Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Root-ване на X8

viliqn написа:Руутнах го, обаче по средата на инсталацията от телефона ми даде онова меню (преди руута го бях цъкнал на зареждане на телефона) дето пише "свързване на телефона", "зареждане на телефона" и т.н. Докато измисля кое да натисна вече ми беше изписало, че се е руутнало и нали го извадих от юсбто, рестартирах телефона, нямам нито 1 музика/снимка и имам някакво приложение Superuser - руутнал ли съм го ? Big Grin PS Снимките и музиката си ми се появиха.

Естествено, че си го руутнал. Smile То си пише, че щом в менюто ти се появи СУ иконката, можеш да си сигурен, че телефонеца ти е руутнат Smile Сега слагаш busybox, xrecovery, baseband-a си правиш да завършва на 015 ( ако не завършва на толкоз ) и почваш да разбираш, че телефона ти е нещо като опитна мишка Big Grin

Rooted Sony Ericsson Xperia X8 200 MB + 2 GB micro sd Android:2.3.7 ROM:GingerDX |
Rooted Samsung Galaxy Tab S II 7.0 8 GB + 32 GB micro sd Android: 4.1.2
Цитирай
Аксесоари

Задължително ли е след Руутването да сменям РОМ-а?
Цитирай

rog1x написа:Задължително ли е след Руутването да сменям РОМ-а?
Задължително ли е след като си си купил хляб да го изяждаш ? Не, руута ти дава супер права (прочети тук-таме) Smile

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай

преди няколко седмици се опитвах да си руутна експирията - със супер уан клик и с флаштуул, пробвах и двете, тъй като имаше проблеми. но в крайна сметка се получи така, че нито едната програмка не можа да се справи, изпълних всичко, което е указано - инсталирах драйвъри, правих настройките по телефона, но не, не стана. бях се отказал вече, но днес реших да пробвам наново. в една от темите видях по-стара версия на супер уан клик, реших, че ще е добре да пробвам с нея, след като новата не работи. е, еврика - стана! но не съвсем. имам си иконка супер юзър, всичко изглежда наред, но... когато искам да сложа ексрекавъри през флаштуул - не иска. пише ми да му дам права от телефона - правя го, но пак не става. същото е и с други програмки, и с такива на телефона - давам им правата, всичко изглежда наред, но реално телефонът сякаш не е руутнат. правата уж са позволени, но не са. програмите не могат да работят, не мога да правя нищо което иска руут. миналата година също си го бях туутнал, тогава нямаше никакви проблеми, но сега... не знам какво се случва. както казах правя всичко, което е написано. какъв може да е проблемът?
Цитирай

проблемът на това ниво е не откриваем Big Grin пробвай ръчното слагане на хрек... там копираха се 3те файла system/bin ли нещо такова.. ама моя съвет е направи го наново преинстал и го рутни с флаштул и от там си сложи.. по добре е всичкото на куп автоматично..

LG Optimus 3D
Цитирай

Зацепва на
Running rageagainstthecage...
:capitulation:

Samsung Galaxy S2 Android 4.1.2 без руут ; SE Xperia X8 ( неизползваем Big Grin ) Xperia Blur ROM със руут
Цитирай

Благодаря много, успях да руутна без проблем. :bow:

Sony Ericsson Xperia X8 || Prestigio Multiphone 4055 DUOS || Samsung Galaxy Grand Neo Duos GT-I9060/DS
Цитирай

С въпросното телефонче съм обаче сега стигам до стъпката да го изключа и след това да го включа и огато ми се изпише Sony Ericsson да натискам Back бутона. Правя го обаче не ще и не ще да влезне в това рековъри.стигнах до извода че трябва да си отключа boot loader-a. Сега въпроса ми е може ли някой да ми помогне? Ако може скайпа ми е misheto19121990. Благодаря предварително.
Цитирай

Big Grin Значи принципно ... не е от голямо значение еднакво внимание бих обърнал.. но по скайпа не разбрах за момиче или момче става дума Lol
1 во не мисля че е необходимо отключване на БЛ освен ако не си харесал/а ром който да го изисква..
2 ро.. щях да ти казвам че бак бутона се задържа преди да го включиш, но тогава се усетих че "ние не знаем дали имаш руут" като цяло Big Grin ако в приложенията имаш "super user" тогава търси рекавари... с кое приложение руутва? абе верно си имаш нужда от скайп Smile обягва ми до къде си и какво точно искаш да постигнеш.. поясни се..

LG Optimus 3D
Цитирай

момче съм Smile сега единствено остана да си сложа някое ромче Smile
Цитирай

слагай гингерДХ30 и не се занимавай с глупости..

LG Optimus 3D
Цитирай

драсни ми в скайпа
Цитирай

Правя всичко както трябва, но се появява Running rageagainstthecage... и така си седи. Какво да правя?

Fight with the eagles or die with the sparrows!
Цитирай

merakli написа:Правя всичко както трябва, но се появява Running rageagainstthecage... и така си седи. Какво да правя?
Т'ва къде ?

