Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z1 (C690x)

Здравейте, след подмяна на рутера, иконката на wifi ми излиза с една удивителна. Свързан съм, но интернет нямам. Моля ако някой знае знае, как да реше проблема да пише.
Цитирай
Аксесоари

@milenorcev, Не съм убеден, че проблема е в телефона или софтуера.
Обикновено такава е индикацията,  когато всичко е наред с безжичната връзка между телефон / рутер,  но има проблем с вписването на рутера към мрежата навън от помещението.
Проверете също дали по кабел към компютър има активна връзка и работеща мрежа.
С други думи, погледнете настройките на рутера (Айпи адреси, парола и т.н.) правилно ли са въведени от стария рутер на новия.
Не е задължително проблема да е в мобилното устройство.
Има случаи, при които не позволява свързване на ново прикачено устройството по мак адрес и за това не пропуска интернет до вас.
Съветвам ви при правилно въведени данни и липса на интернет,  да се обърнете към доставчика си.
Въобще,  вариантите са много.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

На мен ми излезна удивителна след като умишлено промених днс-ите на рутера за да "спра" интернета. Така че търси проблема в рутера.
Цитирай

Смених рутера и проблема е решен Smile
Цитирай

Здравейте... преди няколко часа телефона сам се ъпдейтна (аз го позволих) , след което край ... изписа ми това "The Software update failedMake sure that your phone is connected to the computer and try again."  веднага в гугъл намерих какво пише и пробвах репеър със Sony PC Companion . Ок, направих веднъж тръгна да зарежда " powerеd by android" стигна до сините вълнички цикли,цикли малко и изгасна. Пробвах пак да го репеър ... и това беше вече телефона не ще да се включи. Има ли някаква надежда да се оправи това чудо?
Цитирай

Изключи го и повтори стъпките с програмата Pc Companion. Това е решението.
Убеди се, че телефона е зареден преди това.
Иначе другия вариант е Флаштул, но няма причина да не стане с първият вариант.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Два пъти го репеър-нах така и нищо. Сега вече дори не може да се конектне чрез поуър+вол даун ...
Цитирай

Сигурен ли си, че телефона е зареден?
Задръж бутона за увеличаване на звука заедно с бутона за изключване,  докато не усетиш вибрации.
След това направи нов опит с оказване на модела на устройството и изтеглне на софтуера чрез програмата Pc Companion.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте! Като снимам клипове в дискотеки или на концерти, където е много силна музиката, се чува едно бръждене, не знам и аз как да го определя, но глас почти не се чува, а само като бас. Като правя сравнение с други телефони това не се получава има ли някакъв начин това да се оправи?

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай

@stone_93, Преди време бе коментиран проблема със звука при запис на видео в твърде шумна среда, като ще се опитам да намеря и темата източник, освен коментарите ни с колегата тук:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1218627

П.п. Това също е свързано с проблема, въпреки,  че не е източникът с темата,  която визирах по-горе:
https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z1...d-p/872269

Също и
https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z2...d-p/782043

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Някой може ли да даде линк към стоков стабилен ром. Руутнах го за да инсталирам друг ром уж да почне да работи по-добре, да му усиля звука и заради камерата, но от тогава насам съм сменил поне 10 рома и все греда. Сегашния е уж сток като само е руутнат, но пак имам проблеми. Сега като ми звънят не показва кой звъни, трябва да изляза от всякъде(със стрелката "назад"), да цъкна на слушалката и чак тогава ми показва кой ми звъни. Повечето ромове са сваляни от xda. Та ще съм благодарен ако пуснете линк за стоков ром с който телефона ще може да получавам официалните ъпдейти.
Цитирай

Благодаря @Monipeev!

Четох доста по темата, но не открих решение. Също и в настройките липсва това за чувствителността на микрофона. Затова пиша в тази тема. Ако някои има работещо решение за този проблем нека сподели.

SONY XPERIA Z1 black ...  един уникален звяр!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)