Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да съживим брикнат (не-стартиращ) Orange San Francisco
#1

ВАЖНО! Моля не четете, ако телефона ви е GLOBUL Z3. Това НЕ е тествано с него и не е предназначено за този модел.

ЗА GLOBUL Z3 ПОГЛЕДНЕТЕ ТУК.


Здравейте съфорумци,
понеже днес за първи път успях да брикна телефона си, реших да постна един гайд, за да знаят останалите какво да правят в такива ситуации - как да върнем брикнатия телефон в състоянието, в което е бил при закупуването. Това работи само за TFT версията, за OLED ще ви трябва друг firmware.

Този гайд е компилация от неща, които открих из нета и неща, които съвсем случайно открих, ровичкайки вече брикнатия телефон.

1. Извадете SD картата ако нямате работещ Clockwork Mod (Ако имате влезте в Recovery Mode с Power + Volume Down (-), изберете Mounts and Storage и Mount USB Storage). Ако сте флашнали FTM recovery, поставете картата в card reader. Изтеглете този архив и сложете съдържанието му в главната папка на SD картата. Важно е името на папката, която ще копирате, да си остане image.
2. Изключете телефона и сложете обратно SD картата
3. Изключете USB кабела ако е включен
4. Включете телефона, като натиснете едновременно: Power + Volume Up (+) + MENU. Ще започне процеса по флашване и ще се появи текст (в зелено), показващ текущото състояние. Изчакайте това да приключи.
5. Телефонът ще се рестартира сам когато процеса завърши. Първото включване може да е бавно - това не бива да ви притеснява. След него ще се оправи.
6. Готово! Вече имате stock firmware и работещ телефон. Можете отново да започнете да експериментирате Wink
Добре е след като приключите да изтриете папката image, за да предотвратите случайно флашване в бъдеще.

Можете да използвате това, ако:
  • сте флашнали грешен фърмуер и устройството отказва да стартира
  • touchscreen-а не работи, пак заради грешен фърмуер
  • телефона ви не поддържа клавишната комбинация за fastboot
  • просто искате да почистите всякакви custom ROM-ове и да се върнете към стандартния

Update: на теория този гайд може да работи и с OLED, но за по-сигурно инсталирайте това, ако имате ClockworkMod
Update: Когато включвате телефона, трябва да натиснете Volume Up и MENU точно преди да натиснете Power бутона
Update: Линка е сменен (от отдавна закрития Megaupload на Dropbox)

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво shadee за труда. :thumbup: Предполгам, че ще е полезно и за Z3 ще стане, но трябва друг архив.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Be6i4 написа:Браво shadee за труда. :thumbup: Предполгам, че ще е полезно и за Z3 ще стане, но трябва друг архив.

Ако някой със Z3 се навие да го тества ще е хубаво. Но засега намерих архив за Z3 само за инсталация с Clockwork, пълен още май няма.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#4

Браво, shadee! Страхотна работа!

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#5

ето и още един полезен гайд за съживяване на ZTE Blade, който ползвах лично при крашване...
тук има описани два метода за Clockwork - през дивайса и през PC (ако клавишните комбинации не работят)

поствам го и заради това, че е универсален за TFT и OLED, но не е предназначен за втора генерация (G2) на нашия телефон (Z3 на Глобул)

http://orangesanfrancisco.co.uk/android/...zte-blade/


П.С. ако модераторите на форума преценят, че е полезно, моля да отбележат темата като Важна

ZTE Blade (OLED|2.3.7 CM7.1 Nightly Builds)
Цитирай
#6

ivo_zte написа:ето и още един полезен гайд за съживяване на ZTE Blade, който ползвах лично при крашване...
тук има описани два метода за Clockwork - през дивайса и през PC (ако клавишните комбинации не работят)

поствам го и заради това, че е универсален за TFT и OLED, но не е предназначен за втора генерация (G2) на нашия телефон (Z3 на Глобул)

http://orangesanfrancisco.co.uk/android/...zte-blade/


П.С. ако модераторите на форума преценят, че е полезно, моля да отбележат темата като Важна

И аз ползвах този гайд като флашвах FLB-Froyo. На новите телефони (и по-специално белите) обаче комбинацията Power + Vol Up за fastboot не работи и няма друг начин за влизане във fastboot освен reboot bootloader през терминал или през adb интерфейс. В моя случай и двете не сработиха, понеже телефона стоеше на черен екран.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#7

Между другото скрипта за промяна на системните партишъни като страничен ефект дава активация на фастбуут и за белите телефони. Аз съм с такъв - бял Сан Фран ГЕН1.


