Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][JB-4.3.1/4.2.2] Unofficial CyanogenMod 10.2/10.1 [TeamCanjica]
#1

[Изображение: logo-cid.png]


CyanogenMod 10.2 (Android 4.3) и CyanogenMod 10.1 (Android 4.2.2) за Samsung Galaxy Ace 2, разработени от TeamCanjica



Кратко описание

Това са CM10.2 и CM10.1 за Samsung Galaxy Ace 2, разработени от TeamCanjica. В тази тема ще намерите инструкции как да ги изтеглите и инсталирате.


Инсталация

Всичко, което правите, е на ваша отговорност!
Препоръчва се първо да флашнете стоков MG2.
Инструкциите са както за CM10.1, така и за CM10.2.
1. Изтегляте ROMa и gapps и ги слагате във вашата SD карта (вътрешна/външна)
2. Рестартирате в (custom) recovery (за начинаещи - кликни тук)
3. wipe data / factory reset
4. Инсталирате ROMа и gapps
5. reboot system now
6. Забавлявайте се!


Изтегляне

ROM
Съвет: гледайте винаги да изтеглите последния build.


GAPPS
(Google APPS)
Изберете gapps за съответния ROM


Благодарности
В оригиналната тема




Помощ
Ако имате нужда от помощ коментирайте в темата или ми пишете на ЛС.
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво! Всичко е много добре подредено и нагледно! :thumbup:

Сега остава да го довършат и му налитам.

П.П. Почти се навих да го сложа, ама се научих на търпение от един полски програмист.

/device/samsung/galaxy/ace2
/android/4.4.4/rom/cyanogenmod_11

Цитирай
#3

borkins написа:Браво! Всичко е много добре подредено и нагледно! :thumbup:

Сега остава да го довършат и му налитам.

П.П. Почти се навих да го сложа, ама се научих на търпение от един полски програмист.

Какво по-точно искаш да кажеш? Smile

EDIT: bagnzor?
Цитирай
#4

Да, именно него имам предвид. Защото за разлика от него другия му сънародник ( jereksel ) направи няколко ROM-a и ги поддържа.
Силно се надявам Rox, jereksel и компания, да имат подкрепата и от други програмисти, за да се справят с бъговете, които преследват всички 4.2.2. ROM-ове.

П.П. Изглежда Rox e успял да премахне един от дразнещите бъгове - бавното събуждане.

/device/samsung/galaxy/ace2
/android/4.4.4/rom/cyanogenmod_11

Цитирай
#5

borkins написа:Да, именно него имам предвид. Защото за разлика от него другия му сънародник ( jereksel ) направи няколко ROM-a и ги поддържа. charge се надявам Rox, jereksel и компания, да имат подкрепата и от други програмисти, за да се справят с бъговете, които преследват всички 4.2.2. ROM-ове.

П.П. Изглежда Rox e успял да премахне един от дразнещите бъгове - бавното събуждане.

Да, така е. Но в тази тема няма да има changelog поради простата причина, че често има нови build-ове, пък и в оригиналната тема не ъпдейтват changelog-а веднага.
Цитирай
#6

Изпробвах почти всичко, което става от РОМ-овете и най ми допада Ванила. Оставам си на него и ще чакам следващия билд Smile. Иначе този се държи най-добре откъм свободна РАМ.

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай
#7

neo9201 написа:Изпробвах почти всичко, което става от РОМ-овете и най ми допада Ванила. Оставам си на него и ще чакам следващия билд Smile. Иначе този се държи най-добре откъм свободна РАМ.

Може би защото Vanilla RootBox-а е набъкан с функции, в което няма нищо лошо, но по-важна е бързината за мен.

Нещо друго интересно - изглежда този CM10.1 може да се ъпдейтва през приложението Goo Manager!
Цитирай
#8

Сложих го върху МС8 и се държеше добре с изключение, че не можех да гледам видео клипове от телефона и като ме търсеха постоянно им даваше заето. При разговор се чуваше добре и от двете страни без да намалявам и усилвам.
Цитирай
#9

А някой може ли да ми как този cianogenmod да стане от Гингербрет 2.3.6 Laflor Благодаря
Цитирай
#10

heavenboy написа:А някой може ли да ми как този cianogenmod да стане от Гингербрет 2.3.6 Laflor Благодаря

Има тема за минаване към JB и за работа с CWM.

(Препоръчително е да използваш Russia MG2 фирмуеър: http://www.hotfile.com/dl/234331666/333c...R.zip.html )
Цитирай
#11

Аз съм с MF1, да слагам ли това или да почакам да го довършат?

Lenovo A6000

Цитирай
#12

badkid написа:Аз съм с MF1, да слагам ли това или да почакам да го довършат?
Аз също бях с MF1 (ъпдейт от MC8) и в момента съм с предпоследния билд на CM 10.1. Засега ще изчакам за най-новия и напълно завършен билд. Smile Wake up delay не ме дразни толкова, по-важно ми е Incomming Calls и видеото, но ще изчакам за напълно завършен.
Цитирай
#13

Svetli4 написа:
badkid написа:Аз съм с MF1, да слагам ли това или да почакам да го довършат?
Аз също бях с MF1 (ъпдейт от MC8) и в момента съм с предпоследния билд на CM 10.1. Засега ще изчакам за най-новия и напълно завършен билд. Smile Wake up delay не ме дразни толкова, по-важно ми е Incomming Calls и видеото, но ще изчакам за напълно завършен.

