Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia L(C 210x)

(2015-11-19, 17:15:31)GH0STFACE написа:  И си виж да не би снимки и други файлове да не би да имаш записани на вътрешната памет и да ти заемат мястото.

"Memory Internal 8 GB (5.8 GB user available)"
Телефона показва, че 1,57 GB е за приложения. Останалата разлика до 8 GB е за снимки, музика и други файлове, където имам свободни около 3,5 GB, т.е. вътрешната памет е разделена и няма как да има смесване. Така си мисля аз, ако греша поправете ме.
Иначе изчистих кеша както ме посъветвахте и има ефект, но за браузъра е по-малък, защото ползвам Бързото избиране, а то си трупа кеш. Наложи се отново да добавя в Бързото избиране сайтовете, с което пак набъбна кеша.
Цитирай
Аксесоари

Да, бях забравил, че на старите телефони с отделни двете памети.
Цитирай

Здравейте, намерих тук във форума два коментара на колеги ( в темата "Пълна вътрешна памет на HTC Desire 500") , които са си решили проблема с пълната вътрешна памет. Въвели са следния код: *#9900# и от менюто са избрали опция 2 и казват, че им се е освободила доста памет. Пробвах с този код, но при мен изписва, че ММI кодът е грешен. Ако някой знае друг код за този модел телефон, моля нека го сподели.
Цитирай

Не съм попадал на код за освобождаване на памет при устройствата на Сони.
В общи линии "кодовете" за телефона са следните, но и са далеч от това, което искаш като резултат с паметта, просто защото целта им при Сони е друга:
https://www.youtube.com/watch?v=scVft4udXns

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Благодвъваря за клипа, но както казваш тези кодове не са с особен ефект. Какви други начини има за възстановяване на вътрешната памет? Досега все ми се губеха около 600 мв, но днес за няколко часа ми изчезнаха още 400 мв и вече горе в трея ми стои иконата за недостатъчно място. Да кажа, че днес не съм инсталирал никакво приложение. Ако го занеса на сервиз дали ще могат да оправят проблема?
Цитирай

Едва ли ще могат да "оправят" проблем с недостиг на памет, освен да му върнат заводските настройки или да му направят една преинсталация на софтуера, което неминуемо ще доведе до освобождаване на пространство, в предвид напълно новата операционна система.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Мисля си щом за Samsung моделите е толкова лесно само чрез един код и за секунди се освобождава памет, би трябвало и за Sony да има нещо подобно.
А относно това, което ми казваш за преинсталиране на софтуера - според теб дали ако ми преинсталират отново 4.1.2 /понеже сега съм с тази версия/ ще се освободи памет? /не искам по-нова версия, защото преди 2 години като излезе ъпдейт беше много бъгав, че се наложи да ми върнат старата версия в сервиз, но не на оператора/
Цитирай

Споделих, че за Сони никога не съм чувал и виждал подобен код, като и за другите марки считам, че има друго значение.
Ако става въпрос за това, че с даден код се чисти например кеш на приложенията, то и от настройките може да се изчисти кеша, защото иначе остава необяснимо, кое друго от съдържанието при други марки се премахва, за да се освободи памет, ако не са временни файлове и кеш.
Относно инсталирането на същата версия на Андроид и компилация, то разбира се, че ще се "освободи" памет, но временно, а и не за друго, а защото реално се изтриват всички качени приложения от теб до момента. Изтрива се всичко от паметта на телефона, като фабрично инсталирания софтуер, бива заменен от напълно нова инсталация.
С две думи, временно ще бъде по-свободно устройството, до последващото ново инсталиране на приложения и с течение на времето отново ще се запълни.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Явно при някои марки телефони този код /*#9900#/ действа, понеже според мен той изтрива изкуствено натрупаната памет. Под такава памет разбирам следното: устройството има 1,50 GB вътрешна памет, инсталирал съм 8 приложения, които общо заемат 160 MB, останалите гигабайт и нещо се губят и точно тях наричам изкуствено запълнена памет. Това по моите наблюдения се получава с течение на времето. По същия начин ми се получава и с вътрешната памет където може да се съхраняват файлове /музика, клипове/. Тя ми е 4 GB като имам само 300 MB музика и ми изписва 3,30 GB свободни. В даден момент изведнъж без да съм слагал каквото и да е ми показва, че имам 2,20 GB снимки. Изтривам папката DCIM, която е празна и веднага пак имам 3,30 GB свободни.
А относно това, което те питах за преинсталирането - благодаря за отговора. Да, съгласен съм, че при една преинсталация би трябвало пак да разполагам с 1,50 GB вътрешна памет, като с течение на времето като инсталирам приложения пак ще съм на сегашния хал, но това би трябвало да се случи за около 2 години, както сега ми се случва след като са минали 2 години от закупуването на телефона.
Цитирай

