Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[i9505][CWM Advanced Edition] PhilZ Touch - къстъм рековери за SGSIV
#1

!!!!!ВСЯКА ИНТЕРВЕНЦИЯ В СОФТУЕРА НА ТЕЛЕФОНА Е ПОТЕНЦИАЛНО ОПАСНА! ПРАВИТЕ ВСИЧКО ОПИСАНО В ТЕМАТА НА СВОЯ ОТГОВОРНОСТ!!!!!

Понеже няма такава тема ето как се слага къстъм рековери на i9505 за да си флашвате модчета и ромчета. Първо трябва да имате драйверите за Самсунг, най - лесния начин да се сдобиете с тях е като инсталирате Kies - >>>Link<<<. Преди да почнете обаче спрете всички Kies процеси от таск мениджъра на компютъра!

Ето и стъпките:
1. Теглите Odin 3.04 и го разархивирате в папка - >>>Link<<<
2. Теглите последното рековери(това което завършва на tar.md5) от тук - philz_touch_*******-jfltexx.tar.md5
3. Отваряте Odin и зареждате в PDA файла завършващ на .tar.md5
4. Не пипате нищо друго по Один!
5. След като сте заредили файла, чрез комбинация от трите бутона (Home + Volume Down + Power) вкарайте телефона в режим Download MODE и когато се появят надписите натиснете отново Volume Up
6. Свържете телефона с кабела и компютъра
7. Чакайте полето ID:COM да промени цвета си!
8. Натискате Start.
9. След секунди телефона ще се рестартира, изчакайте да почне да зарежда ОС и може да махнете кабела.
10. Вече имате къстъм рековери.

Ето темата на @Phil3759, който е разработчика на рековерито в XDA - >>>Link<<<

ВАЖНО!!! След флаш на рековерито, вашия кнокс брояч ще е увеличен, т.е. възможно е да ви откажат гаранционно обслужване и да обявят гаранцията на телефона ви за невалидна!

Оставям темата отворена за коментари и въпроси, ако някой иска да я допълня с нещо или има други предложения и т.н. моля да ми ги прати на ЛС!
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз съм с XXUBMGA - има ли вероятност нещо да се омаже или това рекавъри няма нищо общо.
Пък и мойте буквички не съм ги срещал из форума на някой колега. И в XDA и YouTube не намирам подобни с тези XXUBMGA.

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#3

dingila написа:Аз съм с XXUBMGA - има ли вероятност нещо да се омаже или това рекавъри няма нищо общо.
Пък и мойте буквичкине съм ги срещал из форума на някой колега. И в XDA и YouTube не намирам подобни с тези XXUBMGA
http://forum.xda-developers.com/sitesear...?q=XXUBMGA

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#4

dingila написа:Аз съм с XXUBMGA - има ли вероятност нещо да се омаже или това рекавъри няма нищо общо.
Пък и мойте буквички не съм ги срещал из форума на някой колега. И в XDA и YouTube не намирам подобни с тези XXUBMGA.

Не мислиш ли че щях да го напиша ако не работеше на някой фирмуер? Флашвай смело, не е като да не знаеш как да го оправиш ако се омаже!
Цитирай
#5

Доста ромове има базирани на XXUBMGA

P10

Цитирай
#6

С тази програма можете много лесно да си ъпдейтвате CWM
Аз я ползвам от какро я има. Просто трябва файла да е във вътрешната памет.



http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2266656


С последната версия, нямам фикс пермишънс?! Аз ли нещо не съм го дофлашнал или няма опция по принцип.
Ще го преместя после в предното мнение.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#7

И аз нямам.
Цитирай
#8

Йм, намерих му чейнчлога, пише че го е махнал. Било безполезно, но пък доста модове в инфото искат далвик, кеш и фикс след инстал. Странна работа, не че го ползвах, защото после дава грешки разни но днес ми потрябва, че го бях уморил.
Има нова версия от днес.
трябва да разуча как става бързия нандроид, че не следя темата а ако питам там ще излязат сто критики да чета назад хахах Big Grin
А там назад е десетки страници за ден-два

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#9

Ако ти се занимава пиши после как се прави този бекъп. Аз няма да го флашвам новото рековери за сега, така или иначе вече спрях с модовете, сложил съм си най - важните за мен, къстъм кернелите са бети и алфа версии, то няма какво да се флашва. Това си е мое лично мнение де Smile За SII свестни кернели и ромове имаше чак след година разработки и то не бяха рестарти, греене и триене на IMEI......
Цитирай
#10

