Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Root и как да инсталираме Custom Rom на Lenovo A820.
#1

[box]Напоследък моделите на Lenovo привлякоха доста вниманието на потребителите със изключителния хардуер и сравнително ниската си цена. Това е кратък урок за рутване, инсталиране на clockworkmod и custom rom на модела а820![/box]

[box]1. Ще започнем с проверка на производствения номер на вашия смартфон. За целта влезете в Settings - About phone - Version Infos - Build number ( S130 - S139 ). Този гайд е за модели с build номер от 130 до 139. Не знам какво ще стане ако инсталирате този софтуер на модели с build номер нad 140, не съм запознат с хардуерните промени в различните модели според номера.

2. Включете телефона в USB Кабела и го свържете към компютър. Разрешете USB поправката на грешки - Settings - Developer options - USB debugging. Може и без да свързвате телефона към компютъра.

3. Изтеглете следните файлове:

РОМ на Български език: A820_Lambda_v2.3 ROM: http://adf.ly/WOSr4
Ако производствения ви номер е между 135 и 139 (по- горе е написано как да се провери изтеглете тази версия на Clockwork recovery): http://adf.ly/WOThc

Ако производствения ви номер е между 130 и 135 (по- горе е написано как да се провери изтеглете тази версия на Clockwork recovery): http://adf.ly/WOTme
Драйвъри за свръзка с компютъра: http://adf.ly/WOTvZ
Файлове необходими ако желаете просто да рутнете вашия телефон: http://adf.ly/WOTzx
Flash Tool(Софтуера за флашване на Clockwork recovery: http://adf.ly/WOU2t

4. Инсталирайте дравърите за връзка с компютъра от "MTK6589-Driver.rar" (Разархивирате, стартирате exe-то и сте готови)

5. Разархивирайте следните файлове:
- A820-CWM-recovery-6.0.1.2-S135-by-Cappa72.zip
- SP_Flash_Tool_v3.1304.0.119.rar

6. Свържете телефона към компютъра с кабела и изберете опцията за свръзка "Open the USB storage device".

7. Копирайте тези файлове в папка ROOT(която вие ше създадете) на SD картата.
- A820_Lambda_v2.3_multilang_ .zip Съответно това е ромът, който поддържа български език.
- MTK6589-SuperSU-root.zip Този архив притежава файловете необходими за рутване, копирайте го само ако желаете да рутнете текущия си ром, без да инсталирате нов ром.

8. Стартирайте "Flash_tool.exe"
- Изберете опции( options) - DA Download All - Speed - Do not Switch Speed
- Сложете отметка на "DA DL ALL With Check Sum"
- Изберете Scatter-loading - Select и намерете и изберете файла MT6589_Android_scatter_emmc.txt

"MT6589_Android_scatter_emmc.txt" се намира в "A820-CWM-recovery-6.0.1.2-S135-by-Cappa72.zip, който трябва вече да сте разархивирали!!!

- Махнете отметката от Preloader
- Сложете отметка на RECOVERY - Щракнете два пъти върху него и изберете - A820-CWM-recovery-6.0.1.2-S135-by-Cappa72.img от архива A820-CWM-recovery-6.0.1.2-S135-by-Cappa72.zip, който трябва вече да се разахивирали.
- Щракнете на бутона Download.
- НЕ ЗАТВАРЯЙТЕ ПРОГРАМАТА!!!

9. Изключете телефона си и го свържете с компютъра, като, предварително извадите батерията.
- Трябва да видите нещо, което зарежда във "Flash_tool.exe! Първо в червено, после в жълто.
- Когато зелен кръг се появи на екрана, затворете програмата. Вие успешно инсталирахте Clockworkmod Recovery Manager на вашия телефон.

10. Сега нека влезем Recovery Mode, за да инсталираме Custom ром или да рутнем телефона.

- Изключете телефона ако е включен.
- При изключен телефон задръжте натиснати и двата бутона за звука от дясната страна на телефона и без да ги пускате натиснете и power бутона до появата на логото.
- След като премине логото на Lenovo, трябва да се в Clockworkmod recovery.
- Използвайте бутоните за усилване и намаляне на звука, за да навигирате през менютата и бутона за изключване/включване за да избирате измежду маркираните опции.
- изберете "install zip from sdcard"
- изберете "choose zip from sdcard"
- изберете "MTK6589-SuperSU-root.zip" ако искате просто да рунтете вашия телефон.
- изберете "A820_Lambda_v2.3 ROM" ако искате да инсталирате новия ром с поддръжка на български език.
- изберете "Yes - Install .... "
- Следвайте инструкциите за инсталиране от Aroma install-ера.

