Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung galaxy mega 6.3 >> Lollipop CM12 стр.15 пост 364

Custom Rom като TEMASEK не се инсталира с Один, а през SD картата и рекавърито. Копираш си първо рекавърито от подписа ми в картата памет на телефона (версията е последна и е неофициална) след това влизаш в твоето рекавъри с което си в момента и инсталираш от там копираното на картата ти рекавъри, ако искаш официална версия на рекавърито си инсталираш от маркета това приложение и чрез него търсиш модела на телефона и инсталираш TWRP рекавъри...След като си се сдобил с подходящото рекавъри, копираш ROMA и GAPSA на картата памет на телефона, влизаш в рекавърито, правиш Wipe на всичко в телефона, без картата памет и след това инсталираш първо ROMA след това GAPS , като се инсталират ,успешно правиш Wipe Dalvick Cashe , и Wipe Cashе и рестартираш и си готов.Тъй като пускат всеки ден обновявания на GAPS влез на сайта на GAPS  и си изтегли последния GAPS... http://opengapps.org/ аз съм сложил GAPS pico който е най-малък по размер и не ти качва всички глупости на гугъл, вече ако ти трябва нещо от приложенията в гапс на гугъл можеш да си ги инсталираш допълнително от маркета....Това е линк към облака на разработчиците на ромове за нашия телефон там са събрани всички нови и стари и нови  ромове и ъпдейтите се качват първо там и след това идват и на телефона през менюто на рома OTA Update...но ако ще се възползваш от опцията на андроид 6 да си правиш SD картата вътрешно хранилище и да инсталираш там приложенията които имат възможност да се инсталират на нея, няма да можеш да минеш на по горна версия, защото като се форматира във формат да стане вътрешно хранилище картата под андроид 6, като се влезе в рекавърито да се флашне и ъпдейтне с нова версия на рома, формата на картата не дава да се инсталира нищо от нея...за целта аз имам още една SD карта и като искам да ъпдейтна с нов билд на рома, угасям телефона, вадя картата която е направена за вътрешно хранилище, копирам новия ром на другата карта, слагам я в телефона влизам в рекавърито, трия кеша и далвик кеша и инсталирам новата версия на рома. След като се инсталира пак трия кеша и далвик кеша и не рестартирам, след това  влизам в менюто на рекавърито и го угасям...след това слагам картата със направеното под андроид 6 вътрешно хранилище и чак тогава паля телефона...Малко е играчка ама не съм намерил друго решение за сега.
Цитирай
Аксесоари

Жив и здрав да си за тази подробна инструкция . Флашнах го .Засега съм с него.Поздрави.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Значи в последната версия на рома V5.0 има един бъг, който е че като влезеш в настройките на часовника и дава грешка в часовника...и ако зададеш някаква аларма също дава грешка, макар че звъни алармата....също така и като пуснеш да записваш някой разговор, го записва разговора много силно и на двете страни и гъгне...утре би трябвало да пуснат нов ъпдейт и дано са отстранени тия проблеми.
Цитирай

Здрасти , върнах се на последния стоков. Някой (barut ) да е пробвал този ром. MIUI 7
http://forum.xda-developers.com/galaxy-m...7-t3215912

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Пробвал съм го, не става
Цитирай

Здрасти , barut TEMASEK стигна до V6 .С него ли си.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Да с него съм, оправен е бъга за който споменах с настройките на часовника...работи си супер телефона.Все още при запис на разговорите ги записва много силно и гъгнат.Не съм открил други бъгове за сега.Доволен съм.
Цитирай

Здрасти,barut. В XDA има анкета за Mega 6.3 RESURRECTION REMIX е с най много гласове какво ти е мнението за него.
TEMASEK вече е на V6.9

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Не съм го слагал RESURRECTION REMIX но ще го тествам сега и ще споделя дали е стабилен и дали е по добър.
Едит:


Инсталирах RESURRECTION REMIX и определено ще остана на тоя ром,...за разлика от предишните ромове с андроид 6 , тоя ром дава възможност да се прехвърлят абсолютно всички инсталирани приложения на SD картата, а не само тия на които им е зададена такава опция от програмистите на приложенията...държи се стабилно рома , утре започвам тест на батерията.Ето кратък клип на хранилището ми на телефона.
Цитирай

