Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Правилно инсталиране на "custom ROM", за Mi2/S - или как да приведем телефо
#26

vivave написа:Какво се случва ако след обновяване със седмичния update през recovery, не се инсталира GAPPS? Гледам че Play Store и другите приложения си стоят. Това означава ли, че ще си работят нормално?
Да! - Всичко си му е наред!... от известно време насам, гледам че не затрива GAPPS-a! :bow:
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте на всички,страхотна тема! Имам едно питане,тегля от тук http://xiaomi.eu/community/threads/3-9-27.22235/ но в релийза не присъства думичката "lang" а само "aries"! Някъде бъркам ли или всичко е наред,да не тегля нещо друго.
Цитирай
#28

vencbg написа:Здравейте на всички,страхотна тема! Имам едно питане,тегля от тук http://xiaomi.eu/community/threads/3-9-27.22235/ но в релийза не присъства думичката "lang" а само "aries"! Някъде бъркам ли или всичко е наред,да не тегля нещо друго.

http://xiaomi.eu/community/threads/miui-...-27.22241/
Цитирай
#29

Благодаря за бързия отговор! :bow:
Цитирай
#30

s01o написа:
vencbg написа:Здравейте на всички,страхотна тема! Имам едно питане,тегля от тук http://xiaomi.eu/community/threads/3-9-27.22235/ но в релийза не присъства думичката "lang" а само "aries"! Някъде бъркам ли или всичко е наред,да не тегля нещо друго.

http://xiaomi.eu/community/threads/miui-...-27.22241/
Здравейте,
Аз инсталирах релийза в който няма думичката "lang" а само "aries".Телефона си работи добре.
Някакви последствия от това ,че съм инсталирал този би ли имало?
Да го сменям ли или да си карам с него?

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
Цитирай
#31

понеже s01o е без телефон и си нямаме тема за 3.9.27 ще питам тук как се държи на вашите телефони ?
за пъреи път ми се случва с тази версия да ми се затварят приложения заради грешки. И системни приложения и други...камерата беше последния хит.
От какво може да е ако само при мен е така? инсталирах върху предишната версия по инструкциите на s01o...Aries а не оригиналния софт.

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#32

Offtopic Понеже той е без телефон нищо не пречи някой от другите имащи телефончето да направи тема ,не е толкова трудно. :facepalm:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#33

От къде пък решихте, че съм без телефон? Tooth

Все още съм си с Mi2S/32GB - продал съм го но човека ще го вземе когато ми донесат Mi3-ката! Angel Tooth

Далавера нали?! :cheers: Big Grin

Та! Относно 3.9.27 - аз проблеми такива нямам! Е, с китайския ROM съм си но на дали е свързано с това, че е нещо е омазано при ребилдването на Multilang?!

Според мен нещо е омазано при теб @fan76.

Бих те посъветвал, да влезнеш в CWM, изтрий, Кеша и Далвик кеша, и форматирай систем 1 и 2!
Слет това инсталирай отгоре и рестартирай, и след тестарта сложи GAPPS пак на 2-та партишъна! Ама внимавай кой GAPPS слагаш все пак! Smile
Цитирай
#34

А има ли причина ти самия да предпочиташ китайския ром - има ли някакви предимства пред lang версията? Очаквам утре да ми пристигне MI2s от ibuygou и мисля да използвам подробното ръководство (за което предварително благодаря) за да си кача директно последната версия 3.9.27 - "lang" & "aries".

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#35

kokosoft написа:А има ли причина ти самия да предпочиташ китайския ром - има ли някакви предимства пред lang версията? Очаквам утре да ми пристигне MI2s от ibuygou и мисля да използвам подробното ръководство (за което предварително благодаря) за да си кача директно последната версия 3.9.27 - "lang" & "aries".
Ами предпочитам го, главно заради OTA, която при него специално се изразява в това, че си тегли не 300-и-кусур мегабайта, а само около 40! Smile

Иначе кофтито, е че трябва да се правят изначално повечко къстамизации, за да ти стане угоден, като този, на miuiandroid.com.
Направиш ли ги обаче веднъж, става кат ракета! Smile - но си иска занимавка изначално!

