Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Правилно инсталиране на "custom ROM", за Mi2/S - или как да приведем телефо
#76

Благодаря за одговорите, вече го оправих (надявам се). Проблемат го правеше ,като се опитвах да инсталирам стабле рома но с мултиланг ариес всичко стана по описание. Дано собственика ползва телефона безпровлемно.
Благодаря че ме светнахте за това MIUI, наи вече на главният оратор s01o .
Весели празници :cheers:

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте,
Може ли да ми обясните каква е разликата между ОТА ариес който си тегля от телефона и мултиланг ариес, който се тегли от тук: http://xiaomi.eu/community/forums/miui-w...eases.103/.
Като големина файловете са едни и същи. Има ли някаква разлика в съдържанието?
Аз съм с Mi2s 32GB. Първоначални си инсталирах miuiandroid_multi_aries_3.12.27_jb а после го ъпдейтнах с: miui_ota_aries_mam_4.1.10 през updater-a на телефона.
Ако има разлика, кой от двата вида седмични ъпдейти да ползвам?
Цитирай
#78

:capitulation: Въпрос, на който не намерих отговор, но може и да съм пропуснал нещо! :huh2:

Тъй като не ми трябва друг език освен английски, свалих и инсталирах miuiandroid_aries_х.х.х, а не miuiandroid_multi_aries_х.х.х. За сега телефона работи нормално, мога ли да очаквам някакви проблеми? Каква е разликата между двете версии освен, че има (предполагам) и друго езични преводи на системата Android в multi_aries?
Благодаря!

Edit: Днес ми се резтартира телефона, сам както си стоеше на масата!
Цитирай
#79

Привет

Днес инсталирах на MS2 последния stable rom JLB 34 Hong Kong . За мое учудване, в рома са интегрирани основните приложения на Google и липсват Mimarket и другите китайски приложения. Също така няма, или поне аз не видях, Baidunetworklocation.apk и Gmaps ме позиционират без проблем. Разреши ми да премахна и стандартната китайска клавиатура след като инсталирах Google keyboard от Playstore. Естествено няма root но ако батерията се държи добре много се замислям да не остана на него.

Ако някой е забелязал някакви съществени недостатъци моля да сподели

Xiaomi MI-2s 32GB / Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100
Цитирай
#80

И от какъв зор се спря на HK вариант на рома? :unknw: Пък и темата е друга. Май ти ще трябва да споделяш. Smile

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#81

Привет

Всичко си върви добре - е някои от приложенията не са в най-новия си вид, но за два дни нямам замръзване, забиване или пък някакъв error. Разменени са функциите - за изчистване на приложенията се задържа бутона на настройките, а при задържане на Home се активира Google voice search. Последния може да работи и на български но трябва да си онлайн. Също така работи и Google voice typing на български и английски. Аз лично го ползвам за вайбър и скайп, което и беше причината да пробвам този ром. На девелоперския така и не успях да ги подкарам... Също така weather работи под разбиране с accuweater.com, и browser е настроен работи с западните търсачки и липсват всякакви китайски настройки. А и най-важното според мен няма го "китайското сири", :thumbup: което все някак си успявах да активирам..

Колкото до темата, " ......да приведем телефона в нормален вид....", с този ром смятам, че тела е достатъчно нормален...

Xiaomi MI-2s 32GB / Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100
Цитирай
#82

Здравейте!
Цял месец имах проблеми с обхвата и докато псувах оператора, се светнах, че моята малка дама се рови мн из телефона ми и е бутнала някоя настройка, която не би тр да пипа :wall: , та, накарах моя благоверен да ми преинсталира телефона. Водил се, човекът, от 1 страница, преинсталирал го, после го ъпдейтнал през телефона до последна версия на МИУИ. Всичко добре, обаче мн ми намаля рам паметта. Преди, при неотворени никакви програми се въртеше около 1300, а сега еееедва докарва 980 :angry: . Искам си старите 1300мб свободна памет! Някой с моя проблем? И как да го решим?
Цитирай
#83

Тези 320МБ нямат никакво значение. Рам-та си е за използване, не да стои свободна.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#84

За мен имат!
Защо рам паметта е толкова по-малко?
Цитирай
#85

Ако телефона ти е добре с обхвата и нямаш други проблеми, не се кахъри за РАМа! Все пак имаш общо 2GB. Какво да пишат тези, които са само с 1GB!? Wink
И на мен ми се струват малко повечко, но може "Всяко зло за добро!"
Цитирай
#86

Точно там е работата, че усещам съществени за мен разлики. Днес РАМ ми беше около 730 свободни МБ при неотворени никакви приложения :confused: . От това (предполагам де) батерията ми не издържа и 24ч, преди я зареждах всеки ден, а днес съм го изкл сутринта от зарядното, в 16ч беше на 22%. Ползван е по един и същ начин. Отделно обхватът на wi-fi e чувствително по-слаб. :wall:
Цитирай
#87

А след ъпдейта hard reset направен ли е?

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#88

Казва, че бил направил всичко, каквото пише в първия пост на темата, стъпка по стъпка. Не е слаган български РОМ. Уф, мн ми е криво. Ужасно тъпо да е си свикнал с нещо или нещото да ти работи по един начин и сега да е коренно различно. :wall:
Скоро ще се отърва от този телефон, ама докато стане това, мн ми бърка в здравето. Tooth
Цитирай
#89

Чак да го продаваш....няма нужда. Аз предлагам да се инсталира стоков ром с fastboot. Тогава нещата ще заспят и всичко ще си на чисто.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#90

Беши, къде прочете, че ще го продавам? Коледният ми подарък лети с DHL (не Рудолф, ама ще го преживея) към мен, а Ми2с ще отиде при половинката. Dance .
В събота или неделя ще го преинсталираме пак. :thumbup:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)