Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia L(C 210x)
#1

Здравейте колеги.
Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Xperia L, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване.

Ако има интерес и повечко теми ,колегите модератори и администратори ще я направят ВАЖНА и ще добяват нашите телефони в графата на SONY!

Samsung A50
Цитирай
Аксесоари
#2

Offtopic Не че му разбирам и ми е работа ... ама това C210x не е ли заXperia L? Offtopic

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#3

А тази тема за кой телефон е според теб?
Цитирай
#4

martig написа:Offtopic Не че му разбирам и ми е работа ... ама това C210x не е ли заXperia L? Offtopic

Здравей колега,
(C2105 и C2104) са двете модификации на Sony Xperia L.Доколкото аз знам разликата е ,че едните са предназначени за USA пазара(c2014),а за Europe(c2105)

Samsung A50
Цитирай
#5

GH0STFACE написа:А тази тема за кой телефон е според теб?
Или ми се е бил бъгнал експлоръра или аз ... но и на тази тема пишеше SP само че с другия номер ... но вероятно аз съм се объркал нещо .... сори за Offtopic

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#6

Аз оправих заглавието, айде стига с оффтопик-а!

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#7

Взех си Л преди около седмица и мога да кажа че съм много доволен от него.При игрите се представя много добре , при браузване също.Досега нито ми е правил проблеми , нито лаг съм усещал.Единствено батерията малко бързо пада(което е нормално за смартфон)иначе бих казал,че който си го вземе,няма да сбърка. Smile Smile

htc Wildfire>>Sony Xperia L
Цитирай
#8

Супер е само понякога при разговор се чува пращене и насичане и то не при всички разговори иначе всичко е супер Rock

Huawei P8 , Huawei P20 , Xiaomi POCO X3 Pro
Цитирай
#9

ivanov_87 написа:Супер е само понякога при разговор се чува пращене и насичане и то не при всички разговори иначе всичко е супер Rock



Относно насичането, пробвай да махнеш отметката в настройки, настройки на повиквания, потискане на шума от микр.
При мен поне мисля, че е по-добре.

А на някой да му се е случвало да го търсят, а телефона само да светва, без да звъни, или само да издава единичен сигнал. Случва ми се доста често.
Цитирай
#10

Това с краткото позвъняване прилича на моя проблем със закъснението от другата тема.
Поизтрих доста от глупостите, които бях накачил, сложих в режим на мрежата Само GSM, и днес нямам проблеми с позвъняванията. Дразни ме тънкото пискане на или на сензора за близост или на дисплея докато изгасне.
Видях че има нов Firmware за мен от компаньона, 15.0.a.2.17 сега съм с 1.31
Ако някой го е качил да драсне как е.

П.П Аз го качих, всичко мина безпроблемно с SPCC, за около 15 минути.
Промените които забелязах са подобрен цвят на предната камера, а не както беше почти черно бяло. Въпреки това, като че ли самите снимки са по-лоши Smile Мисля че има нови функции при нормалната камера, като панорамно обхождане, сцени и други, но не съм сигурен да не си бяха и преди ъпдейта. В режим STAMINA показва че остават 3 дена и 3 часа, в нормален режим 1 ден и 1 час, като дисплея е на макс контраст, тел е зареден в полунощ и в момента е на 84%.
Лед индикациите за пропуснати обаждания и други вече работят с допълнителните програми от маркета, но не и в STAMINA.
Има малка промяна и в интерфейса, има Small aps, който иска да потърси в гугъл има доста шотове и описание на подобренията.
http://www.xperiaguide.com/2013/08/08/xp...te-rolled/
Това е засега, някакви бъгове все още не съм открил (дано и не откривам), общо взето съм много доволен.
П.П.П Като че ли има и подобрение в използваната РАМ, преди заета беше винаги над 500, сега е 422, т.е. 100тина надолу.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай
#11

Моят телефон изключи и не мога да го включа.Някой може ли да помогне?
Цитирай
#12

D&D' написа:Моят телефон изключи и не мога да го включа.Някой може ли да помогне?

При мен беше така и се оправя лесно
1. Изключваш телефона
2. Вадиш батериата (чакаш 30 сек)
3. Слагаш батериата и влкючваш зарядното
4. Телефона е готов Lock Lock

Sony Xperia L, Samsung Galaxy S IV, Sony Xperia Z
Цитирай
#13

Колеги има ли такъв http://www.amazon.com/gp/product/B00871Q...onebcom-20 адаптер поддържан от нашите апарати защото искам да свържа моя със xbox контролер като във този клип http://www.youtube.com/watch?v=lrZ-xnzYVLA . Разбрах вече че не поддържаме ps3 контролери и затова идва моето питане за xbox контролера.

