Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia L(C 210x)
#76

Здравейте, днес исках да ъпдейтна телефона, но ми изписа че няма нови. Версията на андроида е 4.1.2 някой да знае как успешно да го ъпдейтна?
Цитирай
Аксесоари
#77

Pc companion

Sony Xperia L ROM: CM12 5.0.2 Lollipop  KERNEL: ThunderZap 4.12
Цитирай
#78

sillyrosster написа:Pc companion
Имам го инсталиран на компа, явно нещо не правя като хората Smile И от там пробвах и от актуализация на телефона и нестава.
Цитирай
#79

Откъде си взел телефона ? Моя е глобулкси не знам дали има значение...

Sony Xperia L ROM: CM12 5.0.2 Lollipop  KERNEL: ThunderZap 4.12
Цитирай
#80

sillyrosster написа:Откъде си взел телефона ? Моя е глобулкси не знам дали има значение...
Поръчах си го от сайт, за който доста време четох дали са читави телефоните или някво менте. Не ми е правил никакви проблеми да забива и разни други неща. Вече 5 месеца съм с него и не съм имала проблем, просто четох тук коментарите и разбрах, че има нова версия на андроида.
Цитирай
#81

Моят също е от онлайн магазин и още не ми е излязъл ъпдейта :confused:

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#82

Аз съвсем случайно разбрах, че има ъпдейт. Щом са от онлайн магазин може да са внесени от друга държава или по-точно да са предназначени за друга и да се забави малко ъпдейта, ама едвали ще ви подмине... Някой по-опитен да ви отговори, че аз не мога да съм ви полезен. Това, че са закупени от онлайн магазин не ги прави ментета.

Sony Xperia L ROM: CM12 5.0.2 Lollipop  KERNEL: ThunderZap 4.12
Цитирай
#83

kristo_b написа:Какъв е точно проблема с прекъсването на звука? На слушалката или говорителя?
Единствено съм забелязал, че като звъня на някого или на мен ми звънят при натискане на vol down бутона звука от говорителя или слушалката (ако съм вдигнал вече) затихва. Беше така и с 4.1.2. Но си мисля, че е нормално.

Звука в слушалката накъсва, обаче не съм на 100% сигурен от какво е , защото се случва рядко. Много е възможно да е и от оператора или този с който говоря да има проблеми със шумоподтискането, или да е далече от клетка. Все пак като деактивирах една опция на звука - "Crear phase" не съм забелязал проблеми. Понеже във форума и други се оплакват затова оставям вратичка, че има вероятност и да е проблем на самия телефон.

Samsung Galaxy S23
Цитирай
#84

Моя е от един от техно магазините Smile и до преди няколко дена не излизаше ъпдейт. С Flashtool и .ftf файла от предишната страница стана супер лесно, като се има в предвид че ми е за първи път. На който не му се чака - това е варианта.
Ако някой има представа какво хендсфрий става за този телефон, нека драсне. При мен нямаше в комплекта. Пробвах това от Xperia Ray - казва че е несъвместимо, от нокиа -същото. Някъде четох, че от LG ставало. Трябва ми някакво най-обикновено просто да мога да разговарям през него без значение от марка и модел. Или евентуално ако някой е имал в комплекта да драсне модела какъв е.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай
#85

Моят телефон също е от Глобул, но нямам ъпдейт Sad

Samsung Galaxy S6
Цитирай
#86

Swetoslav написа:Моят телефон също е от Глобул, но нямам ъпдейт Sad
и аз съм с Глобул и няма ъпдейт

Huawei P8 , Huawei P20 , Xiaomi POCO X3 Pro
Цитирай
#87

memmfis написа:Моя е от един от техно магазините Smile и до преди няколко дена не излизаше ъпдейт. С Flashtool и .ftf файла от предишната страница стана супер лесно, като се има в предвид че ми е за първи път. На който не му се чака - това е варианта.
Ако някой има представа какво хендсфрий става за този телефон, нека драсне. При мен нямаше в комплекта. Пробвах това от Xperia Ray - казва че е несъвместимо, от нокиа -същото. Някъде четох, че от LG ставало. Трябва ми някакво най-обикновено просто да мога да разговарям през него без значение от марка и модел. Или евентуално ако някой е имал в комплекта да драсне модела какъв е.


Моето го взех от магазин за аксесоари. Предложиха ми някаво на Сони за двадесетина лева. Пробвах на телефона (как се чува и дали с бутона се приема обаждане) - работеше и го взех.

