Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок]Root и как да инсталираме Custom Rom на Lenovo A820.
#26

Сваляш https://docs.google.com/file/d/0B2B8oQbs...sp=sharing и го копираш някъде си на външната сд карта на телефона.
Бекъпваш си каквото ще си бекъпваш (копираш контатти на сим карта или синхронизираш с Гугъл или пък с Myphone explorer на компютъра, уверяваш се, че снимките от камерата са на външната сд карта и прочие и прочие, ако искаш програмите с Titanium) - с две думи подготвяш се за затриването на всичко.
Уверяваш се че имаш руут (гледам подписа с Ламбда си, така че има) и че в Settings - Security - Unknown sources има отметка.
Инсталираш Метеоса и го пускаш - избираш опцията 2.5 гига
Самия Метеос там ти казва че ще се пробва да рестартира в рикавъри и дали трябва да правиш пълен фактори ресет след това. Аз честно казано не си спомням, но помня, че си имаше съобщение какво се иска да се направи.
Телефона се рестартира в рекавъри, правиш каквото е по инструкция и това е. При мен мина гладко, ако има проблеми най-вероятно нещо не си направил правилно - в темата за а820 в hardwarebg в последните страници има постове на хора с проблеми и как са си ги оправили.
След рестарта избираш от Settings - Storage - Default write disk - SD card. Рестартираш пак и би трябвало вече нищо да не слага на малкия дял 300 мега. Програмите и кешовете ще си ги трупа автоматично на големия вътрешен дял, а твоите неща (снимки, музики, навигация) - на външната микросд карта (предполагам имаш такава, ако нямаш купи си, че вграденото място е за никъде). Остава ти опцията да преместиш в бъдеще една част от програмите също на микросд картата, но едва ли някога ще се наложи. Нещата при мен например изглеждат така:
http://postimg.org/image/8gn5fd7hr/ -
Отделно запълнената на 15 гига микро сд карта Smile

Old: ZTE v880 Blade a.k.a. Orange San Francisco a.k.a. Globul Z3 GEN2 converted White TFT, CyanogenMod Nightly 217
NEW: Lenovo A820 Lambda 2.3.4. ROM by Infrared
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте-като нов и лаик в Андроид устройствата,вече имам проблем.Вчера и аз си получих Lenovo a820.Дотук много добре,работи перфектно.Но не мога да го Root-на по описаните тук начини.
1-во не ми разпознава драйверите за USB коректно -с WIN 7 x64 съм
2-ро не се руутва нито оригиналния му андроид V4.2.3 -с тази версия пристигна
3-то не се руутва и със Clockwork recovery файловете.
Разлики от описаните тук модели са
1-имам светкавица
2-модела е LENOVO A820 C+
3-Build number -T3.MY.B.M1.V3.01
4-Hardware version -t3.2g_02
Play Store си работи,GPS-не мога да го подкарам?
Е ако някой има отговор,ще му бъда благодарен.

NEXUS 4
Цитирай
#28

Съветвам те да не слагаш ром от А820 на твоя апарат защото ще го брикнеш хардуера ти съвсем различен от А820

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#29

koko81 написа:Съветвам те да не слагаш ром от А820 на твоя апарат защото ще го брикнеш хардуера ти съвсем различен от А820

Благодаря за бързия отговор.
Ами той телефона си е пак А820,само дето под батерията и сис. инфото пише А820С+ ? :wall: -и какво да го правя тоя телефон като не мога да го рутна?

NEXUS 4
Цитирай
#30

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry26161312

Да не те плаша, но май си се сдобил с менте. Телефона няма нищо общо с нормалния a820 и съответно следването на процедурите за него не е безопасно.

Оттук нататък какво можеш да правиш зависи от това какви точно чарколяци са набутани вътре. За ром виж в xda-developers /needrom.com. Може да има и инструкции какво рикавъри трябва и с какво се руутва. Ако е с някакъв МТК чип за тях има сравнително универсални инструменти за руут и рикавъри, които стават за много модели, и ще ти остане само ром да дириш.