htc Wildfire>>Sony Xperia L
Цитирай
#14

Xperia L не поддържа USB OTG.
Цитирай
#15

Да се надяваме че със нов ъпдейт ще сложат dualshock като при SP(btw като стана въпрос за ъпдейти,преди малко хванах wifi и ми излезе,че има наличен ъпдейт 15.0.A.2.17 но ще се занимавам с тва некой друг път Smile )

http://www.ebay.in/itm/ORIGINAL-SONY-XPE...4ac5078411 btw въпреки че навсякъде казват че не поддържа otg cables в ebay намерих един Smile

htc Wildfire>>Sony Xperia L
Цитирай
#16

Здравейте,
От една седмица съм с телефон Експериа L, купих същия и на приятелката ми.
Чета тук, а и преди това по разни обзори за този телефон, че батерията му държала по 3 дена.
Не знам на какво се дължи, но и на двама ни батерията не държи повече от ПОЛОВИН ден.
В началото си мислех, че е от многото човъркане, но през последните 2-3 дни почти не го пипам, но е същата работа.
Включил съм му Стамината, ограничил съм данните във фонов режим, но... Показва уж 2 дена и кусур, но до обяд заминава. Не говоря никак много, около 2-3 разговора по 5 минути примерно за това време.
Сутринта около 7 го изключвам от зарядното на 100% и до обяд са останали около 20%...Слагам го допълнително да се зареди от компютъра (USB), и така изкарва докато се прибера. Вечерта пак го слагам на зарядното и така.
Мислех си да не би да е от обхвата, но гледам че навсякъде съм на 3G на макс.
Виваком е оператора.
Сложил съм му малко глезотийки, като GO Locker, GO Launcher и разни добавки към тях. Може ли да е от тях?
(Преди да ги сложа пак падаше бързо).
Приятелката ми е с карта само за интернет засега, няма телефония, и при нея е същата работа, макар тя да няма GO приложенията.
Старата ми Моторола Milestone на 3 години издържа повече с оригиналната си батерия.
Цитирай
#17

GH0STFACE написа:Xperia L не поддържа USB OTG.

MicroUSB handles the charging and PC connectivity, and there's also USB On-the-go so you can attach external flash drives.

Това намерих в gsmarena

htc Wildfire>>Sony Xperia L
Цитирай
#18

Във форума на Sony друго казват: http://talk.sonymobile.com/thread/141764

Но пък пише, че някои телефона на Сони имали някакъв USB Host standard и някои устройства можело да вървят.
Цитирай
#19

Описаният по-горе проблем се оправи след ъпдейт на софтуера.
Сега държи повече от денонощие, хем го човъркам и говоря.
Цитирай
#20

Здравейте! От месец съм със Sony Xperia L. От всичко съм доволен, но само с една функция не мога да проумея какво става. Ако някой знае да пише. Та...
Не мога да провеждам видеоразговори, а всеизвестно е, че телефонът поддържа такива. Просто никъде в менюто на повикванията не ми излиза опция за видеоповикване. С в ключен режим на 3G съм. Споделете дали изобщо някой е осъществявал видеоразговор /не през скайп, от там ми се получава/ с този модел на Сони. Предварително благодаря за отговори!
Цитирай
#21

Отговорено ти е в другата тема в която питаш.
Цитирай
#22

И аз се обзаведох с такъв от около седмица и засега нямам забележки. GPS-а локализира за по-малко от 5 секунди. Wi-fi даже е още по-бърз. Изобщо работи бързо във всяко едно отношение. Понеже следих една тема за Experia P, та там се оплакваха от лаг когато се влезе в "контакти". Тук стъщо се изчаква около секунда-две, но аз даже нямаше да му обърна внимание. За мен е много ергономичен - особено копчето on/off и задния панел, който е каучукоподобен и не се плъзга в ръката. Бях малко притеснен относно софтуерните бутони - обаче работят перфектно.
А нещо интересно - дисплея се води 4.3 инча, но заедно със софтуерните бутони, които не се скриват винаги и при всяко приложение, така че може да се каже, че е 4 инча.
По-горе се коментираше за прекъсване на звука в слушалката. И при мен се получава от време на време, обаче май не е в шумоподтискането -правих разни проби. Шумоподтискането работи добре - чуват ме идеално. Чат пат прекъсва и си мисля че е от оператора - в случая М-тел. Ма ще видим иска още малко време за тестове.

П.С Все пак коректно е да отбележа, че го сравнявам с антиката Sony Ericsson Xperia X8.

Samsung Galaxy S23
Цитирай
#23

Имам телефона / Sony Xperia L /от 20 дни, направи ми впечатление че когато искам да си сваля някоя снимка от Интернет без значение каква, задържам с пръст в/у нея и ми се появява опцията да я сваля на телефона, показва ми че е се е свалила / в хронологията на свалени се вижда че е свалена, дата на сваляне и т.н./ и после не мога да я открия в албума със снимки, за я използвам като тапет например. След известно време / 1-2 часа/ започва дами я показва в албума. Само да уточня че телефона няма SD карта и със някои снимки няма проблем при свалянето, ако някой се е сблъскал с това нека пише
Цитирай
#24

И при мен се е получавал същия проблем, изнервящо е, но не е болка за умиране Smile

Sony Xperia J, 4.1.2
Цитирай
#25

Предварително се извинявам за глупавия си въпрос! Имам телефона от близо 2 месеца, но не съм се занимавала много с него. Та че въпроса ми е защо този телефон няма онази функция когато някой ти звъни и обърнеш телефона с лицето към масата например да спре звука на звънене, предната ми стара нокиика го имаше, а този нещо или аз него намирам да го включа. Малко дълъг стана въпроса ми Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)