Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT Alcatel One Touch STAR - 6010x
#1

Има подобна такава тема но за другият модел Smile :thumbup:

ОПРОВЕРЖЕНИЕ: Не нося никаква отговорност за повредени телефони, развалени sd карти, или каквото и да се случи повреме на изпълнение на това упътване.
Всичко, което го правите го правите на своя собствена отговорност!!!
Моля, следвайте много внимателно стъпките!!!


Тъй като стоковия рекавъри на | Alcatel One Touch STAR 6010x | не позволява да се руутва телефона чрез flashable.zip, защото е защитен ние се нуждаем от флашване на custom Rnecovery за целта ползваме TWRP рекавъри или CWM(препоръчително TWRP, поради това, че CWM не е пълнофункционално все още)

Първото нещо, което трябва да направите е да свалите на компютъра следните файлове по-долу:

- изтегляте и инсталираме MTK драйверите ЛИНК
- сваляте програмата SP FLASH TOOL и разархивирате - ЛИНК
- сваляте мода TWRP рекавъри - ЛИНК
- сваляте flashble.zip за руутване пакета и копирате SD картата ЛИНК

BEGIN на инструкциите
1. Пускате SP FLASH TOOL и зареждаме Scatter файла във архива на "TWRP" го има също.
Зареждат се всички партишани първите са в червен цвят отиваме до recovery натискаме и намираме къде сме разархивирали TWRP архива и избираме recovery.img или както е преименуван.
ВНИМАНИЕ: само recovery натискаме нищо друго!
2. След това като сте заредили и Recovery файла натискате бутона DOWNLOAD и трябва да ви светне STOP бутона.
ВНИМАНИЕ: не натискайте другите бутони "FORMAT" и "FIRMWARE-UPGRADE" по-погрешка само и единствено DOWNLOAD(бутона със стрелката) може да повредите телефона със другите опции.
3. След това изключваме напълно телефона и бързото зареждане(fast boot) от настройките.
4. Слагаме USB кабела към телефона и компютъра трябва да почнат да се заредят съответните драйвери, които по рано инсталирахме.
бележка: възможно е първият път да ви даде грешка, но направете процедурата отново махате кабела натискате бутона DOWNLOAD и закачате отново кабела.
5. Ако всичко приключи нормално ще ви се покаже един зелен кръг това означава, че файла е успешно флашнат махнете кабела и влезте в рекавърито при изключен телефон с бутоните (VOL UP + POWER BUTTON) за 3 секунди докато се покаже зелено изображение.
6. Ще видите едно човече в крайния ляв ъгъл това означава, че сте в TWRP рекавърито можете да ползвате тъч екрана.
7. Отидете на опция INSTALL(първия бутон) и намерете Root файла, който копирахте в SD картата и за да потвърдите плъзнете на дясно и трябва да ви от рода"Successfully" натиснете Reboot system.
8. Честито вие имате инсталиран руут на своя телефон можете да потвърдите като инсталирате от маркета root checker или някое друго приложение.

Надявам се да съм бил полезен! :thumbup:
Ако админ реши, че е важна нека отбележи.

DONATE МЕ : цък



Цитирай
Аксесоари
#2

Направих рута, сега какво мога да правя.??

S20 plus
Цитирай
#3

realprofesora написа:Направих рута, сега какво мога да правя.??

Честито да ти е !
Еми всичко можеш щом имаш администраторски права над телефона
-да си изтриеш някои приложения от system които няма да ги ползваш и много други неща
-да си инсталираш някои tweaks
-и т.н.

DONATE МЕ : цък



Цитирай
#4

Имам "Alcatel One Touch STAR 6010x " от къде да си закупя протектор за екрана и калъф кожен тип тефрет.
Цитирай
#5

Здравейте.Имам "Alcatel One Touch STAR 6010x " от къде да си закупя протектор за екрана и калъф кожен тип тефрет.
Цитирай
#6

kapanec написа:Здравейте.Имам "Alcatel One Touch STAR 6010x " от къде да си закупя протектор за екрана и калъф кожен тип тефрет.



Използвай бутончето редактирай!
ЗАБРАНЕНО е да се пишат две поредни мнения от един и същи потребител!

По твоя въпрос, в България НЕ можеш да намериш аксесоари за този телефон. Ще трябва да използваш сайтове от рода на http://ebay.com

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#7

Имам алкател 6010х който замръзва на логото има ли някой бак ъп за флаш тула за да си го възстановя във .img формат
Цитирай
#8

Ок като няма ром за 6010х сложих от 6030х и телефона вече е идол тествано работи без забележки естествено със сп флаш туул.
Цитирай
#9

ето ви и къстъм РОМ за STAR
http://forum.xda-developers.com/showthre...st46791281
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)