Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei MediaPad 7 Youth (S7-701u) 3G
#1

Тема за таблета Huawei MediaPad 7 Youth (S7-701u).

Към момента устройството се предлага от Виваком.
Устройството е с Rockchip RK3168 процесор 1.6GHz.
1GB RAM, 8GB Storage, Android 4.1.2

Пълни спецификации: http://consumer.huawei.com/en/tablets/te...7youth.htm

Update за софтуера има тук:
http://consumer.huawei.com/en/tablets/su...7youth.htm

S7-701u Firmware(S7-701u, Android4.1, C232B005, General Version) Това е последната версия. Трябва да се внимава да не се изтегли за Wi-Fi моделa.

Снимки на компоненти:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry25328535

Фенове на Motorola включете се в групата Motorola Fans България във Facebook
Цитирай
Аксесоари
#2

Устройството, което получих е със версия на софтуера завършваща на B003. Обнових го до послендата версия, като при обнояване изтрива всичко, което е инсталирано до момента.

Кратките ми впечатления са: доста добро устройство за парите си. Спрях се на него, заради наличието на 3G модем и като евтин вариант, който не е много нискокачествен.

Може да се използва като телефон, като устройството от Виваком не беше заключено за карти на други оператори. Липсва високоговорител за телефон и се използва в режим Speaker или с hands-free(не съм пробвал този вариант).

3G модемът работи добре, като в движение се хваща силен сигнал, GPS-ът също работи добре и сравнително бързо засича сигнал (пробвано само с Google Maps без да се ползва интернет за позициониране).

Липсва FM Radio, няма светлинна сигнализация за събития(без мигащи лампички).

Екранът реагира бързо, ъглите на виждане не са големи (все пак е TN).

Звукът на слушалките не е много добър. Инсталирах DSP Manager от CyanogenMod ROM http://forum.xda-developers.com/attachme...1312909738 . Само инсталация е достатъчна и сработи.

Интерфейсът може да се стори странен - всички програми са на "десктопа", няма чекмедже като при другите Android-и. Huawei са направили собствена обвивка Emotion UI, версията е 1.5.

Батерията е на 50%: зареждане на 100% обнояване на софтуера, инсталиране на програми през Wi-Fi и гледане на филм около час на най-ниска яркост, включен 3G интернет.

За сега не откривам калъф, който да е за този модел (а от наличните все още не съм харесал).

Питайте ако имате въпроси.

Фенове на Motorola включете се в групата Motorola Fans България във Facebook
Цитирай
#3

Здравей.Има ли начин да се рутне въпросния таблет?
Цитирай
#4

Предполагам има. Не съм се интересувал, защото и нерутнат върши работа.

Фенове на Motorola включете се в групата Motorola Fans България във Facebook
Цитирай
#5

А цената каква е? Един приятел си купил таблета за 200 лв от виваком а в сайта им пише че е някъде към 390 лв

PMP5780D RooTeD
Цитирай
#6

Имам същия таблет, но когато постои заключен повече от 10-15 мин се самоизключва.. много ме изнервя защото после ми отнема 2-3 мин докато се включи отново.. В настройките не намирам нищо... някой ако знае къв е тоя бъг да казва Sad . Мерси предварително Rock
Цитирай
#7

Michelle написа:Имам същия таблет, но когато постои заключен повече от 10-15 мин се самоизключва.. много ме изнервя защото после ми отнема 2-3 мин докато се включи отново.. В настройките не намирам нищо... някой ако знае къв е тоя бъг да казва Sad . Мерси предварително Rock

Отивай да ти го сменят гадовете от Виваком. Аз го ползвам от месец и не ми е правил такива проблеми. Аз се сблъсках с няколко други. Понеже го ползвам като телефон с блутуут хендсфри, при разговор като заспи устройството да речем след минута и ми спира блутуут-а. Другото което ми е правил 2-3 пъти е че като ми звъннат и отговоря изведнъж губи обхват и трябват 20-30 секунди да се оправи. Иначе съм доволен от машинката. UI-то копира iOS, което аз лично не приемам нито за плюс нито за минус.

Xiaomi Mi A1 
Цитирай
#8

licho написа:Тема за таблета Huawei MediaPad 7 Youth (S7-701u).

Към момента устройството се предлага от Виваком.
Устройството е с Rockchip RK3168 процесор 1.6GHz.
1GB RAM, 8GB Storage, Android 4.1.2

Пълни спецификации: http://consumer.huawei.com/en/tablets/te...7youth.htm

Update за софтуера има тук:
http://consumer.huawei.com/en/tablets/su...7youth.htm

S7-701u Firmware(S7-701u, Android4.1, C232B005, General Version) Това е последната версия. Трябва да се внимава да не се изтегли за Wi-Fi моделa.
Снимки на компоненти:
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry25328535
Здравей те,
Опитах се да го ъпдейтвам но казва, че не се потдържа. Файла съм го записъл на картата. Какво греша?
Цитирай
#9

Къде точно ти дава, че не се потдържа?
На micro SD картата се копира. Изключваш и включваш наново и то си го ъпдейтва самичко. Копираш цялата папка dload.
Провери дали си дръпнал точния ъпдейт, аз като го търсих отначало ми излизаше само ъпдейта за Wi-Fi модела.

Xiaomi Mi A1 
Цитирай
#10

Roman написа:Здравей те,
Опитах се да го ъпдейтвам но казва, че не се потдържа. Файла съм го записъл на картата. Какво греша?

Май имаше файл, в който е описано какво се прави. Трябваше с папките нещо да се спази.
Какво съдържа zip файлът, освен файла за обновяване. (Няма как да изтегла в момента 600 мб да го проверя).

Хубаво е да се форматира картата като FAT32 и да е празна.

