Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за LTE (4G)
#1

Не, че е проблем за мен (понеже в БГ още няма 4G мрежа), но в настройките за избор на мрежа нямам LTE (4G), а има само GSM и WCDMA.
Та въпросът ми е, дали умишлено е скрита тази опция за БГ пазара и как може да се изкара?
Телефонът ми е GT-I9505, купен от Техномаркет, с оригиналния андроид 4.2.2.

Samsung Galaxy S4 Black Mist
Цитирай
Аксесоари
#2

Не може! Появява се в опциите когато е налична такава мрежа.

Google Nexus 5X Black 16 GB - 7.0
Цитирай
#3

При мен има LTE

Samsung Galaxy S9 blаck + external SD card 32 gb Samsung
Цитирай
#4

Reckless написа:При мен има LTE
... има, но е нещо друго

HTC One M9 Gunmetal Gray
Цитирай
#5

Reckless написа:При мен има LTE

Ако си в Германия, както пише под ника ти, то много ясно, че ще имаш LTE! В България няма!

Google Nexus 5X Black 16 GB - 7.0
Цитирай
#6

Ако се смени рома с такъв за страна, в която има пуснато LTE, няма ли да се появи тази опция?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#7

ivkos написа:Ако се смени рома с такъв за страна, в която има пуснато LTE, няма ли да се появи тази опция?

Не, няма да се появи, защото нямаш 4G мрежа в България.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#8

Може да се появи. Просто се сменя CSC със такова, за друга държава (което ще направи wipe data). При мене го имаше като опция по едно време (LTE/WCDMA/GSM Auto Mode), ама при ъпдейт го махнах, че ме дразнеше Big Grin
Цитирай
#9

Basaev написа:
Reckless написа:При мен има LTE
... има, но е нещо друго

Като например ?

Samsung Galaxy S9 blаck + external SD card 32 gb Samsung
Цитирай
#10

Reckless написа:Като например ?

Kолега, вече ти отговорих - не спами излишно! Offtopic

Google Nexus 5X Black 16 GB - 7.0
Цитирай
#11

Добре, а знае ли се кога ще има 4gв България ?

Samsung GALAXY S4 GT-I9505 White Frost  @ Stock XXUHOE1 5.0.1 Lolipop
Цитирай
#12

2016 - 2017 година

Android | iOS | BlackBerry
Цитирай
#13

Aliken написа:
Reckless написа:Като например ?

Kолега, вече ти отговорих - не спами излишно! Offtopic

Колега, просто попитах човека изразил мнение, кое може да е това другото, отнася се по темата. Кое в случая е спам ?

Спам (spam) е използване на среда за електронни комуникации за масово изпращане на нежелани съобщения. Най-известната форма на спам е под формата на съобщения с рекламно съдържание по електронната поща.

Аааа ясно Smile Изпращал съм масово нежелани съобщения и такива с рекламна цел :wall:

Samsung Galaxy S9 blаck + external SD card 32 gb Samsung
Цитирай
#14

Ето линк http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry22987641 от един Руски форум, където е описано как се оправя проблема с липсващото меню за избор на LTE мрежа. Аз лично се спрях на първия вариант, но т.к. в България няма действаща мрежа от този вид - ефекта е нулев, просто сега имам опцията LTE/WCDMA/GSM.

Samsung Galaxy S5 Black
Цитирай
#15

Аз никога не съм го имал това LTE за избор. За какво ви е да го има след като в България няма LTE?
Цитирай
#16

Мтел по едно време бяха пуснали експериментална LTE мрежа в някои градове. Тази мрежа не може ли да се използва, ако се активира LTE-то на телефона?

http://www.mtel.bg/tehnologii-lte

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#17

Здравейте, някой знае ли как мога да си активирам LTE да ми излиза като опция на избор на мрежа?
Цитирай
#18

Или слагаш къстъм РОМ или:
wolfy написа:Просто трябва да се флашне брандиран ром на оператор поддържащ лте. Другия вариант е да се изтрие един файл в data/property който явно е свързан с активацията на лте. Интересното е, че след смяна на сим, въпросният файл отново се появява и опцията лте отново я няма. Явно я зарежда от рома. Аз тествах вчера и при сканиране откри Макс и Булсатком на лте. Иначе флашнах холандския - полза никаква.

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай
#19

fidy написа:Или слагаш къстъм РОМ или:
wolfy написа:Просто трябва да се флашне брандиран ром на оператор поддържащ лте. Другия вариант е да се изтрие един файл в data/property който явно е свързан с активацията на лте. Интересното е, че след смяна на сим, въпросният файл отново се появява и опцията лте отново я няма. Явно я зарежда от рома. Аз тествах вчера и при сканиране откри Макс и Булсатком на лте. Иначе флашнах холандския - полза никаква.

Този файл data/property го нямам има само два единият е DeviceDescription, а другия е File Transport_1
Цитирай
#20

Трябва ти руут. Файла беше нещо от сорта persist.radiolte. Нямаше друг с lte в името

Huawei Mate 20 Pro 
Цитирай
#21

Моя е хАмериканска версия S4 и има опция LTE нищо че съм в България
Цитирай
#22

mitkoandroid написа:Моя е хАмериканска версия S4 и има опция LTE нищо че съм в България

В които страни има LTE - техните CSC-та (продуктови кодове) съдържат опцията за 4G в менюто за мрежите, а останалите, които нямат - са ограничени да "виждат" само 3G (WCDMA), но не и LTE.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#23

въпрос, дали когато съм в Германия, и си сложа немския цсц дали ще ми се появяват лтд мрежи и дали ще ми се увеличи консумацията на батерията или ще намашее от лтд мрежата

Samsung Galaxy S4 GT-9505-black neo hibrid- 32GB samsung pro class 10, Samsung Galaxy note 10.1, Allview AX2 Frenzy- 16GB samsung pro class 10, (HTC Wildfire S , Nokia E71)-dead
Цитирай
#24

Макс телеком предлагат 4G, въпрос на време е да се договорят с някой от мобилните оператори за закупуване на гласови услуги...
http://www.maxtelecom.bg/bg/news/4glte-start-106.html
Покритие
http://www.maxtelecom.bg/bg/coverage.html

Samsung Galaxy S7 SM-G930F Black ONYX 32GB ( Oreo 8.0  ) + 32GB Samsung PRO microSD Class 10
Цитирай
#25

(2013-08-02, 08:05:08)ra6o74 написа:  Ето линк http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=453671&st=2360#entry22987641 от един Руски форум, където е описано как се оправя проблема с липсващото меню за избор на LTE мрежа. Аз лично се спрях на първия вариант, но т.к. в България няма действаща мрежа от този вид - ефекта е нулев, просто сега имам опцията LTE/WCDMA/GSM.

Руският сайт е объркан, на това, което се отваря като страница от препратката ти - само празни приказки. Имам Samsung Galaxy K Zoom SM C115, според ИМЕИ и каквото пише на опаковката трябва да има LTE но няма. От кол центъра на Самсунг за Б-я, простаци, въртят сучат нищо конкретно не казват. Сервизният ми център казва че след преинсталиране не тел нямало да се появи и че да пиша оплакване. Никой не признава какъв точно е проблемът. Чудя се комисия по защита правата на потребителите и съд могат ли да направят нещо.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)