Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Правилно инсталиране и конфигуриране, на Китайския Weekly dev. build, на ?
#1

По долу описаното ръководство се отнася само и единствено за Mi2 и Mi2S !
Не нося отговорност, за повредени телефони !


Всичко правоите на ваша глава!

Като пристигне!

1. Разопаковате
2. Слагате батерията
3. Включвате
4. Минавате нормално целия Wizard
5. Връзвате се към някакъв WiFi
6. Пускате от папка на "десктопа", на телефона, приложението "Permissions"
7. Избирате ROOT и го включвате
8. Следвате Wizard-a за теглене на Китайския седмичен DEV ROM
9. Инсталирате го
10. Телефона се рестартира в System 2
11. Пускате Updater от същата "папка" (System) на "десктопа" на телефона
12. Цъкате, на най-долния ляв софтуерен бутон на телефона дето е с 3 чертички, за да излезе Settings menu на Updater
13. Избирате Select Installation pack
14. Избирате отново вече изтегления Китайски ROM от папка \sdcard\Downloaded_rom
15. Инсталирате го
16. Телефона се рестартира обратно в System 1
17. Регвате си акаунта в http://i.xiaomi.com и си го настройвате на телефона! При регването е препоръчително да зададете Email, a не тел. номер!!! - на телрефона го настройвате този акаунт и пуснкате всичко без опцията за локиране, за да не се включи сървиса на Baidu !!!
18. Теглите си Root Explorer 3.x.x (Съвет от мен! Купете си го! 5 лева е и е незаменимо). Инсталирате го, пускате го, и давате Apply за всичко което ви попита пермишън мениджъра, както и отбелязвате чавката да го помни винаги и да не ви пита при следващо пускане!
19. Рестартирате телефона
20. Влизате отново, през Root Explorer в папка: \sdcard\system\app\ и цъкате горе бутона R/W, за да може да триете!
21. Намирате къде е "BaiduNetworkLocation.apk" и го триете
22. Връщате отново правата на директорията да са: R/O
23. Слагате това в: \sdcard - трябва да изглежда така: \sdcard\update.zip
24. Гасите телефона и влизате в Рекавъри, като задържате за момент бутони: Volume UP + Power
25. Давате Install update.zip
26. Избирате Power off
27. Влизате отново в: Recovery - този път вече ще е CWM :cheers: :thumbup: Crazy
28. Просто изберете Reboot phone now - нищо повече не правите! CWM ще те попита, 2 пъти един след друг, дали да забрани стоковото рекавъри, на System 1 и след това на System 2 - даваш и на двете YES!
29. Рестартирате и качвате на телефона: GAPPS и стоковата гугълска клавиатура и камера с галерията. Точно тези: 4.2Camera&Keyboard.zip, miuiandroid_gapps-4.1.2-small_signed.zip
30. Влизате в CWM и инсталирате подред на номерата GAPPS-а в System1 и после в System2 и след него Гугълската камера с галерията и клавиатурата, пак в System1 и System2 - рестартирате и настройвате клавиатурата правилно! Тя да е по подразбиране и да е избран US English и Bulgarian а НЕ Automatic lang! Не забравяйте също, да сложите и в адванст настройките И да се покзава суич-а за превключване на езиците - планетката от дясно на спейса! Smile - Разцъкайте и опциите! Ще го намерите!

За всякакви подълнителни къстъмизации, пишете в тази тема!
:cheers: :thumbup:
Цитирай
Аксесоари
#2

Доста изчерпателно! Браво, време беше да го напишеш.

@Sashev Ingress RSS (Resistance Secret Society)
Цитирай
#3

ProFana написа:Доста изчерпателно! Браво, време беше да го напишеш.

@Sashev Ingress RSS (Resistance Secret Society)

...еми! Albert

Накрая реших да наФърлям нещо на бързо, че кат гледам от 2 месеца се счупи народа да пита! И отговор няма! Smile

Хора! Не ми остава време за нищо - много съм зает и за това съм занемарил малко темите тук! Smile

И за Ingress-а време не остава! Sad
Цитирай
#4

Здравейте,бихте ли ми дали съвет.Телефона когато ми пристигне,да го оставя с оригиналния му софт и да направя така както s01o е описал тук или да му сложа miuiandroid_lang_aries-3.x.xx.zip ? :bow: С кое телефона ще се държи най добре.

ПП: s01o адмирации към двете важни теми който си написал!Много добре обяснени са нещата.Помагаш на много хора който като мен са се спрели на този телефон.
Цитирай
#5

s01o написа:6. Пускате от папка на "десктопа", на телефона, приложението "Permissions"
7. Избирате ROOT и го включвате
8. Следвате Wizard-a за теглене на Китайския седмичен DEV ROM
9. Инсталирате го

Не ми дава да включа ROOT - просто си щрака, но остава неактивно. Изписва ми, ако искам да ползвам root, да си кача MIUI development version?
Ъпдейтнах го през System Update от JLB 21 --> 22 но същата работа, явно стоковия не позволява ROOT.

