Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Правилно инсталиране на "custom ROM", за Mi2/S - или как да приведем телефо
#51

Направих всичко и за сега на пръв поглед нещата са ОК ! Сложих китайската DEV версия след което,инсталирах Root Explorer изтрих въпросния файл (позиционира ме за секунди),рестартирах и сложих клавиатурата и галерията от s01o .
Кой системни приложения мога да се премахнат от телефона? И след ъпдейт ще се възстановят ли?
Как мога да направя да имам swipe и на български.
Приложението за времето работи ли при вас?
Благодаря на всички за оказаната помощ.
Цитирай
Аксесоари
#52

predator_v_bg написа:Направих всичко и за сега на пръв поглед нещата са ОК ! Сложих китайската DEV версия след което,инсталирах Root Explorer изтрих въпросния файл (позиционира ме за секунди),рестартирах и сложих клавиатурата и галерията от s01o .
Кой системни приложения мога да се премахнат от телефона? И след ъпдейт ще се възстановят ли?
Как мога да направя да имам swipe и на български.
Приложението за времето работи ли при вас?
Благодаря на всички за оказаната помощ.

Q: Кой системни приложения мога да се премахнат от телефона?
A: Тези, които може и ти разрешава да премахнеш от "Apps"!

Q: Как мога да направя да имам swipe и на български.
A: И идея си нямам, таз боза не я ползвам! Smile

Q: Приложението за времето работи ли при вас?
A: Вече работи! То беше само за Китай, но от версия 3.11.29, вече е мултирегионално! Smile - погледни и това: https://play.google.com/store/apps/detai...ther&hl=en Прегледай основно настройките в него! Има един спец. раздел в Settings за MIUI !!! Smile

A: Благодаря на всички за оказаната помощ.
A: Моля! Пак заповядайте! Smile
Цитирай
#53

Китайските приложения, които успях да деинсталирам не се качиха повторно след миналия петъчен ъпдейт. Програмката за времето посочена от s01o е страхотна, но й дай необходимите permissions иначе основния часовник в widget-a се сверява само при ръчен update. То и ъпдейта на прогнозата няма да работи през зададения интервал без нужните права - отне ми малко време докато се светна да си оправя permissions на въпросната погода. Странно че при мен не си ги изиска след инсталирането, а трябва да ги задам допълнително.

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#54

Когато набера някой в момента когато ми вдигне телефона извибрирва. Гледах на всякъде но не знам от къде да изключа тази опция или тя не може да се изключва.Моля нека някой ако знае да сподели.Благодаря :bow:
Цитирай
#55

predator_v_bg написа:Когато набера някой в момента когато ми вдигне телефона извибрирва. Гледах на всякъде но не знам от къде да изключа тази опция или тя не може да се изключва.Моля нека някой ако знае да сподели.Благодаря :bow:

Q: Когато набера някой в момента когато ми вдигне телефона извибрирва. Гледах на всякъде но не знам от къде да изключа тази опция или тя не може да се изключва!?
A: Dialer > Settings > Call settings > Vibrate on pickup -> опциите са: Normal / Weak / None


П.С:
Не веднъж съм казвал, че опцията "Settings" е на невероятни места в MIUI !!!
Дори и аз самия намирам все още неоткрити настройки! Smile
Цитирай
#56

s01o Благодаря ти за отговора :cheers: . Наистина не очаквах да има толкова голяма разлика от стоковия Android , в положителния смисъл!
С камерата която ти си дал в настройките максимално може да се сложи на 8MP ?! Има ли решение на това или си е така.
Цитирай
#57

predator_v_bg написа:s01o Благодаря ти за отговора :cheers: . Наистина не очаквах да има толкова голяма разлика от стоковия Android , в положителния смисъл!
С камерата която ти си дал в настройките максимално може да се сложи на 8MP ?! Има ли решение на това или си е така.

