Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia L(C 210x)
#51

Здравейте!
Моят телефон си го поръчах от онлайн магазин и в комплекта си имаше слушалки и беше с лепнат протектор.
За сега съм много доволен, доста ми харесва. Smile
Цитирай
Аксесоари
#52

4.2.2
*New home screen UI, you can add upto 7 window panes now.
*Add more widgets in homescreen and loclscreen now.
*Bug fixes and performance enhancement.
*Superior auto mode ( auto scene recognition ) and Burst Mode *feature added in Camera interface. Camera is certainly improved a *lot in this update.
*Updated Sony Media apps.
*Small apps accessible from homescreen.
*Improved search and app sorting now.
*New Keyboard added.
*Transparent dock at the bottom part on homescreen.
*False memory notification bug is rectified.
*Day Dream feature added in display settings.
Battery life improvements, USB OTG support still not confirmed.
Коментар за update-a ^_^?
Цитирай
#53

При телефоните на сони трябва ли да се чака да излезе ъпдейта за всяка страна и оператор?

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#54

Ако не ти се чака, не чакаш.
Цитирай
#55

BlackDSC написа:4.2.2
*New home screen UI, you can add upto 7 window panes now.
*Add more widgets in homescreen and loclscreen now.
*Bug fixes and performance enhancement.
*Superior auto mode ( auto scene recognition ) and Burst Mode *feature added in Camera interface. Camera is certainly improved a *lot in this update.
*Updated Sony Media apps.
*Small apps accessible from homescreen.
*Improved search and app sorting now.
*New Keyboard added.
*Transparent dock at the bottom part on homescreen.
*False memory notification bug is rectified.
*Day Dream feature added in display settings.
Battery life improvements, USB OTG support still not confirmed.
Коментар за update-a ^_^?


Имам въпрос:
След като дойде новата версия и си я инсталирам,приложенията които имам инсталирани ще си останат нали ?
Няма да се загубят.....


Мерси предварително!

Samsung A50
Цитирай
#56

kaman4e, зависи от вида ъпдейт, който правиш. Може да избереш и да се запазят, но това не е препоръчително.

Вече има ftf файл за 4.2.2 http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2502970
Никой ли няма да се похвали как се държи телефона?
Цитирай
#57

Аз го чакам да излезе за моята версия на телефона и веднага ще дам първи впечатления. Smile

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#58

GH0STFACE написа:kaman4e, зависи от вида ъпдейт, който правиш. Може да избереш и да се запазят, но това не е препоръчително.

Вече има ftf файл за 4.2.2 http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2502970
Никой ли няма да се похвали как се държи телефона?


е добре ама това фтф трябва ли да си рутвам телефона за него за да го флашна или не

htc Wildfire>>Sony Xperia L
Цитирай
#59

High tech computers(HTC) написа:
GH0STFACE написа:kaman4e, зависи от вида ъпдейт, който правиш. Може да избереш и да се запазят, но това не е препоръчително.

Вече има ftf файл за 4.2.2 http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2502970
Никой ли няма да се похвали как се държи телефона?


е добре ама това фтф трябва ли да си рутвам телефона за него за да го флашна или не
Не!Просто флашваш с флаштуул.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#60

Не, не трябва. Сваляш ftf файла и флашваш през флаштул. То и без това при самия флаш ще ти замине руута, ако си направил такъв. А изпревариха ме Big Grin :thumbup: . Сори, че повтарям и аз.

Аз не дочаках ъпдейт през PCC или SUS и директно си свалих ftf файла и го флашнах преди няколко часа.
На първо четене съм много доволен от ъпдейта. Рамта за ползване вече е 850 MB. Струва ми се, че повечето приложения са ъпдейтнати. Има и доста bloatware, разбира се. Но след руут може да се махнат нещата, които не ви трябват.
Лаунчера е като тоя на Хонами. Walkman-а също е по-нов. Клавиатурата също е ъпдейтната. Док бара е прозрачен вече, както и нотификационния и нави бара. Става въпрос, когато сте в хоумскрийна.
Телефона се държи много по-добре. Самия интерфейс е някак си по-приятен отпреди. Ако си спомняте се оплаквах от тъча - вече забелязвам промяна към по-добра чувствителност. Пък може и скрийнпротектора да се е поотъркал Smile. Но четох, че самите тъч драйвери са ъпдейтнати.
За батерията нищо не мога да кажа все още. Но по принцип, което не ползвам го изключвам (става въпрос за wi-fi, gps, mobile data и т.н.).

