Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Възстановяване/Брик/Ънбрик Lg Optimus G-P975
#1

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ПРАВИТЕ ВСИЧКО НА ВАША ОТГОВОРНОСТ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Това ръководство ще ви помогне да възстановите телефона си в случай,че е стигнал до грешка в сигурността или bootloop, или просто искате да върнете устройството заради гаранционно обслужване.


1. Преди да правите каквото и да било,трябва да си инсталирате драйверите, http://www.lg-phones.org/lg-optimus-g-us...nload.html ,изтегляте,разархивирате и инсталирате на компютъра и го рестартирате.

2. Изтеглете си KDZ Firmware от тук: http://www.lg-phones.org/official-stock-...e-rom.html ,38 ми номер препоръчвам,от другите някои не са работещи и имах проблеми при разархивирането им с KDZ_FW_UPD_EN.
Ето и V10D_00.kdz EUROPE aко не можете дa изтеглите от горния линк.

3. Теглите LG KDZ Updater от тук: https://app.box.com/s/78mnd1hg7hnvi6wqjpt3

4. Вкарайте телефона в Download мод,като го изгасите,после задържате двата бутона за усилване и намаляване и свързвате с компютъра.Ако телефона постоянно се включва сам и не можете да го изгасите,натиснете бутона за вкл/изкл и го дръжте докато остане черен екран и после вкарвате в Download mode.Изчакайте драйверите да се инсталират,ако го свързвате за първи път.

5. Разархивирайте някъде на компютъра KDZ папката и отворете KDZ_FW_UPD.exe.

6. Използвайте настройките по-долу:
Type: 3GQCT
Phone Mode: CS_Emergency
KDZ File: отидете до папката, която сте Изтеглили KDZ от етап (2)
Натиснете Software Update и чакайте процеса да завърши.
Телефона ще се рестартира когато видите: IParam = 90 или 95, изчакайте го,има да инсталира още,докато не видите: IParam=1,тогава вече спокойно можете да затворите програмата и да извадите USB кабела от телефона.
Ако телефона си зареди нормално но ви поиска някакъв код,изключете го и задръжте бутона за намаляване плюс power бутона,после изтрийте всичко и всичко ще е наред.

7. Ако телефона не се стартира и стои на логото само например,изтеглете този архив: http://www.mediafire.com/download/ru7erf...p/wipe.rar ,с него трябва ръчно да избършете дял с данни, като го вкарате в Recovery Mode.

Тествах метода на моя телефон и работи.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
Аксесоари
#2

Блокирaли сa kdz фaйловете.Пробвaм нa двa сaйтa и "нямaте достъп".Друг имaл ли е този проблем.
Цитирай
#3

pacho64 написа:Блокирaли сa kdz фaйловете.Пробвaм нa двa сaйтa и "нямaте достъп".Нa друг имaл ли е този проблем.
Изтегли го от XDA де,ще ти изпратя линк на лично съобщение.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#4

politican написа:
pacho64 написа:Блокирaли сa kdz фaйловете.Пробвaм нa двa сaйтa и "нямaте достъп".Нa друг имaл ли е този проблем.
Изтегли го от XDA де,ще ти изпратя линк на лично съобщение.

БЛAГОДAРЯ ЗA СЪДЕЙСТВИЕТО!
Цитирай
#5

pacho64 написа:
politican написа:
pacho64 написа:Блокирaли сa kdz фaйловете.Пробвaм нa двa сaйтa и "нямaте достъп".Нa друг имaл ли е този проблем.
Изтегли го от XDA де,ще ти изпратя линк на лично съобщение.

БЛAГОДAРЯ ЗA СЪДЕЙСТВИЕТО!
Ето и линк за 10 D за Европа,сега го качих там.И ако може някой модератор,да ми редактира темата горе,да добави този линк,понеже на мен не ми дава права да го направя.

ето линка: http://www.mediafire.com/?210m7ed75f3b38q

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#6

Не ми засича телефона! Влизам в доунлоад мода и като цъкна старт зарежда 3-4 минути и ми дава грешка че не ми е засякъл телефона. Не знам от телефона или от драйверите е?

LG Optimus One p500; LG Optimus G E975
Цитирай
#7

kasmetliiko написа:Не ми засича телефона! Влизам в доунлоад мода и като цъкна старт зарежда 3-4 минути и ми дава грешка че не ми е засякъл телефона. Не знам от телефона или от драйверите е?
от компютърa ти е,нaй-нaпред трябвa дa си нaпрaвиш коректнa връзкaтa с компa и тогaвa дa прaвиш кaквото и дa е,дрaйверите сa си рaботещи и сa едни,не е проблемa в тях,имa проблем с компютърa,опитaй друго юсб,aко не може дa се нaложи дори и преинстaлaция,но кaто цяло сa относителни нещaтa,зaвиси и с кaквa оперaционнa си......