Предполагам не се знае кога ще бъде завършен. А ако си сложа този билд, после мога ли да мина на официалния/завършения директно от него?

Lenovo A6000

Цитирай
#14

badkid написа:
Svetli4 написа:
badkid написа:Аз съм с MF1, да слагам ли това или да почакам да го довършат?
Аз също бях с MF1 (ъпдейт от MC8) и в момента съм с предпоследния билд на CM 10.1. Засега ще изчакам за най-новия и напълно завършен билд. Smile Wake up delay не ме дразни толкова, по-важно ми е Incomming Calls и видеото, но ще изчакам за напълно завършен.

Предполагам не се знае кога ще бъде завършен. А ако си сложа този билд, после мога ли да мина на официалния/завършения директно от него?
Всичко може, ако знаеш как Smile. Аз вчера смених PAC ROM, CM10.1 и Vanilla, може да си ги слагаш както искаш. Препоръчва се формат на system и preload, wipe data/ cache/ dalvik и всичко е наред. Това се прави преди инсталирането, после си действаш по указанията за РОМ-а.

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай
#15

Доколкото прочетох имало два проблема:
1-Понякога екрана не се "събуждал".
2-Лагване при издърпване/затваряне на статус бара.
Някой има ли ги, или по-точно забелязвал ли ги е?
Цитирай
#16

При входящо повикване, на два пъти ми се случи да не ми светва екрана. Това с лагването при издърпване на notification bar-a, при мен го няма. Другото е, че при мен "low incall volume" бъга го няма, а при доста от xda все още го има.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#17

forbidden8 написа:При входящо повикване, на два пъти ми се случи да не ми светва екрана. Това с лагването при издърпване на notification bar-a, при мен го няма. Другото е, че при мен "low incall volume" бъга го няма, а при доста от xda все още го има.

Как така? Звъни и не светва? А с Home светва ли? Има ли проблем с приемането на самото обаждане? Защото при CM10 понякога имам.
Цитирай
#18

Като натиснах хоум бутона светна, да.Иначе се вдига нормално, само не светва веднага.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#19

За тези които ползват Viber, как е? Защото при CM10 може само със слушалки, което е доста неприятно.
Цитирай
#20

anDroidGuy написа:За тези които ползват Viber, как е? Защото при CM10 може само със слушалки, което е доста неприятно.
Ейсега ще пробвам и ще едитна. Smile
ЕДИТ: Сега пробвах с WP8, когато звъня нямам проблеми, но като ме набират и нямам звук, а ме чуват отсреща.... с предпоследния билд съм.
ЕДИТ2: пробвах с iOS и нямах проблеми нито при мен нито отсреща.
ЕДИТ3: пробвах и с андроид но ми казват че има леко прекъсване за съвсем кратко като говоря, едно като пукане все едно (при входящо и изходящо).
Но като цяло съм забелязал че по вайбър е малко по-лоша връзката, даже скайп доста добре върви при разговорите.
Цитирай
#21

Svetli4 написа:
anDroidGuy написа:За тези които ползват Viber, как е? Защото при CM10 може само със слушалки, което е доста неприятно.
Ейсега ще пробвам и ще едитна. Smile
ЕДИТ: Сега пробвах с WP8, когато звъня нямам проблеми, но като ме набират и нямам звук, а ме чуват отсреща.... с предпоследния билд съм.
ЕДИТ2: пробвах с iOS и нямах проблеми нито при мен нито отсреща.
ЕДИТ3: пробвах и с андроид но ми казват че има леко прекъсване за съвсем кратко като говоря, едно като пукане все едно (при входящо и изходящо).
Но като цяло съм забелязал че по вайбър е малко по-лоша връзката, даже скайп доста добре върви при разговорите.

Пробвай последния build, колега.
Цитирай
#22

Добри новини:
Май са оправили слабия звук при входящо обаждане.
Тествайте и кажете дали работи:
http://www.mediafire.com/download/fc2now...me_fix.zip
Инсталира се през CWM.
Би трябвало да работи на всички 4.2.2 базирани ром-ове.
Цитирай
#23

Хубаво са го оправили, но няма сваляне. Ако някой го е дръпнал да го качи някъде другаде.
Edit: Проблема е в моя телевизор Smile. Оправих се.

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай
#24

Заповядай:
Е, ти си се оправил... :thumbup: Big Grin
Не знам, но мисля, че работи засега само на Slim Beam? Който е с него може ли да потвърди дали работи?
Вижте и това, asdfzz от xda казва, че му работи:
http://d-h.st/Z87
Цитирай
#25

При мен не работи хич - крашва ми android.phone при опит за набиране / добре че погледнах какво има в архива и си копирах стария phone.apk/. Иначе в архива има phone.apk само?? Нали през CWM се инсталира?

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)