Иначе ще си позволя една забележка към колегата писал темата - "брик/тухла" общо взето е термин, който означава че нищо не може да стартира, вкл. буутлоудер и риковери, т.е. този метод не е за ън-брикване, а само за префлаш на омазан ром, и то с фастбуут който не работи при всички.

Но иначе темата си е супер, браво за труда.

Old: ZTE v880 Blade a.k.a. Orange San Francisco a.k.a. Globul Z3 GEN2 converted White TFT, CyanogenMod Nightly 217
NEW: Lenovo A820 Lambda 2.3.4. ROM by Infrared
Цитирай
#8

здравейте
имам ZTE Blade от GLOBUL опитах се да сменя системата от 2,1 на 2,2 (Froyo) първо рутнах телефона после с ром менажера направих бекъп на системата после инсталирах 2,2 от зип фаил на картата и дадох на телефона да се рестартира и от тогава не става нищо седи черен екран с логото на андроид и немога да направя нищо с него немога да го изключа или да го рестартирам не ми дава и да влезна в него през компютър някои ако знае какво трябва да се направи моля да ми помогне.
Цитирай
#9

ANDREYxxx написа:здравейте
имам ZTE Blade от GLOBUL опитах се да сменя системата от 2,1 на 2,2 (Froyo) първо рутнах телефона после с ром менажера направих бекъп на системата после инсталирах 2,2 от зип фаил на картата и дадох на телефона да се рестартира и от тогава не става нищо седи черен екран с логото на андроид и немога да направя нищо с него немога да го изключа или да го рестартирам не ми дава и да влезна в него през компютър някои ако знае какво трябва да се направи моля да ми помогне.
Предполагам си инсталирал Clokwork рекавъри, без него не можеш да сложеш нов ром. Рестартираш телефона със задържан бутон за намаляване на звука. След като влезе в рекавъри даваш wipe cache и Wipe data и рома би трябвало да стартира !
Цитат:Много е важно да дадете wipe cache partition и wipe data/factory reset иначе телефонът ви няма да стартира !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#10

ANDREYxxx написа:здравейте
имам ZTE Blade от GLOBUL опитах се да сменя системата от 2,1 на 2,2 (Froyo) първо рутнах телефона после с ром менажера направих бекъп на системата после инсталирах 2,2 от зип фаил на картата и дадох на телефона да се рестартира и от тогава не става нищо седи черен екран с логото на андроид и немога да направя нищо с него немога да го изключа или да го рестартирам не ми дава и да влезна в него през компютър някои ако знае какво трябва да се направи моля да ми помогне.
Ами вземи и напиши поне какво си се опитал да качиш, все ще се намери кой да ти помогне с повече инфо. :capitulation:
Едит: Оправихме го, ама така става като не се четат инструкциите във форума. :angry:

ZTE Blade (Globul Z3) + SONY Xperia Tipo Dual - ST21i2
Не ползвам facebook :tease:
Цитирай
#11

Имам проблем с z3 купен е от глобул,изведнъж бъгна,пуска се само андроида и заставката глобъл и до там,нищо не реагира,даже не се изключва,постоянно ми зарежда глобул,за секунда черен екран,после пак глобул и така до безкрай,ако не махна батерията не се изключва.може ли да се оправи това?
Цитирай
#12

koshei написа:Имам проблем с z3 купен е от глобул,изведнъж бъгна,пуска се само андроида и заставката глобъл и до там,нищо не реагира,даже не се изключва,постоянно ми зарежда глобул,за секунда черен екран,после пак глобул и така до безкрай,ако не махна батерията не се изключва.може ли да се оправи това?
Пробва ли с възстановяване на заводските настройки???