Иначе се слага точно като miuiandroid-ския. Ползвай ръководството дето съм писал - просто вместо miuiandroid-ром-а, слагаш пълния китайски!
Става и през "Permition" апп-а! - Стоково ще ти дойде с JLB, или вече незнам как е кръстен! Мисля, че има промяна (както и да е), през въпросния APP, когато поискаш да включиш root-правата на телефона, апа ще те подкани да си изтеглиш от техния OTA-сървър, седмичния Китайски DEV-build!
Инсталваш го, и после след рестарта, от System2 го слагаш още веднъж в System1, ръчно през Updater app! Намира се в \sdcard\Downloaded_rom\

Това е!
Цитирай
#36

Значи ако съм разбрал правилно, трябва да си сложа miuiandroid_aries_jb-3.9.27 вместо miuiandroid_lang_aries-3.9.27, за да може OTA да не са ми по над 300MB, а по 40 Wink
Единствено ме притесняват тези къстамизации, да не би да се окажат непосилни за мен, та се чудя дали направо да не флашна lang вместо JB версията. Пък те тези 300MB могат да се теглят и на десктоп машина и после да се качват през USB предполагам, така или иначе се трият впоследствие, а не се натрупват в паметта на телефона?

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#37

kokosoft написа:Значи ако съм разбрал правилно, трябва да си сложа miuiandroid_aries_jb-3.9.27 вместо miuiandroid_lang_aries-3.9.27, за да може OTA да не са ми по над 300MB, а по 40 Wink
Единствено ме притесняват тези къстамизации, да не би да се окажат непосилни за мен, та се чудя дали направо да не флашна lang вместо JB версията. Пък те тези 300MB могат да се теглят и на десктоп машина и после да се качват през USB предполагам, така или иначе се трият впоследствие, а не се натрупват в паметта на телефона?
1. За разликата между китайската, aries_jb и lang_aries версиите на MIUI ROM-овете в този и този пост;
2. Линк за изтегляне на последната китайската версия (под китайското знаме, Official Downloads, до този петък ще показва Latest update : 3.9.27):
- от официалния сайт на MIUI http://en.miui.com/download.html-
- или оттук: http://bigota.d.miui.com/3.9.27/miui_MI2...38_4.1.zip
Само тогава OTA е 40 MB;
3. И аз да добавя 2 въпроса към @s01o:
3.1. Как се оправяте с позиционирането при китайския ROM? Имам предвид
s01o написа:"BaiduNetworkLocation.apk", който много бърка сървиса за позиционирането по A-GPS/3G/WiFi
3.2. Какви други изначални къстамизации трябва да се направят и как?
Благодаря предварително!

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#38

krassiy написа:
kokosoft написа:Значи ако съм разбрал правилно, трябва да си сложа miuiandroid_aries_jb-3.9.27 вместо miuiandroid_lang_aries-3.9.27, за да може OTA да не са ми по над 300MB, а по 40 Wink
Единствено ме притесняват тези къстамизации, да не би да се окажат непосилни за мен, та се чудя дали направо да не флашна lang вместо JB версията. Пък те тези 300MB могат да се теглят и на десктоп машина и после да се качват през USB предполагам, така или иначе се трият впоследствие, а не се натрупват в паметта на телефона?
1. За разликата между китайската, aries_jb и lang_aries версиите на MIUI ROM-овете в този и този пост;
2. Линк за изтегляне на последната китайската версия (под китайското знаме, Official Downloads, до този петък ще показва Latest update : 3.9.27):
- от официалния сайт на MIUI http://en.miui.com/download.html-
- или оттук: http://bigota.d.miui.com/3.9.27/miui_MI2...38_4.1.zip
Само тогава OTA е 40 MB;
3. И аз да добавя 2 въпроса към @s01o:
3.1. Как се оправяте с позиционирането при китайския ROM? Имам предвид
s01o написа:"BaiduNetworkLocation.apk", който много бърка сървиса за позиционирането по A-GPS/3G/WiFi
3.2. Какви други изначални къстамизации трябва да се направят и как?
Благодаря предварително!

@krassiy - просто изтрий с RootExplorer "BaiduNetworkLocation.apk" и рестартирай! - това е!
След това всичко заработва като сънце!