Samsung Galaxy S23
Цитирай
#88

Забелязах, че копчето за заключване е хлабаво. Изглежда е много високо и леко се клати наляво-надясно, иначе си работи без проблем, но ме дразни като го закача с ръката. Само при мен ли е така, или проблема е общ?
Цитирай
#89

@larana : Не съм забелязал такова накъсване в слушалката при мен. Ако има някакво значение - на Глобул съм. Но иначе телефона е взет от техно магазин. В слушалката се чува перфектно и отчетливо, досега не съм имал проблеми. Може да има значение какъв е отсрещния телефон или на кой оператор е. Както и обхвата в момента на обаждането. Там, където работя Глобул има много добър обхват, но Виваком накъсва та чак ми прекъсва разговора на моменти.

@oNes : И при мен е така. Хлабаво си е, но не мисля, че ще падне. Наистина дразни на моменти, но свикнах. Само се притеснявам да не се разбие бързо, но едва ли. А и си има гаранция все пак.
Иначе самия бутон е много удобен, доста по-удобен от на Арката. Мисля, че мястото му е точно там. Можеха малко да го бутнат по-навътре, но...
Едва ли е чак такъв проблем. Имам познат с SP - при него положението е същото. Явно така ги правят.
А ако някой го притеснява това има приложения за заключване на тела от екрана. А за отключване мисля да пробвам едно, дето ползва мой познат с HTC - при него махваш с пръст пред сензора за близост, дисплея светва и си отключваш тела. Не се сещам в момента за името на приложението, ще го потърся.
Цитирай
#90

^^ Успокои ме, като разбрах че не само моя телефон е така. Помислих, че ми се е паднала някаква дефектна бройка. На Xperia E бутона е същия, само дето едва излиза от панела и е адски стабилен - можеше и тук да го направят така, но уви. Колкото до отключването със замахване - преди време ползвах такова приложение на стария телефон и по принцип имаше забавяне, плюс дърпането на батерията. Нашия телефон и без това си дърпа батерия, с такова приложение е излишен разход, но всеки с вкуса си.
edit: Тоя Xloud някой ползва ли го? Аз като съм го пуснал и ми звъни телефона на макс волуме(volume) имам усещането, че много се натоварва говорителя.
Цитирай
#91

Моля някой да ми обясни как да си роотна телефона. И някой има ли идея за някой хак на играта CSR Racing за пари и монети?
Цитирай
#92

Тук е обяснено: https://www.androidbg.com/forum/topic667...aklbl.html
Цитирай
#93

Днес върнах моя заради фабричен дефект на дисплея, изпратиха го в София и сега чакам евентуално да ми сменят дисплея, въпреки, че се надявам да ми сменят телефона направо.
Цитирай
#94

А в какво се изразява дефекта? Да знаем какво евентуално да очакваме.
Цитирай
#95

Горе в статус бара дисплея имаше някакъв ефект на пречупване на образа. когато нещо мине през него. Като зуумваш картини, снимаш с камерата или гледаш клипове, дори при скролване между десктопите, ако има уиджет и той мине през "засегнатия район" се изкривява образа, иначе в неподвижно състояние всичко си е нормално. Аз отидох в магазина, отвориха друг телефон, той нямаше такова нещо, просто моя е бил дефектна бройка.
Цитирай
#96

Xperia L няма да получи Android 4.3:
http://blogs.sonymobile.com/2013/11/07/o...it-kat-4-4

Доста тъпо от страна на Sony...

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#97

android_97 написа:Xperia L няма да получи Android 4.3:

Засега...

htc Wildfire>>Sony Xperia L
Цитирай
#98

android_97 написа:Xperia L няма да получи Android 4.3:
http://blogs.sonymobile.com/2013/11/07/o...it-kat-4-4

Доста тъпо от страна на Sony...

Не мога да преценя дали е тъпо или не, може би наистина бъдещи клиенти, които искат да са в час не биха си взели телефона при наличието на такава информация, но мен лично не ме вълнува особено при положение, че промените са супер козметични (оставям настрана бъговете).
Е до 4.2 веднага ще се актуализирам като дойде ъпдейта, защото бяха описани някакви оптимизации, не бих се разсърдил и за следващи ъпдейти, ама според мен не е болка за умиралка.

Samsung Galaxy S23
Цитирай
#99

Не са казали със сигурност, че "L няма да получи"

https://www.androidbg.com/Sony-Xperia-Ki...e-Schedule
Цитирай

GH0STFACE написа:Не са казали със сигурност, че "L няма да получи"

https://www.androidbg.com/Sony-Xperia-Ki...e-Schedule

Точно това имам впредвид в моя пост

htc Wildfire>>Sony Xperia L
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)