Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Ascend Y300 -Root (2ри пост)
#1

Здравеите,питането ми е за рутване на Huawei Ascend Y300.Аз се мъчих няколко дена но не успях.Пробвах с Unlock Root Pro,но ми излезна съобщение-"вашето устроиство не получи корен черупка,чакам следващ ъпгрейд" :angry:
По разни форуми прочетох ,че има два вида Root за това устроиство.Единият е със въвеждане на код за отключване на бутлодера (въпросния код се изисква от сайта на Huawei по ел.поща)
А втория е само супер юзер права ,без да може да се сменят ромове и т.н.Но пък се запазва гаранцията и можеш да си инсталираш програми които искат Root и да си конфигурираш телефона по желание. :whistle:
Питането ми е по скоро за втория вариант,Root за само "супер юзер"права Който може или е чул нещо за Root на този модел да сподели МОЛЯ. :bow:

Samsung Galaxy S8+ android 8.0 oreo
Цитирай
Аксесоари
#2

Преди няколко дни си го рутнах без проблем по следния начин:

Нужния пакет но с описание на италиански. А сега на български:

1. Увери се, че опцията "fast boot" е изключена.
2. Разархивираш .rar файла някъде.
3. Копирах папката "dload" (от архива) в SD card (в главната директория, опционално може и във вътрешната памет на телефона, за по-сигурно и на двете места).
4. Изключваш телефона, после задържаш едновременно бутоните +- за усилване и включваш през това време телефона.
5. Ако ъпдейта е успешен, ще се появи зелено тикче и телефона ще се рестартира. Изисква малко търпение.
(Ако папката "dload" е поставена само в SD картата и излезе розов екран, поставете споменатата папка във вътрешната памет на телефона и започнете от 1-ва стъпка.)
6. Инсталирайте unlockroot3.exe (съдържа се в архива в началото на поста) и го отваряш след инсталиране. (Ако ви се ползва по-нова версия, свалете си я от http://www.unlockroot.com/download.html, но да знаете че там е с гадни добавки за търсачки и подобни!)
6. Пуснете USB Debugging опцията на телефона Settings --> Developer settings, свържете телефона към компютъра.
7. Компютъра ще разпознае CD устройството, ще инсталира Handset WinDriver.exe от /drivers/adb_driver/.
8. Натиснете голямото зелено бутонче "ROOT". Ще пита дали да инсталира "Power saver" или не. (Лично моят съвет е да изберете NO, понеже не е пълна версия и после става досадна програмата)
9. След като процеса завърши, ще поиска рестарт (reboot). Изберете Yes.
10. След рестарта, ще видите инсталиран Superuser.
11. Ако получите грешки (камерата, светкавицата да не работят или екрана да е размазан, тогава стартирайте install-windows.bat от папката в архива, наименувана "Y300-boot-B176". Това би трябвало да оправи проблема.

Метода е пробван и работи с фирмуеър версии:
B164, B166, B169, B171, B173, B174, B175, B176, B178, B181
Цитирай
#3

Жив и здрав да си брато :cheers: :bow: Всичко си описал супер подробно,руутнах го без проблем
Който е с такъв телефон да действа :listen:

Samsung Galaxy S8+ android 8.0 oreo
Цитирай
#4

jjd написа:Преди няколко дни си го рутнах без проблем по следния начин:

Нужния пакет но с описание на италиански. А сега на български:

1. Увери се, че опцията "fast boot" е изключена.
2. Разархивираш .rar файла някъде.
3. Копирах папката "dload" (от архива) в SD card (в главната директория, опционално може и във вътрешната памет на телефона, за по-сигурно и на двете места).
4. Изключваш телефона, после задържаш едновременно бутоните +- за усилване и включваш през това време телефона.
5. Ако ъпдейта е успешен, ще се появи зелено тикче и телефона ще се рестартира. Изисква малко търпение.
(Ако папката "dload" е поставена само в SD картата и излезе розов екран, поставете споменатата папка във вътрешната памет на телефона и започнете от 1-ва стъпка.)
6. Инсталирайте unlockroot3.exe (съдържа се в архива в началото на поста) и го отваряш след инсталиране. (Ако ви се ползва по-нова версия, свалете си я от http://www.unlockroot.com/download.html, но да знаете че там е с гадни добавки за търсачки и подобни!)
6. Пуснете USB Debugging опцията на телефона Settings --> Developer settings, свържете телефона към компютъра.
7. Компютъра ще разпознае CD устройството, ще инсталира Handset WinDriver.exe от /drivers/adb_driver/.
8. Натиснете голямото зелено бутонче "ROOT". Ще пита дали да инсталира "Power saver" или не. (Лично моят съвет е да изберете NO, понеже не е пълна версия и после става досадна програмата)
9. След като процеса завърши, ще поиска рестарт (reboot). Изберете Yes.
10. След рестарта, ще видите инсталиран Superuser.
11. Ако получите грешки (камерата, светкавицата да не работят или екрана да е размазан, тогава стартирайте install-windows.bat от папката в архива, наименувана "Y300-boot-B176". Това би трябвало да оправи проблема.

