Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Правилно инсталиране на "custom ROM", за Mi2/S - или как да приведем телефо
#1

Правилно инсталиране на "custom ROM", за Mi2/S - или как да приведем телефона в нормален вид след покупка!

ОБНОВЕНА !!! - 15 Септември 2013 г.

*****************************************************************************************************
Най-после, се реших да напиша едно ръководство, за постоянно увеличаващия се контингент от колеги закупили си Mi2/16GB, Mi2/32GB, Mi2S/16GB, Mi2S/32GB

Следващите редове НЕ се отнасят за Mi2A !!!
*****************************************************************************************************

Преди да започнем, искам да предупредя, че всико което правите, е само и изцяло на ваша отговорност! Всякаква повреда или софтуерен брик, както и докарване, на телефона до НЕработоспособно състояние, не е по-моя вина или вина, на колегите поддържащи този форум, и раздела в него!

И така! Нека започнем!

Предполага се, че сте си закупили чисто нов ОРИГИНАЛЕН Milet (Mi2/S) телефон на XIAOMI, донесъл ви го е познат от Китай, Хонг-Конг, или сте си го закупили от тук: http://www.ibuygou.com

При първоначално стартитране на телефона, след разопаковането му, минавате Wizard-а и всичко ви изглежда перфектно, до момента в който, не решите, да си инсталирате Google play (маркета)!

Да предположим, че сте голям инат и технически грамотен човек, и сте успял след 2 часа ровене в GOOGLE, да стигнете до момента в, който сте успели да сложите "няколко" от най-важните приложения свързани с маркета! Google play, Gmail, Google calendar, Maps, G+ и тнт. Crazy
Чудно! Вече всичко ви е наред! ДА ама НЕ!

Инсталирате Foursquare, Viber, Facebook app, и си ги пускате, всичко е наред, но нещо все пак ви убягва - и то Е!? WTF - позиционирането по Wi-Fi/3G (A-GPS) - Google MAPS, НЕ работи, и не работи, позиционирането не иска да ви локира, или ако въобще ви локира, незнайно как, то е някъде в някаква затънтена провинция в Китай! Smile

И тук идва моментът в който се започва голямата главоблъсканица!? - ама да не съм си купил менте, или да му се незнае - тия китайски "боклуци" никога не са работели, както по-марковите "боклуци", които са пак Китайски, ама на нас, не ни се иска да вярваме в противното!

Та. Идеята е следната.
При закупуване на телефона от Китай - XIAOMI, разбира се не са предвидили позиционирането да е някъде другаде освен в Азия, и близкия исток просто защото, Лей Джун, каза преди около година, че в близките поне 5 години, не мисли да се предлага продукция произведена в XIAOMI, извън Китай или Азия. За това и NetworkLocation service НЕ е предвиден за региони извън Азиатския регион и мрежите опериращи извън него.

Това разбира се е напълно нормално и в реда на нещата.

Q: Какво да правя да му се невиди? #@$#@%&^%
A: Трябва, да се разделите, с мисълта, за ползване на стоков ROM, на телефона си! Той няма, да ви е нужен никога! Стоковия ROM, нищо че е "Stabile", той е предвиден само и единствено за "братята Китайци", но НЕ и за останалия "Бял свят" извъм Китай и респективно Азиатския регион!
Q: Добре де, как да сменя рома с такъв който ще ми върши работа и да е с правилния "NetworkLocation.apk" сървиз?
A: Има много начини, да се смени ROM-а, с такъв който ви върши работа, най лесния (и правилен), според мен е, като следвате написаното по-долу!
Q: Да ама стоковия е STABILE, не искам да сменям рома с друг, който не е STABILE! Не мога ли да сменя само NetworkLocation.apk и всичко да си е наред?
А: Може, но трябва да върнете телефона до JLB 10.0, което обезсмисля ползването на телефона, в съвремения му вид! Smile - демек ще се върнете година назад във времето, когато беше актуано MIUI V4 :facepalm:
Слагането, на напълно официален англоезичен ROM (изчистен от ненужните апликации на XIAOMI Super Market), който е Weekly DEV. build и се ъпдейтва всеки божи петък, е най-доброто което може да се случи на вашия телефон! При това придобивате официален ROOT, и много повече гъвкавост и работоспособност, която не се счита за нарушаване на гаранцията на телефона от XIAOMI!
BTW, XIAOMI е единствената фирма на нашата мила родна планета, която не отказва ГАРАНЦИОННО и ИЗВЪНГАРАНЦИОННО обслужване на телефоните си, когато е сложен официалния англоезичен ROM на MIUIANDROID.COM и съответно е активирана root-функционалността, на телефона от обикновен юзер!!! Запомнете! ВАЖНО!
Вашият телефон е най-девелъпърския телефон от всички възможно такива произвеждани в света, и най-хубавото е, че XIAOMI, толерират подкрепят това на 100% !

