Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

хард ресет за Prestigio Multireader per5474bc
#1

Здравейте.
Купих си от промоцията в Карфур този таблет - Prestigio Multireader per5474bc за 89 лева.
Таблетчето си работеше доволно добре , но след инсталиране на една програма от маркета , и последвало рестартиране , не иска да зареди - стои си на логото , и това е.
На сайта на Prestigio няма официален ром за да го флашна.Търсих и в xda-developers , и в 4pda но не открих нищо за този модел.

Моля някои ако знае каква е клавишната комбинация за хард ресет , моля да пише.

Пробвах някои стандартни комбинации като :
vol+ key и power бутона ,като отпускам powera при появяване на логото.
Същото пробвах с vol- \poewr, а и с трите опитах.
Изчерпах се откъм идеи , и вземам да си мисля че това чудо няма клавишна комбинация , и софтуер за флаш.Направо съм отчаян.
Цитирай
Аксесоари
#2

здравей колега пробвай това:

If you don`t know your google account and tried to recover it and still nothing. Instructions: Hard Reset: 1. Turn the tablet off. 2. Press and hold Volume up button then Press and hold Power button till a menu will come out "Android system recovery" 4. Use the Volume button to scroll up and down and use the Camera button to select (click on). 5. Scroll down to "Wipe data/factory reset" and click on it. 6. Scroll down to "Yes -- delete all user data" and click on it. 7. After "Data wipe complete" click on "reboot system now".
Цитирай
#3

Пробвах го това с vol+ и Power бутоните - не става.
Цитирай
#4

zaqza написа:Моля някои ако знае каква е клавишната комбинация за хард ресет , моля да пише.

Взето от руския сайт на Prestigio:

Для выполнения hard reset следующим способом, вам потребуется ваш персональный компьютер и USB-кабель для устройства. Итак, подсоединив USB-кабель, вам нужно зажать обе кнопки громкости, как вверх, так и вниз. В то же время, не отпуская, зажмите кнопку включения.

Через небольшой промежуток времени, таблет издаст вибро-сигнал, после него отпускайте зажатую кнопку питания. Таблет откроет перед вами привычное меню, в нем будут присутствовать следующие пункты: перезагрузка, factory reset, прошивка ROM с SD-карты и очистка раздела кэша. В нашем случае вас интересует factory reset. Данная функция и произведет жесткую перезагрузку вашего устройства.

Превод: За да направите hard reset по втория начин (бел.прев. - като първи е описан способът от меню Settings > Factory Reset) ще ви е необходим персонален компютър и USB кабел към устройството. Сега, включете USB кабела и натиснете едновременно и двата бутона за увеличаване и намаляване на звука. В същото време, без да ги отпускате, натиснете бутона за включване.

След кратък интервал от време таблетът ще извибрира, след което отпуснете бутона за включване (бел. прев. ..., но продължавайте да задържате натиснати бутоните за звука!). Таблетът ще отвори стандартно меню (бел. прев. - сега вече отпуснете бутоните за звука), в което ще присъстват следните позиции: рестарт, factory reset, префлашване на ROM от SD-картата и почиставане на кеша. В този случай ни интересува factory reset. Тази функция ще извърши hard reset на вашето устройство. (бел. прев. - функцията се избира с движение през менюто с бутоните за звука, а изпълението е след КРАТКО натискане на бутона за включване).
Цитирай
#5

Благодаря колега !!!
търсих в Predtigio.com , но не намерих информация.
На кутийката на таблета имаше надписи на руски , явно съпорта им е по-добър.
Цитирай
#6

Здравейте.
Искам да попитам този таблет моме ли да се свърже с 3G флашка? Имам същия и той е купен Карфур за 89 лв. и пробвах да включа флашка на vivacom но се показа само черен екран.
Цитирай
#7

lazy_angel написа:Здравейте.
Искам да попитам този таблет моме ли да се свърже с 3G флашка? Имам същия и той е купен Карфур за 89 лв. и пробвах да включа флашка на vivacom но се показа само черен екран.

Скриптът, описан тук - https://www.androidbg.com/forum/post924237.html#p924237 - е практически универсален. Досега не е имало таблет, който да има OTG вход и на който да не успея да подкарам 3G модем с него.

Е, остава твоят таблет да поддържа и OTG... Crazy Успех!
Цитирай
#8

Колеги, а читави ли са тези машинки. искам да взема една за детето което сега се мъчи с един резистивен китаец и най-важното му е екрана да е чувствителен Smile естествено и да може да си подкарва леко игрички като за 5 годишен
Цитирай
#9

На резистивния китаец му вземи една писалка за резистивен тъч (идеални са от старите телефони и PDA-та на HP и HTC) и всичко си идва на мястото. Просто този тъч не е предвиден за работа с пръсти.
Цитирай
#10

JEITY, вкрайна сметка стана ли работата?

и btw: коя беше програмката? (може да е съвпадение, но все пак да видим дали има зависимост)
Цитирай
#11

Моят проблем е, че не може пък да ми се включи WIFI-то... в началото работеше и 4 часа по късно... спря... Big Grin направих там Factory Reset, но без успех... някакъв съвет ? Или направо да го нося за "поправка" ....
Цитирай
#12

На мен ми стига до тук и край.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)