Честито, Вие успешно инсталирахте модифициран софтуер на Вашият телефон!!!
[/box]

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
Аксесоари
#2

+1 от мен за темата и подробните описания! Ще я закача, защото това е един от най-масовите модели. :thumbup:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

В момента държа едно такова Lenovo в ръцете си и мога да кажа, като цяло че съм очарован... Дори не мога да повярам какви хубави снимки прави камерата, независимо липсата на светкавица. При слабо изкуствено осветление, липсва шум... Наистина съм очарован и се замислям за A850...

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#4

ПО-добре К900 си вземи. Малко е голям на размери, но си заслужава. Спирам с Offtopic

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Lenovoto си идва с рутнат ром и защо са тея глупости..оригинялния Lenovo A820 si e ok..no ne replika..
Цитирай
#6

Lenovo-то, което ми дойде от Китай беше на китайско- английски език и не беше рутнато, затова предпочетох да инсталирам къстъм ром, който разбира се подобрява значително производителността и се добавя поддръжката на много езици, включително и Български. Ползите са много.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#7

Колеги, а какъв CWM да ползвам когато build number-a, който ми изписва в телефона е M.2013.04.20.key ?

Благодаря предварително.

Edit: Какви са ви отзивите от този Rom, някакви бъгове ?

Xiaomi Mi A2 Lite 4GB/64GB
Цитирай
#8

Според мен е перфектен! От два дена го използвам и натоварвам здраво и не съм забелязал бъгове. Никакви китайски приложения и йероглифи, всички гоогле приложения + български. Не знам превода на БГ колко е пълен, но всичко останало е супер! Дори имам чувството, че е станал по-бърз... :bow:
Цитирай
#9

Благодаря за отговора колега. Снощи инсталирах CWM Recovery S135, работи добре, така че ако има колеги с подобен build number могат да го ползват смело. С ROM-а от първия пост, но с Lambda launcher-a ми се стори че телефона стана муден и се бавеше дори при движение по менютата. След това тествах със същия ром, но с launcher на леново и за сега работи добре.

ПС 1: Лично на мен превода на български не ми харесва (не ми се стори пълен), но аз така или иначе предпочитам да си го ползвам на английски. Нека РОМ-а да си работи добре пък това да му е кусура Dance

ПС 2: Евала на колегата направил темата за хубавата тема :thumbup: :cheers:

Xiaomi Mi A2 Lite 4GB/64GB
Цитирай
#10

Моля ви за малко помощ. След като рутнах телефона посредством метода който е публикуван се опитах да инсталирам Google Play, свалих необходимите файлово рестартирах в рекавъри, но вече не излизаше опция Install zip, а само опции за ъпдейт, къде бъркам?
Цитирай
#11

Трябва да си с CWM, а не със стоково Recovery

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#12

Зравейте!
Тъй като чакам моя А820 да пристигне,започнах да се интересувам и аз от Ромовете за него.
В needrom.com видях,че има:
Lenovo A820 - Update Lambda v2.3.1 to v2.3.2
Lenovo A820 - Update Lambda v2.3 to v2.3.1
Lenovo A820 - Update Lambda v2.2.1 to v2.3.1

A820 Lambda v2.3.3 full rom multilang

Някой пробвал ли е ъпдейт до 2.3.3 да сподели как се държи телефона.
Цитирай
#13

Някаква идея защо се получава това?
[Изображение: lenovo1.jpg]

Било си нормално, видях в тубата Smile

Nokia 3310 -> Nokia 7210 -> Nokia 6233 -> SGS i9000 -> Moto G -> Mi A1
Цитирай
#14

funfactor написа:Зравейте!
Тъй като чакам моя А820 да пристигне,започнах да се интересувам и аз от Ромовете за него.
В needrom.com видях,че има:
Lenovo A820 - Update Lambda v2.3.1 to v2.3.2
Lenovo A820 - Update Lambda v2.3 to v2.3.1
Lenovo A820 - Update Lambda v2.2.1 to v2.3.1

A820 Lambda v2.3.3 full rom multilang

Някой пробвал ли е ъпдейт до 2.3.3 да сподели как се държи телефона.

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-12/

Има 2.3.3 и 2.3.5а full rom, аз бих сложил направо тях вместо да си играя с ъпдейти. Има и описание на бъгове, фиксове и на разликите м/у версиите.

Ако си качил някоя от по-новите сподели.

До седмица-две трябва да ми пристигне второ такова леново и мисля да тествам 2.3.5а на него след което ще пиша.

