Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Описание] -.¸¸.·´¯ Какво е S-OFF и имаме ли нужда от него
#1

[Изображение: htc-s-off-android-security.jpg]







|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
Аксесоари
#2

S-OFF е хубаво да се прилага когато човек знае какво иска. Прилагайки го ГАРАНЦИЯТА ВЕДНАГА ОТПАДА !!!!!
има и официален сайт който ще спомогне.Аз примерно съм със HTC .Хубаво е че компанията ни даде легален начин да си отключваме bootloader-a на телефоните. сайта е : htcdev.com .... Правите си регистрация там , давате информация за телефона и следвате стъпките . Сайта ви предупреждава за всичко което може да ви се случи там .
Аз тази стъпка я направих и съм доволен от резултата. Не съм запален разработчик , но идеята за лека и свръхбърза система ме привлече и станах ентусиаст. работя със CyanogenMod 7.2 и трябва да си призная че изобщо не съм разочарован. Вървях доста време на стоковия РОМ но много ме дразнеше онзи извит launcher...
Всичко зависи от това какво иска човек . Дали иска да си разработва телефона или да стои на сигурно с това което му е предоставила компанията .
Избора е ваш , но определено си струва труда
Цитирай
#3

Отключването на bootloader-a през htcdev - също ти нарушава гаранцията. И отключване на bootloader и S-OFF са различни неща.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

@ServerX


Отключването на HTC през htcdev.com може да наруши гаранцията, но НЕ е задължително.

"It is our responsibility to caution you that not all claims resulting or caused by or from the unlocking of the bootloader may be covered under warranty."


S-OFF също не я нарушава, защото той пък не оставя следа за отключване на bootloader-a, както е през htcdev.com. Практически, Root-ването също не нарушава гаранцията на 100%.

АКО си потрошите телефона в следствие на Root-ването или отключването на телефона вече не се покрива от гаранцията.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)