ZTE Blade (Globul Z3) + SONY Xperia Tipo Dual - ST21i2
Не ползвам facebook :tease:
Цитирай
#13

как да ги върна,нали писах,че стигам само до андроид и май глобул заставка,нищо друго,как да ги въстановя??пробвах с кабел през компа,,нищоо не става.
Цитирай
#14

ROMа сменял ли си? Ако не, трудно ще помогнем, тъй като възстановяващ image няма все още.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#15

О, не. Погледни раздела за HTC Magic.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#16

За Globul Z3 има ли спасение за пропусналите да спазят съвета :
Цитат:Много е важно да дадете wipe cache partition и wipe data/factory reset иначе телефонът ви няма да стартира !
?

Исках само да увелича размера на паметта за приложения, ресторнах глобулския ром, но уви,... сега ми стига само до логото на глобул....
ползвах blade_custom_gen2_firmware_v4

ZTE Blade, Huawei P7, Huawei P8 Lite

Phone - Nokia 1110
Цитирай
#17

Влез пак в clockwork и дай wipe...

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#18

globetrance написа:Влез пак в clockwork и дай wipe...
Стигна до FTM, затова рефлашнах фърмуера с blade_custom_gen2_firmware_v7 и едва тогава ме допусна до clockwork.
С BG_P729VV1.0.0B05-NO_RECOVERY-update_signed не сработи WiFi. Затова отново рефлаш, wipe и върнах бекъп-а....
И така си карам весело.

ZTE Blade, Huawei P7, Huawei P8 Lite

Phone - Nokia 1110
Цитирай
#19

имали някой от Бургас,който да ми оправи телефона.ще му платя разбира се.в clockwork вече не иска да влезе.пробвах и да го стартирам с файла от първия пост с комбинацията START+VOLUME UP+MENU но нищо не става.май се прецака като го включих един път в зарядното на колата.сега като не е в зарядно не се пуска.ако някой знае как да го оправя да казва или някои направо да му го нося.телефоа е първа геерация puma83@abv.bg
skype: rendeto_83 като го цъкна свети зелено човече а после едно червено квадрадче на ОRANGE а един път исписа FTM
Цитирай
#20

puma83 написа:май се прецака като го включих един път в зарядното на колата.сега като не е в зарядно не се пуска.

Да не е нещо самата батерия умряла ?
Цитирай
#21

Попадна ми един глобулски Z3, който не тръгва. При включване светва само десния бутон и никаква друга реакция. Четох и тази тема, и разни други посветени на брикетите, но май не схващам какво и как трябва да се направи.
Свързах го с компютъра и с една програма Android Control, която има опция Packages успях да видя, че има инсталиран Cyanogen някакъв, но повече от това не се справих.
Ако някой има време и нерви да ми даде някакви насоки на по-прост език като за по-прост човек, ще почерпя:-)
Екранът си остава черен при всякакви опити и комбинации от бутони - както казах, светва само десния бутон.
Ако не се оправя, ще го нося в сервиз, но не знам там на какъв специалист ще попадна:-)

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#22

Попаднал си на тотално брикнат телефон... В модако има една тема за съживяване на тотално брикнати телефони (но е на английски), щях да се хващам да я превеждам, но все не ми остава време. Ще ти я постна и дано ти свърши работа.

http://android.modaco.com/topic/343587-g...zte-blade/

Метод 5 от темата описва как да се процедира, ако телефона ти не тръгва въобще както е в твоя случай. Wink Дано ми остане време скоро да преведа темата, ще е полезна за доста хора.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#23

Благодаря, ще пробвам утре - дано се справя!

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#24

Първо го зареди добре. Може и само това да му е проблема.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#25

globetrance написа:Попаднал си на тотално брикнат телефон... В модако има една тема за съживяване на тотално брикнати телефони (но е на английски), щях да се хващам да я превеждам, но все не ми остава време. Ще ти я постна и дано ти свърши работа.

http://android.modaco.com/topic/343587-g...zte-blade/

Метод 5 от темата описва как да се процедира, ако телефона ти не тръгва въобще както е в твоя случай. Wink Дано ми остане време скоро да преведа темата, ще е полезна за доста хора.

Направих всичко както е описано до частта в която телефона се рестартира в режим FTM. Може да се окаже хардуерен проблем - вероятно с дисплея... Май ще се наложи да го нося в сервиз...

П.П. В сервиза казаха, че не могат да го оправят - нямало части и т.н. Според тях е мокрен. Отива в чекмеджето.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)