Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia SP (C5302/C5303/C5306)
#1

Тук могат да бъдат задавани всякакви въпроси свързани с XSP,както и да се обсъждат проблеми и техните решения.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте,
вчера най-накрая си вземах Сп-то обаче докато се ровех из настройките ... сложих грешно проложение да ми отваря мелодиите по подразбиране и сега не мога да настроя нищо? Някаква идея как се премахват тези неща по подразбиране? (надявам се да съм успял да обесня като хората но става дума примерно като искаш да влезеш в интернер и имаш няколко експлоръра то те пита с кой искаш да влезеш и като си избереш долу има дава бутона "само веднъж" и "винаги" аз за момента на всичко избирам "само веднъж" докато разбера кое как е че това ми първото Андроид устроиство. Та помагаите да го махна това със мелодиите че като ме попита му цъкнах едното приложение и по грешка накрая дадох "винаги" ...)

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#3

Влез в настройки на приложения, цъкни на избраното приложение и му изчисти данните.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#4

Балагодарско за отговора. Тъкмо влизах да напиша че се оправих (баси кефа е тоя андроид след 10 години симбиян Dance ). Просто не бях намерил явно подходящите думи да го търся въпроса си в търсачката на форума .. оказа се че имаше такава тема из другите раздели.

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#5

Здравейте, от 2 месеца ползвам SP, дори смея да твърдя, че все още не съм изучила всичките й опции, но от известно време батерията започна да ми създава проблеми. При последното зареждане от 50% изведнъж падна на 22%. Просто ми се наложи да изключа за малко зарядното и... това е резултата. Някой имал ли е подобни проблеми и как мога да се справя? :wall:
Цитирай
#6

И от мен един въпрос. Мъчих и не можах да го подкарам да се свърже вътрешната памет към компа. Тръгва да ми инсталира драйвери като включа с кабела към компютъра и файлва. Някой ако може да помогне да пише Smile

Samsung Galaxy S9+
Цитирай
#7

Въпросът ми не е съвсем конкретно свързан с SP, но все пак: взимам й карта памет 16гб, да взема клас 6 или 10? Ще има ли съществена разлика? По форумите чета, че когато се отнася за телефон (а не фотоапарат), класът на картата няма особено значение, ако е над 6-ти и картата е под 32ГБ.

Samsung Galaxy Gio -> iPhone4 & Galaxy Tab 1010 -> Sony Xperia SP & MemoPad hd7 ME173x
Цитирай
#8

Колкото по-висок е класът, толкова по-бързи са скоростите на четене/записване.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#9

Това е ясно, но предвид, че е телефон, трябва ли ми 10, или 6 е достатъчно?
Освен снимки, какво друго има да чете и записва? Скоростта на качване на големи файлове [пише, че] не се влияе особено при карти клас 6, под 32гб (аз ще взимам 16). :/

Samsung Galaxy Gio -> iPhone4 & Galaxy Tab 1010 -> Sony Xperia SP & MemoPad hd7 ME173x
Цитирай
#10

Това не е фотоапарат, че да качваш само снимки.Клас 10 е по-добре от клас 6, ще има разлика и в прехвърлянето на кешове за игри, филми и т.н., не се отнася само за снимките.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#11

Благодаря за мнението, сигурно ще взема 10-ка в този случай.

Samsung Galaxy Gio -> iPhone4 & Galaxy Tab 1010 -> Sony Xperia SP & MemoPad hd7 ME173x
Цитирай
#12

Xperia SP има ли tv-out ?
Цитирай
#13

pojarnata написа:Xperia SP има ли tv-out ?

Ко?Не

htc Wildfire>>Sony Xperia L
Цитирай
#14

High tech computers(HTC) написа:
pojarnata написа:Xperia SP има ли tv-out ?