Защо по дяволите никой не се сеща, да скролне леко нагоре, когато види тази настройка!? Smile :wall: Crazy Tooth
Цитирай
#58

s01o написа:Защо по дяволите никой не се сеща, да скролне леко нагоре, когато види тази настройка!? Smile :wall: Crazy Tooth
Проверил съм,скоролвам но ...имам единственно 1,2,3,5 и 8 това само ми се показва! Затова ми стана и любопитно.
Цитирай
#59

Последно направих следното:

1. Инсталация на CWM Recovery - Респект :bow: за s01o

2. Дръпнах и инсталирах aries_jb_3.10.11 която е актуална към момента на този пост. (changelog: http://miuiandroid.com/2013/10/11/miui-r...-3-10-11/) - Английският ми е достатъчен!

3. Сложих отгоре GAPPS

....И всичко лети!

Още веднъж благодарности на форума и персонално на s01o :bow:

Note 4 SM-910C Rooted, Erobot v.x 6.0.1 ROM.....
NVidia Shield TV
MiBox Pro Enhanced Edition
MiPad 64GB white
Цитирай
#60

predator_v_bg написа:
s01o написа:Защо по дяволите никой не се сеща, да скролне леко нагоре, когато види тази настройка!? Smile :wall: Crazy Tooth
Проверил съм,скоролвам но ...имам единственно 1,2,3,5 и 8 това само ми се показва! Затова ми стана и любопитно.

Изключи Simple mode
Цитирай
#61

s01o написа:Изключи Simple mode
Имах предвид гугалската камера(галерия),която ти каза,че използваш.
Ако изтрия камерата,галерията ще работи ли? Благодаря.
Цитирай
#62

predator_v_bg написа:
s01o написа:Изключи Simple mode
Имах предвид гугалската камера(галерия),която ти каза,че използваш.
Ако изтрия камерата,галерията ще работи ли? Благодаря.

За тази камера и галерия не може да избереш опция повече от 8mpix !
Цитирай
#63

От кои сайтове ги купувате тия Xiaomi интересува ме MI3 с 5 инчовия дисплей а гледам има едни само за китайския пазар други за европа по какво се различават.Колко пари излизат с доставката гледам евтини са за такъв хардуеар http://www.aliexpress.com/item/Original-...25862.html.И с 3000 млА батерия много добре.
Цитирай
#64

veskostoev написа:От кои сайтове ги купувате тия Xiaomi интересува ме MI3 с 5 инчовия дисплей а гледам има едни само за китайския пазар други за европа по какво се различават.Колко пари излизат с доставката гледам евтини са за такъв хардуеар http://www.aliexpress.com/item/Original-...25862.html.И с 3000 млА батерия много добре.

Никой ли не чете главната стикната тема горе за общото инфо, за XIAOMI!??!?!#$%$^$#

По повод питането ти!!!

Никой ли не обръща внимание, че този търговец в Aliexpress е мошенник!? Никой ли не обръща внимание, че на картинката/снимката е сложен Mi3 а с/у него пише M3 ????

Никой ли не обръща внимание, че данните дето са написани са за Mi3, но по-долу на едно мааалко място търгаша китаец е написал CPU = МТК !!!

Аман от хора дето грам не се заглеждат а после реват че са си купили китайски боклук! Ами за това всички ревете след това, че китайското било боклук, щото само купувате без да гледате, и после се почва един рев по форумите, че са ви прецакали и незнам си какво....

Ами поинтересувайте се малко мама му стара, изписали сме 100 страници с мнения и инфо за XIAOMI!

П.С:

ВЕРСИЯТА ЗА ВСИЧКИ ОСТАНАЛИ СТРАНИ ИЗВЪН КИТАЙ ЩЕ ИЗЛЕЗЕ СЛЕД 15 Ноември 2013г. ЕВЕНТУАЛНО!
ВРЕСИЯТА КОЯТО ВИ ТРЯБВА ЗА БЪЛГАРИЯ и ЕВРОПА Е:

WCDMA 3G / Snapdragon 800

ВЕРСИЯТА С КОЯТО, ЩЕ СЕ ПРЕЦАКАТЕ ТОТАЛНО Е: TD-CDMA Tegra4 - и няма да ви върши никаква работа освен за разговори и "offlaine" PDA органайзер! - Тя се продава и в момента!

НЕ КУПУВАЙТЕ от alliexpress.com и разни други измислени ръгровци в безличния китайски пазар!!!

