Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за LTE (4G)
#26

При KitKat на Samsung няма да видиш тази опция, защото за S4 дойде чак с Lollipop (Android 5.x).
Остава да пробваш от скритото меню: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1283485 (виж спойлера).
Ако не се получи със скритото меню тогава ти остава да сложиш ROM за друга държава (примерно Англия/Германия), които имат LTE от доста време и затова в ROM-овете им е налична тази опция за разлика от тези за България, при които липсваше тази опция в KitKat, защото по него време все нямахме LTE.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
Аксесоари
#27

(2016-12-12, 10:19:40)centur написа:  При KitKat на Samsung няма да видиш тази опция, защото за S4 дойде чак с Lollipop (Android 5.x).
Остава да пробваш от скритото меню: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1283485 (виж спойлера).
Ако не се получи със скритото меню тогава ти остава да сложиш ROM за друга държава (примерно Англия/Германия), които имат LTE от доста време и затова в ROM-овете им е налична тази опция за разлика от тези за България, при които липсваше тази опция в KitKat, защото по него време все нямахме LTE.
Благодаря за отговора.  Кой ще ми сложи ROM за друга държава и има ли рискове!?  Ел Ти И не ми трябва за Б-я, а за Англия и другаде в ЕС, където няма да имам бърз домашен интернет. В Б-я пoчти не ползвам мобилен интернет, но и на Н или Н+ ми тече почти без прекъсване дори тв на живо. Защо от Самсунг кол център и сервизен център не ми обясняват тия неща (за ROM) !?
Цитирай
#28

По принцип, ако SIM картата ти е от старите ще трябва да я смениш с нова, но опцията за LTE в менюто на телефона - само със смяна на ROM щом не можеш от скритото меню да го активираш.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#29

(2016-12-12, 18:46:18)centur написа:  По принцип, ако SIM картата ти е от старите ще трябва да я смениш с нова, но опцията за LTE в менюто на телефона - само със смяна на ROM щом не можеш от скритото меню да го активираш.

Как да сменя РОМ и ще изчезнат ли всички данни от телефона. От Самсунг Англия ми казаха, че в различни държави имало различни бандове на 4 джи и някои телефони не работели в чужбина. Какъв РОМ ми трябва, за да работи в макс. много държави?
Цитирай
#30

Примерно този за Англия: http://www.sammobile.com/firmwares/downl...1ANE1_BTU/

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#31

(2016-12-12, 23:46:53)centur написа:  Примерно този за Англия: http://www.sammobile.com/firmwares/downl...1ANE1_BTU/

Не написа 

1. дали ще изчезнат даните от телефона след смяна на ROM и 

2. появата на LTE опцията постоянна ли ще бъде? В поста от 29 Mar 2014, 18:10:22 

мнение 18 от fidy  се говори за слагане на "Custom" ROM и "флашване" на ROM, и изчезваща опция за LTE при смяна на sim card !!!??? 

3. защо Samsung call centre не казват нищо по въпроса, предлагат да говоря с главния им сервиз, които казват могат само да преинсталират телефона, когато ще изчезне всичко от него, но са убедени че LTE няма да се появи - разбрах, че няма нова версия на андроид, която да  включва LTE автоматично без допълнителни упражнения. 

Също, ако имаш представа, 
4. до колко е законна смяната на ROM преди изтичане гаранционния срок на устройството, предвид евентуална жалба до комисия защита на потребителите и евентуално дело в съд срещу Samsung относни подвеждаща инфо в спецификациите за тоя модел на страниците им/ системата им, както и на опаковката на устройството - купувал съм го с ясното съзнание, че към момента на покупка няма LTE в Б-я, но че ще мога да ползвам тая функция  в бъдеще. 
Ако реша да предприема такива действия, ще изчакам със смяната на ROM. 

И, 
5. Андроид имат ли някаква вина или какво ще включва дадена версия (тоест и LTE) се задава от Samsung? Чувствам се излъган, след като се заявява от началото, че има LTE, но зад две години не е направена версия за моя модел, която да го предоставя. 

Изглежда си относително наясно с тия въпроси и отговорите ти ще помогнат доста! Благодаря.
Цитирай
#32

1. Естествено, че ще изчезнат данните. Все пак след смяна на ROM ще трябва да занулиш настройките, за да няма проблеми с някои програми, а и за всеки случай, ако нещо стане да си сигурен, че е от новия ROM.

2. Да, постоянна ще бъде.

3. Те нямат вина, че по времето на произвеждането на телефона е нямало 4G в България и съответно липсва тази опция в менюто като целта е да не ти хаби батерията нещо, което го няма налично и по подразбиране е на 3G, а дори в ROM-а да поддръжа тази опция за България по подразбиране винаги е на 3G режим.

4. Няма нищо незаконно дори да сложиш ROM за друга страна гаранцията си важи.

5. Не, тук вината е на Samsung, че избират кои CSC-та (продуктови кодове) да имат/нямат опцията за 4G.

И да подадеш жалба в КЗП според мен няма да ти се реши проблема.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#33

(2016-12-13, 10:21:46)centur написа:  1. Естествено, че ще изчезнат данните. Все пак след смяна на ROM ще трябва да занулиш настройките, за да няма проблеми с някои програми, а и за всеки случай, ако нещо стане да си сигурен, че е от новия ROM.

2. Да, постоянна ще бъде.

3. Те нямат вина, че по времето на произвеждането на телефона е нямало 4G в България и съответно липсва тази опция в менюто като целта е да не ти хаби батерията нещо, което го няма налично и по подразбиране е на 3G, а дори в ROM-а да поддръжа тази опция за България по подразбиране винаги е на 3G режим.