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай

Здравейте, сигурно не съм първият с подобен проблем и тъп въпрос и няма и да съм последният. Вчера реших да си рутна тела и да му сложа едно ромче, което ми се стори доста добре изглеждащо ( Xperia Blur v1.7 [Stock Kernel] 2.3.7 ) . До тук добре, ето я и историята на телефона.
Преди време бях го рутнал и му бях сложил gingerDX , но ми умръзна след време и си върнах стоковият ром с pc companion. Вчера като реших да сменям рома пак, първо форматирах SD картата през телефона (дали от това ще да е проблема ?!?) , свалих си SuperOneClick и стъпка по стъпка, както е описано по-горе в темата, но уви забива на waiting for device (с win xp 64 bit съм, стартирам като администратор ... ) . Четох нагоре надоло, че забива защото няма драйвъри ... инсталирах и тях ( http://prntscr.com/15lpm3 ) , но подобрение никакво.
Следващ вариант - flashtool. Почвам стъпка по стъпка , както е описано там - не ми намира телефона. Ок , инсталирам драйвърите от папката в програмата , пускам, вързвам тела пак и подобрение никакво - http://prntscr.com/15lpy5 . Пуснах му repair през pc companion , после upgrade през seus - няма братче нищо не помага.
В момента изглежда така : Номер на модела E15i , Версия на фърмуера 2.1-update1 , Версия на ядрото 2.6.29 SemcUser@semcHost #1 , Версия на компилацията 2.1.1.c.0.0 . Пуснал съм superoneclick-a , не е забил още , но от 20 минути стои на waiting for device .

Някакви идеи какво да го правя ?!? :capitulation:

EDIT : с лаптоп съм , има 3 порта , където и да го вържа същатата работа ....


FIXED : явно е от операционната система , оправих го на съквартирантката на лаптопа ( уйн 7 64х)
Цитирай

Свържи USB-то от задната страна на компа и пробвай пак , аз имах същия проблем.
Цитирай

Здравейте!
Наскоро ми се появи проблем с руута (може би)?
Каквато и програма да изтегля, която иска SU права и крашва. Опитах се да обновя ресурсите, но е неуспешно и не знам защо Cry В маркета има един update fixer, но и той не помогна. Някой има ли идея как да го оправя без хард ресет, защото не ми се иска да го задавам Sad
Цитирай

Аз рутнах моята xperia x8 по следния начин:
1. Свалих и инсталирах на компютъра Sony Ericsson Update Service (SEUS) и PC Companion (и двете излизат при search в google)
2. Свалих SuperOneClick (пак на компа) - (също излиза в google и не изисква инсталиране)
3. В менюто на телефона отидох в Settings/Applications/Developement и чекнах отметката на USB Debugging
4. Свързах телефона с компютъра с USB кабела и в телефона избрах "Зареждане на телефона" или "Charging"
5. Стартирах exe-то на SuperOneClick и натиснах "Root"
6. Изчаках около минута и готово - телефонът е руутнат. Демонтирам телефона от USB-то и го включвам. Вече имам иконка Super User, значи всичко е окей. Big Grin Оттук нататък вече не знам, според мен има смисъл да се махнат излишните програми, които не се ползват и да се остави стоковия ром, но всеки както си прецени. Аз така направих. Дано да е от полза за някого този пост :thumbup: Dance
Цитирай

За SOC също има видео урок в YOUTUBE.


[b][Изображение: 355814.jpg][/b]
Цитирай

Здравейте, извинявам се ако е писано по тоз проблем, ама 12 страници трудно мога да изчета. След руут при мен се получава, че постоянно някое приложение "спира внезапно" или пък че SD картата е извадена .. и тя внезапно. И изобщо всичко изведнъж стана много "внезапно" Sad Използвам тази програмка Link2SD ако има някакво значение. Та някой нещо може ли да сподели по въпроса как да престане това? Или на какво може да се дължи .. Да не би да е нещо от форматирането на картата ..
Цитирай

И при мен веднъж се получи но върнах фабричните и ръта се махна. После с флаштул си го рутнах и нямах проблем пробвай и ти с флаштул.
Цитирай

Incessant написа:Здравейте, извинявам се ако е писано по тоз проблем, ама 12 страници трудно мога да изчета. След руут при мен се получава, че постоянно някое приложение "спира внезапно" или пък че SD картата е извадена .. и тя внезапно. И изобщо всичко изведнъж стана много "внезапно" Sad Използвам тази програмка Link2SD ако има някакво значение. Та някой нещо може ли да сподели по въпроса как да престане това? Или на какво може да се дължи .. Да не би да е нещо от форматирането на картата ..

Използвай програмите за Sony Ericsson, които са точно за това. Каквото и да бърникаш по телефона, има функция да върнеш непокътнат стоковия ром, какъвто си е бил в началото и нема ядове. Пиши в гуугъл Sony Ericsson Update Service (SEUS) и PC Companion. Оттам е лесно. Wink После вниавай с къстъм ромовете, които му слагаш, че по-скоро там ще е по-вероятно да възникне някой проблем.
Цитирай

Здравейте! След проба да сложа най-новия андроид / 4.3 / , уж официалния на сони през флаштуул телефона сега само включва надписа сони, следва черен екран и пак надпис сони. Вадих му батерията и пак така. Пробвам през сони пс компанион и не става нищо. През сони ъпдейт ми дава,че телефона е с най нов андроид и пак до същото положение. Какво да правя? Благодаря!

Huawei mate 50 pro / samsung galaxy Z fold 3/ Samsung Galaxy S24 ultra 
Цитирай

Погледни в темата на d3 - видео урок отбелязана е като важна!
В 1-а страница има FTF файл за стоков ром. Инсталирай го през FlashTool 0.6 и всичко ще се оправи Smile


[b][Изображение: 355814.jpg][/b]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)