А за разните докъсъмизации, ми аз си слагам допълнително един пакет, в който има оригиналната Google-ска клавиатура, и 360 градусовата камера с Google Gallery ! Просто защото ги ползвам и тях.

И един куп друфи теми, икони, локскрийнове и чудеса дето съм придобил с многомесечно ровене по en.miui.com а и къде ли още не!

И такива ми ти работи...
Цитирай
#39

Аз ако съм сигурен, че lang_aries компилацията е стабилна, въобще няма да се занимавам с официалния, но ако говорим за разлика в стабилността - определено се мятам на aries_jb, пък най-лесно изтриването на въпросния файл.
А инсталацията на gapps е същата - независимо за коя от двете версии говорим?

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#40

s01o написа:просто изтрий с RootExplorer "BaiduNetworkLocation.apk" и рестартирай! - това е!
След това всичко заработва като сънце!
И това е достатъчно? Тогава как ще работи без NetworkLocation.apk? Или трябва да се сложи с RootExplorer друг NetworkLocation.apk, например с такъв от lang_aries версия на MIUI ROM?

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#41

krassiy написа:
s01o написа:просто изтрий с RootExplorer "BaiduNetworkLocation.apk" и рестартирай! - това е!
След това всичко заработва като сънце!
И това е достатъчно? Тогава как ще работи без NetworkLocation.apk? Или трябва да се сложи с RootExplorer друг NetworkLocation.apk, например с такъв от lang_aries версия на MIUI ROM?

Пич! Просто изтрий, BaiduNetworkLocation.apk - рестартирай и сложи коректния gapps!
Цитирай
#42

s01o написа:Иначе се слага точно като miuiandroid-ския. Ползвай ръководството дето съм писал - просто вместо miuiandroid-ром-а, слагаш пълния китайски!
Става и през "Permition" апп-а! - Стоково ще ти дойде с JLB, или вече незнам как е кръстен! Мисля, че има промяна (както и да е), през въпросния APP, когато поискаш да включиш root-правата на телефона, апа ще те подкани да си изтеглиш от техния OTA-сървър, седмичния Китайски DEV-build!
Инсталваш го, и после след рестарта, от System2 го слагаш още веднъж в System1, ръчно през Updater app! Намира се в \sdcard\Downloaded_rom\

Само да попитам последно (понеже очаквам телефона да пристигне днес), може и да не минавам през всички стъпки на ръководството, само влизам в Permition апп-а, включвам root-права на телефона и ъпдейтвам OTA за двата пъртишана. След това слагам един Root browser - намирам и изтривам BaiduNetworkLocation.apk и после през рекавърито качвам и за двете системи въпросния gapps (след като съм изчакал рестарт на двете системи от ъпгрейда на рома) и ще се подмени автоматично въпросния NetworkLocation.apk?

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#43

kokosoft написа:
s01o написа:Иначе се слага точно като miuiandroid-ския. Ползвай ръководството дето съм писал - просто вместо miuiandroid-ром-а, слагаш пълния китайски!
Става и през "Permition" апп-а! - Стоково ще ти дойде с JLB, или вече незнам как е кръстен! Мисля, че има промяна (както и да е), през въпросния APP, когато поискаш да включиш root-правата на телефона, апа ще те подкани да си изтеглиш от техния OTA-сървър, седмичния Китайски DEV-build!
Инсталваш го, и после след рестарта, от System2 го слагаш още веднъж в System1, ръчно през Updater app! Намира се в \sdcard\Downloaded_rom\

Само да попитам последно (понеже очаквам телефона да пристигне днес), може и да не минавам през всички стъпки на ръководството, само влизам в Permition апп-а, включвам root-права на телефона и ъпдейтвам OTA за двата пъртишана. След това слагам един Root browser - намирам и изтривам BaiduNetworkLocation.apk и после през рекавърито качвам и за двете системи въпросния gapps (след като съм изчакал рестарт на двете системи от ъпгрейда на рома) и ще се подмени автоматично въпросния NetworkLocation.apk?

Точно така!

Единственото което пропускаш е: Няма, как да сложиш GAPPS през стоково рекавъри! Нужно е да го подмениш с CWM!!!
Цитирай
#44

s01o написа:Точно така!