Има вариант да го оставиш с този ром и само да търсиш как се руутва, а като успееш да се опиташ да бориш системните файлове на гпса и да го поправяш. Има такива теми за други телефони, но не съм ги запомнил, не ми е било нужно. Просто гпс-а бил настроен само за Китай и трябвало да се сменят 1-2 файла, но подробности не помня. Така или иначе първо ти трябва руут.

Малко е кофти, че нямаш опит, а твоят тел не е популярен и за него сигурно няма да има толкова обяснения, колкото за истинското Леново, съответно има доста голям шанс да объркаш нещо.

Old: ZTE v880 Blade a.k.a. Orange San Francisco a.k.a. Globul Z3 GEN2 converted White TFT, CyanogenMod Nightly 217
NEW: Lenovo A820 Lambda 2.3.4. ROM by Infrared
Цитирай
#31

Ок-или ще го убия,или ще проработи.Но доста ще трябва да почета.Мерси-----все пак ако някой се сети нещо да помага :confused:

NEXUS 4
Цитирай
#32

Ето какво пишат руснаците за него :
писали уже раз 10 точно - это фейк.
К Леново не имеет никакого отношения!
Визуально:
1. Нет кнопки клевера.
2. Нет надписи "Lenovo" на передней панеле над экраном
3. Почему-то есть вспышка и фронтальная камера.
4. Логотип андроида на задней панели.
5. Надпись Lenovo на задней крышке расположена не правильно (повернута на 90% )

Тех характеристики:
1. Заявлен процессор MTK6589 но почему-то графическое ядро Mali а не PowerVR SGX544 (смотрим специкацию CPU на сайте MTK)
2. MTK6589 это Cortex A7, на скриншоте указано: Cortex A5
3. На общем скриншоте указано 4 ядра, на скриншоете от CPU-Z указано только 2 ядра и почему-то оба со статусом "stoped"
4. памяти указано 4Gb на скриншоте почемуто 5649Mb (5.5Gb), что явно больше 4Gb

Софт:
Указана несуществующая версия Android 4.2.3 - такой версии небыло, максимальная на 4.2.х это 4.2.2 потом сразу идет 4.3.


П.С Дано не си платил голяма сума за него аз моя все още си го чакам :whistle: на 21.10 съм го платил и още го няма мамка им на сингапурците :mad:

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#33

Аз точно към тази тема съм дал линк и точно заради тази част
Цитат:Заявлен процессор MTK6589 но почему-то графическое ядро Mali а не PowerVR SGX544 (смотрим специкацию CPU на сайте MTK)
примерно си мисля, че въпросните гаражни-китайчета имитатори на Мастер Китайчугите от Леново (мале докъде стигнахме - китайци да правят ментета на маркови китайски стоки), та тези хора явно са фейкнали нещо така, че да се бъркат всичките програми за информация от сорта на Android system info, Antutu и подобни, така че на тях не може да се довериш какъв е чипа.
Вероятно все пак е някакво МТК, което ще е добре, но трябва да разбереш все пак какво. За да не стане гаф при слагането на рикавърито, че грешно рикавъри евентуално може да го прецака. От инструментите за руут по-скоро си мисля, че спокойно може да ги изкараш всичките на принципа проба-грешка, не би следвало грешка там да е фатална, но все пак не съм 100% сигурен.

Old: ZTE v880 Blade a.k.a. Orange San Francisco a.k.a. Globul Z3 GEN2 converted White TFT, CyanogenMod Nightly 217
NEW: Lenovo A820 Lambda 2.3.4. ROM by Infrared
Цитирай
#34

Телефона си работи прекалено добре.Изнервя ме че няма GPS-а аз ходя за риба и си маркирам точките.Май ще го продавам или на децата да го ползват.Продавача е написал забележка,че е ОЕМ версия и няма НАВИГАЦИЯ,но кой да прочете.Платих го 169 лв.

NEXUS 4
Цитирай
#35

Ето ти линк как да си оправиш GPS-a.
http://www.chinasmartphonereview.com/gps-fix/ - моето Леново имаше същия проблем - не намираше сателити.

