Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за Lenovo A760 и решение на проблема с мобилният интернет в пост
#1

Искам да попитам има ли някой, който използва това lenovo, с впечатления за този телефон. Добри и лоши черти ? Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Днес се сдобих с телефона от раздела - Lenovo A760.
Евтина машинка, засега напълно оправдаваща парите си.

Телефонът има меню на български (макар че в телефонната книга мернах някакви йероглифи)и е предварително рутнат. Използва се предварително инсталиран APEX лаунчър - не видях да има някакъв друг.

Започвам с двата основни проблема, с които ще се сблъскате първоначално, ако си купите този модел:
1. Не можете да настроите APN за мобилния интернет. Шарих по менюто, търсих - тцъ...
Проблемът е във файла apns-conf.xml, който се намира в System>etc. Във въпросния файл са вкарани apn настройките на мобилните оператори, като в моя телефон имаше настройки само за различни мрежи на T-Mobile. Няма МТел, няма Виваком, няма Глобул.
Поразрових из необятния интернет и изтеглих apns-conf.xml файл, в който има ако не всички, то поне едно доста голямо количество настройки на различни мрежи, включително и нашите. Качих файла в телефона и с помощта на приложението Root Browser влязох в папката system>etc и замених оригиналния файл с новия. Рестартирах телефона и в настройките вече се появиха apn-те на нашите мрежи (проверих за Мтел и Виваком, нямам карта на Глобул, но предполагам, че и там няма да има проблем).

2. Веднага след като включите телефона и се свържете към wifi, излиза съобщение, че има софтуерна актуализация за телефона. Моят съвет е да НЕ Я СВАЛЯТЕ, тъй като с нея менюто ма телефона ви ще има само китайски и английски езици, а освен това ще изгубите Google Play.

Това е за начало. Нямах много време покрай занимавката с APN-те и не съм пробвал всичко, но на първо време телефона се държи добре. Покритието на екрана е пластмаса, която имам усещането, че леко се гъне под докосването на пръстите ми.

Прилагам линк за apns-conf файла, така че ако някой има нужда, да го ползва.

http://www.4shared.com/document/MmbzD1RB/apns-conf.html

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#3

Благодаря за инфото. Бях чел за ъпдейтът през Wi-Fi и няма да го свалям, но не знаех за интернета. Моя все още го чакам да пристигне и да видя за какво иде реч. :thumbup:
Цитирай
#4

Много ми харесва телефонната книга на 760 - т.нар. IdeaFriend.apk и ми се ще да я инсталирам на HTC-то, но не ще пущинатаSad

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#5

Като гледам review-видеотата от руснаците ми се струва просто перфектен. Дано наистина да е така, предполагам вече другата седмица да е тук, че вече нямам търпение. Big Grin Да попитам навигация слагал ли си, на игри как се държи ? :thumbup:
Цитирай
#6

Извинявам се, но моето мнение не е точно за телефона. Имам същия проблем с интернета като karloson. Има една разлика. Моят телефон не е руутнат и не мога да пипам файла с APN. Та да попитам ако някой има решение? Ще ми бъде от голяма полза...
Благодаря!
Цитирай
#7

Ами root-ни го де. Smile

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

Извинявам се на всички - предния файл, който качих - apns-conf.xml - не е работещият. Използвах го, за да направя работещ файл и погрешка съм сложил него, вместо модифицирания. Сега прилагам модифицирания файл, който (поне при мен) работи с Мтел и Виваком. Би трябвало да работи и с Глобул. Надявам се и на вас да свърши работа.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#9

Така, както бях че по разни форуми, и при мен има описвания проблем с Viber - осъществяват се обаждания, но не работи микрофона при разговор. Все още не съм прочел някъде да има решение на проблема.

Още наблюдения: Google+ идва инсталиран, но GooglePlay го маркира като несъвместим и съответно не го обновява. Обновявам през 1Mobile маркета.

Някои от приложенията, които идват с телефона при пускането им уведомяват, че има нова версия - обнових ги. Най-много ме зарадва ъпдейта на телефонната книга - като изглед и като набор от много настройки.

WiFi се държи добре - като обхват показва по-малко чертички от HTC-то, но не съм забелязал в самата връзка обхвата да е по-лош. Няма прекъсвания и пропадания, скоростта на даунлоуд е добра.

