Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia SP (C5302/C5303/C5306)
#76

Dance ако ги забележиш като излезеш на слънце и се вгледаш сподели
Цитирай
Аксесоари
#77

ivan2323 написа:Не мисля че действам бързо, вертикалните линии на дисплея се забелязват най-добре когато дисплея е изложен на пряка слънчева светлина и други ми казаха, че твърде много се вглеждам... Според ВИКИ това е нормално някой друг горд притежател на SP дали са му направили впечатление?

Е значи не са си оправили бакиите, това го наблюдавах при Xperia P и беше доста дразнещо, когато уж вдигаш, пък не те чуват...

Samsung I9300 Galaxy S3 32GB
Цитирай
#78

ivan2323, преинсталирай софтуера и виж дали пак ще ти прави такива мизерии.
Цитирай
#79

ами линиите и аз ги имам ама трябва да се вгледаш мн внимателно и то на много силна светлина, по принцип това си е от екрана

Gold Galaxy S7 
Цитирай
#80

Dance Евала още някой ги вижда!!!! Да ти кажа като си напече слънцето си се виждат без особено вглеждане и ако тва както се оказва е нормално си е минус за модела. За сега съм впечатлен от батерията и HD playera....
Цитирай
#81

ем нз на слънце съм го изкарвал мн пъти, виждал съм ги максимум три пъти ама сега като е слабо слънцето и нищо му няма при това те се виждат само при заключен екран и то под ъгъл, кво ти пука ;д Android

Gold Galaxy S7 
Цитирай
#82

Здравейте,
И аз съм се насочил към XSP. Малко ме притеснява Wi-Fi- то, но май ще рискувам..
Искам вашата помощ относно купуване на такъв, втора употреба, закупен от Виваком с още 20 месеца гаранция. Цената е 389 лева и много се изкушавам. Дори мога да преглътна че е бял на цвят(ще му сложа черен калъф и даже ще е интересен).
Дайте съвет - цената ме притеснява - вижда ми се подозрително нисичка. Не познавам продавача и незнам как да проверя дали всичко му е наред(на телефона де Wink ). Нямам и микро сим за проба....

Другият вариант за покупка е нов xperia M. Цената е почти същата, а и бюджета е толкова...

Разчитам на вас!
Cry
Цитирай
#83

Като разглеждаш телефона го изкарай на слънце и виж дали ще забележиш на екрана едни вертикални линии, които мен лично ме дразнят, иначе телефончето е доста по-добро от М, само батерията виж..... Rock
Цитирай
#84

ivan2323 написа:Като разглеждаш телефона го изкарай на слънце и виж дали ще забележиш на екрана едни вертикални линии, които мен лично ме дразнят, иначе телефончето е доста по-добро от М, само батерията виж..... Rock

Пич, аре стига с тия линии вече. НЕ всички модели явно ги имат защото аз колкото и да се вглеждам/заглеждам/ровя/въртя не ги намирам на моя телефон. :confused:

@ipp007, постарай се да си намериш поне карта от някъде да можеш да пробваш да не би нещо да му има на обхвата, сигнала, проведи един разговор да провериш говорителите, пусни музика и т.н. Външния вид ще говори за изтървания и други подобни работи, ако има очукано или надрано просто имай едно на ум как е ползван телефона (все пак сигурно е на има няма 4 месеца).
По отношение на ВиФи-то има някакво решение във ХДА форума, като мисля че тук имаше колеги който го пробваха и при тах работеше, при други не. Аз лично съм доволен от силата на сигнала, но ползвам ВиФи само в нас, през другото време съм на мобилен.
Единственото което за мен е дразнещо и съм намерил до сега е оставането на адски много отпечатъци по дисплея, което реално предполагам се решава със един сносен протектор.
П.П. Това че е бял си има и плюсове, няма да се виждат отпечатъците по него ако е без калъф.

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#85

Не съм много запознат в тази сфера, но доколкото знам тези черти ги имат всички LCD панели. Старият ми mini pro ги имаше и сега нексуса ги има също. Няма нищо странно в това. По никакъв начин не пречи на самият дисплей :cheers:

| Nexus 4 | Stock 4.4.2 | Rooted | 31.07.2013 |
| XMP sk17i | Android 4.0.4 Stock | 09.10.2012 | - drowned
Цитирай
#86

Май ще се наложи да намеря карта, защото цената ми се вижда подозрително ниска за телефон на 2 месеца...
За Ви-Фи-то четох, но то е за по-напреднали от мен. Аз съм абсолютно начинаещ, неправещ разлика между флашване и рутване(даже не съм сигурен че има такава Confusedtupid: ).....
Благодаря за насоките!
Цитирай
#87

ipp007 написа:Май ще се наложи да намеря карта, защото цената ми се вижда подозрително ниска за телефон на 2 месеца...
За Ви-Фи-то четох, но то е за по-напреднали от мен. Аз съм абсолютно начинаещ, неправещ разлика между флашване и рутване(даже не съм сигурен че има такава Confusedtupid: ).....
Благодаря за насоките!

