Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Kernel][Neo/NeoV-Arc/ArcS][CM10/MIUIv5]3.4.x kernel[V6-test]
#26

мен ме кефи как върви, бърз, няма засечка или рестарти, спорд мен е много по- добре от ICS, общо взето всичко е ток и жици Rock
само, че при мен батерията ми пада 12% за една вечер, а с GB ~7% това с кернела от снощи v2, дали v1 в това отношение е по- добър понеже @siankatabg споменаваш 4% ?

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
Аксесоари
#27

Няма да е тази вечер версия 03...

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#28

От два дена съм с версия 02 и единствения рестарт беше снощи докато разглеждах снимки в инстаграм.Като цяло съм много доволен от ЦМ10 и от кернела въпреки, че започва да ми липсва бързият 2.3.4

Galaxy S6 Gold Platinum
Цитирай
#29

Някой навит да изпробва утре порт на последната версия на дуумкернела за арк?

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#30

ако нямам много работа, ще го пробвам, само постни линк Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#31

И аз чакам!

Huawei P40Pro
Цитирай
#32

Давай го, ще го тествам веднага Smile. Единственото, което искам да работи на 100% е fastboot мода Big Grin.

Nexus 6
Цитирай
#33

Добре колеги, малко ъпдейт на темата. Имам един проблем които нямам време да погледна. Доста дни пачвах кернела до последна версия 3.0.88 и накрая разбрах че recovery- то не работи коректно.Ако някои разбира от разпечатване на boot.IMG и тестване на различни рекавърита, може да ми помогне в разнищването на проблема и скоро ще има версия 3.Моля ако има заинтересован да ми пише лично. Лек ден.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#34

След много дълго човъркане,пак съм в играта.Туко що компилирах и тествам кернел 3.0.93,за сега всичко работи както трябва.Ще го тествам до утре и ще го кача ако има мераклии да го ползват.Лека вечер пожелавам.


П.С.-Извинявам се на модераторите,по инерция написах коментара,а не видях че последния коментар е мои за да го редактирам.Ще имам да черпя по бира.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#35

е, как няма да има мераклии :bow:

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#36

habib написа:е, как няма да има мераклии :bow:

Радвам се че има хора да го ползват,а не го правя "за родино"

Мисля да забавя малко качването на кернела, защото отново се опитвам да оправя WiFi.Смених му версията с по стара, престанаха рестартите, но пък трудно захапваше и излизаха други грешки свързани с заспиването и събуждането. Оправих тях, сега пак рестартира, но май по рядко. Надявам се да го оправя... Но като се замисля ще го кача като тестов...Дадох и малко повече рам на системата, сега има 366 мб(не съм пробвал с толкова дали ще работи 720p)...

П.С.-Тестовия кернел е качен,моля споделете всеки проблем и ако някои има желание да опита дали 720p снимане работи.Също така наблюдавайте Wi-Fi -я,той ми е най-болната тема.

П.с.2- Нова версия ще излезе до довечера. Кернела е ъпнат до 3.0.94 плюс още някои пачове.В момента отново тествам WiFi да се надяваме че този път съм уцелил кьоравото...

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#37

колега редактирал си си поста и не съм видял, че си поствал и .. Smile трий си меннието и го пускай на ново, така ще ... Smile
иначе кернела върви добре, ама wifi-то доста прекъсва :/
най ми е мъка батерията, иска ми се да издържа повече ама .. :/

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#38

Проблема с Wifi-то глобален. Още не могат да го оправят. Нормално е при билна на колегата, да го има този проблем.

Nexus 6
Цитирай
#39

Забавих се малко,но ето го новия кернел 3.0.94

http://dox.bg/files/dw?a=c93cc5729a

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#40

За последна версия на моя 3.4.х кернел ползвайте тази тема -> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2442265

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#41

добри отзиви има за него, ще взема да го пробвам в събота Smile

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#42

Ще се радвам да споделиш впечатленията си Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#43

На 3.4 не му работи Wi-fi-а дори и след флашване на модулите.