Първото, което е нужно, да направите, е да изтеглите няколко пакета и най-вече последния петъчен releasе, от тук: http://miuiandroid.com/community/

Така! Изтеглете следните архиви, които ще са ни нужни!

1. Xiaomi Mi2/Mi2S/Mi2SC - miuiandroid_lang_aries-3.x.xx.zip - това е ROM-а, който ви е нужен! Нарочно не давам линк за него, защото всеки петък URL-то е различно. Просто вижте кой е последния релийз и изтеглете него.
Хиксовете в името на zip-a, са поредните цифри в последния рилийз! Единственното, което е нужно, да гледате, когато теглите, рома за вашият телефон е в името на zip-a, да присъства думичката "lang" и "aries"! Нашите телефони са Aries - това е dev. codename на телефона. Както да речем "Galaxy Nexus" е "Maguro"!!!
Да правилно сте разбрали, но това не е порт, за нашите телефони! Не се безпокойте, в Aries-ROM-a има код, дето го няма в нито един друг телефон!
Всичко е специално Build-нато за хардуера на Mi2 и Mi2S!
От него след това се прави порт за всички останали 7 Официални дивайса и 66 Неофициални! Smile
2. Изтеглете си CWM или добре познатия и любим на всички "ClockworkMod Recovery" специално в нашия случай е версия v6.0.3.2 компилирана от @M1cha - това е доверен developer, в miuiandroid.com, добър човек с 2 думи! Smile
Линк за Download: recovery-clockwork-6.0.3.2-aries-20130524-signed.zip
3. Третият много важен пакет, който ни е нужен е: GAPPS - ДА! Правилно прочетохте. Официално в miuiandroid РОМ-а, няма GAPPS. Това е така, защото Google apps, са си на Google, а не на XIAOMI! Добрите хора от miuiandroid.com, уважават труда на още по-добрите си колеги от GOOGLE и XIAOMI и се съобразяват с труда и изискванията според "ToS" (Term of Service), на Google и XIAOMI, и предлагат липсващите апликации и части от защитен с права код Goole Framework, да се изтеглят отделно, от който, където намери, и да се сложат в последствие, без да се нарушават изискванията на големите играчи! Smile
Линк за Download: gapps-jb-20121011-signed.zip - НЕ теглете в никакъв случай друга версия освен тази, която съм постнал! Този пакет с GAPPS, е компилиран и подписан специално за Android 4.1.x, какъвто е и MIUI V5, на телефоните ни! Не по стара, от нея и не по нова, от нея!!!
Ако сложите, нещо различно от тази версия, ще се "любувате" на всякакви странни аномалии, случващи се при работа с телефона! "Вервайте" ми! Smile

Значи да обобщим!

До тук имаме 3 пакета, които трябва да изтеглим

1. miuiandroid_lang_aries-3.x.xx.zip
2. recovery-clockwork-6.0.3.2-aries-20130524-signed.zip
3. gapps-jb-20121011-signed.zip


Нека започне с инсталирането на новия ни коректно работещ Dev. ROM!
Телефона трябва да е зареден поне на 50% батерия!!!