Щом толкова не са ти ясни не е задължително да ги правиш. Ползвай си телефончето със здраве и толкова. След време като поизчетеш и се обедиш че знаеш какво правиш действаш. Аз също не съм кой знае колко запознат, сега чета и питам, когато се почувствам достатъчно подготвен ще почна да си играя с телефона си и по този начин, но дотогава мисля да го ползвам във стоково състояние.

П.П. Сигурен ли си че е закупен от виваком? Аз не го мяркам в техния сайт ....

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#88

Да, така твърдят. Аз го гледах на щандовете им. Имаго със сигурност... :thumbup:
Цитирай
#89

ipp007 Намерих обявата която си гледал и според мен има нещо гнило там. Забележи че въпросния продавач има доста такива обяви на телефони и всичките са (уж) все от някой оператор купени. Според мен това е някой сервиз и телефоните са проблемни. Ако все пак решиш да го купиш разпитай го доста обстойно.
Цитирай
#90

martig написа:П.П. Сигурен ли си че е закупен от виваком? Аз не го мяркам в техния сайт ....

Вчера ходих до щанда на Виваком в Кауфланд. Оказа се че не го предлагат, НО! не го предлагат с подписване на договор и на изплащане. На щанда им в техномаркет го има(там го гледах) за директна продажба.... Rolleyes

Може и да са ме метнали нещо(нали нищо не разбирам) но се оказва че това са различни щандове - тези в техномаркет само продават телефони....

ian_bibian, това го видях. Затова се усъмних и писах тук.... Чудя се, като има още 20 месеца гаранция, ако има проблем, защо не го занесат в оторизиран сервиз или да искат замяна!?!?
Ако има проблем, аз като купувач би трябвало да мога да се обърна към оторизиран сервиз Rolleyes
Цитирай
#91

Еее, два пъти написах за проблема ми с Wi-Fi то и още нямам отговор, освен руут.... :wall: Вие си продължете да говорите за лиините на екрана :facepalm:
Цитирай
#92

Caster написа:Еее, два пъти написах за проблема ми с Wi-Fi то и още нямам отговор, освен руут.... :wall: Вие си продължете да говорите за лиините на екрана :facepalm:

в сервиза нищо ли не казват?
Цитирай
#93

Caster написа:Еее, два пъти написах за проблема ми с Wi-Fi то и още нямам отговор, освен руут.... :wall: Вие си продължете да говорите за лиините на екрана :facepalm:

Това дето се оправя с руут е за слабия сигнал, за разкачане не се казва нищо. Пробвал ли си фабрични настройки? Иначе днеска си рутнах телефона не е особенна философия се оказа (естествено после го махнах защото нямам какво да правя с него) не виждам какво ти пречи да пробваш след като няма друг вариант.

Sony Xperia М4 Aqua (E2303) - Black - Android 5.0 + 16 GB SanDick Ultra microSDHC
Цитирай
#94

Ще ви досадя с още един въпрос :/

Може ли лайк като мен да разбере дали телефона е руутван(нали това пречи на гаранцията)?
Цитирай
#95

Ако някога е бил руутван, а сега не е...няма как да се разбре дали е бил.

Ако пък въпроса ти е дали в момента телефона ти е руутнат, можеш да провериш с Root cheker: https://play.google.com/store/apps/detai....rootcheck
Цитирай
#96

Здравейте искам да ви попитам,като искам да си пусна навигацията на телефона ми иска да потвърдя,че може да се начислят сметки за пренос на данни.Какво ще рече това дали може да ми вземе пари ако я използвам?
Цитирай
#97

nikinaika написа:Здравейте искам да ви попитам,като искам да си пусна навигацията на телефона ми иска да потвърдя,че може да се начислят сметки за пренос на данни.Какво ще рече това дали може да ми вземе пари ако я използвам?

Ако интернета ти е включен - да!

Samsung I9300 Galaxy S3 32GB
Цитирай
#98

Ако нямаш безплатен интернет ще ти взима
Цитирай
#99

Ами значи плащам 5 лева на месец с интернет на mtel съм и картата ми е към интернета без да имам телефонен номер,само интернет неограничен.
Цитирай

Здравейте сега ще споделя за други линии, а именно като си включих телефона с копчето отстрани вместо нормално да се появи тапета и да го отключа се появиха цветни вертикални линии после екрана потъмня и като натиснах пак копчето се оправи...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)