Здрасти ,ще го флаша и аз сега.Виждам ,че държиш да приложенията да са на SD-картата.Пробвал ли си с Link2SD.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Пробвал съм и с тая програма ,но при известна работа на телефона почва да се прецакват приложенията преместени на SD картата. А тук при андроид 6 опцията е фабрична.И искам на вътрешното хранилище да ми е само операционната система а на SD картата да са ми приложенията....по тоя начин ,като не е пълно вътрешното хранилище телефона работи по бързо...Но за целта SD картата трябва да е със по голяма скорост на пренос на данни от вътрешното хранилище...По горе в темата съм дал линк към такава карта....Аз си поръчах такава и я чакам до края на месеца да дойде...За сега тоя ром се оказва много стабилен и оставам окончателно с него,единственния недостатък който откривам е че няма опция за запис на разговори....поне аз не откривам такава опция...пробвах няколко външни приложения,н но не записват добре. Батерията след като я калибрирах си държи както преди. Пиша от телефона сега и като публикувам поста ще пусна линкове с черната тема на рома и с приложението за оптивизиране на батепията. Това е за сега.

Sent from my GT-I9205 using Tapatalk

https://play.google.com/store/apps/detai...nstyledark

Sent from my GT-I9205 using Tapatalk

https://cloud.mail.ru/public/J5aG/k4WUTttuf

Sent from my GT-I9205 using Tapatalk
Цитирай

Здрасти,вече съм за нова батерия ако някой е сменял нека сподели. Имали някъде оригинални.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Колеги, кажете стоков нормално със всичко пуснато колко ви кара батерията?
Прави ли 5 часа дисплей или не?
За стоков когато е питам!

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Здрасти , с този стоков от подписа ми а и не само с него почти е не възможно. Поне при мен от както го имам батерията ми пада бързо през нощта при изключен мобилен нет и вифи пада с около 10% (за подмяна на батерия съм).

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Последната версия на Rom  - ResurrectionRemix-M от 20.09.2016 линк за изтегляне в описанието на клипа!Приятно гледане  Visslar

Цитирай

Здрасти, купих си нова батерия предпочетох оригинална.


Прикачени файлове Миниатюри
   

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Да си я ползваш със здраве :-) От къде я взе и на каква цена?
Цитирай

Kalin - 0887707417 .Човека е точен взех няколко батерий и ми направи отстъпка и най важното че е оригинална.Много съм доволен.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Благодоря ти !

Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128
Цитирай

(2016-11-04, 10:34:47)losh1 написа:  Kalin -  0887707417 .Човека е точен взех няколко батерий и ми направи отстъпка  и най важното  че е оригинална.Много съм доволен.

Махни това Й от думата Батерия, че ми бърка в здравето.
Не се засягай, ама като видя подобно нещо и ми става едно такова гадно в стомаха.  Big Grin

Иначе честито за батерията и да си я ползваш със здраве!
Цитирай

Да прав си  но не мога да го махна вече. Big Grin

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Да, прав си няма опция за промяна вече. Smile

Като стана дума за батерии все съм се питал дали ако си вземеш някоя с малко повече амперчаса от оригиналната това ще влияе на издръжливостта? Питам, защото се каня да дам живот на един стар телефон и да го носи един възрастен човек, но оригиналната му батерия вече не кара и ден. Та гледам, че тя е 950,  а гледам една в нета, която пише 1000 и 3.7V, а оригиналната е на 3.6V.
Цитирай

Естествено, че е по-добре повече милиамперчаса, но само 50 отгоре е нищо.. Може и да е някое менте,но незнам.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
Wink 

Здрасти, обновление  GT-I9200  I9200XXSDQA2  от 06.01.2017 

 http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9200

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Здрасти, обновление и за i9205
22.03.2017 България 4.4.2 I9205XXSDQA5 I9205OXXDNF1
https://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9205/

Ако някой има philz_touch_6.48.4-meliusltexx.tar.md5 нека го качи ще съм много благодарен.Edit намерх ph!lz _touch 6.48.4

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)