Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TIVIZEN PICO ANDROID
#76

jenib написа:В такъв случай си ползвай адаптер на нормалното USB, но да заявяваш, че задължително трябвало адаптер при останалите телефони с USB OTG функция на microUSB порта, за да се ползва е неоснователно!
При S4 се включва директно на microUSB порта без адаптери или други периферни устройства.

Къде прочетохте да съм написал задължително? Просто въпроса ми бе да разбера дали ще работи при такова свързване.
:cheers:
След като не поддържа OTG защо си мислиш че като го включиш към другия порт ще тръгне?
Какво устройство ползваш?

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
Аксесоари
#77

Взех си и аз това устройство.Идеята ми беше да го ползвам на таблет Ainol Novo 9.
Таблета поддържа OTG,разпознава тунера при включване в USB-то,но проблемът се появи от съвсем неочаквано място Sad
При опит да изтегля Tivizen mini for tab от Google play излиза надпис,че програмата е несъвместима с моето устройство.Има ли начин да намеря от някъде инсталационния файл на програмата,да го запиша на SD картата на таблета и от там да го инсталирам?

Motorola Defy Ainol Novo9 Spark
Xiaomi Mi3W
Цитирай
#78

Нов ъпдейт:
Работа на заден фон(показва иконка в нотификейшъна, пише че не се поддържа от всички устройства).
Възпроизвеждане на заключен екран(не се справя добре - като го заключих работи само звука и после едвам отключих телефона).
Скриване на софт бутоните в режим цял екран(за тези които имат такива, не знам колко работи).
При запис като заглавие и информация записва тази от записваното предаване.
Като я пробвах на 4-ката се получи неприятен инцидент - като затворих програмата след половин час погледнах телефона грееше яко и бяха заминали 40% от батерията, явно е забил процеса на програмата оправи се с рестарт.При последващо тестване на нея и на 3-ката не се прояви, надявам се да е било инцидентно. Sad

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#79

мога ли да ползвам на самаунг галакси коре дуос антенката нещо не мога да го подкарам
Цитирай
#80

Не можеш, няма OTG.
За да не съм празнословен - пробвал съм я точно с този модел.Ако искаш телевизия купи си Нано.

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#81

Здравейте,
Имам таблет Freelander Px2.
Купих си Tivizen от Виваком. Таблета поддържа OTG, но изобщо не разпознава
устройството.
Инсталирах програмата от гугъл маркета, но ефект пак няма...
Някакви идеи?
Поздрави!
Петър
Цитирай
#82

Tivizen работи само на Samsung и Google устройства.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#83

Не е съвсем вярно. Идеално си работи и на HTC на пример.
Цитирай
#84

Работи и на Jaiyu G4 и на таблет Hyundai T7S

PocoF2Pro
Цитирай
#85

Здравейте!Купих си джаджата и я ползвам на две устройства едното е Сони Z другото е таблет Huawei mediapad S7-301u.След седмица дойде някакъв ъпдейт на Хуавея за Tivizen-a и край вече Хуавея не го разпознава като устройство.Пробвах флашките ги разпознава,върнах му часовника и датата.Преинсталирах програмката/тивизен/,хард ресет...Нищо не помогна за сега.На Сони Z си работи и не е идвал ъпдейт.А аз го взе заради таблета...
Цитирай
#86

Be6i4 написа:Tivizen работи само на Samsung и Google устройства.
Напълно невярно!
Работи на всички андроид устройства които са с поддръжка на OTG и програмата от магазина е съвместима(нещо е капризна с таблетите може би проблемът на radoendurosport е от това).

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#87

Здравейте!
Искам да попитам дали има кабел , който от едната страна е с едно мъжко microUSB , а от другата с две женски microUSB ?
Трябва ми защото искам да включвам едновременно TIVIZEN и зарядно за кола за да издържа батерията,като гледам.
п.п. в нета нещо не мога да намеря.
И дали това включване няма да е проблем за телефона?
Цитирай
#88

Доста хора са търсили такъв кабел. До сега не зная някой да е намерил. За сега единственото зареждане, дoкато се гледа, е с пад за безжично зареждане.
Цитирай
#89

http://electronics.stackexchange.com/que...2-x-female

=(

Motorola Defy Ainol Novo9 Spark
Xiaomi Mi3W
Цитирай
#90

vladdark написа:Доста хора са търсили такъв кабел. До сега не зная някой да е намерил. За сега единственото зареждане, дoкато се гледа, е с пад за безжично зареждане.