ВАЖНО!!! Направете си бекъп на "домашното п***о" (ако имате такова Smile ), музика и снимки! Smile

1. Влизате в, Settings > Storage -> избирате опция: Erase Internal storage и изтривате всичко което е възможно!
2. Рестартирайте телефона и влезте в: Settings > Backup & Reset, изберете опцията най долу "Factory data reset", включете двете опции най-долу:
"Erase applications"
"Erase Emulated SD card"
Натиснете бутончето най долу по средата: "Reset phone" и изчакайте известно време! Телефона ще се рестартира и ще зареди първоначалния Wizzard, за настройки!
Скипнете всичко което успеете, докато не зареди първичния екран с иконите!

3. Грабевате 3-те архивчета и ги копирате на телефона в:

Computer\MI 2\Internal storage

Демек всичко се копира директно в главната директория, на вътревшната памет, на телефона!!! Не в папка!
Преименувайте архива с име: recovery-clockwork-6.0.3.2-aries-20130524-signed.zip на update.zip - Вариант е и да го преименувате преди да го копирате с другите архиви.
В, Computer\MI 2\Internal storage под всички папки трябва да има:

Computer\MI 2\Internal storage
> gapps-jb-20121011-signed.zip
> miuiandroid_lang_aries-3.x.xx.zip
> update.zip

Когато сте копирали всичко, гасите телефона! Не го рестартирате, а му давате Power Off!

4. Задържате Volume UP+Power бутоните за около 3 сек. докато се появи логото на MIUI (MI) и ги пускате за да влезнете в Стоковото рекавъри или MiRecovery!
В него се навигира, с Volume UP и Volume Down, а с Power бутона, се потвърждава!

Ако сте направили всичко, както трябва, би следвало да видите това:

Изберете English и потвърдете с Power button
[Изображение: wneKB9Qh.jpg?1]

Изберете Install update.zip to System One и потвърдете с Power button
[Изображение: 2ks78y6.jpg?1]

Изберете Yes и потвърдете с Power button
[Изображение: E8KFf6H.jpg?1]

Изчакайте да свърши процедурката по подмяна на стоковото рекавъри с CWM ! Smile
[Изображение: DIz2mtW.jpg?1]

Ако всичко е наред, би следвало да видите това
[Изображение: aDAtx2ph.jpg?1]
Ако ли не! моите съболезнования! Майтапя се! Ако се обърка нещо, точно тук, скайпа ми е: s01o.kyo - ще помогна! Smile И това е поправимо!

Избирате Power Off Телефона изгасва!
[Изображение: 1WHZdmU.jpg?1]

Воала! До тук подменихме стоковото рекавъри с CWM!!!
От тук нататък е елементарно...

5. Задържате Volume UP+Power бутоните за около 3 сек. докато се появи логото на MIUI (MI) и ги пускате за да влезнете във вече подмененото Recovery със CWM Recovery
Всеки, който е работил с CWM, знае колко е удобно! в менютата се навигира, както и с предното стоково рекавъри!
6. Избираме: Wipe cache partition и потвърждаваме с Power, навигираме до Yes - Wipe Cache и потвърждаваме с Power
[Изображение: xiaomi_mi2_cwm_recoery_20130224_174117.jpg]

7. След като свърши, избираме +++++Go Back+++++ и се връщаме една стъпка назад!
8. Избираме "advanced"
[Изображение: xiaomi_mi2_cwm_recoery_20130224_174127.jpg]

9. избираме "wipe dalvik cache" и потвърждаваме с Power
[Изображение: xiaomi_mi2_cwm_recoery_20130224_174313.jpg]

10. След като свърши, избираме +++++Go Back+++++ два пъти и се връщаме 2 стъпки назад докато стигнем до главното меню!

