Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за Lenovo A760 и решение на проблема с мобилният интернет в пост
#26

Ха здравейте, от няколко дена и аз съм горд собственик на Lenovo A760. Като цяло добро телефонче. Малко му куца камерката, но бива. Очарован съм от GPS много бързо закача без A-GPS , но батерийката си заминава като топъл хляб.
Цитирай
Аксесоари
#27

Браво на karloson!!!
след седмица мъка най-после има нет!!
Цитирай
#28

И аз съм с въпросният телефон и имам проблем.

И при мен в началото не закачаше мобилната мрежа, сложих apns-conf от предната страница и всичко се оправи. И всичко беше наред в продължение на няколко месеца.

Но преди известно време (2-3 седмици) се появи друг проблем. Мобилният интернет се връзва, но мобилното приложение на фейсбук е единственото, което работи нормално. Никое друго приложение или браузър не намира интернет. Ако отворя който и да е сайт през браузър се появява грешка Server Error 500: Connection refused. Без значение дали отворя сайта като домейн или директно по IP адрес.

Мислех си че проблема е в моя телевизор, но се оказа че и други мои познати страдат от абсолютно същият проблем, като те са с други телефони, но на същият доставчик (Виваком). Та вероятно проблема е че Виваком са променили нещо, но въпросът е какво АЗ да направя с този телефон че пак да има нормален мобилен интернет?
Цитирай
#29

Нещо не получава и при мен. Руутнах телефона с root_with_restore_by_bin4ry_v31, смених РОМ, но няма разлика. Все още няма българско меню.
Някакви идеи?
Цитирай
#30

Aко имаш Recovery си сложи този backup (https://www.dropbox.com/s/iow69aeq8knnl0....45.11.rar) на картата в clockworkmod/backup - след това трябва да е папката с датата и часа и вътре файловете - в смисъл това трябва да изкараш от архива
и му дай Restore.
Има BG Меню
Цитирай
#31

Голям проблем. Гледах един клип в youtube на един руснак : http://www.youtube.com/watch?v=KzNs_K4CTfM
Задържах Power бутона заедно с бутона за звука, след това ми излезе екран с форматиране като на флашка. Цъкнах формат и сега не мога да включа телефона. Някакви идеи ?
Цитирай
#32

Здравейте, сдобих се и аз с А760. Ъпдейтнах А760_1_А_2_0057_130828 бейсбенд. Искам да сложа друг къстъм ром. Сложих CWM recovery. Опитах да сложа MIUI V5 и Installation aborted. Пробвах и Audi рома - пак същата работа. Нещо бъркам ли ?
Цитирай
#33

Installation aborted кой номер грешка ти дава?
И виж дали си успял да ги качиш целите на картата, дали не е повреден архива....
При MIUI рома има 2-3 неприятни проблема:
1. при мен с MIUI рековъри след инсталация на google apps не тръгва рома, а се рестартира обратно в рековъри.
Ако инсталираш google apps Които са без изискване за MIUI Recovery - няма Маркет.
2. Няма клавиатура при първо пускане, така че си приготви някакво APK За всеки случай
3. не иска да се инсталира Google play services - за да позволи инсталацията трябва да се изтрият няколко реда от този файл: /data/system/packages.xml

[box]<!--<shared-user name="com.navngo" userId="10000">
<sigs count=7829"1">
<cert index="4" />
</sigs>
<perms>
<item name="android.permission.READ_PHONE_STATE" />
<item name="android.permission.DISABLE_KEYGUARD" />
<item name="android.permission.INTERNET" />
<item name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE" />
<item name="android.permission.ACCESS_FINE_LOCATION" />
<item name="android.permission.ACCESS_LOCATION_EXTRA_COMMANDS" />
<item name="android.permission.ACCESS_COARSE_LOCATION" />
<item name="android.permission.READ_CONTACTS" />
<item name="android.permission.WRITE_CONTACTS" />
<item name="android.permission.ACCESS_NETWORK_STATE" />
<item name="android.permission.WAKE_LOCK" />
<item name="android.permission.MODIFY_AUDIO_SETTINGS" />
</perms>
</shared-user>--> [/box]

При мен го имаше това 10-на пъти с различни пакети и триенето от телефона е малко трудно, но след това вече няма проблеми

Това са наблюдения от английската версия - според руснаците камерата снимала по-добре
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...p=27709977
Цитирай
#34

