Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Ascend Y300 -Root (2ри пост)
#51

http://prntscr.com/2n0v8l ? Smile Моля помогнете
Цитирай
Аксесоари
#52

махнете коментара
Цитирай
#53

Charenger написа:http://prntscr.com/2n0v8l ? Smile Моля помогнете
Така и Господ неможе да ти помогне.Не се разбира какво си правил и до къде си стигнал.Обясни ,ама много подробно какво си правил по телефона.Какво си инсталирал,има ли руут,всичко подробно от началото.
Ако вичко ти е стоково-настройки->резервни копия и нулиране->възтанови заводските настройки и това може да помогне.

Samsung Galaxy S8+ android 8.0 oreo
Цитирай
#54

Това май по-скоро е от програмата. Пробвай с друга версия.

Бях писал за ромовете, но сега видях, че вече има тема в този форум.
А аз се опитвам да се сетя с коя проклета програма си заключих бута, че явно само аз останах със стар РОМ.
Цитирай
#55

Не проблема беше нещо в компютъра като го направих всичко това на лаптопа и се оправи Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Цитирай
#56

Как да си сложа Kernel ? Моля помогнете Smile Smile Smile Smile
Цитирай
#57

Как се спира Boot fast когато ми е изключен телефона ?
Цитирай
#58

Charenger написа:Как се спира Boot fast когато ми е изключен телефона ?

Махни си папка dload от картата и си пусни пак телефона.
Цитирай
#59

jjd написа:Преди няколко дни си го рутнах без проблем по следния начин:

Нужния пакет но с описание на италиански. А сега на български:

1. Увери се, че опцията "fast boot" е изключена.
2. Разархивираш .rar файла някъде.
3. Копирах папката "dload" (от архива) в SD card (в главната директория, опционално може и във вътрешната памет на телефона, за по-сигурно и на двете места).
4. Изключваш телефона, после задържаш едновременно бутоните +- за усилване и включваш през това време телефона.
5. Ако ъпдейта е успешен, ще се появи зелено тикче и телефона ще се рестартира. Изисква малко търпение.
(Ако папката "dload" е поставена само в SD картата и излезе розов екран, поставете споменатата папка във вътрешната памет на телефона и започнете от 1-ва стъпка.)
6. Инсталирайте unlockroot3.exe (съдържа се в архива в началото на поста) и го отваряш след инсталиране. (Ако ви се ползва по-нова версия, свалете си я от http://www.unlockroot.com/download.html, но да знаете че там е с гадни добавки за търсачки и подобни!)
6. Пуснете USB Debugging опцията на телефона Settings --> Developer settings, свържете телефона към компютъра.
7. Компютъра ще разпознае CD устройството, ще инсталира Handset WinDriver.exe от /drivers/adb_driver/.
8. Натиснете голямото зелено бутонче "ROOT". Ще пита дали да инсталира "Power saver" или не. (Лично моят съвет е да изберете NO, понеже не е пълна версия и после става досадна програмата)
9. След като процеса завърши, ще поиска рестарт (reboot). Изберете Yes.
10. След рестарта, ще видите инсталиран Superuser.
11. Ако получите грешки (камерата, светкавицата да не работят или екрана да е размазан, тогава стартирайте install-windows.bat от папката в архива, наименувана "Y300-boot-B176". Това би трябвало да оправи проблема.

Метода е пробван и работи с фирмуеър версии:
B164, B166, B169, B171, B173, B174, B175, B176, B178, B181



Извинявам се ама като абсолютен лаик по темата андройд и опитал гореописния метод имам един 2 въпроса. Значи първо инсталира се супер су но несе върна към заводски настроики . Второ не иска да се инсталира нов фриим уеър а си остава с скапания тимски В178 . Свалих няколко различни версии от различни саитове и форуми то небеше немски небеше китаики небе чудо ,но нищо не иска да се инсталира от 181 до 199 всичко маи съм опитал и неще. някои може ли да даде някакъв съвет.
Цитирай
#60

jjd написа:Провери си версията на ROM-а. За да ти дава розов екран и при това положение, значи този ром не е за твоя телефон. Можеш да си свалиш от сайта на Huawei за твоя.
А как се отключва бутлоудъра: http://www.huaweidevice.com/worldwide/se...UnlockStep

Смъкваш си Y300-AiO-ROOT-v1.4. Разархивираш го, в папка UnlockTools ще намериш unlock_bootloader.
ВНИМАНИЕ!!!
Преди да си отключиш бутлоудъра, си направи бакап на телефона! При отключването, телефона връща фабричните настройки.