11. Избираме опция "Install zip from sdcard" > "chose zip from sdcard" > и навигираме до zip-a с име: miuiandroid_lang_aries-3.x.xx.zip и потвърждаваме в/у него с Power. Появяват се 2 опции!
System1
System2
[Изображение: xiaomi_mi2_cwm_recoery_20130224_174205.jpg]

Избираме "System1" И избираме, -Yes - Install miuiandroid_lang_aries-3.x.xx.zip
12. Изчакваме около 5 мин. да свърши инсталацията на ROM-a!
13. Същото нещо инсталираме и в "System2"!!! Демек, ROM-a трябва да бъде инсталиран в двата системни дяла на телефона! Задължително!
14. След, като го инсталирате в 2-та дяла, навигирате пак до главното меню и избирате, "Reboot system now".
Телефона (CWM Recovery-то), ще ви попита точно 2 пъти, дали да забрани Стоковото рекавъри (Mi Recovery). Това е така, защото Miuiandroid-ROM-a, слага по дефоулт оригиналното стоково рекавъри, а CWM Recovery-то има скрипт, който след инсталиране през него, на някой официален ROM, следи дали той не иска да го подмени със стоково и предупреждава!
Ако не изберете, да забрани стоковото рекавъри, следващия път, ще трябва да правите процедурата от точка 4 до 5 отново, за да подмените пак с CWM! Smile

15. Такаааа, телефона се рестартира и чакате около 5 мин. да си разпъне имиджа. След като всичко приключи, вече сте с почти работещ ROM, нормален!
16. Остава само да сложиме GAPPS!!! Предупреждавам предварително! НЕ инсталирвайте GAPPS, веднага след инсталиране на miuiandroid_lang_aries-3.x.xx.zip GAPPS се инсталирват, само и единственно, след като рестартирате телефона, СЛЕД ИНСТАЛИРАНЕ НА нова версия на РОМ-а и той си е разпънал имиджа правионо!
Това е така, защото при инсталиране на нова версия на ROM-a, преди рестарт, за да си разпъне имиджа, в него не се е появила папката /system/framework/*.* и файловете, които GAPPS, трябва да модифицира!
17. Както казах по горе, инсталирате GAPPS в 2-та системни дяла System1 и System2, както инсталирахте ROM-a, от точка 11 до точка 12!

Ами това е!
Надявам се да съм помогнал на неразбиращите! Малко не ме бива в писаниците, а и стана много дълго, но по-добре с обяснеия, за да няма ама аз не разбрах!
Е! Винаги, ще има неразбрали, но нали за това е форума, да си помагаме.

Успех на всички и нека телефоните не ви предават никога, и много да ви радват!


П.С:
Да добавя, след като всичко е настроено, си активирайте XIAOMI account-a! Ще ви е нужен за да може да аплайвате темите за всичко в телефона!
Инсталирайте си и НЕ-основните Google приложения!

Аз слагам и FasterGPS, за по-точно и бързо позициониране!
Не забравяйте и от папката: "Security Center", да си включите от приложението "Permitions" > "ROOT" > "Enable permition monitor" !


Относно обновяването трез OTA !

https://www.androidbg.com/forum/post984961.html#p984961

Когато излезне OTA, просто давам Update. След това рестартирам! Телефона се ребуутва и влиза в System2 (тоест ъпдейта "ъпгрейдва" "System2" дяла)!
От "System2", пускам ръчно Updater app-а, и избирам ръчно "Select installation pack", избирам изтегления вече OTA-update, който се намира в Downloaded_rom и му давам Install !!!
Вече от System2, ъпдейта "ъпгрейдва" System1 дяла, и телефона пак се рестартира!

Сега вече единственото, което трябва да се направи е, да се изгаси телефона и да се вкара ръчно в "Recovery mode" с Volume Down + Power.
Естествено е да влезнете в CWM recovery - сега просто избирам опция "Reboot phone now" - при което скрипта ме подканя да дам Disable на стоковото рекавъри в System1 и след това в System2 - това е!

Телефона се ребуутва и си влиза в System1 - ъпдейтнат и готов за работа, без никакви загуби на данни, или каквото и да било!