1. Трябва да имаш ROOT!
2. Чипа трябва да е MTK!!! (иначе нищо няма да стане : изпробвано на HTC Desire 600 dual sim )
3. Ако чипа ти е на MKT ,си сваляш "Mobileuncle MTK Tool" от маркета ,безплатна е.
4.Следваш стъпките от линка които съм ти дал по-горе,
(може и от тук http://www.chinasmartphonereview.com/fix-gps-problems/ ),
но горния линк е по-лесно според мен
Цитирай
#36

Цитат:1. Трябва да имаш ROOT!
Ама той няма

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#37

koko81 написа:
Цитат:1. Трябва да имаш ROOT!
Ама той няма

Просто му давам инфото за да може да погледне как става, в случай че си root-не тела.
Цитирай
#38

Засега го оставям така.Някой ден може да го-УМРА за винаги и готово.

NEXUS 4
Цитирай
#39

Сега-само един въпрос,преди да се набутам като кифладжия пак-понеже тука има много хора които разбират,харесах си сега този-цената е супер,показателите са супер/поне по описание/- КАЖЕТЕ ДА СИ ПОРЪЧВАМ ЛИ? И дали може да се рутне.че много ми е мътно?
http://www.pandawill.com/cubot-gt99-smar...76147.html

NEXUS 4
Цитирай
#40

Моето мнение да си вземеш нещо за което е писано повече и има материал за него.
Аз също си харесах разни куботи и т.н. ама взех леновото.
Според този линк може се руутне http://blog.geekbuying.com/index.php/201...qq1dfuyDIU
Цитирай
#41

Еми той оригинален леново а820 е $152.99 с единтични характеристики http://www.pandawill.com/lenovo-a820-qua...72653.html а гледам че твоя поддържа 3G само на 2100MHz ако си на виваком ще е лек проблем в зони които нямат добро покритие

П.С Ето виж при руснаците http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=479347 но аз мисля че тези телефони си идват рутнати но не сам на 100% сигурен

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#42

При мен всичко мина перфектно. Браво за урока.
Цитирай
#43

Здравейте колеги, lenovoto което чаках се забави доста и пристигна едва днес. Сега се двоумя дали дали да му кача 2.3.4 или 2.3.5. Някой от колегите, които използват 2.3.5 могат ли да споделят дали са открили други налични бъгове освен с OTA update?
Благодаря предварително.

Xiaomi Mi A2 Lite 4GB/64GB
Цитирай
#44

Аз поне не съм открил други бъгове

xiaomi redmi note 7 pro 6/128
Цитирай
#45

Здравейте, опитах се да си сложа нов ром , но нещо се прецака и сега не иска да се включи телефона...Благодаря предварително! : ))
Цитирай
#46

Пробвай пак да го флашнеш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#47

Сега да добавя за това LENOVO A820 C+ гледам в сайтовете за продажби онлайн поне 15 българи които са си го поръчали и стотина руснаци/така поне може някой да модифицира рома/-но внимавайте и четете внимателно какво купувате-няма навигация и 3G.Чипа Quad MTK6589 е някаква поседна версия/sc8825/RAM-843.9MB. и за нея все още няма root.Колегата си пренаписа линукса за неговия таблет Prestigio/понеже нямаше готов/ и вече си има root права,сега се чудим дали да разчовърка и моя А820 С+?
Иначе-работи перфектно и бързо,плейва HD и се справя отлично със средно тежки игри,дисплея е много добър.Разпознава имената записани без +359....Прекалено силно се чува от слушалката при разговор-усилена докрай е почти като спийкърфон.Камерата-изобщо не съм специалист-за мен е добра. Antutu Benchmark-14572 scores.

NEXUS 4
Цитирай
#48

mitko_04 написа:Здравейте колеги, lenovoto което чаках се забави доста и пристигна едва днес. Сега се двоумя дали дали да му кача 2.3.4 или 2.3.5. Някой от колегите, които използват 2.3.5 могат ли да споделят дали са открили други налични бъгове освен с OTA update?
Благодаря предварително.

Понякога мобилния нет не иска да сработи (на vivacom съм).Reboot и се оправя
Цитирай
#49

Здравейте и от мен. Тези дни ми дойде а820. Проблем имам с глобулската карта, другата на мтел я чете без проблеми, ако се рутне, дали ще се оправи такъв вид проблем. Сега съм с S138 4.2.1.

Shit happens when you party naked!
Цитирай
#50

2те неща нямат нищо общо. Някъде другаде е проблема.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)