4. Няма нищо незаконно дори да сложиш ROM за друга страна гаранцията си важи.

5. Не, тук вината е на Samsung, че избират кои CSC-та (продуктови кодове) да имат/нямат опцията за 4G.

И да подадеш жалба в КЗП според мен няма да ти се реши проблема.
За мен нищо от това не е естествено, след като никога не съм се занимавал. По IMEI телефонът е за Унгария, което го знаех преди да платя. Бях се обаждал на Самсунг Англив, ония ми казаха че е за Австрия. Самсунг в София или не искаха да ми кажат веднага, казаха трябвало да чакам няколко дни да проверят легален ли е серийният номер, или нищо не знаят. После, като го получих, гаранцията бе на унгарски и има настройки за Унгария, в която има 4G от 2012. Но дори и да е нямало, защо го пишат на опаковката, като не излиза опцията и не мога да я ползвам. Аз съм го купувал с мисълта, че ще го ползвам там, дето има такава мрежа. Да го бяха написали на страницата си в спецификации, както и това, че в различни страни има различни бандовв на 4 джи и може да не работи в някои държави. Това ми казаха от Самсунг Англия. Тамнимало 1, 3, 7,8, 20. Други държави ползвали и други бандове, което е малоумно, след като с 3 джи няма такъв проблем
Цитирай
#34

Според мен скритото меню със сигурност ще ти "отключи" 4G-то, но някъде не правиш нещо както трябва или просто прескачаш някоя стъпка и като видиш, че не става и се отказваш.
Просто трябва да търсиш подобни опции/подменюта, а онези в спойлера са за S4 така, че горе долу да се ориентираш какво и къде да търсиш.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#35
Sad 

(2016-12-14, 00:27:43)centur написа:  Според мен скритото меню със сигурност ще ти "отключи" 4G-то, но някъде не правиш нещо както трябва или просто прескачаш някоя стъпка и като видиш, че не става и се отказваш.
Просто трябва да търсиш подобни опции/подменюта, а онези в спойлера са за S4 така, че горе долу да се ориентираш какво и къде да търсиш.

относно какво правя, когато въведа *#0011#, се появява ServiceMode и секундно съобщение Please use the menu key (предполагам трите точки подобно на тия :, но три), където виждам Key Input. Не разбирам кое в твоите инструкции е ляв тъч бутон и от там back и на кой екран??? На екрана не виждам ни ляв ни десен тъч бутон в ServiceMode, нито тъч бутоните под екрана ме извеждат до Key Input. Левият тъч бутон под екарна ме извежда до последно отваряни приложения, не Key Input. Със споилъра е същото. Проблемът е, че не разбирам кое е ляв тъч бутон. Ето какво имам след въвеждане на  *#0011#: [Изображение: Screenshot_2016_12_15_00_52_23.png]
Избирам Back & Key Input, въвеждам кодовете ти Q1167247, чакам, връща ме обратно в ServiceMenu, сканирам за оператори в мрежи, връщам на автоматичен избор на оператор, повтарям с Q116721 и нищо... !!!???

(2016-12-14, 00:27:43)centur написа:  Според мен скритото меню със сигурност ще ти "отключи" 4G-то, но някъде не правиш нещо както трябва или просто прескачаш някоя стъпка и като видиш, че не става и се отказваш.
Просто трябва да търсиш подобни опции/подменюта, а онези в спойлера са за S4 така, че горе долу да се ориентираш какво и къде да търсиш.

ето до къде стигам след предния поместен скрийншот; пробвах и с четири 0, вместо 1, така видях в you tube, и не ми излиза това, което ти пишеш и виждам във видеото... [Изображение: Screenshot_2016_12_15_01_14_48.png]
Цитирай
#36

Ляв тъч бутон = трите точки горе.
От S5 насам просто махнаха бутона за меню (при S4 беше тъч бутон), а след S5 вече е само 3 точки/чертички.

Back бутона е този тъч бутона на телефона (от дясната стана на Home бутона), а не онзи в сервизното меню, на който пише Back.


На втория скрийншот виждам Debug screen - опитай от там да видим какви опции има. Просто не е на същото място като при S4 и от там се заблуждаваш, че го няма.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#37

(2016-12-15, 05:05:06)centur написа:  Ляв тъч бутон = трите точки горе.
От S5 насам просто махнаха бутона за меню (при S4 беше тъч бутон), а след S5 вече е само 3 точки/чертички.

Back бутона е този тъч бутона на телефона (от дясната стана на Home бутона), а не онзи в сервизното меню, на който пише Back.


На втория скрийншот виждам Debug screen - опитай от там да видим какви опции има. Просто не е на същото място като при S4 и от там се заблуждаваш, че го няма.

когато следвам инструкциите ти, по едно време, по надолу в процеса, когато отново натисна бутона назад, където го описвам, ме изхвърля изобщо от сервизното меню. когато стигна до дебъг срийн по моя си начин от скрийн шотовете горе, не виждам нищо от онова, което си описал, а това: https://s28.postimg.org/54su6gw7h/Screen..._29_58.png [Изображение: Screenshot_2016_12_16_09_29_58.png] и в нито една от 4 възможности няма нищо за LTE. След писане на жалба, Самсунг предложиха актуализация на софтуера, щяло да се появи!!! Но се чудя защо ме мотаха, трябваше да пиша до вусшестоящи ръководства, за да измислят нещо...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)