Ако не се справиш, може да опиташ друго. Не съм го пробвал, но предполагам ще стане.
Като вържеш таблета с кабел към компютър, вместо USB Storage device избери HiSuite. В меню Storage на настройките може да го видиш.
Ще ти се предложи да инсталираш софтуер на компютъра, чрез който да управляваш устройството. Там имаше възможност за проверка за ъпдейти.
http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/

Фенове на Motorola включете се в групата Motorola Fans България във Facebook
Цитирай
#11

Къде да копирам тази папка dload?
Свалих файла на паметта на таблета. Преместих я в картата. Има опция за търсене на ъбдейти на sd карта но не го открива. Като цъкна на някои от файловете вътре в ъпдейта, започва да го статира и след това казва, че не го потдържа.
Цитирай
#12

Съдържанието на папката dload го копирай в главната директория на SD картата.
update.zip и unlmt.cfg трябва да са задължително там.

Примерно ако картата ти е E:\ ги сложи тези два файла в E: без да правиш други дпапки.

Фенове на Motorola включете се в групата Motorola Fans България във Facebook
Цитирай
#13

Здравеите имах сериозни проблеми с таблета пращах го на сервиз забавиха ме 40 дена сменяли някакви платки и не знам си какво.. за сега работи добре но батерията ме притеснява не може да издържи цял ден въпреки че не го ползвам много активно.. казаха ми че за стандартите си ден и половина поне трябва да държи при положение че се използва що годе активно.. кажете ми при вас как е да го давам ли пак на ремонт да видят батерията.. не знам при вас колко издържа.. имам един приятел има същия казва че постоянно му е включено 3G и му издържало около 2 дена..
Цитирай
#14

Какво му имаше на таблета?
Моята батерия пада от заредена на 20% за около 5-6 часа активно използване с Wi-Fi. Яркостта е на позицията преди максималната.

Фенове на Motorola включете се в групата Motorola Fans България във Facebook
Цитирай
#15

Явно не го ръчкаш както трябва иначе за това време ако ползваш непрекъснато интернет със скайп разни сваляния и гледане на видео едвали ще падне само 20 процента. Между другото на някой актуализирал ли се е софтуера автоматично щото на мен вече пети месец ми изписва че няма актуализации.
Цитирай
#16

Звука на таблета когато го свържа с колони, буфер или слушалки е доста слаб и некачествен от телефона ми се чува два пъти по-силно.. по нагоре във форума пишеше за DSP Manager оправял проблема но е същатата работа с него и без него.. някакви съвети по въпроса и дали и при вас е така?
Цитирай
#17

Здравейте,преди 7-8 дена си взех huawei mediapad 7 young 2,за сега съм супер доволна,но реших да си кача AirDroid за да не търся винаги кабела и така да си прехвърлям данни от компа на таблета.С първото включване всичко беше наред,на другия ден реших да кача малко музика и до там,започва търсене на устройството,уж се свързва и след секунди на таблета изписва -Прекъсната връзка,а на компа се появява таблета като устройство и папки но до там,виждам примерно снимки от таблета,но не мога да ги прехвърля,пробвам да кача музика от компа,виждам папка музика на таблета виждам другата музика и не мога да кача нищо,а имам карта 16 GB която е почти празна за сега.Опитах се да денсталирам програмата от компа,но ми иска някакъв код и ми изписа че не може да се премахне защо била админ на устройството или нещо такова.Дайте идея как да се справя със ситуацията.Благодаря ви прдварително.

З.Стефанова
Цитирай
#18

Здравейте,имам следния проблем - опитвам да инстАлирам клавиатура,но не успявам??!!
Цитирай
#19

Здравейте,имам и аз Huawei MediaPad 7 Youth и проблема при мен е доста дразнещ..в процес на работа..няма значение какво правя работя с таблета..и изведнъж изписва System UI have stopped. и изчезва отдолу лентата с бутоните "back" "home" "recent apps" и часовника и след някакви секунди някъде десет петнадесет се показва и мога да продължа да работя с него..та въпросът ми е някой има ли същия проблем..или съвет нещо ? благодаря предварително.. : ))
Цитирай
#20

Здравейте,имам такъв таблет от 2 месеца вече и съм много доволна за сега,но ми откраднаха зарядното и сега не знам от къде да си купя ново.Не искам китайски боклуци че поръчвах преди време и се оказа голямо дърво.Дайте идея за хубаво зарядно.

З.Стефанова
Цитирай
#21

Здравейте,някой може ли да ми каже откъде да си купя стъкло ,че го изтървахме и се напука.
Цитирай
#22

имам Huawei MediaPad 7 Youth 2 , има ли някакви нови ъпдейти на този таблет ?
Цитирай
#23

Здрасти Smile Мисля да си вземам такъв таблет, но не знам дали си струва. Някой може ли да ми каже някакво мнение за него ? Huawei MediaPad 7 за този става въпрос. Благодаря предварително! Smile
Цитирай
#24

(2014-12-14, 11:43:54)zastava написа:  Здравейте,някой може ли да ми каже откъде да си купя стъкло ,че го изтървахме и се напука.

провери в алиекспрес

някой да знае как се споделя екран през виифи но не през тубето
Цитирай
#25

(2014-12-14, 11:43:54)zastava написа:  Здравейте,някой може ли да ми каже откъде да си купя стъкло ,че го изтървахме и се напука.

Приятел, ако може кажи какво е положението при теб, защото бащата вчера си изтървал таблета и неговото стъкло се напукало )))
Колко струва, от къде го поръча... Поне да се знае дали има смисъл, защото ако е 100+лв., то в момента има чисто нови таблети на тези цени с подобни характеристики. До 50лв. смятам се ядва ))
Благодаря предварително..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)