Метода е пробван и работи с фирмуеър версии:
B164, B166, B169, B171, B173, B174, B175, B176, B178, B181


сложих споменатата папка в sd картата излезе ми розов екран,после и в паметта на телефона и пак излезе розов екран?
Цитирай
#5

Виж хубаво дали ти е в главната директория на картата или вътрешната памет. Файла UPDATE.APP да не е в някоя друга папка в dload.

За отключване на бутлоудера, можете да си изискате код от самия производител на адрес: http://www.huaweidevice.com/worldwide/se...=preUnlock.
За всички модели на Huawei
Цитирай
#6

jjd написа:Виж хубаво дали ти е в главната директория на картата или вътрешната памет. Файла UPDATE.APP да не е в някоя друга папка в dload.

За отключване на бутлоудера, можете да си изискате код от самия производител на адрес: http://www.huaweidevice.com/worldwide/se...=preUnlock.
За всички модели на Huawei

не не е в друга папка,
а къде се слага този код за бутлоудера
Цитирай
#7

Провери си версията на ROM-а. За да ти дава розов екран и при това положение, значи този ром не е за твоя телефон. Можеш да си свалиш от сайта на Huawei за твоя.
А как се отключва бутлоудъра: http://www.huaweidevice.com/worldwide/se...UnlockStep

Смъкваш си Y300-AiO-ROOT-v1.4. Разархивираш го, в папка UnlockTools ще намериш unlock_bootloader.
ВНИМАНИЕ!!!
Преди да си отключиш бутлоудъра, си направи бакап на телефона! При отключването, телефона връща фабричните настройки.

След това: Изключваш телефона, вадиш батерията за 2 секунди, поставяш я, натискаш Volume - (намаляне на звука), задържаш го, натискаш PWR (бутона за включване на телефона), задържаш и него и включваш USB кабела.
От смъкнатия архив стартираш unlock_bootloader и си поставяш изпратения код. Рестартиране на телефона, ще видиш че изтрива две папки, едната е кеша а другата не си я спомням, после започва инсталация и след като свърши ще имаш телефона във фабрично състояние.
Цитирай
#8

нещо root checker не му харесва....
преди малко го взех от Глобул...минах през ъдпейта и го рутнах по метода на @jjd но нещо стана след това от само себе си изведнъж каза че нямало рут...повторих всичко и пак същото
Цитирай
#9

Имаш ли инсталиран SuperSU? Ако имаш, значи ти е рутнат.

BTW, преди да правиш нещо по-нататък, първо си отключи бутлоудъра!!! Аз стоях 1 месец без телефон поради тази причина.
Цитирай
#10

jjd написа:Имаш ли инсталиран SuperSU? Ако имаш, значи ти е рутнат.

BTW, преди да правиш нещо по-нататък, първо си отключи бутлоудъра!!! Аз стоях 1 месец без телефон поради тази причина.

