Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с галерията
#1

Здравейте колеги,
от няколко дни имам проблем с галерията който се състои в крашването и. Когато я отворя: 1. Не мога да си отворя снимката и ме изхвърля. 2.Ако успея да си я отворя ,когато обърна телефона за да я видя в пълен размер ми показва само част от ъгъла на снимката,след което отново ме изхвърля от галерията. Може ли да ми дадете някакъв съвет какво да направя за да го оправя или да ходя да се карам с GloBul да ми го сменят.
P.S: Тъмна Индия ми е Android системата и ще помоля малко по-леко с терминологията и да ми обясните както бихте обяснили на 3 годишния си син... все пак до преди 3 седмици бях iOS user... Smile Благодаря предварително! Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с рестарт,ако не стане може би Factory reset ще оправи нещата ,но си копирай първо информацията че ще замине всичко.ако на мен ми направи така веднага бих го префлашнал с друг ром,българските са отвратителни (сложи някой примерно германия или англия или полша има теми как става с odin е елементарно....
Цитирай
#3

Factory reset.... как става? Как и с какво да си копирам информацията и да си я възтановя после? РОМ? Какво е Odin?
Цитирай
#4

Djembi написа:Factory reset.... как става? Как и с какво да си копирам информацията и да си я възтановя после? РОМ? Какво е Odin?

1. Първо пробвай това:

Настройки > Още > Диспечер на приложения > Всички > Галерия > Изчисти данните

След това рестартирай телефона (като задържиш копчето за включване/изключване ще видиш тази опция).

2. Ако се налага Factory reset (Фабрични настройки) трябва да влезеш в:

Настройки > Акаунти > Архивиране и нулиране > Нулиране с фабричните данни

Снимки/музика/видео, ако имаш на телефона ще бъдат изтрити - прехвърли си ги на PC, а контакти, SMS-и и т.н. се запазват автоматично в Samsung акаунта (ако имаш такъв). Контактите, ако са синхронизирани с Google акаунта също се запазват автоматично и след като си влезеш с регистрацията ще бъдат възстановени.

3. Какво значи ROM: http://bg.wikipedia.org/wiki/ROM

4. Odin е програма за PC, с която можеш да слагаш по-нови/по-стари ROM-ове без значение с коя версия си или не си.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

centur написа:
Djembi написа:Factory reset.... как става? Как и с какво да си копирам информацията и да си я възтановя после? РОМ? Какво е Odin?

1. Първо пробвай това:

Настройки > Още > Диспечер на приложения > Всички > Галерия > Изчисти данните

След това рестартирай телефона (като задържиш копчето за включване/изключване ще видиш тази опция).

2. Ако се налага Factory reset (Фабрични настройки) трябва да влезеш в:

Настройки > Акаунти > Архивиране и нулиране > Нулиране с фабричните данни

Снимки/музика/видео, ако имаш на телефона ще бъдат изтрити - прехвърли си ги на PC, а контакти, SMS-и и т.н. се запазват автоматично в Samsung акаунта (ако имаш такъв). Контактите, ако са синхронизирани с Google акаунта също се запазват автоматично и след като си влезеш с регистрацията ще бъдат възстановени.

3. Какво значи ROM: http://bg.wikipedia.org/wiki/ROM

4. Odin е програма за PC, с която можеш да слагаш по-нови/по-стари ROM-ове без значение с коя версия си или не си.
Благодаря ти за изчерпателния отговор! За съжаление с диспечер-а не стана и ще се наложи да правя Factory settings....
Цитирай
#6

За да не отварям нова тема ще ползвам на,колегата та въпроса ми е:от два дни като искам да вляза в галерията ми излиза един прозорец на който пише "галерията спря" и дотам.Пробвах какво ли не махах СД картата,слагах я рестарт на тела.,изчистване на данни но нищо и нищо мн. е дразнещо,ако някой знае решение на проблема нека сподели :wall: :wall:

Huawei P8 GRA-L09
Цитирай
#7

Може да ме обвинят в крайност ама хард ресет е съвета ми, след това ако има проблеми ще се търси друго решение.
Цитирай
#8

Здравейте, Имам проблем със същото съобщение "За съжаление Галерия спря", но не го изписва в галерията, а когато опитам да снимам. Възстанових заводските, рестартитах, чистих кеша, но не се оправя. Понякога не ми изписва че е спрялло, натискам копчето за снимане но нищо не се случва. При снимане на видео пък забива.Моля за съдействието ви!
Цитирай
#9

(2016-06-02, 20:36:22)m.petrova написа:  Здравейте, Имам проблем със същото съобщение "За съжаление Галерия спря", но не го изписва в галерията, а когато опитам да снимам. Възстанових заводските, рестартитах, чистих кеша, но не се оправя. Понякога не ми изписва че е спрялло, натискам копчето за снимане но нищо не се случва. При снимане на видео пък забива.Моля за съдействието ви!

Ако е настроена камерата да записва на картата памет опитай на вградената и виж дали има този проблем.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#10

Промених мястото за съхранение но без промяна. Когато отворя камерата за първи път си фокусира, всичко нормално. Натискам за снимка, изщраква си, но не я запаметява,а изписва "За съжаление Галерия спря" и се затваря всичко.
Цитирай
#11

Пробва ли да изчистиш данните на приложението Camera?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#12

Направо деинсталирах цялото приложение и сложих ново. Преди това пробвах с чистене разбира се. Трябва да отбележа, че след като сложих нови приложения за Галерия и Камера вече мога да правя видеоклипове.
Цитирай
#13

(2013-07-09, 01:33:15)Швабата написа:  За да не отварям нова тема ще ползвам на,колегата та въпроса ми е:от два дни като искам да вляза в галерията ми излиза един прозорец на който пише "галерията спря" и дотам.Пробвах какво ли не махах СД картата,слагах я рестарт на тела.,изчистване на данни но нищо и нищо мн. е дразнещо,ако някой знае решение на проблема нека сподели  :wall:  :wall:

Има много програми в стора,които са нещо като галерия.
П.С.Имам една такава (понеже на моя телефон няма галерия).Работят безотказно

Lenovo k6 android 6.1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)