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#8

Реших да опиша още един метод за възстановяване/ънбрик на телефона при зависване на логото LG и невъзможност да се стартира по нататък. Метода е тестван и работи (не от мен, но от хора на които имам доверие). Метода е малко наглед сложен, но това да ни ви плаши. ВАЖНО: Направете си бекъп на важните неща на компа!!!
Ще са ни необходими две неща - сваляме от тук https://disk.yandex.com/public/?hash=7Ro...Boo32bo%3D програмата AutoLGNPST-tSilenzio и от тук https://disk.yandex.com/public/?hash=PXG...I%2By/w%3D необходимия сотуер за телефона.
Пристъпваме към първоначалната подготовка:
1) Разархивирате архива AutoLGNPST-tSilenzio.zip в дял C: на компютъра си
2) След като сте го разархивирали е необходимо да инсталирате драйверите.
- От папка LGUnitedMobileDriver: кликваме на Setup и инсталираме (може да пропуснете тази стъпка ако вече имате инсталирани драйвери).
- От папка LGNPST_ACG: инсталираме LGNPST_ACG.msi
- От папка GenericModels: инсталираме GenericModels.msi
- От папка Components: инсталираме Components.msi
След като сме инсталирали всичките необходими драйвери и приложения рестартираме компютъра. Влизаме отново в разархивирания по рано архив и инсталираме Install.bat следвайки инструкциите.
След приключване на инсталацията в C:\Program Files\ ще се появи папка LG Electronics\LGNPST.
Влизаме отново в нашия архив tSilenzio's Automated LGNPST и от папката DLL, копираме всичките 5 файла DLL и ги заместваме с аналогичните в папката LG Electronics\LGNPST
С това подготовката приключва.
Инсталация:
1) Влизаме в LG Electronics\LGNPST и стартираме LGNPST.exe
2) Изключваме напълно телефона си.
3) Вкарваме го в Download Mode режим като натискаме едновременно бутоните за звука Volume + и - задържаме ги и включваме телефона с кабела към компа. След това на телефона трябва да се появи надпис "Download Mode Do not unplug Device"
4) Включваме телефона в компютъра и изчакваме да се инсталират драйверите. Ползвайте само USB 2.0 портове.
5) След това програмата LGNPST.exe трябва да изпише че телефона е разпознат и готов за флашване (виж снимката в прикачения файл).
6) Без да спираме програмата LGNPST влизаме в C:\Program Files\LG Electronics\LGNPST\ с десен бутона на мишката кликваме на LGNPST_LS970.dll и натискаме на Register ActiveX DLL ( не е задължително, но го направете за всеки случай)
7) В прозореца на стартираната LGNPST отиваме във File > Select DLL и избираме C:\Program Files\LG Electronics\LGNPST\LGNPST_LS970.dll
8) По надолу в програмата има опция BIN File, кликваме върху иконката с малката папчица отстрани и избираме BIN File ( LGE975AT-00-V10b-EUR-XX-FEB-13-2013_0.bin ) свален от нас още в началото.
9) Натискаме START и чакаме да започне процеса на флашване. Щом стигне до 85% процеса на флашване ще спре, но това да не ви притеснява, така трябва да е, след което телефона трябва сам да се рестартира и включи.
Използвайки този метод връщате телефона си в стоков вид, без root и recovery и може да флашнете който си искате фирмуер с помоща на KDZ или LGMobile Support Tool.

LG V10, Huawei P20
Huawei MediaPad T3 9.6 LTE AGS-L09
Цитирай
#9

Първият метод сработи прекрасно. Благодаря Smile

SGS10
Цитирай
#10

baraev написа:Първият метод сработи прекрасно. Благодаря Smile
И при мен проработи ! Специални благодарности към politican за добре свършената работа :bow:
Цитирай
#11

gogo333 има една бира от мен :cheers: ! Като си смените буутлоудъра с Mako (такъв на Nexus 4) , после KDZ updater - а не работи. Само с LGNPST.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#12

По първия метод описан от politican,всичко ми е окей но стигам до точка 7 и засичам.
" 7. Ако телефона не се стартира и стои на логото само например,изтеглете този архив: http://www.mediafire.com/download/ru7er … p/wipe.rar ,с него трябва ръчно да избършете дял с данни, като го вкарате в Recovery Mode."
Телефона ми стои на лого не ми се стартира ,и малко не ми става ясно как точно да избърша дял с данни. След като искам да вкарам телефона в Recovery Mode ми се показва това:
Ако можете помагайте.
Цитирай
#13

А по втория метод посочен от gogo333, там малко също не се получават нещата.
"Влизаме отново в нашия архив tSilenzio's Automated LGNPST и от папката DLL, копираме всичките 5 файла DLL и ги заместваме с аналогичните в папката LG Electronics\LGNPST
С това подготовката приключва."
В папката DLL има само 4 файла и няма такива аналогични в папка LG Electronics\LGNPST.
Ако може и по този метод малко разяснение.
Цитирай
#14

До довечера, ако не си се оправил, като се прибера ще погледна какво имаше в папката и ще пиша.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#15

Все още съм в задънената улица.Само имам молба, ако някой предлага варианти за решение на проблема да бъде по подробен че съм от по-малко знаещите Smile
Благодаря предварително !
Цитирай
#16

И при мен са само 4 файла. Копирай ги в посочената папка (дори и там да няма аналогични) и продължавай напред да действаш по инструкцията.. Този метод работи, дори и да си си поомазал повечко телефона.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#17

За сега спирам с опитите, май имам проблем с компа.
Цитирай
#18

Колеги моля някой да помага, пробвах с дадените методи нищо не става.
В следното положение съм мога да стигна до download mode,  и имам CWM 6.0.4 който мога да стартирам, и до там.
Моля помагайте как да флашна сток РОМ?


Прикачени файлове Миниатюри
   

_- LG G3 D855 Titanium -_
Цитирай
#19

Пробвай с програмата LG Flash Tool 2014, можеш да я изтеглиш от разделите на G2 и G3.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#20
Thumbs Up 

Ок свалих я, но какви настройки да ползвам?
Пак същите, Type: 3GQCT ; Phone Mode: CS_Emergency  или ?
 С тези настройки , не става, стига до 5% и набива това съобщение:




Visslar   Стана!   Buga
Благодарности на колегата [b]vargala81 !!!!![/b]

С програмата LG Flash Tool 2014 и инструкциите от тук , успях да флашна сток РОМ.


Прикачени файлове Миниатюри
   

_- LG G3 D855 Titanium -_
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)