Истински Mi3 се купува само и единствено от Китай чрез проверен ваш познат (КОЙТО Е НАЯСНО С МАРКАТА) - или от ibuygo.com !!!
Цитирай
#65

Ама и търговецът е тарикат! Lol

<<<>>>
In international relations, this product does not accept a refund, use problem, we will guide you to use, thank you
<<<>>>

Note 4 SM-910C Rooted, Erobot v.x 6.0.1 ROM.....
NVidia Shield TV
MiBox Pro Enhanced Edition
MiPad 64GB white
Цитирай
#66

veskostoev написа:От кои сайтове ги купувате тия Xiaomi интересува ме MI3 с 5 инчовия дисплей а гледам има едни само за китайския пазар други за европа по какво се различават.Колко пари излизат с доставката гледам евтини са за такъв хардуеар http://www.aliexpress.com/item/Original-...25862.html.И с 3000 млА батерия много добре.
Удачно ще е да прочетете тези 3 теми, преди да задавате въпроса си неправилно в четвърта, която спамите:
1. Покупка на Xiaomi от Китай;
2. Xiaomi New Product Conference Coming on September 5, 2013;
3. XIAOMI MI3 - всичко което ни интересува, за него!

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#67

Така става като винаги се търси най- евтиното. Купуваме какво да е после ама това не е, което исках.

OnePlus 3T
Цитирай
#68

Здравейте,
Някой да е имал проблем със слушалките? Нямам оригиналните на марката но пробвах едни обикновени с 3,5мм жак обаче не иска д ами пусне радиото постоянно ми изписва да свържа слушалките?!?, данеби проблема да е технически?
Цитирай
#69

Аз не обичам да слушам музика през слушалките и за това не съм си поръчал оригинални,но до сега каквито и да съм включвал работят без проблем и на радио и на плеър.Пробвал съм от Нокиа , НТС и някакви "измислени"и всички си работят. :listen:

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
Цитирай
#70

n3xx написа:Здравейте,
Някой да е имал проблем със слушалките? Нямам оригиналните на марката но пробвах едни обикновени с 3,5мм жак обаче не иска д ами пусне радиото постоянно ми изписва да свържа слушалките?!?, данеби проблема да е технически?

...а телефона ОРИГИНАЛЕН ли ти е?!
Цитирай
#71

АМи предполагам че е оригинален закупих го от този сайт който сте казали ibuygo
Цитирай
#72

s01o, попитах и в miui bg , но се надявам да получа одговор от извора.Трябва да приведа едно MI2S в европеиски вид, та достатачно ли е да следвам стъпките от ръководството ти и има ли някакви промени?Предполагам че като ползвам ROM от miui bg процедурата с gapsa отпада?

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#73

Някои мойе ли да ми помогне? Следвах всички стъпки от ръководството но само смених рековърито и след това не иска да инсталира новиа ROM. Следваики стъпките, в рековъри режим инсталирам ROMа в систем1 и после в систем-2 и му давам рестарт. След като ме пита 2а пъти за стоковото рековъри и 2а пъти нещо за fix root, потвърждавам и се рестартира и като се включи никаква промяна пк си е като нов. :wall: :wall:

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#74

bobybg написа:... и 2а пъти нещо за fix root ...
Такъв надпис не би трябвало да излиза ако всичко е правено според ръководството. Досега никой друг не е съобщавал да е бил запитван от Recovery-то за това. :unknw:
Опитайте повторна инсталация на същия ROM-http://files.miuiandroid.com/3.12.27/miu...jb-4.1.zip.
Ако не стане пробвайте:
- китайската версия-http://bigota.d.miui.com/3.12.27/miui_MI...1f_4.1.zip или
- чистата английска версия-http://files.miuiandroid.com/3.12.27/miu...jb-4.1.zip или
- с ROM от предната седмица-3.12.20-все още може да се свали от http://xiaomi.eu/community/forums/miui-w...eases.103/

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#75

Или fastboot китайски ром от тук: http://bigota.d.miui.com/3.12.27/miui_MI...m82vzk.exe

За неразбиращите - чете това: http://xiaomi.eu/community/threads/guide...ash.19287/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)