С две думи - според мен ъпдейта си заслужава.

p.s. Има вече и руут за 4.2.2 - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2503448 . Изпробвах го и работи без проблем.
Цитирай
#61

Някой може ли да докладва за подобряване в качеството на снимките и издръжливостта на батерията? Huh
Цитирай
#62

Аз искам да попитам има ли начин кеша на игрите да се премести на картата с памет. Свалих си Dungeon Hunter 4, има около 600МБ кеш, но е инсталиран в паметта на телефона. Пробвах ръчно да преместя папката Android/obb на картата с памет, но играта отчита липсата. Ако има някакъв начин, моля споделете!
Цитирай
#63

Вече и аз сам със новия андроид 4.2.2 Dance

Samsung A52s  5G
Цитирай
#64

Вече и аз съм в отбора. Много съм доволен, телефона работи много добре и плавно, пък и успях и да го рутна благодарение на момчето от по-горния пост. :cheers:

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай
#65

За колко време ви се зарежда батерията г/д? Аз от 15 до 100% я пълня за около 2 часа и половина, което ми се вижда много. Имам приятел с Галакси С4, който го зарежда за 2 часа а батерията е с 6-700 mAh повече.
Цитирай
#66

Има ли проблем с прекъсването на звука с новия андроид?

Samsung Galaxy S23
Цитирай
#67

oNes написа:За колко време ви се зарежда батерията г/д? Аз от 15 до 100% я пълня за около 2 часа и половина, което ми се вижда много. Имам приятел с Галакси С4, който го зарежда за 2 часа а батерията е с 6-700 mAh повече.

И при мен е така... Бях чел някъде че е така заради зарядното на сони.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#68

Какъв е точно проблема с прекъсването на звука? На слушалката или говорителя?
Единствено съм забелязал, че като звъня на някого или на мен ми звънят при натискане на vol down бутона звука от говорителя или слушалката (ако съм вдигнал вече) затихва. Беше така и с 4.1.2. Но си мисля, че е нормално.
Цитирай
#69

Някой може ли да качи един скрииншот на началния екран, заключения екран и уокмена да видя как изглежда новия Андроид 4.2.2? Smile

Samsung Galaxy S4 Mini/Samsung Galaxy Pocket/Samsung Galaxy Note II
Цитирай
#70

Ето ти малко шотове Smile
[Изображение: 6716071q.png]
[Изображение: 6716072w.png]
[Изображение: 6716073G.png]
[Изображение: 6716074P.png]
[Изображение: 6716075h.png]
[Изображение: 6716081w.png]

Sony Xperia L ROM: CM12 5.0.2 Lollipop  KERNEL: ThunderZap 4.12
Цитирай
#71

Здравейте!
Имам следния проблем след последния Ъпдейт,като заключа телефона и го оставя за по-дълго време при отключване забива и се рестартира.Някакви мнения ?
Цитирай
#72

xperiaL написа:Здравейте!
Имам следния проблем след последния Ъпдейт,като заключа телефона и го оставя за по-дълго време при отключване забива и се рестартира.Някакви мнения ?
Преинсталирай ъпдейта отново или му дай Repair през SEUS.
Цитирай
#73

oNes написа:
xperiaL написа:Здравейте!
Имам следния проблем след последния Ъпдейт,като заключа телефона и го оставя за по-дълго време при отключване забива и се рестартира.Някакви мнения ?
Преинсталирай ъпдейта отново или му дай Repair през SEUS.
Ако може да ми обясниш по-подробно
Цитирай
#74

Някой има ли проблеми с новия ъпдейт? Батерията повече ли издържа от преди?

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#75

xperiaL написа:
oNes написа:
xperiaL написа:Здравейте!
Имам следния проблем след последния Ъпдейт,като заключа телефона и го оставя за по-дълго време при отключване забива и се рестартира.Някакви мнения ?
Преинсталирай ъпдейта отново или му дай Repair през SEUS.
Ако може да ми обясниш по-подробно
Свали си PC Companion от сайта на Сони и инсталирай най-новия Андроид 4.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)