползвам (дълъг е 2 метра, а за мен това си е удобство). Пробвай да не се мотаеш много между стъпките, а също така след изключване от USB-то преди повторното изчаквай 3-4 секунди. Ако и това не помогне, пиши, ще кача друг ---********.img--- файл (къстъм не стоков), с който руутнах моя телефон. Има леки модификации по него, за това не съм го качил в темата.
Когато започне да записва имиджа, лентата отдолу първо се пълни в червено (изриване на стария) а после се пълни в жълто(записване на новия). Това трае не повече от 10-15 секунди. А цялата процедура по руутването не отнема повече от 5 минути. Също така според мен проблемът ти не е от битовете или версията на операционната ти система. Също така пробва ли, да го флашнеш с махната батерия? При теб също може да пробваме и с друга версия на SP Flash tool. 4PDA.RU в темата си за руутването на този телефон са дали и друга версия на SP Flash tool в случай, че с тази не стане.
.
Желая успех, ако имаш проблеми пиши, всеки проблем има поне 101 решения Smile
Цитирай
#5

Благодаря за бързия отговор.
При мен като включа USB кабела (при изключен телефон) веднага си познава модела PAP4055Duo_нещо_си че е включен и около 15 сек. след това - модел PAP4055Duo_нещо_си - removed! Без да пипам кабела, просто сам се "разкача". Кабела и с неговия си оригиналния и с друг (и двата къси около 40-50см.) едно и също е. Може би и затова на цитираната стъпка спира и нищо не прави. Тия дни ще пробвам на друг компютър, на чисто да сложа драйвери, etc. и този път ще махна и батерията.
Всъщност остана само да разкарам стартъп и шътдаун мелодиите. С качване на къстъм мелодии се оправих. Ако някак си преживея тези дребни проблеми - и не се получи рутването - ще си карам така.
Сега като се сетя май не бях мушнал SD карта когато пробвах, може и това да е причина, знам ли. Като пробвам - ще споделя какво в станало независимо от крайния резултат.
Цитирай
#6

Щом го разпознава като
Цитат:PAP4055Duo_нещо_си
, значи не е ShutDown-нат телефона. Извади батерията и тогава пробвйй пак. Даже, за да избегнеш проблема и с разкачането, ако искаш пробвай да го свържеш към USB-то едва след
Цитат:Ще Ви се появи прозорец, който Ви предупреждава, че …………………………(мързи ме да го напиша), давате ---Yes---.
.
Цитирай
#7

Имам следния проблем под windows 7
Когато включа усб-то в компютъра в device manager-a се появява с 1-2 секунди устройството mt65xx и изчезва.
Няма начин да инсталирам драйверите. Пробвах на два компютъра и все същото.
Просто самия уиндоус премахва самия телефон от менаджера.
Цитирай
#8

Пробвай да дадеш ---Scan for hardware changes--- от ---Device Manager--- и веднага като се появи телефона, да го насочиш ръчно към папката с драйверите. Също така, понякога има проблем при свързване към предния панел с USB-тата. Пробвай да свържеш телефона към USB-тата, които са отзад на компа.
Ето и линк към YouTube, където руснаците са качили клипче, как се слагат драйверите и се префлашва телефона. http://www.youtube.com/watch?v=t8_JesNOz...e=youtu.be
А също така погледни и този линк http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2206421 ---Instructions MTK6577 USB VCOM Driver Installation---
Пожелавам успех Smile .
Цитирай
#9

bsdnikolov написа:
Цитат:Правя всичко описано, обаче тук при мен нищо не става след вадене и слагане на USB кабела
Цитат:Чаках 15-20 мин. - никакви индикации, отдолу прогрес-бара дори не започва да се "пълни" в жълто. Все едно няма връзка с телефона. Това под Win7-x64, утре може да пробвам същото нещо под WinXP.
Горе-долу колко време е цялата процедура?

Снощи, докато правих скрийншотовете за темата, забелязах интересен факт, който може би е причината да не се получи при теб. Телефона след известно време губи връзка с компютъра и трябва да се изключи от USB-то и да се свърже отново. Днес ми направи впечатление, че го прави и когато си седи закачен за PC-то в режим Storage, след около 5-мин., но реших че е от неоригиналния Data кабел, който ползвам (дълъг е 2 метра, а за мен това си е удобство). Пробвай да не се мотаеш много между стъпките, а също така след изключване от USB-то преди повторното изчаквай 3-4 секунди. Ако и това не помогне, пиши, ще кача друг ---********.img--- файл (къстъм не стоков), с който руутнах моя телефон. Има леки модификации по него, за това не съм го качил в темата.
Когато започне да записва имиджа, лентата отдолу първо се пълни в червено (изриване на стария) а после се пълни в жълто(записване на новия). Това трае не повече от 10-15 секунди. А цялата процедура по руутването не отнема повече от 5 минути. Също така според мен проблемът ти не е от битовете или версията на операционната ти система. Също така пробва ли, да го флашнеш с махната батерия? При теб също може да пробваме и с друга версия на SP Flash tool. 4PDA.RU в темата си за руутването на този телефон са дали и друга версия на SP Flash tool в случай, че с тази не стане.
.
Желая успех, ако имаш проблеми пиши, всеки проблем има поне 101 решения Smile