Здравейте, през последната седмица браузърът Хром стана много нахален. Тъй като не го ползвам съм му деинсталирал актуализациите, но когато си включа мобилните данни или уай-фай, започва сам да се актуализира. От Плей магазина съм забранил самоактуализациите. Проверих в неговите настройки и настройките на Гугъл плей магазина, но не открих да може да се забрани самооактуализирането на конкретно приложение, а той заема близо 90 MB място. След всяка негова самоактуализация отново го деинсталирам. Предполагам, че това е политика на Гугъл, той е техен продукт, но така нагло да ти го натрапват... то не е само и за този техен продукт това нахалство, ноо монопол, какво да се прави.
Та ако някой знае как да реша проблема нека пише. Предварително благодаря!
Цитирай

Относно проблема с паметта: Kато изтриеш папка DCIM се освобождава памет заради подпапката .thumbnails - тя заема доста място. А за приложенията и при мен беше така. Първата година в която имах телефона бях супер доволен, имах 3-4 страници с приложения (сред които големи игри) и нямх проблеми с паметта. Просто вече приложенията са много големи като размер. За мен това беше главния недостатък на телефона - от 8 гб памет, само 1,5 гб са достъпни за инсталиране на приложения. Имах телефона до преди няколко месеца и при мен беше същата история - деинсталирам всички ненужни системни приложения с titanium backup, инсталирам си това което ми трябва и като инсталирам 9-10 приложения се появяваше иконата за недостиг на памет. Един приятел има Xperia M и при него е същото - винаги има около 300-400 мб свободна памет.

Има мод за разширяване на тази памет но не ти го препоръчвам - след преинсталация телефона се бриква (лично го изпитах).

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Аз още вчера го занесох на сервиз да ми го преинсталират, като помолих да ми сложат пак същата версия на компилацията, понеже от 2,5 години съм с нея и телефона се държи добре. Сложиха я и всичко е наред, поне за сега. Инсталирах си пак същите приложения, които ползвах и имам 1 ГБ свободно място още. Надявам се пак да изкара две години докато му се запълни паметта. Иначе съм доволен от телефона и затова не искам да го сменям все още.
А с тоя нахален хром какво ще правя... Не знам.
Цитирай

Пробвай да го забраниш, ако не може - руут и деинсталация...

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Хубаво ми стана като видях, че не съм единствения с този телефон Big Grin
Цитирай

Със стоков 4.2.2 ром (вивакомския) и kernel thunderzap телефона се бриква. Тотално разочарование от този телефон. Подарих го на мой роднина, за да го ползва, но телефона си се брикна сам. Обаждат ми се и ми казват, че е в буутлууп. След 4 дни ми предстой занимавка да го флашваш и т.н. Ако някой има идея какъв кернел и ром да инсталирам, за да се държи телефона нормално да казва. Просто искам телефона да се ползва за ежедневна употреба без да се бриква, самоизключва, сбъгясва...
Цитирай

(2016-04-04, 12:38:13)LaVendetta написа:  Със стоков 4.2.2 ром (вивакомския) и kernel thunderzap телефона се бриква. Тотално разочарование от този телефон. Подарих го на мой роднина, за да го ползва, но телефона си се брикна сам. Обаждат ми се и ми казват, че е в буутлууп. След 4 дни ми предстой занимавка да го флашваш и т.н. Ако някой има идея какъв кернел и ром да инсталирам, за да се държи телефона нормално да казва. Просто искам телефона да се ползва за ежедневна употре*а без да се бриква, самоизключва, сбъгясва...
Качи му стоков ром със стоков кернел и няма да се бъгва.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай

Е, той като беше със стоков си бъгясваше яко...
Цитирай

Пробвай със стоков 4.1.2. С тази версия май се държеше най-стабилно телефона...

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Здравейте,
Искам да попитам следното: Във вътрешната памет на телефона има папка с име "LOST.DIR". Размера и набъбна вече до 1 ГБ. Вътре в нея има общо 7 файла, като 2 от тях са с размер 500 МБ, а останалите 5 са по няколко килобайта. И седемте файла системата не ги разпознава. Като дам да проверя свойства на файла и ми изписва, че файла е от неизвестен тип. Та въпроса ми е:
Ако изтрия въпросната папка с това ще увредя ли андроида на телефона или някое заводско приложение и телефона ще продължи ли да функционира правилно както до сега?
Предварително благодаря за отговора!
Цитирай

Не се притеснявай да изтриеш файловете в папката, като ако изтриеш и самата нея, вероятно след рестартиране на телефона или отново при необходимост на операционната система, тя отново ще бъде създадена.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Благодаря за бързия и точен отговор!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)