Ко?Не


http://youtu.be/qLYqYbyXJi4?t=8m58s


и това

Ако няма,това какво е тогава ???
Не се заяждам. Не съм на ясно , за това питам .
Цитирай
#15

Аз гледах на едно друго място но вече и аз се обърках

htc Wildfire>>Sony Xperia L
Цитирай
#16

Не знам дали е от Експерията или андроида (джели бийн), но което и да е от двете, кажете как да го оправя: от няколко дена wi-fi ми се включва само (и точи батерия). Не виждам да има активно приложение, като отворя сайд бар-а, където излизат отворените в момента неща. И нищо да не работи, се активира wi-fi. Свалях няколко нови неща, но нито едно от тях не работи в тоя момент; предполагам, че е някъде в настройките скрито, но не мога да намеря къде. В настройките за wi-fi мрежа не виждам такова.

Samsung Galaxy Gio -> iPhone4 & Galaxy Tab 1010 -> Sony Xperia SP & MemoPad hd7 ME173x
Цитирай
#17

Само някое приложение може да го прави. Това го няма в настройките на wi-fi като опция.
Ти може и да не виждаш, че работи приложенеито, но то си работи в бекграунд.

Върни му фабричните настройки и виж дали ще продължи да го прави.
Цитирай
#18

Не помня къде и не съм съвсем сигурен, че го има, но май бях видял една настройка да се включва автоматично при налична запазена мрежа. Не ме питайте къде е нямам никаква представа Tooth

[highlight=#33b5e5] Black [/highlight][highlight=black] Sony Xperia SP [/highlight]
[highlight=#33b5e5] ---> [/highlight][highlight=white] JBL Tempo In-Ear [/highlight]
Цитирай
#19

Настройката е във : settings -> power management -> location-based Wi-Fi (Wi-Fi activated automatically when in range of a saved Wi-Fi network) спри я и виж дали се пуска пак.

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#20

Отиде... върнах всичко на фактори сетингс и спря. Мисля обаче, че беше от приложение, защото ми се пускаше постоянно, включително на места, където нямам запазена wifi мрежа, изобщо нямаше никаква даже мрежа. Само не разбрах кое е било зловредното приложение, че да го избягвам другия път.

Samsung Galaxy Gio -> iPhone4 & Galaxy Tab 1010 -> Sony Xperia SP & MemoPad hd7 ME173x
Цитирай
#21

... както и да е поне си се оправил ... то и стова активирано пак си се пуска профилактично Wi-Fi, все пак трябва да знае дали си в близост до някоя от мрежите който си запметил. Съответно настройката има две опции вътре в нея, стандартно да пуска ви-фи, и адванст и да го спира след като излезеш от обхвата на мрежата (или поне аз така разбрах нещата).

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#22

Тази опция не би трябвало да пуска профилактично wi-fi за да търси запаметена мрежа, а чрез google locations или gps разбира, че си в близост до така мрежа и тогава се пуска.

Аз мисля, че това му е принципа на работа.
Цитирай
#23

Честно казано нямам никаква идея, но при спряни ви-фи и гпс (барабар със всички локейшън сървисис) като се прибера в нас е прехвърля на домашната мрежа без да пипам нищо. На хелп-а пише че вземало данни от мобилната мрежа за мястото и че ако нямаш обхват не работи. (дано шота от телефона се качи)

П.П. Оказа се че и аз искам да запитам нещо ... тъй като последния пост е моя мисля че трябва да редактирам този ... има ли начин да се преместат част/всички който аз слагам от приложения на картата памет? Опитах с търсачката но не ми се получи. Angel

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#24

Днес на един приятел(който няма регистрация тук) му отказа тъча на SP-то. Всичко друго работи, но тъча не реагира и не може да го изключи. За късмет имаше малко батерия и я изчака да падне и после се оправи. Та въпросът ми е, как може да се рестартира телефона в такъв случай, като дори батерията не може да извадиш?

Sony Xperia J, 4.1.2
Цитирай
#25

Ето така: https://www.androidbg.com/forum/topic322...ria-s.html
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)