Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(RECOVERY)(ROOT) Samsung Galaxy S 4 mini GT-I9195
#1

ВНИМАНИЕ САМО ЗА GT-I9195

Не съм автор само превеждам от XDA Темата е на колегата Arco68,Не отговарям за повредени телефони. Всичко, което правите е на ваша отговорност.няма да имате и гаранция докато не върнете на телефона стоков Ром.

1.Ако нямате драйвери свалете от http://jjpda.blogspot.in/2012/11/samsung...ivers.html
2.Свалете на компютъра следните файлове:
1.Odin_v3.09.zip http://forum.xda-developers.com/attachme...1375472034
2.recovery-clockwork-6.0.3.7-serranoltexx.tar.zip http://forum.xda-developers.com/attachme...1376968959
3.GT-I9195_RootKit_v2.zip http://forum.xda-developers.com/attachme...1376263198

3.Разархивирайте recovery-clockwork-6.0.3.7-serranoltexx.tar.zip на компа
4.Копирайте на картата с памет на телефона GT-I9195_RootKit_v2.zip
5.Изключете телефона докато извибрира
6.Влезте в Download режим на телефона/става с едновременно натискане на Vol-,Home и Power бутоните докато извибрира след това потвърждавате с Vol+/
7.Свържете телефона с USB кабела с компютъра
8.Стартирайте Один/трябва ID:COM да е синьо/,махнете отметката на "F. Reset Time",разархивирайте recovery-clockwork-6.0.3.7-serranoltexx.tar.zip и го заредете на PDA ,след това давате Start,телефона ще се рестартира като свърши.
9.Изключвате телефона и влизате в Recovery режим/става с едновременно натискане на Vol+,Home и Power бутоните докато извибрира/
10.Изберете Install zip ,choose zip from external sdcard, и инсталирайте GT-I9195_RootKit_v2.zip
11.Рестартирайте телефона и сте готови.


Извинявам се ако нещо е не както трябва това ми е първата тема.

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво колега! Много благодаря за инфото - пробвах и стана! :-) :-)

Samsung Galaxy S7 G930F Black
Samsung Galaxy S8 Plus G955F Midnight Black 64 GB
Цитирай
#3

Писането на Кирилица е Задължително!

Samsung Galaxy S4 mini GT-I9195 Black Mist
Carbon Rom 4.4.2.
Студио за Уеб дизайн EXITO.BG
Цитирай
#4

Някой може ли да ми обясни по просто ако си руутна телефона какви са ползите от това и гаранцията ми ще важи ли?
Благодаря!
Цитирай
#5

Значи и аз го направих току-що и се получи доста лесно. Благодаря за темата колега. А, аджеба някой знае ли, дали скоро ще има официален ъпдейт за Андроид 4.3 или ще трябва да си го ъпдейтваме, как си знаем ние?

p.s. Така, след като му направих руут, малко след това започнаха проблемите. В лентата ми се показва ! и пише: Устройството откри приложение, което иска да навреди на вашият телефон. Моля рестартирайте устройството.

Някакви идееи, как да го ънруутна?

Samsung Galaxy S4 mini GT-I9195 Black Mist
Carbon Rom 4.4.2.
Студио за Уеб дизайн EXITO.BG
Цитирай
#6

теглиш официален ром от саммобайл инсталираш с один и телефона е в оригинален вид.
Аз след рута сложих СМ10.1 и съм доста доволен от него и нямам такива проблеми.

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
#7

Ами аз го ъпдейтнах със Самсунг кийс и се оправи

Samsung Galaxy S4 mini GT-I9195 Black Mist
Carbon Rom 4.4.2.
Студио за Уеб дизайн EXITO.BG
Цитирай
#8

“SuperSU tried to access system in your device without authorization. This action was blocked”.
Това не мога да го махна и дефакто нямам руут!
Цитирай
#9

macko166 написа:“SuperSU tried to access system in your device without authorization. This action was blocked”.
Това не мога да го махна и дефакто нямам руут!

Ами не си му разрешил - трябва като го стартираш да му дадеш Allow.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#10

Никъде не ме е питало. Като стартирам SU ме пита разни неща,давам Normal,после мисли и ми казва Filed.
Kак да го оправя? GT-I9195_RootKit_v2.zip - липсва в XDA,намирам GT-I9195_RootKit_v1.zip
Ako някой го има да сподели.
Цитирай
#11

macko166 написа:Никъде не ме е питало. Като стартирам SU ме пита разни неща,давам Normal,после мисли и ми казва Filed.
Kак да го оправя? GT-I9195_RootKit_v2.zip - липсва в XDA,намирам GT-I9195_RootKit_v1.zip
Ako някой го има да сподели.

http://d-h.st/19G



Цитирай
#12

Здравейте, направих стъпка по стъпка всичко описано и ми изписва следното нещо "Set Warranty Bit: Kernel" след известно време ми изписва
Информация за защита
Устройството откри приложение, опитващо се да извърши действия, които не са позволени?!

Samsung Galaxy S4 mini GT-I9195
Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000
Цитирай
#13

Хм и тук ли сложиха кнокс? Инсталирай си Titanium Backup и забрани всичко свързано с кнокс.
Цитирай
#14

По този http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2364980 начин се рутна най на края телефона особено след изтриването на 3-те файла KNOXAgent.apk; KNOXStore.apk; ContainerAgent.apk, SuperSU получи достъп до нета, но жълтият надпис "Set Warranty Bit: Kernel" при рестарт си седи още...

Samsung Galaxy S4 mini GT-I9195
Samsung Galaxy Note 10.1 GT-N8000
Цитирай
#15

И аз по този метод съм рутнал. Мисля че жълтия надпис излиза заради създаденото recovery.



Цитирай
#16

Какво ще се случи когато излезе официален ъпдейт за андроид 4.3 за рутнатите по този метод s4 mini?



Цитирай
#17

Ще си го флашнеш с Один.
Цитирай
#18

...при това флашване ще загубя ли качени приложения, данни или настройки ?



Цитирай
#19

tishotch написа:...при това флашване ще загубя ли качени приложения, данни или настройки ?
да ще ги загубиш и затова трябва да си направиш бекъп Smile

Samsung Galaxy S4 mini
Цитирай
#20

Кой начин за бекъп да избера ? Помня че с Титаниум бекъпа ми правеше архив но на вътрешната памет, не на картата...та, кой метод за бекъп е за предпочитане?



Цитирай
#21

tishotch написа:Кой начин за бекъп да избера ? Помня че с Титаниум бекъпа ми правеше архив но на вътрешната памет, не на картата...та, кой метод за бекъп е за предпочитане?
Според мен е Титаниум бекъп е най добър :cheers:

Samsung Galaxy S4 mini
Цитирай
#22

Къде мога да намеря инструкции за рут на i9192?
Цитирай
#23

pj4e написа:Къде мога да намеря инструкции за рут на i9192?

Няма голяма разлика. Виж тук
Цитирай
#24

debian написа:
pj4e написа:Къде мога да намеря инструкции за рут на i9192?

Няма голяма разлика. Виж тук
Това е правилния начин. От вчера съм с този телефон. Досега бях с големия брат S4. Отключих го и сега искам да помоля колегите да споделите някой добър къстъм РОМ. На предишните си телефони ползвах Омега и ромчетата на нико. Бях адски доволен но за този модел нямам никакво инфо. Ще бъда благодарен ако някой ми даде малко насоки. Благодаря на отзовалите се.

Samsung Galaxy S 6, Iphone 6
Цитирай
#25

тарся оригинален роот за с4 мини GT-I9195 XXUBML4,и как мога да разбера дали тел е роотнат,
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)