А от къде да намеря такъв пад за безжично зареждане?
Цитирай
#91

Има такъв кабел микро USB OTG със захранване и отделно един преходник USB към micro usb и готово ще зарежда телефона и tivizena ще има къде да се включи,аз взех и двете от алиекспрес:
http://www.aliexpress.com/item/FREE-SHIP...15844.html
http://www.aliexpress.com/item/New-USB-2...26266.html

PocoF2Pro
Цитирай
#92

Тивизена бачка ли така? и зареждане осъществява ли се? Защото от това, което са написали:
There is Micro USB female power connector, Can charge the extral USB device , like usb flash disk, usb hard disk.
излиза, че е захранване на външното устройство.
Цитирай
#93

Телефонът ми Леново С750 не поържа ОТГ но като свържа кабела зарежда няма как да пробвам тивизена, него го използвам на таблет Хюнай Т7С но той е с отделно захранване не през усб.Но щом телефона зарежда ако подържа отг би трябвало да тръгне тивизена.

PocoF2Pro
Цитирай
#94

saintgeorge написа:Има такъв кабел микро USB OTG със захранване и отделно един преходник USB към micro usb и готово ще зарежда телефона и tivizena ще има къде да се включи,аз взех и двете от алиекспрес:
http://www.aliexpress.com/item/FREE-SHIP...15844.html
http://www.aliexpress.com/item/New-USB-2...26266.html

Такъв кабел в бг. дали може да се закупи от някъде? И на мене ми трябва за едновременно гледане и зареждане с tivizen.
Цитирай
#95

vladdark написа:Тивизена бачка ли така? и зареждане осъществява ли се? Защото от това, което са написали:
There is Micro USB female power connector, Can charge the extral USB device , like usb flash disk, usb hard disk.
излиза, че е захранване на външното устройство.


Извинявам се за второто мнение.
Явно работи, защото и друг колега от форума потвърди, че този метод работи сполучливо. Аз поръчах вчера от ибей такива кабели и чакам да пристигнат и да пробвам. Няма логика да не работи, защото този кабел е измислен точно с тази цел. Ето това поръчах.

http://www.ebay.com/itm/USB-2-0-A-Female...33843e6635
http://www.ebay.com/itm/USB-A-Male-to-Mi...3f0bb9e112
Цитирай
#96

Съмнението ми и два от там, че и предишния и в твоя случай пишат, че това е ОТГ кабел с допълнителен кабел за захранване на самото ОТГ устройство, когато тока от телефона не е достатъчен. Направете разликата. Тока отива към тивизена в случая, което е безсмислено. Такива кабели имат някои външни харддискове.. Повтарям се но пък се надявам да прочетете какво пише...

The Micro-B plug is for OTG device.and also for Power charge When the OTG is the voltage is not enough.

ПС: А 1124, ако ми кажеш това МИНИ УСБ за каква работа ти е, че си го поръчал в този комплект.... Big Grin
Да не би тивизена ти да е с микро усб?

ПС2: Все пак , чакам някой да каже от първо лице дали става...
Цитирай
#97

Качвам няколко снимки на които се вижда че телефона зарежда през този кабел и едновременно подава ток на мишка,тела няма отг така че не мога да пробвам тивизена.Иамам и преходник от страндартно усб към микро незнам колегата защо е поръчал мини усб като няма да му върши работа

PocoF2Pro
Цитирай
#98

И аз вече се омотах тотално. Smile Ще видим като пристигне. Поръчах микро усб, защото тивизена е с микро. Кабелът е с едно мъжко и две женски усб-та, като едното е голямо. . Мъжкото си влиза в таблета, в женското се вкарва зарядното, а в голямото пъхам преходника и става микро усб, и слагам тивизена.

Ще пробвам ида разменя местата.Тивизена ще ги пъхна в женското, а зарядното в голямото усб, което ще е с преходника и зарядното ще пасне.
Цитирай
#99

Приятелю, тивизена ти е микро усб, а ти си поръчал мини усб.
saintgeorge, надявам се подобно нещо да работи на телефон с ОТГ и тивизен. Все пак ни даваш пример с друг вид свързване, на коренно различни устройства Smile
Цитирай

Christmas
vladdark написа:Приятелю, тивизена ти е микро усб, а ти си поръчал мини усб.
saintgeorge, надявам се подобно нещо да работи на телефон с ОТГ и тивизен. Все пак ни даваш пример с друг вид свързване, на коренно различни устройства Smile


Мале колко съм заспал! :wall:
Някой може ли да ми даде линк с микро усб да е входът, че аз нещо не намирам.

Edit: намерих
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)