Xiaomi Mi A2 Lite 4GB/64GB
Цитирай
#15

Моя го чакам вече 20 дни. :wall: Може би ти ще споделиш по-рано.
Цитирай
#16

Моето Lenovo A820 най-накрая дойде.
Сложих си Lambda A820_S150_Lambda_v2.3.5a , но ми пристигна ОТА ъпдейт за 2.3.4!
Аз ли немога да схвана нещо или това е нормално?
Някой ако го слагал да сподели.
Цитирай
#17

ами преди да иснталирате ром четете кво са написали хората в needrom.com аз съм с ром lambda 2.3.4 и ми работи перфектно има бъг с ota updete na 2.3.5а ама кой да прочете....
Цитирай
#18

не бих сменил рома за сега...перфектен е....едно нещо като работи добре няма нужда да го сменяш...доволен съм от телефончето Lenovo a820...
Цитирай
#19

От къде го свали този ром Lambda A820_S150_Lambda_v2.3.5a аз намерих само A820_Lambda_v2.3.3_full_rom_multilang и ъпдате до 2.3.4

П.С Още го чакам телефона ама да съм готов като дойде или по точно ако дойде Cry на тея сингапурци мамицата им :angry:

П.С Ориентирах се как се сваля от неедром то трябвало с десен бутон а аз с ляв и то само отчита че съм го свалил на брояча

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#20

Здравейте!Колеги,дайте,моля ви едно линкче към Lambda A820 S150 v2.3.4 full rom multilang,да го инстална на телефона на брата.В needrom не го виждам никъде.Между другото,преди да инсталирате РОМ-а,правите ли от CWM Recovery - wipe data/factory reset или само чистите кеша и далвик кеша.Благодаря предварително!Хубава вечер! :cheers:

Samsung SM-N975F Galaxy Note 10 Plus; Samsung SM-N9005 Galaxy Note III LTE Phronesis Rom N7 v7.0-Android 6.0.1

Цитирай
#21

И 2.3.4, и даже 2.3.5 мисля, че можеш да свалиш от тук:

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-12/

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#22

Мерси,Be6i4!А този РОМ има ли init.d support и мога ли да флашна INT2EXT+ с помоща на More Space Utility?Картата съм я разделил на партишъни.

Samsung SM-N975F Galaxy Note 10 Plus; Samsung SM-N9005 Galaxy Note III LTE Phronesis Rom N7 v7.0-Android 6.0.1

Цитирай
#23

Искам да попитам дали как да направя приловенията да ми се инасталират на SD картата?
Когато дам отметката на USB Storage или SD Storage и при 2-та случая ми се свалят и инсталират в телефона,след което трябва ръчно ад ги места на картата.Останали са ми 350Mb свободни.Сещате се че при по-голям фаил ще има проблем.

Някои има ли подобен проблем или ми е от рома (lamda 2.3.5а).

Имах и проблем с GPS-а (не намираше сателити),но вече е оправено и работи Smile
Цитирай
#24

funfactor написа:Искам да попитам дали как да направя приловенията да ми се инасталират на SD картата?
Когато дам отметката на USB Storage или SD Storage и при 2-та случая ми се свалят и инсталират в телефона,след което трябва ръчно ад ги места на картата.Останали са ми 350Mb свободни.Сещате се че при по-голям фаил ще има проблем.

Някои има ли подобен проблем или ми е от рома (lamda 2.3.5а).

Имах и проблем с GPS-а (не намираше сателити),но вече е оправено и работи Smile

Самоцитирам се от тук:
Цитат:- запалих и инсталирах Мeteos
- избрах предпоследният вариант 2.5 ГБ, оставящ 300 МБ, пак ресет и така.

п.с. От менюто за настройки избрах дифолтният сторидж да е СД карта въпреки всичко, защото се оказа, че Андроид приложенията и браузерите си кешират в тези остатъчни 300 МБ, а само Гугъл Земя прави по 50 МБ кеш на сесия.

И преди това си направи бекъпи на всичко, защото се губят приложения, контакти и прочие - всичко, все пак се форматира памет.

Old: ZTE v880 Blade a.k.a. Orange San Francisco a.k.a. Globul Z3 GEN2 converted White TFT, CyanogenMod Nightly 217
NEW: Lenovo A820 Lambda 2.3.4. ROM by Infrared
Цитирай
#25

Доколкото разбрах това е разделяне на картата памет на партишъни. (не съм го правил никога).
Картинките ли да следвам като стъпки за да направя цялата маниполация? :wall:
Може ли да опиеш процедурата ако не е проблем за теб,че по картинките имам малко неяснотии.
Благодаря предварително. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)