HTC Desire X (android 4.1-full sense,rooted)>Xperia Neo-CM10>Alcatel One Touch Idol 2 (6037Y)-Not Rooted - YET !
Цитирай
#44

rockito912 написа:На 3.4 не му работи Wi-fi-а дори и след флашване на модулите.

Коя версия на кернела и кои ром ползваш?

До сега никои не се е оплакал от това.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#45

и при мен wifi не работи :/ със cm-10-20130908-NIGHTLY-hallon.zip
инсталирах рома с неговия си кернел защото ми вадеше грашка 7 пук уж е 3.4.62-cm10-MiUi-hallon-v5
явно ще чакаме v.6 Smile

иначе върви много добре :bow:

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#46

Не мога да накарам wifi-a да работи!Бях с този v02 linaro 4.7(3.4.61) кернел ,но ми омръзна да ми се губи wifi-a и реших да върна този с които си идва CM10.Но при него изобщо не мога да го пусна,а преди работеше...Помощ Sad

HTC Desire X (android 4.1-full sense,rooted)>Xperia Neo-CM10>Alcatel One Touch Idol 2 (6037Y)-Not Rooted - YET !
Цитирай
#47

Колеги,първо добър вечер.Кернелите ми вече имат около 1000 сваляния,та 1 на 100 има проблем с wifi другите нямат.За да ви работи всичко както трябва,флашнете на ново CM10 и веднага след това модулите.Просто няма вариант да не работи.Даже при MiUiv5 няма проблем.Но все пак флашнете кернела и след това CM10.

habib написа:и при мен wifi не работи :/ със cm-10-20130908-NIGHTLY-hallon.zip
инсталирах рома с неговия си кернел защото ми вадеше грашка 7 пук уж е 3.4.62-cm10-MiUi-hallon-v5
явно ще чакаме v.6 Smile

иначе върви много добре :bow:

Това със статус 7 е моя грешка,ще бъде оправен от следващата версия...(малко ли си блъскам главата да го накарам да работи Big Grin)


П.С.-Сега се сетих,преди да флашнете модулите влезте в mounts and storage и ръчно mount-нете /system може пък да има някакъв проблем при вас .zip-а

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#48

Сложех го на ново и взе че захапа :bow:
ми какво да жака, даже и когато не ми работеше wifi, много ми хареса как върви всичко и въпреки това реших да остана с него Smile всичко работи много бързо, стартирах сумати програми и даже лаг не се появи Smile а сега и wifi като захапа едва ли да се върна към отново към GB Smile
10х за кернала, най- накрая всичко е ток и жици :bow:

само да попитам при този CM10 само при мен ли липсва USB режима MSC :/

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#49

habib написа:Сложех го на ново и взе че захапа :bow:
ми какво да жака, даже и когато не ми работеше wifi, много ми хареса как върви всичко и въпреки това реших да остана с него Smile всичко работи много бързо, стартирах сумати програми и даже лаг не се появи Smile а сега и wifi като захапа едва ли да се върна към отново към GB Smile
10х за кернала, най- накрая всичко е ток и жици :bow:

само да попитам при този CM10 само при мен ли липсва USB режима MSC :/


Колега, MSC го няма от едно 20+ релийза насам.Трябва да се редактира framework-res.apk за да се появи,но имаше една програмка дето автоматично ти го прави(нещо от сорта на automatic framework kit).

Та така,да се похваля Tooth НАЙ-НАКРАЯ след седмица блъскане направих пълен порт на LXcm10..1 кернела.Всичко лети...Само че тук са необходими допълнителни файлове за флашване(включил съм ги в зипа с модулите де).Но след като го пусна всички да могат да го ползват ще се почне "Не работат копчетата,не мига диода за пропуснато повикване" и то защото не флашват модулите Big Grin . Добавих му малко повече рам за системата 382МБ,тествам го в момента за рестарти при тази рам.

До няколко дни ще можете да се наслаждавате.

И една молба,ако може някои да ми прати boot.img от някои от последните релийзи на CM10 за Нео(NEO без V).

Благодаря предварително Smile

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#50

boot.img (6.5 MB)
https://mega.co.nz/#!fNE0URIB!O2vQjh4vnM...EAwANrO0_M
ot cm-10-20130908-NIGHTLY-hallon

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)