Предполагам ще трябва ръчно да изтегля DEV версия и да я кача през рекавърито или по-точно през CWM. Въпросът остава коя е последната DEV версия и кой линк към нея да ползвам?

В крайна сметка се оправих - изтеглих си ръчно DEV версията и я качих на двете системи, след което последвах подробните инструкции в това ръководство - всичко литна :cheers:
За момента имам gapps - и съм сложил безпроблемно maps (позиционираха ме безпроблемно), gmail и продължавам със всичко останало.

Още веднъж благодарности на s01o :thumbup:

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#6

kokosoft би ли споделил за коя DEV-версия говориш.Махна ли "заводския" софтуер ? Благодаря :cheers:
ПП: kokosoft Честито със здраве да си го ползваш и много да му се радваш! Rock
Цитирай
#7

predator_v_bg написа:kokosoft би ли споделил за коя DEV-версия говориш.Махна ли "заводския" софтуер ? Благодаря :cheers:
ПП: kokosoft Честито със здраве да си го ползваш и много да му се радваш! Rock
http://bigota.d.miui.com/3.9.27/miui_MI2...38_4.1.zip
Цитирай
#8

Супер полезно. Тенкс от мен
Един бърз: За не нова телефн направен по другия туториъл, какво е нужно за да стане на често инсталацията ?
Цитирай
#9

s01o Благодаря ти много! Някъде бях чел че си от София,так че имаш питие и от мен (ако пиеш) :thumbup:

Надявам се някой да ми даде съвет за това което попитах малко по горе:"Телефона когато ми пристигне,да го оставя с оригиналния му софт и да направя така както s01o е описал тук или да му сложа miuiandroid_lang_aries-3.x.xx.zip ? :bow: С кое телефона ще се държи най добре."
Нямам търпение да пристигне и моя MI2 S, надявам се и той да мине безпроблемно митница!
Цитирай
#10

predator_v_bg написа:s01o Благодаря ти много! Някъде бях чел че си от София,так че имаш питие и от мен (ако пиеш) :thumbup:

Надявам се някой да ми даде съвет за това което попитах малко по горе:"Телефона когато ми пристигне,да го оставя с оригиналния му софт и да направя така както s01o е описал тук или да му сложа miuiandroid_lang_aries-3.x.xx.zip ? :bow: С кое телефона ще се държи най добре."
Нямам търпение да пристигне и моя MI2 S, надявам се и той да мине безпроблемно митница!

И в двата случая, телефона ще ти работи еднакво добре! Върпос на предпочитание е с кой ром да си!
Цитирай
#11

relaxe написа:Супер полезно. Тенкс от мен
Един бърз: За не нова телефн направен по другия туториъл, какво е нужно за да стане на често инсталацията ?
...дай сега на Български!
Цитирай
#12

s01o написа:И в двата случая, телефона ще ти работи еднакво добре! Върпос на предпочитание е с кой ром да си!
А като потребител към коя версия би ме насочил?
ПП: Телефона ми още не е пристигнал а аз вече омръзнах на хората Tooth
Цитирай
#13

Качих точно посочения от s01o dev ROM и всичко си заспа. Първо си ъпдейтнах до следеащата стокова версия, но и тя не ми позволяваше руут, затова си дръпнах тази, към която s01о е дал линк по-горе и си действах по ръководството.
Телефонът наистина е трепач - много съм доволен от покупката след първите няколко часа ровичкане Wink

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#14

Здравейте,
след доста обстойно разглеждне на телефона и инстлиране на всички ползвани от мен програми - всичко работи много бързо и безотказно.
Единствения ми въпрос е - знаете ли каква може да е причината viber да ме показва на един и същи location, независимо че тези дни обиколих половин България? Уточнявам, че Google maps и Sygic ме локализират много бързо и точно, като съм разрешил на viber да ползва позоционирането на телефона т.е. има нужните permissions.
Моля ако някой има решение да сподели Smile

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#15

kokosoft написа:Здравейте,
след доста обстойно разглеждне на телефона и инстлиране на всички ползвани от мен програми - всичко работи много бързо и безотказно.
Единствения ми въпрос е - знаете ли каква може да е причината viber да ме показва на един и същи location, независимо че тези дни обиколих половин България? Уточнявам, че Google maps и Sygic ме локализират много бързо и точно, като съм разрешил на viber да ползва позоционирането на телефона т.е. има нужните permissions.
Моля ако някой има решение да сподели Smile