НЕ СЕ ПРАВИ УАЙП НА НИКАКВИ КЕШОВЕ И ДАЛВИК-КЕШОВЕ!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво!!!!! Ето това чакахме. Браво Dance Dance

Galaxy Note 3
Цитирай
#3

Благодаря за труда! Много полезно ръководство. :thumbup:
Цитирай
#4

Големи благодарности на s01o за прекрасното ръководство! :thumbup:

Да споделя и аз малко опит... Инсталацията мина перфектно, единствено имах малък проблем с Google Play стартирането след това. При отваряне приложението просто крашваше (с някакъв Java exception). Пробвах какво ли не, преинсталиране, чистене на кеш, разни по-стари версии, но все същото. В крайа сметка тръгна, но интересното е, че не знам как точно се оправи Huh Последно инсталирах маркета с този installer и първоначално не бачкаше пак, но го бях оставил за известно време и после просто тръгна... без рестарт, без нищо. Дано нямате подобни проблеми, но ако случайно някой се сблъска с това може да ме потърси.

Xiaomi Mi2S 32GBAndroid 4.1.1MIUI 3.7.19
Цитирай
#5

mistarlupo написа:Големи благодарности на s01o за прекрасното ръководство! :thumbup:

Да споделя и аз малко опит... Инсталацията мина перфектно, единствено имах малък проблем с Google Play стартирането след това. При отваряне приложението просто крашваше (с някакъв Java exception). Пробвах какво ли не, преинсталиране, чистене на кеш, разни по-стари версии, но все същото. В крайа сметка тръгна, но интересното е, че не знам как точно се оправи Huh Последно инсталирах маркета с този installer и първоначално не бачкаше пак, но го бях оставил за известно време и после просто тръгна... без рестарт, без нищо. Дано нямате подобни проблеми, но ако случайно някой се сблъска с това може да ме потърси.

Хъммм, да не иснаталира GAPPS-а веднага след инаталирането на самия ром, за да спестиш рестарт?! Я се сети?
Изрично съм написал, че GAPPS, се слагат след рестарт на телефона, за да си разпъне кеша и да си компилира фреймуърк-а!

Значи да поясня! Crazy

Playstore-а ти е крашвал, просто защото се е ъпдейтвал докато си се опитвал да го пуснеш!
В смисъл. При инсталирането на по-горе указания GAPPS, пакета в него, за Playstore е стара версия. Ако си забелязал, при едно от пусканията, когато е заредил, е бил с онези тъмните цветове.
При което, апликацията си проверява за ъпдейти и се самоъпдейтва!

Направи си експеримент!
При първоначално инсталиране на този GAPPS, подкарай си нета, (Wi-Fi - ако е 3G-то, няма да има ефект, защото няма да се ъпдейтне през 3G) на телефона и пусни един път маркета от иконата. Ако успееш да го пуснеш, той ще зареди но ще е стария. Затвори го, и изчакай около 2 мин, като гледаш какво се случва с иконата на дисплея. Smile
Ще забележиш че за момент тя изчезва!
Това ще рече, че в момента самата апликация се ъпдейтва!!! Когато се появи иконата и я пуснеш, (веднага или след около2-3 сек.) апп-а ще крашне. Това е така, защото все още не си е "разпънал"-а структурата на "библиотеките" изцяло, в системните папки на телефона!

Ако се и вгледаш по-внимателно в иконата, след като се появи, след около 5 сек, ще забележиш и едно леко премигване на целия работен екран, това също ще рече, че се е ъпдейтнали "GoogleServicesFramework.apk", и "GoogleLoginService.apk" + "GoogleBackupTransport.apk", които са отговорни и за синхронизацията на всички Г-приложения и работната площ!

