Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да съживим брикнат (не-стартиращ) Orange San Francisco
#51

някой може ли да ми каже защо Timescape launcher не мога да го отворя макар че ми дава че е изтеглено.няма даже и икона.телефонът ми е GLOBUL z3
Цитирай
Аксесоари
#52

petyo petkov написа:някой може ли да ми каже защо Timescape launcher не мога да го отворя макар че ми дава че е изтеглено.няма даже и икона.телефонът ми е GLOBUL z3
Това приложение не е съвместимо с вашето устройство GLOBUL ZTE Blade.
Ако има нещо такова за нашите телефони, трябва да пробваш него. Smile

// Избрал си най-неподходящата тема, да питаш това!

Verizon Samsung Galaxy S4 SGH-I545 with Eclipse TW 4.4.2
Цитирай
#53

ще имам ли меню на български език ако инсталирам swedish _spring RLS5
Цитирай
#54

petyo petkov това е най-неподходящата тема да питаш такива неща в нея! Разрови се в раздела и ще видиш, всичко което ти трябва!
Цитирай
#55

shadee написа:ВАЖНО! Моля не четете, ако телефона ви е GLOBUL Z3. Това НЕ е тествано с него и не е предназначено за този модел.

ЗА GLOBUL Z3 ПОГЛЕДНЕТЕ ТУК.


Здравейте съфорумци,
понеже днес за първи път успях да брикна телефона си, реших да постна един гайд, за да знаят останалите какво да правят в такива ситуации - как да върнем брикнатия телефон в състоянието, в което е бил при закупуването. Това работи само за TFT версията, за OLED ще ви трябва друг firmware.

Този гайд е компилация от неща, които открих из нета и неща, които съвсем случайно открих, ровичкайки вече брикнатия телефон.

1. Извадете SD картата ако нямате работещ Clockwork Mod (Ако имате влезте в Recovery Mode с Power + Volume Down (-), изберете Mounts and Storage и Mount USB Storage). Ако сте флашнали FTM recovery, поставете картата в card reader. Изтеглете този архив и сложете съдържанието му в главната папка на SD картата. Важно е името на папката, която ще копирате, да си остане image.
2. Изключете телефона и сложете обратно SD картата
3. Изключете USB кабела ако е включен
4. Включете телефона, като натиснете едновременно: Power + Volume Up (+) + MENU. Ще започне процеса по флашване и ще се появи текст (в зелено), показващ текущото състояние. Изчакайте това да приключи.
5. Телефонът ще се рестартира сам когато процеса завърши. Първото включване може да е бавно - това не бива да ви притеснява. След него ще се оправи.
6. Готово! Вече имате stock firmware и работещ телефон. Можете отново да започнете да експериментирате Wink
Добре е след като приключите да изтриете папката image, за да предотвратите случайно флашване в бъдеще.

Можете да използвате това, ако:
  • сте флашнали грешен фърмуер и устройството отказва да стартира
  • touchscreen-а не работи, пак заради грешен фърмуер
  • телефона ви не поддържа клавишната комбинация за fastboot
  • просто искате да почистите всякакви custom ROM-ове и да се върнете към стандартния

Update: на теория този гайд може да работи и с OLED, но за по-сигурно инсталирайте това, ако имате ClockworkMod
Update: Когато включвате телефона, трябва да натиснете Volume Up и MENU точно преди да натиснете Power бутона
Update: Линка е сменен (от отдавна закрития Megaupload на Dropbox)
Бихте ли помогнали да съживя телефончето защо то както си ръчках и натиснах Второто на снимката от Горе на доло след което изгасна и не иска да запали пробвах да сваля батерията и като включа само вибрира и до там пробвах в усб да го включа и светка само клавиатурата и нищо повече ?
Цитирай
#56

Един път ли вибрира или няколко?

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#57

Един път Става въпрос за MOTOROLA FIRE XT 530
Цитирай
#58

Да, ама грешен раздел. Не можем да помогнем.

Тук е за ZTE Blade/Orange San Francisco/GLOBUL Z3 (в заглавието на темата изрично си го пише...).

Пиши в Общи приказки или Проблеми с Android - там може да се намери някой. Съжалявам - просто за всеки телефон начина за възстановяване е коренно различен (все едно някой от този раздел да пише в раздела за HTC Desire примерно - никой няма да може да помогне), а аз с този модел не съм се сблъсквал.

Плюс това, ако си натиснал второто, не би трябвало да има проблем след вадене на батерията.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#59

как да разбера дали тела се е брикнал тотално или му е изгорял дисплеят,имам два тела единият е globul z3 а другият orang san francisko като го стартирам има някъкъв по светъл екран не е чисто черен....
Цитирай
#60

Ако е изгорял, няма да има въобще промяна. По-скоро предполагам, че е брикнат. Нямаш ли история на телефончето, какво се е случило?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#61

Be6i4 написа:Ако е изгорял, няма да има въобще промяна. По-скоро предполагам, че е брикнат. Нямаш ли история на телефончето, какво се е случило?
купих го от колега във форума,тъй като си търсих тъч-скрийн,понеже моят беше със счупен,и колегата ми каза,че е със изгорял дисплей,но реших да му сложа батерия и да го стартирам и се промени цвета на дисплея и затова си помислих да не е брикнат......
Цитирай
#62

Ами зареди телефона и пробвай. Нищо не губиш. Най-много да си имаш работещ телефон.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)