Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Play account
#1

Добър ден,

преди няколко дена разбрах ,че в Google Play не може да се пускат платени приложения от България малко гадно но се надяваме да го оправят.Относно регистрацията която струва 25 $ как се извършва плащането като не може от България или специално за регистрацията може от всякъде да се плати ? Има ли начин да се регистрирам безплатно при положение ,че ще пускам само безплатни приложения ?
Цитирай
Аксесоари
#2

При всички положения плащаш 25$ за да качваш апликации в гугъл плей. Можеш да се регистрираш. Забрваих как беше ама май беше по банков път, въвеждаш данните на картата си ,все едно си купуваш нещо от амазон.

Вече след като платиш тия 25 акаунт си имаш во веки или докато не те баннат за качване на злонамерен софтуер и т.н.
Вече дали ти ще си публикуваш безплатни приложения или ще слагаш реклами или ще търсиш начин да качваш платени, тях не ги бърка.

Ама все пак е доста по-добре от апълските 100$ на година такаса за айтунс мембършип :capitulation: :capitulation:

Иначе се очаква някой слънчев ден и нас да ни огрее и ние да можем да качваме от България платени.


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#3

А как става точно магията с рекламите например да сложа някакви реклами на моето приложение и да печеля нещо от тях?И все пак Google вземат ли някакъв % от парите които съм спечелил от продажбата на приложението ми?
Цитирай
#4

Да, или 30% или по-малко, не знам в момента как е. Харесваш си рекламодател, най-добрия от които е AdMob (който е на гугъл) и четеш или техните теми как се прави или търсиш в тубата "How to add admob ads to my android app" или нещо от тоя сорт


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#5

@skinwalker ако искаш да изкарваш пари с изработка на андроид приложения можеш и да зарежеш тези два начина дето говорите в момента и да минеш на 3-ти. Ставаш добър андроид програмист и след това правиш на хора дето искат приложения и си плащат. Дори с такива знания можеш и във фирма да почнеш. Ако не харесваш този начин значи мислиш за рекламите и чакаш да пуснат и платени приложения за страната ти. Ама имай едно на ум, че дори и да пуснат платените приложения няма да забогатееш. За да ти се сваля платеното е свързано с това да е добро, да има добър дизайн, да не е бъгаво, да му пускаш евентуално бъдещи екстри. С две думи да накараш потребителя точно твоето за приложение да даде 1-2-5-10лв.

Лично аз работя по 3-тия начин и съм доволен. Нито имам главоболие кога ще пуснат нещо, нито дали ще има достатъчно потребители цъкащи че да направя 10$ от реклами и да чакам някой ден да събера нещо по приемливо.
Цитирай
#6

За да ти купуват приложението ти трябва супер добър дизаин , логика и добро SEO какво мислите за фирмите в България които се занимават с Андроид някакво мнение ? Confusedatisfied:
Цитирай
#7

Малко от опит и аз да споделя. Първоначално за 5-10 платени игри над година, едвам се изкарват 100-тина лева. Сега откакто минах на безплатни игри с реклами, за малко над година имам 30-тина игри и вече правя по половин милион рекуеста (показвания на реклама в игра) на месец. Ето статистика от последния месец , за предишния е подобно и така последните няколко месеца държа долу горе толкова рекуеста и съответно по 200-300 клика на ден. Но само да кажа и че игри от такъв ранг ако бяха 2-3 сега до никъде нямаше да съм. Това е благодарение на броя Smile
[Изображение: 993991_10200373140445488_1293401847_n.jpg]
Цитирай
#8

Това 130$ на ден е нали?
Цитирай
#9

cbr_s написа:Това 130$ на ден е нали?
аз казах това е статистика за последния месец, то си и пише отгоре last 30 days Wink

п.п. като потребители и импресии има потенциал и за 130 на ден, но за съжаление българските кликове не струват толкова, a те са ми по големия процент Smile
Цитирай
#10

^Не са чак толкова скъпи чуждите кликове, може и без голям брой...
две апликаций, една локална българска(вицовете) и една популярна най-вече в Америка - три пъти повече активни от локалната...


GT540, G2, G4, S8+, Note9, Galaxy Tab S4, Note10+

Цитирай
#11

Ахам значи няма много голям шанс да пуснеш платено приложение и да се надяваш да има 1 милион сваления.Да ви кажа много зависи и от SEO-то на приложението за това колко хора ще го изтеглят.Аз се занимавам с андроид от 1 седмица някъде преди това съм писал на C# js java и сега ми е по-лесно и направих някаква игричка която ми се струва малоумна,но все пак е по-добре да хванеш проект,които можеш да завършиш до край от колкото да тръгнеш да пренаписваш Wow за андроид Big Grin.Така де чудя се това приложение да го пусна ли в google play или да си го задържа,защото е тъпичко?
Цитирай
#12

@yo_asakura как се почва с тези реклами можеш ли да препоръчаш някои агенции или там каквото са до сега не съм се занимавал никога и не знам за какво иде реч.
Цитирай
#13

http://www.admob.com/ Smile

част от моите приложения и проекти -> http://androidparanoid.eu/
Цитирай
#14

А ако си пусна рекламата в приложението са нужни кликове за да дават някакви пари нали?Моето приложение не смятам ,че ще има толкова много тегления та чак кликове .. Тези реклами спомагат ли приложението да се тегли от повече хора или си е същото?
Цитирай
#15

чудно ми е защо всеки начинаещ почва веднага да мисли за пари печалби. Начинаещ != печелене на пари. Натрупайте знания и умения после ще видите как няма да мислите от сорта "абе аз от реклами ще направя ли пачки, ама то като не се сваля много как ще спечеля"
Цитирай
#16

Начинаещ на андроид съм иначе се занимавам с програмиране от преди ,пък какво лошо има да си информиран от по-рано?Все пак вече почти съм завършил първото ми приложение и мисля да го пусна безплатно и се чудя как да му сложа реклами и тнт ..
Цитирай
#17

cbr_s дай линк
Цитирай
#18

Теодоре, ние променихме схемата, ма ако искаш ми пиши в скайп да ти обясна Smile
Цитирай
#19

Само да попитам последно като се слагат тези реклами и банерите вземат място от екрана на телефона трябва ли да си оправям пак приложението да издърпвам текста по-надолу след като сложа рекламата?
Цитирай
#20

има документация некъде из google, където са описани размерите, но общо взето да, трябва да оставиш място някъде в приложението. има и друга практика, рекламата да излиза на цял екран между отделните активита. примерно в края на ниво или след high score, нещо от сорта... Wink за да печелиш от реклами са важни кликове и показвания на реклами, естествено и цената на клика. някой път един клик е 20$ някой път е нищо, но колко от цената на клика ще ти даде пак е относително. всичко е описано в admob. за да се тегли повече играта ти може да пускаш реклама за нея в на другите игрите, но за това иска и да вложиш малко пари. ако искаш за сега да не влагаш може да си рекламираш игрите в другите си игри ако имаш, но поне една трябва да е теглена повече за да има полза Wink
Цитирай
#21

А как различават реални кликове на върху реклами от роботизирани ?
Цитирай
#22

обикновено ако Google засекат роботизирани кликове ги считат за невалидни и ги изваждат накрая
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)