Та с това словоизлияние, исках да кажа, че просто си уцелвал момента в който плейстора се ъпдейтва, с прилежащите нему библиотеки и рпосто, като си го пускал, процеса е бил зает от нещо което се е рефрешвало и ъпдейтвало в момента, а ти не си му позволявал, без да го знаеш! Smile... за това ти е и крашвало постоянно!
Цитирай
#6

Мдаа, връзват се нещата и най-вероятно е станало точно както си обяснил по-горе. Почти съм сигурен, че направих рестарт преди инсталирането на GAPPS, но може би не е било достатъчно времето или пък аз съм се объркал. Както и да е, вече всичко хвърчи, мерси пак и имаш бира от мене! :cheers:

Xiaomi Mi2S 32GBAndroid 4.1.1MIUI 3.7.19
Цитирай
#7

Браво! Само не мога да разбера като не го продават извън Азия, китайците не пътува ли в Европа? Smile

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#8

texasvalden написа:Браво! Само не мога да разбера като не го продават извън Азия, китайците не пътува ли в Европа? Smile
Нещо НЕ можах да разбера какво точно питаш?
Словореда ли, знам ли?! :unknw:
Цитирай
#9

Демек китаеца си купува тел. и отива в европата на екскурзия. Няма да може да разбере къде се намира.

XIAOMI MI2 8GB
Цитирай
#10

todoraky написа:Демек китаеца си купува тел. и отива в европата на екскурзия. Няма да може да разбере къде се намира.
Точно!
Цитирай
#11

s01o написа:[3. Грабевате 3-те архивчета и ги копирате на телефона в:

Computer\MI 2\Internal storage

s01o, необходимо ли е инсталиране на някакви USB драйвери на компютъра (за да разпознаят телефона), от който се прави копирането в телефона и откъде да се свалят(съпровождащо CD, линк в интернет ...)? Евентуално изисквания за версия на Windows OS, с която работят тези драйвери (W8, W7, Vista, XP).
Благодаря!

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#12

krassiy написа:
s01o написа:[3. Грабевате 3-те архивчета и ги копирате на телефона в:

Computer\MI 2\Internal storage

s01o, необходимо ли е инсталиране на някакви USB драйвери на компютъра (за да разпознаят телефона), от който се прави копирането в телефона и откъде да се свалят(съпровождащо CD, линк в интернет ...)? Евентуално изисквания за версия на Windows OS, с която работят тези драйвери (W8, W7, Vista, XP).
Благодаря!
Е! Ти да не си с Windows 98 или XP без SP1 поне?! :facepalm:

Мисля, че нямам живи познати, дето да ползват вече XP без SP3....

Както и да е! Ето ти драйвери: http://android.bulfon.com/USB/
Цитирай
#13

s01o написа:Мисля, че нямам живи познати, дето да ползват вече XP без SP3....
Както и да е! Ето ти драйвери: http://android.bulfon.com/USB/

За Vista и XP SP3.
Свалих xiaomi_usb_driver.rar, само че като няма installer не знам как да инсталирам.
В този линк препраща към Xiaomi MiSync, Version: 1.0.4.3222, но тя е за ROM Version: V5, за Windows XP / Windows 7 / Windows8. Инсталирах Xiaomi MiSync (за съжаление само на китайски е Smile ), в който има драйвери и едва тогава забелязах, че поддържа моделите MI-ONE / MI-ONE(S) / MI-2. :wall:
Така че не бих отказал малко помощ за инсталиране на драйверите, дадени в http://android.bulfon.com/USB/.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#14

Разархивираш драйверите. Отваряш Device manager- на XP и на Device с въпросителен (XIAOMI) му даваш update и даваш пътя до разархивираните драйвери.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#15

Здравейте,

Днес направих инсталацията на рома ( miuiandroid_lang_aries-3.8.9.zip ) следвайки ръководството (хвала на s01o )
и когато всичко приключи и рома се зареди ми дава постоянно следното съобшение:

''Unfortunately, the process android.process.acore has stopped.'' , като дам 'ОК' , излиза пак и пак ... и няма край.

Преинсталирах поне 3 пъти и все същото. GAPPS още не съм ги инсталирал.

Нещо явно съм омазал много здраво и нямам идея как да го оправя.

Ако някой се е сблъсквал с проблема моля за твоя съвет какво може да се направи. Благодаря предварително.


Поздрави.