След това: Изключваш телефона, вадиш батерията за 2 секунди, поставяш я, натискаш Volume - (намаляне на звука), задържаш го, натискаш PWR (бутона за включване на телефона), задържаш и него и включваш USB кабела.
От смъкнатия архив стартираш unlock_bootloader и си поставяш изпратения код. Рестартиране на телефона, ще видиш че изтрива две папки, едната е кеша а другата не си я спомням, после започва инсталация и след като свърши ще имаш телефона във фабрично състояние.
Е то на света няма такава броика колко пъти опитах и не става и не става някои да помогне версията ми е В 178
Цитирай
#61

Сложих си 4.4.2 Smile много добре върви Smile
Цитирай
#62

Едно голямо благодарско имам два телефона Huawei Ascend Y300 и двата ги рутнах.БЛАГОДАРЯ Lol
Цитирай
#63

11. Ако получите грешки (камерата, светкавицата да не работят или екрана да е размазан, тогава стартирайте install-windows.bat от папката в архива, наименувана "Y300-boot-B176". Това би трябвало да оправи проблема.

НЕ ЩЕ ДА МИ ТРЪГВА install-windows.bat

ПОМОГНЕТЕ
Цитирай
#64

gatevmi написа:Извинявам се ама като абсолютен лаик по темата андройд и опитал гореописния метод имам един 2 въпроса. Значи първо инсталира се супер су но несе върна към заводски настроики . Второ не иска да се инсталира нов фриим уеър а си остава с скапания тимски В178 . Свалих няколко различни версии от различни саитове и форуми то небеше немски небеше китаики небе чудо ,но нищо не иска да се инсталира от 181 до 199 всичко маи съм опитал и неще. някои може ли да даде някакъв съвет.

Трябва да си отключиш бутлоудъра за да си смениш фирмуеръра.
Цитирай
#65

mapen написа:11. Ако получите грешки (камерата, светкавицата да не работят или екрана да е размазан, тогава стартирайте install-windows.bat от папката в архива, наименувана "Y300-boot-B176". Това би трябвало да оправи проблема.

НЕ ЩЕ ДА МИ ТРЪГВА install-windows.bat

ПОМОГНЕТЕ

А какъв проблем имаш, че искаш да стартираш този файл?
Цитирай
#66

jjd написа:
cuniculus написа:след рестарта телефона стои на черен екран и не се включва това нормално ли е.

Изобщо не е добре, намирисва на брикнат. Май ще ти се наложи да го суапнеш.


Здравейте.Да попитам,примерно след като се брикне може ли да се оправи?
Цитирай
#67

Здравейте!Стигам до точка 11 и до там ,не разпознава устройство.С Г 510 съм.Някакви идеи.
п.п Стана,но трябваше да инсталирам драйвери на компютъра,след това с unlockroot и сега имам инсталиран суперюзер.
Цитирай
#68

orator написа:
jjd написа:
cuniculus написа:след рестарта телефона стои на черен екран и не се включва това нормално ли е.

Изобщо не е добре, намирисва на брикнат. Май ще ти се наложи да го суапнеш.


Здравейте.Да попитам,примерно след като се брикне може ли да се оправи?


Здравей, поне при мен стана, само ти трябва отключен бутлоудъра.
Цитирай
#69

Значи,рутнах го,но опитах да си взема кода чрез dc-unlocker,но не ми намира устройството!Инсталирах всички възможни драйвъри и пак не става.Не ми се чака да ми пращат кода един месец.Дори не успях да му сложа друг ром,опитах Б199,но не стана,тръгва и след unpacking спира и пише failed.Сега май не разбрах много,при положение че е рутнат,мога ли да си ъпдейтна ром-а с не стоков такъв или пак трябва отключване на бутлоудера и за тази операция.Мерси предварително!
Цитирай
#70

Получих кода за бутлоудър,има линк на фейсбук страницата на Huawei България,пишеш данните и си готов за 1 минута.Та сега :рутнат е телефона,имам супер юзер,имам кода за бутлоудър,инсталирах adb toolkit,остава да разбера как да си ъпдейтна до по-нова версия андроида.Еми,мерси пак,ако се включи някой ще е
добре!
Цитирай
#71

Отключих буутлоадера и го рутнах от първия път :thumbup: благодаря за изчерпателните инструкции,но имам един проблем нямам икона за камерата :/
Оправи се след като стартирах install-windows.bat. Dance
Цитирай
#72

2.shacci написа:Получих кода за бутлоудър,има линк на фейсбук страницата на Huawei България,пишеш данните и си готов за 1 минута.Та сега :рутнат е телефона,имам супер юзер,имам кода за бутлоудър,инсталирах adb toolkit,остава да разбера как да си ъпдейтна до по-нова версия андроида.Еми,мерси пак,ако се включи някой ще е
добре!
Първо си отключи бутлоудъра! После си смянай ромове колкото искаш!
В темата има линк към опътването за оключване на бутлоудъра, не е сложно.