Единственото което пропускаш е: Няма, как да сложиш GAPPS през стоково рекавъри! Нужно е да го подмениш с CWM!!!

Мерси за бързия отговор, довечера го мятам :thumbup:
Преди да сложа CWM няма да давам wipe на никой от кешовете, просто си следвам процедурата в ръководството.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#45

kokosoft написа:
s01o написа:Точно така!

Единственото което пропускаш е: Няма, как да сложиш GAPPS през стоково рекавъри! Нужно е да го подмениш с CWM!!!

Мерси за бързия отговор, довечера го мятам :thumbup:
Преди да сложа CWM няма да давам wipe на никой от кешовете, просто си следвам процедурата в ръководството.

Като пристигне!

1. Разопаковаш
2. Слагаш батерията
3. Включваш
4. Минаваш нормално целия Wizard
5. Връзваш се към някакъв WiFi
6. Пускаш от папка на "десктопа", на телефона, приложението "Permissions"
7. Избираш ROOT и го включваш
8. Следваш Wizard-a за теглене на Китайския седмичен DEV ROM
9. Инсталираш го
10. Телефона се рестартира в System 2
11. Пускаш Updater от същата "папка" (System) на "десктопа" на телефона
12. Цъкаш на най-долния ляв софтуерен бутон на теледона дето е с 3 чертички, за да излезе Settings menu на Updater
13. Избираш Select Installation pack
14. Избираш отново вече изтегления Китайски ROM от папка \sdcard\Downloaded_rom
15. Инсталираш го
16. Телефона се рестартира обратно в System 1
17. Регваш си акаунта в http://i.xiaomi.com и си го настройваш на телефона! При регването е препоръчително да зададеш Email, a не тел. номер!!! - на телрефона го настрой този акаунт и пусни всичко без опцията за локиране, за да не се включи сървиса на Baidu !!!
18. Теглиш си Root Explorer 3.1.2 (Съвет от мен! Купи си го! 5 лева е и е незаменимо). Инсталираш го, пускаш го, и даваш Apply за всичко което те попита пермишън мениджъра както и отбелязваш чавката да го помни винаги и да не те пита при следващо пускане!
19. рестартираш телефона
20. Влизаш отново, през Root Explorer в папка: \sdcard\system\app\ и цъкаш горе бутона R/W, за да може да триеш!
21. Намираш къде е "BaiduNetworkLocation.apk" и го триеш
22. Връщаш отново правата на директорията да са: R/O
23. Слагаш това в: \sdcard - трябва да изглежда така: \sdcard\update.zip
24. Гасиш телефона и влизаш в Рекавъри, като задържаш за момент бутони: Volume UP + Power
25. Даваш Install update.zip
26. Избираш Power off
27. Влизаш отново в: Recovery - този път вече ще е CWM :cheers: :thumbup: Crazy
28. Просто избереи Reboot phone now - нищо повече не прави! CWM ще те попита, 2 пъти един след друг, дали да забрани стоковото рекавъри, на System 1 и след това на System 2 - даваш и на двете YES!
29. Рестартираш и качваш на телефона: GAPPS и стоковата гугълска клавиатура и камера с галерията. Точно тези: 4.2Camera&Keyboard.zip, miuiandroid_gapps-4.1.2-small_signed.zip
30. Влизаш в CWM и инсталираш подред на номерата GAPPS-а в System1 и после в System2 и след него Гугълската камера с галерията и клавиатурата, пак в System1 и System2 - рестартираш и настройваш клавиатурата правилно! Тя да е по подразбиране и да е избран US English и Bulgarian а не Automatic lang! Не забравяй също да сложиш и в адванст настройките и да се покзава суич-а за превключване на езиците - планетката от дясно на спейса! Smile - Разцъкай и опциите! Ще го намериш!

Ами това е! Помъчих се да го направя в 30 стъпки! Даже мисля да го пусна кат тема! Smile - успех!
Цитирай
#46

Ейй човек - :cheers: :cheers: :cheers: много бира от мен Smile Знам, че сезона мина, но ако минаваш през Варна имаш почерпка :thumbup:

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#47

s01o написа:Просто изтрий, BaiduNetworkLocation.apk - рестартирай и сложи коректния gapps!