...изтри ли "BaiduNetworkLocation.apk" от \system\app ?
Цитирай
#16

да разбира се - изтрит е, те затова и maps и sygic работят перфектно
той ми дава само location от Варна, а азвчера бях във Видин, днес съм в София - viber изпраща location че съм си у дома :-(

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#17

kokosoft написа:да разбира се - изтрит е, те затова и maps и sygic работят перфектно
той ми дава само location от Варна, а азвчера бях във Видин, днес съм в София - Viber изпраща location че съм си у дома :-(
За да ти работи локирането във Viber и Foursquare - е нужно offline GPS-а, да ти е изключен! Включени трябва да са ти само WLAN & mibile network location и Location & Google search!

Изключваш от горе на долу WLAN & mibile network location и GPS satellites - после включваш само WLAN & mibile network location, при което излиза един попъп с инфо на който даваш Yes !

Естественно, винаги трябва д ати е пуснат Location & Google search
Цитирай
#18

s01o - човек, златен си Wink дай да направим един фен клуб на xiaomi за BG --> гласувам те за председател Smile))
Веднага сработи позиционирането!

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#19

Благодаря за труда, s01o !

Мога ли да попитам за някакви насоки за инсталиране на китайския dev. build в/у този?

Xiaomi Mi2S 32GBAndroid 4.1.1MIUI 3.7.19
Цитирай
#20

7. Избирате ROOT и го включвате
8. Следвате Wizard-a за теглене на Китайския седмичен DEV ROM
Достигнах до тук и не ми позволява да включа RООТ права,гледам че по-горе колега се е справил с ръчно качване но на мен нещо не ми е яано как точно да го направя,пробвах с другия начин описан от s01o и там ударих на камък до стъпката с инсталирането на рикаварито,зарежда го на 98% и дава грешка,помагайте да се оправя тела е страхотен но засега го гледам умно.

Xiaomi Mi 11 Ultra 12GB
Цитирай
#21

pesho4589 написа:7. Избирате ROOT и го включвате
8. Следвате Wizard-a за теглене на Китайския седмичен DEV ROM
Достигнах до тук и не ми позволява да включа RООТ права,гледам че по-горе колега се е справил с ръчно качване но на мен нещо не ми е яано как точно да го направя,пробвах с другия начин описан от s01o и там ударих на камък до стъпката с инсталирането на рикаварито,зарежда го на 98% и дава грешка,помагайте да се оправя тела е страхотен но засега го гледам умно.

1. теглиш това: http://android.bulfon.com/JB/MIUI/stock/update.zip
2. копираш го в /sdcard
3. влизаш в рекавъри и го инсталираш
4. гасиш телефона
5. пускаш го и след като зареди, копираш в /sdcard това: http://media.celogeek.com/roms/android/m...jb-4.1.zip

6. гасиш телефона, и натискаш Volume UP + Power - когато видиш логото пускаш клавишите и телефона влиза в ново-инсталираното рекавъри!
7. Избираш install zip from sdcard и намираш къде е рома, избираш го и го инсталираш на System1, след това правиш същото и на System2
8. даваш reboot phone и 2-пъти Yes на 2 те питанки за сизейбъл на стоковото рекавъри!
9. рестарт и си в джаза! :cheers:
Цитирай
#22

Благодаря s01o,оправих се :bow:Чак и с БГ превод ми исписва иконите?

Xiaomi Mi 11 Ultra 12GB
Цитирай
#23

pesho4589 написа:Благодаря s01o,оправих се :bow:Чак и с БГ превод ми исписва иконите?

Моля! Пак заповядайте! Smile

Рома е преведен на около 90% благодарение на: miuibg.com и

1. Тодор Младенов
tmladenov

2. Milen Bogunski
nelim

и още няколко фенове! :bow:
Цитирай
#24

Здрвейте, имам проблем на точка номер 7, а именно че ROOT permission menu-то всичко в него е неактивно (не може нищо да се цъкне) и пише "please switch to MIUI development version to enable ROOT permission"(четох в чичко гугъл но не открих нищо, което да ми помогне), плииз помощ, защото иначе съм адски доволен от това с което се сдобих като device ! Благодаря предвартелно !
Цитирай
#25

daniel.borislav написа:Здрвейте, имам проблем на точка номер 7, а именно че ROOT permission menu-то всичко в него е неактивно (не може нищо да се цъкне) и пише "please switch to MIUI development version to enable ROOT permission"(четох в чичко гугъл но не открих нищо, което да ми помогне), плииз помощ, защото иначе съм адски доволен от това с което се сдобих като device ! Благодаря предвартелно !
Колега това ръководство не е за теб , доколкото разбрах ти имаш червен ориз а това е за MI2.

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)