Ето ти линкове за ромове

П.П. Не си заключвай бутлоудъра, остави си го отключен!
Цитирай
#73

orator написа:Отключих буутлоадера и го рутнах от първия път :thumbup: благодаря за изчерпателните инструкции,но имам един проблем нямам икона за камерата :/
Оправи се след като стартирах install-windows.bat. Dance

То винаги можеш да си сложиш и друга програмка за снимки. Wink
Цитирай
#74

jjd написа:
orator написа:Отключих буутлоадера и го рутнах от първия път :thumbup: благодаря за изчерпателните инструкции,но имам един проблем нямам икона за камерата :/
Оправи се след като стартирах install-windows.bat. Dance

То винаги можеш да си сложиш и друга програмка за снимки. Wink

Даваше error на камерата ама се оправи с install-windows.bat Tongue
Цитирай
#75

Два дни се ровя в телефона,да ви кажа никак не е лесно да си смениш ром-а,поне за човек който го прави за първи път.С роот-а само стартират нещата.С него имах проблеми,идващи главно от драйвърите,които трябва да се инсталират на пц-то.Много ръчкане падна,за да успея да нацеля точните драйвъри,за да може програмата Unlock Root да разпознае телефона и да го руутне.След руута идва момента за отключване на буутлоудъра.За да стане отключването ни трябва код,както казах по-рано в темата това вече става много бързо на сайта на Huawei,но трябва да си напишете коректно серийния номер (не случайно на тези,които са правили запитване чрез пощата на Huawei са получавали отговор,че не са въвели коректни данни).Серийния номер се вижда като се въведе цифров код на телефона (има го описано на сайта).След това се инсталира ADB tool на пц,отново имаме инсталиране на драйвъри,но хубавото е че има пакет с универсални драйвъри и там драма няма.Проверява се дали АДБ-то работи,след което се свързва телефона с компютъра и после е лесно,няколко реда команди и воала.Изписва unlock,телефона се рестартира и прави хард ресет (поне при мен). Аз направих бекъп на телефона,ама той ми запази единствено само хронологията на обажданията и sms-ите, можех и без това.Така,дотук е бая работа (пак казвам за хора,които го правят за първи път),и след тази бая работа сме на половината път.Следва тежката работа да смените recovery-то на телефона,защото стоковото рековъри си е за стоков ром,а ние искаме custom.В сайта на cyanogenmod са дадени много ромове (всичките са nightly за нашите телефони),който иска може да рискува с тях (всъщност по-нататък в темата ще се разбере,че риск няма,ако са спазени известни условия),но всичките rom-ве там работят с ClockWorkMod,който е рековъри за къстъм ром.Има я в маркета,изтеглих я,но ми изписа,че не поддържа моя телефон.От там се започна търсене на други версии по сайтовете,четене и т.н.Инсталирах друга версия,уж сработи,влизаш в рековъри моуд,но в последствие се оказа,че не работи.При опит за инсталиране на Slim Cat - телефона изпадна в "софтуерна смърт".Успях да си ребуутна custom rom-а (малко се бях изплашил,защото не се откриваше устройството под fastboot) и от там на ново,четене ровене и т.н.Стигнах до PDA форума,там нещата са най-коректни според мен.Веднага ми направи впечатление,че там ползват TWRP-recovery.Инсталирах TWRP-то и пробвах ром на базата на MUIU,тръгна без проблем.Но нещо имах проблеми с тази версия,примерно радиото не работеше,батерията падаше по-бързо и други.Инсталирах си орязан ром на базата на 199,работи отлично,черпи по-малко рам,няма излишни неща.Най-важното от целия пост дотук е,че ако тези неща се изпълнят (имам в предвид root;unlock bootloader,custom recovery,то тогава е лесно.Намираш произволен ром за твоя телефон,четеш мнения от потребителите и ако искаш го пробваш,вече няма от какво да се притесняваш,ако не ти харесва връщаш предишния и продължаваш да си ровиш за нещо ново и прясно.Умишлено не съм поствал линкове към файлове за root,това са базови неща,навсякъде пише как става,тук темата също е добра,просто аз от нея останах с впечатленние,че след руута нямам грижи вече с нищо по телефона Smile .За recovery и custom rom-ове е най-добре да си видите в сайта,от където сте си харесали някакъв ром.Там са описали кое,как и т.н,докато аз с този пост искам по-скоро да наблегна на това,че има доста неща да се свършат,някои не са много лесни,може да станат грешки,аз за момент днес си бях отписал телефона,но,дерзайте и успех!
п.п Моя телефон е G 510,но нещата са сходни с y 300.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)