Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как се прави FULL BACKUP с "SP FLASH TOOL" на Alcatel One Touch STAR/IDOL
#26

marrto написа:А относно MD5 mismatch изтрий цялото съдържание от nandroid.md5 където е в папката на бакъпа и carliv(пеперудата) ще можеш да възстановиш бакъпа.
Не става... Пак ми давам MD5 missmatch... :capitulation: Никой ли няма бекъп на Глобулския 01004? :unknw:

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай
Аксесоари
#27

Auris 1.6 vvt-i написа:
marrto написа:А относно MD5 mismatch изтрий цялото съдържание от nandroid.md5 където е в папката на бакъпа и carliv(пеперудата) ще можеш да възстановиш бакъпа.
Не става... Пак ми давам MD5 missmatch... :capitulation: Никой ли няма бекъп на Глобулския 01004? :unknw:

неможе да не става трябва да става тогава изтрий този файл и направи нов със същото име nandroid.md5 с празно съдържание, но го направи с някой file браузър от телефона

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#28

marrto написа:неможе да не става трябва да става тогава изтрий този файл и направи нов със същото име nandroid.md5 с празно съдържание, но го направи с някой file браузър от телефона
Бирата е от мен! Отново съм със стоковия си 01004Т, дори му направих един фактори ресет и сега е като от магазина! Dance :thumbup:

Мерси, Марто, бирата е от мен!

П.С. Д'еба алкателите... Толкова Мотороли, HTC-та и какво ли още не съм флашвал и всичко винаги е било на 6, този ме изпоти здраво... Е, сега вече след като знам кое и как, нещата от тук нататък ще бъдат далеч по-лесни! Rock :bow:

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай
#29

Здравейте момичета и момчета,
ще съм ви много благодарен, ако някой качи файловете точно за т.5 от статията, защото телефонът ми се брикна, а само така ще мога да го ънбрикна.
Благодаря предварително!

PSP Phat 5.50 GEN D3 and PS2 Slim Matrix Infity 1.99 and McBoot -> Proud owner since 06.11.2006 and 28.12.2009
Sony Ericsson Xperia X8 Orginal with Android 2.1 -> 2 GB MicroSD -> Proud owner since 17.12.2010
Цитирай
#30

Имам alcatel 6030x! Нямам достъп до bootloader или fastboot или пък няма такова нещо за този модел ? за да мога да си сложа TWR recovery. Някой може ли да ми помогне?
Цитирай
#31

(2015-12-13, 14:44:45)petko93 написа:  Имам alcatel 6030x! Нямам достъп до bootloader или fastboot или пък няма такова нещо за този модел ? за да мога да си сложа TWR recovery. Някой може ли да ми помогне?

Искам да съобщя, че вече нямам нужда от помощ.
Цитирай
#32

Здр! Може би въпросите ми не са за тази тема, ако е така, моля да бъда извинен. Описания метод за FULL BACKUP с прогамата SP FLASH TOOL , описан от Марто може ли да се приложи за Alcatel Idol mini 6016X? Телефона се сгъбяса и смятам, че ако му се качи друг ром /по възможност Вивакомски, или поне да бъде с БГ меню/ ще се оправи. Лошото е, че съм нов в тези неща и доста ми е объркано за сега. И още нещо към знаещите. Да речем направя пълен BACKUP на телефона. С посочената програма от първото изречение може ли да се качи друг ром и ако  не се получи, може ли да си върна моя си стар ром? Поздрави!

  P.S. Опитвам се да направя Scatter file, но при стартиране на MTK_Droid_Tools ми изписва някаква грешка в полето в дясно, а като натисна бутона "Blocks map" отваря новия прозорец, но нищо не се случва. Ето снимка за грешката. Явно има някакъв проблем, но какво да предприема сега!?


Прикачени файлове
.jpg mkt droid tools_picture_6016X.jpg Размер: 208.04 KB  Сваляния: 4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)