Помагайте моля! Имам s4 от вчера и днес се опитах да флашна рекавъри в Download MODE от тази тема https://www.androidbg.com/forum/topic690...sgsiv.html но ми даде FAILED. После се опитах да флашна CF-Auto-Root от тук http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2219803 но даде пак FAILED. Изтеглих I9505XXUBMGA_I9505OXXBMG3_I9505XXUBMGA_HOME.tar и с Odin3 v3.04 пак даде FAILED. Сега не мога да стартирам телефона и се побърквам. При С3-ката нямах никакви проблеми! Debugging ми е пуснат, KISS процесите са спряни на компютъра! Помагайте моля. Утре съм рожденник и съм без телефон!
При флаша на рома ми даде това:
<ID:0/003> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> I9505XXUBMGA_I9505OXXBMG3_I9505XXUBMGA_HOME.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/003> Odin v.3 engine (ID:3)..
<ID:0/003> File analysis..
<ID:0/003> SetupConnection..
<ID:0/003> Initialzation..
<ID:0/003> Get PIT for mapping..
<ID:0/003> Firmware update start..
<ID:0/003> sbl2.mbn
<ID:0/003> NAND Write Start!!
<ID:0/003> sbl3.mbn
<ID:0/003> rpm.mbn
<ID:0/003> aboot.mbn
<ID:0/003> Complete(Write) operation failed.
<ID:0/003> Added!!
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
<ID:0/003> Removed!!
<ID:0/003> Added!!

ОПРАВИХ ГО: Рестартирах, смених кабела и usb порта и се флашна I9505XXUBMGA. Вече го рутнах и има ново рекавъри! Наздраве!
Цитирай
#11

Опитай с Odin 1.85

Samsung Galaxy SIV White Frost XXUBMGA Rooted + Spigen Neo Hybrid White + SAMSUNG micro SD card 16GB Class 10
Цитирай
#12

Мале, мале, мале - ако знете как се бях наакал тази сутрин - ужас. :facepalm: Побърках се от нерви!!! Crazy
Само да Ви посъветвам - НЕ СЛАГАЙТЕ ДРУГО РЕКОВЪРИ ОСЕН ТОВА НА Phill. И по точно онова с "бутоните"

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#13

dingila написа:...Ще си допълня после поста точно и ясно.

Чакаме Smile

А между другото и днес има нова версия това рикавъри - аз не мога да му смогна на тоя :rofl:

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай
#14

Толкова ли ви трябва новата версия? При SIV не е като при двойката да се флашва постоянно, или поне аз до този извод стигнах Wink
Цитирай
#15

Не ми трябва.Не че и виждам някаква разлика от версиите.Просто споделих , че всеки ден има нова версия вече и ми стана интересно какви проблеми има колегата.Аз си флашвам редовно творенията на колегата niko и не съм имал проблеми досега с каквито и рикавърита да съм бил.

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай
#16

Аз не го ъпдейтвам, те си пускат нови версии защото нещо последно време не могат да инсталират аосп, поне така четох. Тази с която съм работи и като цяло не го ползвам много рековърито.

За бекъпа дето говорихме, намерих вътре някакви опции, можеш да си архивираш, само ефс(остава скрита папка в clocwork), да сменяш компресията и архива да стане много малък, иначе едни 5гб на картата не ми мърдат.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#17

Почетох темата в XDA малко, и съвета ми е да се върнете на последното стабилно рековери 5.10. Засега следващите няколко имат бъгове.
Цитирай
#18

Сори за куция въпрос, но това и за root ли се брои?

Samsung Galaxy S4 4.4 KitKat
HTC Wildfire S
Цитирай
#19

Тука не е като при тройката и двойката. Рута е самостоятелен, рековърито също Smile

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#20

http://www.youtube.com/watch?v=jgsaf8xeMI4

Отговорих си бързо и сам. Да го метнем това клипче като важна тема "Как да rootnem SGIV", че аз се обърках например Big Grin То е като при всички останали самсунг телефони де, но все па да се знае.

Samsung Galaxy S4 4.4 KitKat
HTC Wildfire S
Цитирай
#21

Модераторите, дано го вкарат. Ама смени подписа ако си сменил раздела вече де Big Grin

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#22

Колеги, не иска да влиза в CWM показва ми само с синички буквички, че буутва но не влиза!
Защо не иска да влезе в CWM? Да не е от това, че нямам руут?
Цитирай
#23

Ами да ти кажа аз забелязах че след като упдейтнах се промени влизането малко.
Задържаш си бутоните нали, но по някое време като светне пусни пауър бутона и продължи да държиш другите 2 и така.
Пък преди само докато ги задържах малко 3те и си влизаше ей така...

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#24

dingila написа:Ами да ти кажа аз забелязах че след като упдейтнах се промени влизането малко.
Задържаш си бутоните нали, но по някое време като светне пусни пауър бутона и продължи да държиш другите 2 и така.
Пък преди само докато ги задържах малко 3те и си влизаше ей така...


Добре, колега влезна но... само, че не беше къстъм рекоувърито на фил, а стоковото!
Один ми изписа, че всичко е преминало нормално защо го няма?
Цитирай
#25

Да не си пробвал да минаваш с триангле. Аз като мина през триангле после и стокво нямам, не знам що.
Пробвай с друг один.

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)