П.С. Инсталирах предниа релийз (miuiandroid_lang_aries-3.8.2.zip) , и пак същата работа.
Цитирай
#16

Това съобщение ми излиза и на мен, но максимум по веднуж на ден.

full wipe и инсталация отново. Нали видя - инсталираш ROM, reboot и тогава gapps.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#17

Be6i4 написа:Това съобщение ми излиза и на мен, но максимум по веднуж на ден.

full wipe и инсталация отново. Нали видя - инсталираш ROM, reboot и тогава gapps.

Що на мен никога не го видях д ами излезе това? ...

Пич! Дал съм ти скайп!
Цитирай
#18

Готово , ВСИЧКО СЕ ОПРАВИ и телефона/рома тъгна по вода и като бесен. Rock Dance :rofl:

Вчера вечерта след поредната преинсталация (по ръководството) със все същият резултат ''Unfortunately, the process
android.process.acore has stopped.'' излизащо на всеки 2 секунди направих следното:

CWM > Wipe Data/Factory Reset > Yes - delete all user data , и след това директно > Reboot System now > 2-та въпроса дали да забрани Стоковото рекавъри > Yes , и о чудо , зареди се първоначалния Wizzard за настройки и всичко литна. :cheers:

Нямам идея какво точно съм направил но резултата е на лице, от вчера вечерта до сега всичко се
инсталира и върви без грешка, а онова досадно съобщение не се е появявало.

Прдистория (винаги има такава нали ?):
Предния ден разцъках малко стоковия ром и вкарах в телефона контактите от сим картата.
И вчера сутринта след като започнах преинсталирането на къстъм рома явно е станал ниякъв конфликт
който доведе до вече описаниа резутат. А и докато беше с проблема (след хилядното Yes на тъпото съобщение) забелязах че иконите Phone и Contacts въобще не се отварят.

Благодаря на s01o и Be6i4 за желанието да помогнат. :cheers:

Edit: С дебел шрифт са корекциите на менютата.
Цитирай
#19

s01o,

Само от любопитство: След като Стоковото рекавъри (MiRecovery) е подменено с CWM , това означава ли че Стоковото е напълно затрито от телефона ? Ако ДА - може ли да се възстанови ? И ако НЕ - то тогава това MiRecovery ползва ли се за нещо друго освен за флашване на официален китайски stable ром ?

П.С. Да след инсталация и "Reboot system now" телефона (CWM Recovery-то), пита 2 пъти, дали да забрани Стоковото рекавъри , но то май няма друг вариант освен да се потвърди ?


Поздрави
Цитирай
#20

PatriotR написа:s01o,

Само от любопитство: След като Стоковото рекавъри (MiRecovery) е подменено с CWM , това означава ли че Стоковото е напълно затрито от телефона ? Ако ДА - може ли да се възстанови ? И ако НЕ - то тогава това MiRecovery ползва ли се за нещо друго освен за флашване на официален китайски stable ром ?

П.С. Да след инсталация и "Reboot system now" телефона (CWM Recovery-то), пита 2 пъти, дали да забрани Стоковото рекавъри , но то май няма друг вариант освен да се потвърди ?


Поздрави

Q: След като Стоковото рекавъри (MiRecovery) е подменено с CWM , това означава ли че Стоковото е напълно затрито от телефона ?
A: ДА! Напълно затрито е!
Q: ...MiRecovery ползва ли се за нещо друго освен за флашване на официален китайски stable ром ?
A: MiRecovery идва стандартно с всеки официялен ROM от XIAOMI, както и с всеки miuiandroid.com - ROM! При инсталиране, винаги, ROM-а, слага него! За това CWM, е направен с проверяващ скрипт, който следи за подмяна на: "/system/etc/install-recovery.sh", и ако види че някой ROM при инсталация го подмени, или постави нов, услужливо ти предлага да го "дизейбне" ! Smile
Q: Да след инсталация и "Reboot system now" телефона (CWM Recovery-то), пита 2 пъти, дали да забрани Стоковото рекавъри , но то май няма друг вариант освен да се потвърди ?
A: Ако не го потвърдиш, и избереш някое от многото опции "No" на екрана, ще си останеш със стоковото рекавъри, и следващия път трябва да минаваш през точки 3,4 от гайда по-горе! Crazy