Няма никакъв номер, просто "Installation aborted!!!". Интересното е, че снощи изтеглих 3 рома (AUDI, MIUI и друг MIUI) и на трите дава същото. Не са повредени архивите. Пробвам през интърнал сториджа, но мога да опитам и през СД карта. Между другото линка в дропбокса малко по-горе не е активен ( Sad ) да пробвам и с него да видя какви магарии ще прави.
Цитирай
#35

Да, не е активен. ще го пусна след малко отново (трябва да е активен вече)
Пробвай с друго Recovery тогава
Цитирай
#36

Здравейте от два дни съм собственик на на Леново а760,но не мога нещо да се справя с посоченото по горе не намирам файла apns-conf.xml в телефона
Цитирай
#37

По принцип трябва да имаш файлов мениджър, който да има достъп до папките преди sd card 0 и 1.
Файлът се намира в etc


[Изображение: Screenshot_2014-03-08-08-26-43.png]
Цитирай
#38

И телефонът трябва да е рутнат...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#39

Как да разбера дали е рутнат телефона,опитах с файловия мениджър и при опита за заменяне на файла ми дава ,че няма достъп до тази операция,значи не е рутнат така ли?Как да го рутна
Цитирай
#40

Нямаш ли икона SuperSu в менюто... и пробвай с Root Explorer, EX Explorer или нещо друго, което има Root Права все пак
Цитирай
#41

Благодаря
справих се,чрез иконата SuperSu и Root Explorer
:thumbup:
Цитирай
#42

Здравейте!
След множество неуспешни опити да заменя конфигуриращия файл system/etc/apns-conf.xml файлът упорито си оставаше "read only" и подмяната или редактирането му бяха невъзможни. Най-накрая успях да преименувам оригиналния файл и да запиша в същата директория нагласения вариант с помощта на приложението Root Browser. Тъй като преди време мобилният ми интернет (от Globul) беше нестабилен се наложи да добавя в настройките за APN и прокси, предоставено ми от оператора. Позволих си сега да го добавя в конфигуриращия файл, въпреки, че и без него би следвало да работи. Така вече всичко тръгна гладко и гарантирано се закача на Globul.
Дописания с още два реда конфигурационен файл и приложението прилагам по-долу.
Благодаря на всички за споделения опит!

apns-conf.xml
Root Browser.apk

THL W1, THL W100, Lenovo A760
Цитирай
#43

Да добавя и аз - прикачам оригиналния apns-conf файл от моето HTC Evo 3D. Умишлено съм го преименувал на HTC apns-conf, за да се знае кой точно файл е - преди да го ползвате, си го преименувайте както си трябва apns-conf.xml

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#44

Относно заместването на апн файла.При Леново А376 не се получава.При опит за заместване на файла дава провалена операция.Някакви идеи.Ползвам Root Browser.
Цитирай
#45

да не го местиш от външа памет?
И сигурно ли е че крайната директория е с права read-write, а не само read-only
Цитирай
#46

kolegi vzeh si lenovo a 760 moje li da mi dadete telefon na niakoi koito moje da mo sloji bg menu i da opravi 3g signala predvaritelno blagodaria.



Цитат:modedit: ПИСАНЕТО НА КИРИЛИЦА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!

Здравейте! Взех си Леново а760 от Китай. Искам да попитам, ще може ли да ми дадете телефон на някой специалист, който да ми сложи българско меню и оправи мобилния интернет. Аз немога да се справя. Благодария Ви предварително.
Цитирай
#47

Понеже закрих акаунта си във 4shared, слагам нов линк за apns-conf.xml файла: https://drive.google.com/open?id=0BzjRzw...authuser=0

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#48

(2015-02-11, 13:35:10)stani75 написа:  kolegi vzeh si lenovo a 760 moje li da mi dadete telefon na niakoi koito moje da mo sloji bg menu i da opravi 3g signala predvaritelno blagodaria.




Цитат:modedit: ПИСАНЕТО НА КИРИЛИЦА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!

Здравейте! Взех си Леново а760 от Китай. Искам да попитам, ще може ли да ми дадете телефон на някой специалист, който да ми сложи българско меню и оправи мобилния интернет. Аз немога да се справя. Благодария Ви предварително.

Колега, кажи от кой град си поне
Цитирай
#49

А някой срещал ли се е с другия проблем? Рутнат телефон.. апп конфиг подменен. Нета върви при условие че втората карта е изключена или в самолетен режим. Веднага след включване мисли мисли и дърво. Някакви идеи за решение на проблема?
Цитирай
#50

Как да сложа бг меню на телефончето рутнато е но не ме бива в тези работи ако някой има от стара загора да помогне ще почерпя с удоволствие )))
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)