Колкото и различни начини да тествам не става и нестава ако някой има нерви да помага ето моя скайп billyrozino, благодарско на отзовалите се.
Цитирай
#10

Пробвай с тези драйвери:http://dox.bg/files/dw?a=fe4d0d65c2 и с тази версия на ---SP Flash Tool--- http://dox.bg/files/dw?a=f57f146196
Цитирай
#11

И 2та файла са едни и същи, SP Flash Tool- го няма, пробвах с тези драйвери не става,за сек показва някаква вразка и до там все едно прекъсва,имам кабел на хтс който е съвместим пак същатата .
Цитирай
#12

Извинявай, веднага коригирам http://dox.bg/files/dw?a=f57f146196
Цитирай
#13

И аз мен не става.Пробвах всичко по-горе. :facepalm:
Цитирай
#14

ADB USB--- драйвери за Windows XP, Vista и 7 -за какво служат тези драйвери.Да не би от тях да зависи нещо.
Цитирай
#15

Пробвах всичко написано дори и по линковете които са дадени няма свързване и това е.Тествах всички юсб та нестава и нестава като свържа кабела за сек. ми показва чесе свързва и до там качих снимка с грешката.
Цитирай
#16

Имам чувство че ни убягва някоя настройка в самия телефон. :/
Цитирай
#17

Единственото за което се сещам, е в менюто Опции на програмиста, да дадеш отметка на Отстраняване на грешки. Опитай да го включиш след това към компютъра, без да го изключваш и изчакай да видиш дали няма да се инсталира драйвера. След това опитай пак да го изключиш и след това го свържи към УСБ-то, като не включвай никакви други програми. Само телефона, изключен, го включи към УСБ-то и изчакай да видиш дали ще се инсталира драйвер.

Успех!

:cheers:

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#18

Кабела го намира до момента в който пускам SP Flash Tool
Цитирай
#19

Чакай малко, какъв кабел? Като пуснеш ФлашТул-а, телефона трябва да не е свързан към компютъра, телефона му махаш батерията, слагаш я и БЕЗ да го включваш(телефона), го свързваш към УСБто. Преди това във ФлашТул-а си натиснал Download и всичко тръгва само.

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#20

mihof33 написа:Чакай малко, какъв кабел? Като пуснеш ФлашТул-а, телефона трябва да не е свързан към компютъра, телефона му махаш батерията, слагаш я и БЕЗ да го включваш(телефона), го свързваш към УСБто. Преди това във ФлашТул-а си натиснал Download и всичко тръгва само.
В нашия случай не става. Пробвано няколко пъти :power:
Цитирай
#21

Между другото, какви са ви компютрите? Да не е там проблема? Защото имам стар компютър (със Core2Duo е, ама си е стар Smile ) и към него не мога да включа нищо към УСБтата, просто хардуерен проблем... Опитайте на друг компютър, иначе не ми изглежда нормално състояние за нов телефон.

Lenovo A820
Prestigio Multiphone 4505 DUO
Цитирай
#22

mihof33 написа:Между другото, какви са ви компютрите? Да не е там проблема? Защото имам стар компютър (със Core2Duo е, ама си е стар Smile ) и към него не мога да включа нищо към УСБтата, просто хардуерен проблем... Опитайте на друг компютър, иначе не ми изглежда нормално състояние за нов телефон.
Аз пробвах на три. Два хубави на уин 7 и един на XP. Никаква разлика. За секунда две се появява телефона и изчезва.
Друго което забелязах и ме навежда на мисълта, че проблема е в телефона, това че всеки път след опити за ROOt му се разваля часа и датата.
Цитирай
#23

Някой сети ли се, да пробва със свалена батерия?
Цитирай
#24

Не мисля, че е от компютрите. Офисния ми е Sempron LE-1200, 2GB DDR2, MB Abit NF-M2S, VGA nVidia 6100 (onBoard), WinXP x86, докато домашния е Core2DOU E6400, 3GB DDR2, MB Abit P35, VGA nVidia 9800GTX+, Win7 x86. Проблеми и на двата с драйверите нямам.Телефона си го руутнах от раз. Даже в къщи махнах руута и го направих наново, за да направя инструкцията.
Цитирай
#25

bsdnikolov написа:Някой сети ли се, да пробва със свалена батерия?
Аз да няколко пъти,изобщо не се появява телефона.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)