Това е! Надявам се да съм успял поне малко да отговоря на питанията ти! :cheers: :thumbup:
Цитирай
#21

Много ти балгодаря, и не поне малко а както винаги отговора много изчерпателен .... абе цар си. :bow:
Цитирай
#22

s01o,
1. След като бъдат изпълнени точки 1 и 2 от ръководството:
s01o написа:1. Влизате в, Settings > Storage -> избирате опция: Erase Internal storage и изтривате всичко което е възможно!
2. Рестартирайте телефона и влезте в: Settings > Backup & Reset, изберете опцията най долу "Factory data reset", включете двете опции най-долу:
"Erase applications"
"Erase Emulated SD card"
Натиснете бутончето най долу по средата: "Reset phone" и изчакайте известно време! Телефона ще се рестартира и ще зареди първоначалния Wizzard, за настройки!
Скипнете всичко което успеете, докато не зареди първичния екран с иконите!
Има ли възможност за връщане към първоначалния стоков ROM на XIAOMI от това положение чрез MiRecovery?

2. Има ли възможност за връщане към първоначалния стоков ROM на XIAOMI при вече инсталиран custom ROM чрез CWM Recovery?

Въпросите ми, макар и малко Offtopic, са поради факта, че откакто купих телефона до момента по стечение на обстоятелствата използвам стоковия ROM, сложил съм Sygic, който изненадващо ме позиционира. От MI-маркета свалих Google maps version 4.4.0-brut16, който също ме позиционира. Та ако объркам нещо по време на инсталацията на custom ROM-а, дали има вариант за връщане към стоковия?
Благодаря предварително!

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#23

krassiy написа:s01o,
1. След като бъдат изпълнени точки 1 и 2 от ръководството:
s01o написа:1. Влизате в, Settings > Storage -> избирате опция: Erase Internal storage и изтривате всичко което е възможно!
2. Рестартирайте телефона и влезте в: Settings > Backup & Reset, изберете опцията най долу "Factory data reset", включете двете опции най-долу:
"Erase applications"
"Erase Emulated SD card"
Натиснете бутончето най долу по средата: "Reset phone" и изчакайте известно време! Телефона ще се рестартира и ще зареди първоначалния Wizzard, за настройки!
Скипнете всичко което успеете, докато не зареди първичния екран с иконите!
Има ли възможност за връщане към първоначалния стоков ROM на XIAOMI от това положение чрез MiRecovery?

2. Има ли възможност за връщане към първоначалния стоков ROM на XIAOMI при вече инсталиран custom ROM чрез CWM Recovery?

Въпросите ми, макар и малко Offtopic, са поради факта, че откакто купих телефона до момента по стечение на обстоятелствата използвам стоковия ROM, сложил съм Sygic, който изненадващо ме позиционира. От MI-маркета свалих Google maps version 4.4.0-brut16, който също ме позиционира. Та ако объркам нещо по време на инсталацията на custom ROM-а, дали има вариант за връщане към стоковия?
Благодаря предварително!
Отговор на всичките ти върпоси: http://en.miui.com/thread-1885-1-2.html

Когато искаш да върнеш телефона в БАШ стоково състояние - жокерчето е: MiFlash Fastboot Version

В момента нямам времето и желанието, да правя българско ръководство! Някой друг път, може би! - но предполагам че и 2-те стикнати в линка дето дадох - ще ти свършат чудна работа!
Цитирай
#24

Благодарности на s01o за ясното и точно ръководство! :thumbup: Безпроблемно инсталиране! Dance Благодаря и за полезната информация в линка към пост https://www.androidbg.com/forum/post965710.html#p965710 :cheers:

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#25

Какво се случва ако след обновяване със седмичния update през recovery, не се инсталира GAPPS? Гледам че Play Store и другите приложения си стоят. Това означава ли, че ще си работят нормално?

★XIAOMI-Mi2S-32GB★
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)