Няма опция за калибровка на тъча. Достатъчно чувствителен е, макар че като че ли усещам някаква разлика с HTC-то.

При разговор звука е добър. Честно казано - не знам дали е с два радиомодула и дали при разговор по едната карта, другата е достъпна, но ще направя една проба по-късно.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#10

Да се похваля днес сутринта пристигна. Много доволно се държи, няма никакви проблеми. За тея пари е перфектен! :cheers: :thumbup:
Цитирай
#11

за колко време го получи Smile
Цитирай
#12

Да се похваля и аз и моя пристигна, но без БГ меню.. как да му сложа след като го руут-на.. ? Или трябва да търся ром който има вградено бг меню ?
:power:
Цитирай
#13

при мен е още по сложно -няма бг меню не е рутнат че и мобилен нет няма,хайде за нета разбрах как става ама ако може някой да обясни като на първокласник как да го рутна а прочетох някъде че можело и бг меню да сложи без да се сменя рома.та всякакво инфо и помощ май ще ми е нужна.
Цитирай
#14

elenko555 - Дойде точно за 1 месец Smile

BlEr0 - Честито колега ! :thumbup: А за ром съм чувал че има мултиезичен, дано има някой по запознат от мен да ти го даде. :cheers:

jimboo - Още не съм го разучил достатъчно и не мога да помогна, за сега. Успех в търсенето на решение ! :cheers:
Цитирай
#15

Клипче с малка демонстрация на iGO за Android на Lenovo A760:
http://www.youtube.com/watch?v=cATYA7EkU...e=youtu.be

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#16

karloson написа:Клипче с малка демонстрация на iGO за Android на Lenovo A760:
http://www.youtube.com/watch?v=cATYA7EkU...e=youtu.be
Би ли споделил коя е сборката, която ползваш? Защото аз пробвах няколко но не можах да ги подкарам...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#17

Tова е сборката:
http://www.4shared.com/zip/MFeZlPww/IGO.html

Разархивирате и слагате папка IGO, във вградената карта памет на телефона (вероятно може и на външната карта, но не съм пробвал). В папката е и .apk файла, който инсталирате. В папка content слагате карти и poi по ваш избор. Това е. При мен работи. Ако не се лъжа, сборката е свалена от форума на ipmart-bg.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#18

Днес моето Lenovo пътува към новия си (надявам се) собственик, така че практическия ми опит с него приключва. Ще запазя apns-conf файла, така че на някой ако му е необходим, ще бъде налице.

Ето тук има РОМ-ове и друга полезна информация:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=503109

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#19

Благодарим колега! Трябва да те почерпим по 1 зелена бира на панаира :cheers:
Цитирай
#20

http://www.focalprice.com/MH0840B/Lenovo...DENproduct

Купих ето този, дойде на китайски и английски, освен ,че няма google play не мога да открия и Light sensor, G-sensor, distance sensor, electronic compass, 3D accelerator... Свалих си на компа апк с гугъла и след инсталирането не тръгна... Като цяло ще се рутва ,но да видим до къде ще го докарам, сега ще пробвам да сложа поне файла който е дадеин горе дано поне подкарам мобилния нет.
Цитирай
#21

Без да е рутнат телефона, не можеш да сложиш файла за мобилния интернет. Най-добре флашни мултиезичния РОМ.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#22

Телефончето ми успешно се сдоби и с мобилен интернет вече.
Искрени благодарности за споделеното мнение.
Чудесно е описано всичко.
Dance
Цитирай
#23

Здравейте.

Поръчах си и аз такъв телефон, но като чета какви проблеми сте имали и се притесних. Надявам се, ако срещна някакви трудности да помагате. Smile
Цитирай
#24

Разбира се. В 8ми пост е решението на проблема за мобилния интернет.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#25

Честита Коледа на всички! Аз си купих Lenovo a760, имах същия проблем с интернета. Благодарение на публикацията и файла на karloson си оправих Леновото. Аз ползвам за интернет карта на Виваком, която се ползва за USB HSDPA MODEM и направих малка промяна на файла и сега имам интернет на Леновото. Весело посрещане на НОВА ГОДИНА. :cheers: Това е файла.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)