Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT] ZTE Grand X Pro
#1

Ако не знаете какво е Root и за какво се прави, вижте тази тема.

geosot написа:ZTE Grand X Pro Root
Сваляте последната версия на Root_with_Restore_by_Bin4ry_v31 (към момента актуална версия е 31-ва):
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1886460

Разархивирате някъде на лесно място.
На телефона включвате USB debuging и install from unknown sources.
Връзвате телефона с USB кабела към компютъра.
Ако е необходимо инстралирате драйвъри, които може да свалите от сайта на ZTE:
http://www.ztedevices.com/support/smart_...e=software
Отваряте command prompt (cmd) ЗАДЪЛЖИТЕЛНО RUN AS ADMINISTRATOR!!!
Навигирате до папката с разархивираните файлове (в моя случай D:\Downloads\Root_with_Restore_by_Bin4ry_v31\).
Вътре има две папки, stuff, z_rootkit и един файл RunMe.bat.
Стартирате RunMe.bat, като напишете просто RunMe.
Появяват се 5 опции.
Натискате 1 и следвате инструкциите на екрана.
:cheers: :cheers:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

След този ROOT наблюдава ли се подобрение в работата на телефона. Лагва ли при плъзгане на екрана и т.н ?
Цитирай
#3

Ако се запази фабричния ROM - разлика няма да има.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#4

Това добре ще го пробвам веднага когато ми върнат от ремонт телефона Smile. (Не съм го сговнил с роота ами го върнах в сервиза заради проблема с ГПС-а) Някой пробвал ли е да инсталира друго рекавъри освен стоковото? Примерно СWM. Четах много из форумите , но точно за нашия модел не намерих. Със стоковото рекавъри не може да се направи бекъп на стоковия ром май( говоря на изуст защото телефона не е пред мен ,но съм на 95 % сигурен), което е кофти. Ако някой има информация за CWM и начинът на инсталация моля да сподели. Може и аз да съм пропуснал нещо Smile
Цитирай
#5

Да попитам , след този РООТ ще мога ли да си качвам почти всичко на картата с памет ( fb , games и т.н.)

Sony Xperia T
Iphone 5s
Цитирай
#6

Не. Реално нищо по системата няма да се промени - просто ще придобиеш root достъп и ще можеш да изпълняваш приложения, искащи root. Root-a обаче прави гаранцията невалидна - независимо, че (почти) не променя системния софтуер.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#7

Не мога да инсталирам драйверите нито на XP нито на 7ца. Някой да има подобен проблем?
Цитирай
#8

Да и аз го имам ..

_- LG G3 D855 Titanium -_
Цитирай
#9

всичко хубаво, но нещо не ми се получава рут-а, някой правил ли го е успешно?
Цитирай
#10

работи Dance
Цитирай
#11

Е, сподели как точно!
Цитирай
#12

за XP стана
Цитирай
#13

При мен има проблем след като направя всичко както е посочено в първият пост правя бекъп после ресторвам и като се рестартира телефона и нямам руут и командпромпта забива? Някъде аз ли бъркам или нещо не е наред?

П.С И след неуспешния опит за руут като дръпна notification bar много насича и после докато го махна е така иначе други разлики няма? Кка да го оправя?
Цитирай
#14

Някой успял ли е да инсталира драйверите на windows 7? Нещо адски ми се опъват!

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай
#15

addicted_86 написа:Някой успял ли е да инсталира драйверите на windows 7? Нещо адски ми се опъват!


и аз не мога нещо....някой да ги е качил...?
Цитирай
#16

motofen написа:
addicted_86 написа:Някой успял ли е да инсталира драйверите на windows 7? Нещо адски ми се опъват!


и аз не мога нещо....някой да ги е качил...?


До къде стигаш? С кое точно не можеш да се справиш?

Тук има обяснение на английски (драйвърите не е нужно да се теглят, защото би трябвало вече да ги имате изтеглени от сайта на зте).

Ако имате още проблеми (или нещо не разбирате) ще го напиша и на български език с някои добавки.

По метода в сайта съм ги инсталирал и работят без проблем.

Samsung Galaxy A5
Samsung Galaxy Note 4 -- Samsung Gear S2 Classic
Цитирай
#17

При мен като стигна до 6т. от сайта който си дал не ми излиза файла android_winusb.А само папки и не мога ги инсталирам а искам да го руутна тоя телефон....


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#18

darthhvader написа:При мен като стигна до 6т. от сайта който си дал не ми излиза файла android_winusb.А само папки и не мога ги инсталирам а искам да го руутна тоя телефон....

Трябва да избереш "Let me pick from....", след това "have a disk" и до колкото си спомням "Android" от лявата колона.


Edit: Извинявам се за големите изображения, но не знам как да ги намаля след като съм ги качил...

Samsung Galaxy A5
Samsung Galaxy Note 4 -- Samsung Gear S2 Classic
Цитирай
#19

Добре ще пробвам по късно,че сега съм на ХП.Мерси.

Това ми излиза,а телефона е свързан със USB Debuging...


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#20

Правя всичко по стъпките както е описано и не става .. нямам идея защо излиза ми, че драйвера не е сходен с това устройство. Някой може ли да ми помогне!? Аз ли бъркам или нещо наистина не се получават тия драйвери!? Поствам и няколко снимки за да добиете представа:

[Изображение: b00aa0e3eccb63f6.jpg] [Изображение: 1898fdf8e26a6ebb.jpg] [Изображение: df117c050ea51682.jpg] [Изображение: c3b9f0d07a23e51b.jpg] [Изображение: 6a095e6d82f8af97.jpg] [Изображение: 71ecb95e0f9c6d15.jpg]

Sony Xperia Z1 C6903 (Locked BL) > Lollipop 5.1.1
Цитирай
#21

На мен пък ми изписва,да проверя дали е сходен за 32 бит джам, а на теб за 64.... Пробвах с една друга програма да го руутна MTK нещо се казваше и докато уж руутваше програмата спря да работи.Телефона се включи и мн забиваше и бозеше да те наложи да му връщам заводските.Не се руутна направо му се чудя на тоя телефон какво иска... Big Grin


Samsung A5 2016 Black
Цитирай
#22

addicted_86 написа:Правя всичко по стъпките както е описано и не става .. нямам идея защо излиза ми, че драйвера не е сходен с това устройство. Някой може ли да ми помогне!? Аз ли бъркам или нещо наистина не се получават тия драйвери!? Поствам и няколко снимки за да добиете представа:
...

С тези драйвъри го инсталирах (според мен се опитваш да го инсталираш с други защото при мен излизаха две колони и след като избрах андроид ми излязоха само 3 опции).

@darthhvader с рута за жалост не мога да помогна....

Samsung Galaxy A5
Samsung Galaxy Note 4 -- Samsung Gear S2 Classic
Цитирай
#23

Root-нах го и сложих Nova Launcher. Резултатът: Не съм напълно сигурен дали това е моят телефон или някой е минал и го е подменил с по-бърз, докато хапвах.
Цитирай
#24

Здравейте,питането ми е следното:телефона ми е от мтел,и ако го рутна и стане нещо с него признават ли гаранцията,или има ли някакъв начин след като го рутна после да го ънрутна да важи тази гаранция?
Цитирай
#25

привет на всички имам зте гранд про което ми прави проблеми както работи и забива налага се да го рестартирам и това става трудно изключва се след няколко минути тръгва и така докато пак не забие някои да има идея какво му е и как може да се оправи
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)