Имах изтеглен официалния китайски MIUI 3.9.20 (miui_MI2_3.9.20_502c638f3a_4.1), флашнах го "на чисто" след miuiandroid_lang_aries-3.9.27, за да мога да се възползвам и от "малкия" 40 МВ ъпдейт, в следната последователност:
1. ClockworkMod Recovery => backup and restore => backup => +++++Go Back+++++;
2. wipe data/factory reset;
3. wipe cache partition;
4. advanced => wipe dalvik cache;
5. fix permissions => +++++Go Back+++++;
Оттам нататък следвах точка 11 до 17 вкл. от ръководството, но тъй като не снощи не разбрах кой е коректния gapps, сложих този: gapps-jb-20121011-signed.zip от ръководството. Останах с впечатление, че той е правилния поради:
s01o написа:Този пакет с GAPPS, е компилиран и подписан специално за Android 4.1.x, какъвто е и MIUI V5, на телефоните ни!

Между т.15 и 16 активирах Root, инсталирах Root Explorer 2.15 (с такъв разполагах) и извърших следните действия:
- влезнах през Root Explorer в папка: \sdcard\system\app\ и активирах бутона R/W;
- изтрих "BaiduNetworkLocation.apk" и върнах отново правата на директорията да са: R/O.

Телефонът засега работи с този gapps. Мога ли да очаквам проблем, че не съм сложил (второто ръководство е от днес) miuiandroid_gapps-4.1.2-small_signed?

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#48

krassiy написа:
s01o написа:Просто изтрий, BaiduNetworkLocation.apk - рестартирай и сложи коректния gapps!

Имах изтеглен официалния китайски MIUI 3.9.20 (miui_MI2_3.9.20_502c638f3a_4.1), флашнах го "на чисто" след miuiandroid_lang_aries-3.9.27, за да мога да се възползвам и от "малкия" 40 МВ ъпдейт, в следната последователност:
1. ClockworkMod Recovery => backup and restore => backup => +++++Go Back+++++;
2. wipe data/factory reset;
3. wipe cache partition;
4. advanced => wipe dalvik cache;
5. fix permissions => +++++Go Back+++++;
Оттам нататък следвах точка 11 до 17 вкл. от ръководството, но тъй като не снощи не разбрах кой е коректния gapps, сложих този: gapps-jb-20121011-signed.zip от ръководството. Останах с впечатление, че той е правилния поради:
s01o написа:Този пакет с GAPPS, е компилиран и подписан специално за Android 4.1.x, какъвто е и MIUI V5, на телефоните ни!
Телефонът засега работи с този gapps. Мога ли да очаквам проблем, че не съм сложил (второто ръководство е от днес) miuiandroid_gapps-4.1.2-small_signed?

Ми с този GAPPS не съм имал грижи, но предпочитам да ползвам "miuiandroid_gapps-4.1.2-small_signed" !
Не би трябвало да имаш проблеми...
Цитирай
#49

Здравейте, Телефона пристигна и нямам търпение да му сложа всичко необходимо. Намерих рома 3.10.11 lang_aries но все още не знам него ли да инсталирам или DEV версията? Ще съм благодарен на всеки за помощта .
Цитирай
#50

predator_v_bg написа:Здравейте, Телефона пристигна и нямам търпение да му сложа всичко необходимо. Намерих рома 3.10.11 lang_aries но все още не знам него ли да инсталирам или DEV версията? Ще съм благодарен на всеки за помощта .
1. Ако ще слагате ROM от типа miuiandroid_lang_aries-3.10.11 или ROM-а на MIUI UK-miuiandroid_aries_jb-3.10.11, следвайте настоящата тема. Ако вече сте го направили, тогава преходът към китайския DEV ROM miui_MI2_3.10.11_731c4a82d1_4.1 е пак според тази тема.
2. Ако решите да минете директно след закупуване към китайския седмичен DEV ROM, тогава следвайте другата тема: Правилно инсталиране и конфигуриране, на Китайския Weekly dev. build, на чисто нов стоков телефон, в 30 стъпки! Тази възможност се предоставя само на чисто нов стоков телефон. Към нея може да се пристъпи директно след разопаковане на телефона, като батерията трябва да е заредена над 50%.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)