Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официални ромове за Desire 500 /ZIP, RUU OTA/ Методи за инсталация.
#1

Тема за линкове към официиални /стокови/ ромове за модела, след тяхното излизане в интернет.

В разработка!

[Изображение: onex.jpg]

[box]Това са стокови RUU. Когато сваляте файловете обърнете внимание за кой регион сваляте, за да не си повредите телефона. Интересуват Ви тези, на които пише Europe
Ако апаратът Ви е рутнат, прочетете процедурата за UNroot, RElock
[/box]

Shipped Rom's
HTCRUU



RUU

RUU



За инсталация.
  • 1. Трябва да имате инсталирани USB драйвери на компютъра, a HTC Sync да е деинсталиран.
  • 2. Свързвате телефона с кабел през USB2 /ползвайте винаги задните портове на PC/ и изключвате Fastboot.
  • 3. Отивате в Settings -> Applications -> Development -> слагаме отметка на Enable USB Debugging.
  • 4. Батерията да ви е на минимум 50%, препоръчително 100%.
  • 5. Инсталирате exe файла.
  • 6. След инсталация оставете телефона за около 15мин. и след това го рестартирайте.

Наполеон може да е изглеждал дребен по нощница пред леглото на Жозефина. Но в барутната буря при Аустерлиц той съвсем не е изглеждал дребен.
Цитирай
Аксесоари
#2

само аз ли не виждам нищо за desire 500 ?
Цитирай
#3

Темата е процес на разработка, и още никъде няма официалено RUU за Desire 500
Цитирай
#4

Колеги искам да попитам нещо. Ако си руутна телефона и след време има проблем с него да кажа хардуерен ако си ънруутна телефона и кача официален софтуер дали ще разберат от сервиза, че някога е бил руутван и дали ще ми важи гаранцията?! Да не би някъде да остава "следа" и да разберат?! Също така да попитам дали някой вече си е руутнал телефона и се извинявам ако не са за тази тема въпросите ми.

Huawei P40 Pro Black, Samsung Galaxy S8 Plus Arctic silver
Цитирай
#5

Гаранцията ще отпадне поради отключването на bootloader-а, а не заради root-а. До колкото ми е известно модифицирането на софтуера не засяга гаранцията на апаратната част. При евентуален ремонт, в сервиза ще засекат , че ти е оключен bootloader-а и моментално ще отпадне гаранцията. Това, че телефона е отключен го пише в рековъри мод, горе пише LOCK или UNLOCK.За това преди сервиз си слагаш официален ром, с официален boot.img и правиш relock на loader-а. В този вид би следвало да ти признаят гаранцията.

Да, аз отключих моя телефон, рутнах го и му сложих CWM.
Цитирай
#6

След като си го рутнал и си му сложил CWM, има ли за него някакви модове или ромове , аз нищо не откривам все още?
Цитирай
#7

mvalkanov написа:След като си го рутнал и си му сложил CWM, има ли за него някакви модове или ромове , аз нищо не откривам все още?

Няма Custom Rom все още ... Има стоков ром HTC Desirе z4u Odex Rooted Stock ROM v1.10.401.3, с единствената разлика ,че този си върви с root и няма следните неща...
  • 7digital3.0.apk
    Calculator.apk
    Flashlight.apk
    HtcRingtoneTrimmer.apk
    HtcSoundRecorder.apk
    PDF_Viewer_F_A.apk
    SoundHound_Freemium.apk[/*]
Цитирай
#8

Това?
http://www.droid-guru.com/2013/11/18/how...-dual-sim/
Сега съм по стъпките на тази инструкция, но нещо не ми съответства. Стигам до: "After your computer has found your phone, double click on the RUU to start the process." Не мога да намеря RUU за този телефон.

HTC Desire 500 Dual Sim
Цитирай
#9

ivo_minchev написа:Това?
http://www.droid-guru.com/2013/11/18/how...-dual-sim/
Сега съм по стъпките на тази инструкция, но нещо не ми съответства. Стигам до: "After your computer has found your phone, double click on the RUU to start the process." Не мога да намеря RUU за този телефон.


До колкото знам, за Desire 500 няма RUU, т.е. официален ром ъпдейт от HTC. Пристигат само OTA ъпдейти, което са си пачове на стоковия ром на телефона.
Това описание е за отключване на loader-а, root на телефона и съответно слагане на CWM.
В 4pda форума има подробна инструкция кое, как се прави. Там има даже .zip архив на официалния ром с включени в него OTA ъпдейтите, до версия на софтуера 1.20.401.3. Флашва се през CWM, но след това се налага телефона да се руутне отново. В тази връзка, версията на CWM-SuperSU-v0.98.zip е стара вече. Последната,която днес сложих на телефона е UPDATE-SuperSU-v1.85.zip и отново се инсталира през CWM. Освен това в темата, в руския форум има и busybox, който също е добре да се сложи, за по-голяма функционалност.
Цитирай
#10

srhristoff написа:До колкото знам, за Desire 500 няма RUU, т.е. официален ром ъпдейт от HTC. Пристигат само OTA ъпдейти, което са си пачове на стоковия ром на телефона.
Това описание е за отключване на loader-а, root на телефона и съответно слагане на CWM.
В 4pda форума има подробна инструкция кое, как се прави. Там има даже .zip архив на официалния ром с включени в него OTA ъпдейтите, до версия на софтуера 1.20.401.3. Флашва се през CWM, но след това се налага телефона да се руутне отново. В тази връзка, версията на CWM-SuperSU-v0.98.zip е стара вече. Последната,която днес сложих на телефона е UPDATE-SuperSU-v1.85.zip и отново се инсталира през CWM. Освен това в темата, в руския форум има и busybox, който също е добре да се сложи, за по-голяма функционалност.

Моля, дай малко по-като за новобранци с Android. Какво съветваш да направя за повече възможности в телефона?

HTC Desire 500 Dual Sim
Цитирай
#11

За сега не може да се направи кой знае колко по въпроса... Ще трябва да се чака разтаботка и компилация на custom rom или нещо на cyanogenmod. Това вече ще е добра основа за бедещи оптимизации.
Цитирай
#12

Колеги някой знае ли как да разкодирам Desire 500 купен от Мтел ?

Galaxy Note
Цитирай
#13
Sad 

Такам.... Снощи, то още е вечер на практика, но както и да е.. Реших, че ще си изчистя телефона, ще му върна фабричните настройки и тн.. Да, да стана, прехвърлих си всичко от картата памет на лаптопа ама до там... Зададох му възстановяване на фабричните настройки и до там.. даде ми рестартиране, добре... обаче ми показа ''root'' добре и после нищо, изписваше ми  бял  screen, HTC и толкова, търсих в интернет и намерих въпросния '' factory reset with hardware buttons'' и тн, сега нямам screen след отключване, нямам меню, като цяло нямам нищо. Телефона ми е HTC Desire 500. Помощ?.
Цитирай
#14

Здравейте,
след един рестарт на телефона се показва само този екран:
Каквото и да избера от предложеното меню - нищо не се случва.
     
Някой може ли каже какво трябва (или какво може ) да се направи?
Благодаря предварително!

SONY XPERIA Z, LENOVO A7010
Цитирай
#15

Дори и като избереш factory reset, пак ли нищо не се случва?

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#16

(2016-05-31, 18:19:06)vlaf написа:  Дори и като избереш factory reset, пак ли нищо не се случва?

не - рестартира се и пак до там

SONY XPERIA Z, LENOVO A7010
Цитирай
#17

може ли някой да качи РУУ за 1 сим картов..

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)