Инсталиран е но това не значи че има Рут права.
Предполагам е от ъпдейта на РОМа...може би този метод не работи на този firmware все още!
Защо предлагаш да оключвам bootloader...за сега не смятам да слагам други ромове защото тела ще се ползва от жена и това и е първият умен телефон Smile))
Ако някой има идеи..да предлага...Framaroot не работи на този модел, пробвах го.
Цитирай
#11

Все пак, ако не се рутваше, това нямаше да е единствения начин. http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2290610
За бутлоудъра ти споменах, за да не стане като на снимката която съм прикачил. На сайта изискват клиентски код, и ако като мен не си го изкараш преди да правиш нещо...
Друг рут начин няма, преровил съм всяка една тема в Интернет, немски, руски, италиански, китайски и какви ли още не теми и статийки.
Цитирай
#12

jjd,вече два пъти им пращам данните на тела си и все ми казват,че не отговарят на никое тяхно у-во.Вече не знам какво да направя за да мога да получа този код.Някакви идеи???Иначе,рута се получи от раз.
Цитирай
#13

Аз понеже си го бях брикнал преди да си взема кода, се наложи да им пиша мейл без клиентския номер. Пуснах им само сериен номер и имей, прикачих и снимка на телефона с обяснение защо го нямам. Така че пробвай се отново, снимай си телефона така че да се вижда имея и серийния номер.
Цитирай
#14

Извинявам се за глупавия въпрос но преди седмица си взех този модел телефон и не ми е ясно защо се руутва телефона?
Втория въпрос е как да го вържа към компа че да го виждам като го включа с кабела данни-Моля за помощ
Цитирай
#15

Рутва се, за да имаш контрол върху него. Някои приложения искат да си root (това е еквивалента на Administrator при Windows). Не е задължително да си го рутваш!
Закачиш ли го за компа с USB, той сам си инсталирва драйвърите, можеш да ползваш HiSuite за по-голямо удобство или глезотия, но в тоя случай трябва да си включиш USB Debugging в телефона (Настройки-Натсройки на разработчика (или там както се води на български)).
Цитирай
#16

Аз също си взех телефона преди седмица, но тук пише, че работи на определени фирмуеари, а аз съм с B190. Това значи, че никога няма да мога да го рутна ли ?
Цитирай
#17

1. Увери се, че опцията "fast boot" е изключена-къде се намира това цял ден го търся и не го намирам
jjd написа:Рутва се, за да имаш контрол върху него. Някои приложения искат да си root (това е еквивалента на Administrator при Windows). Не е задължително да си го рутваш!
Закачиш ли го за компа с USB, той сам си инсталирва драйвърите, можеш да ползваш HiSuite за по-голямо удобство или глезотия, но в тоя случай трябва да си включиш USB Debugging в телефона (Настройки-Натсройки на разработчика (или там както се води на български)).
Цитирай
#18

Настройки -> Настройки на разработчика
Цитирай
#19

TheGame написа:Аз също си взех телефона преди седмица, но тук пише, че работи на определени фирмуеари, а аз съм с B190. Това значи, че никога няма да мога да го рутна ли ?

Чак сега видях поста ти. Пробвай, в темата на xda-developers.com хората на които не им бяха споменати ромовете са пробвали и така са запълнили списъка който и аз съм пуснал. Все пак ако не стане, това не оозначава че няма да имаш телефон Wink Тоест, няма от какво да се страхуваш.
Цитирай
#20

Успешмо руутнат huawei ascent Y300 с фирм B190 благодарности
Цитирай
#21

А нали имало 2 начина за смяна на ROM-a - единият (по-ограничаващ) НЕ ти прецаква гаранцията, а другият я прецаква и пада. Този гореописан начин последно от кой вид е?
Цитирай
#22

За друг начин не съм чувал.
Лично мое мнение е, че както и да си го рутнеш, какво влияе това на гаранцията? Не го отваряш и да го бъзикаш хардуерно, а си е софтуерно. Гаранция имаш на хардуера, а не на софтуера. Досега не съм срещал софтуер да се продава с гаранция, нито Уиндоус, нито антивирусна, нито Линукс и тн.
Цитирай
#23

Ами по-скоро, че нелицензиран и потенциално опасен софтуер може да прецака хардуера. Преди да пуснеш заявка за код за ънлок на буутлоудъра в сайта на Хуавей, даваш съгласие, че си наясно какви проблеми може да докара инсталирането на 3rd-party software, а там в една от точките изрично е споменато, че може да ти повреди и хардуера.
Цитирай
#24

след рестарта телефона стои на черен екран и не се включва това нормално ли е.
Цитирай
#25

cuniculus написа:след рестарта телефона стои на черен екран и не се включва това нормално ли е.

Изобщо не е добре, намирисва на брикнат. Май ще ти се наложи да го суапнеш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)