Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ето как се прави бекъп на EFS при Note 3
#1

Ето как се прави бекъп на EFS, това е за модел N9005:
Методът е на ::indie:: от XDA който е направил файл за флашване през рекавъри.
Дърпате файла оттук, отивате в рекавъри (аз го тествах през CWM) избирате файла и флашвате.
Рестартирате телефона и влизате в директория /sdcard/efs_Backup копирате efs.tar.gz на компа си.
Файла трябва да бъде около 120kb а когато го разархивирате трябва да стане около 1.2mb.
Преди да слагате къстъм ром задължително си направете бекъп на EFS за да нямате проблеми после.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой друг пробвал ли го е да потвърди дали това работи?
Цитирай
#3

Има много по-лесен начин за бекъп.
Процедира се прз компютъра. Стартира се .bat файла от архива.

Автоматично създаване на текстови файл с всички параметри на устройството в момента на бекъп
Автоматичен бекъп на efs:
* Odin файл -. tar.md5,
* dd копие - raw.img
* tar.gz архив (трябва busybox)

Това е основното.
Пробвано от мен Tongue


Изтеглете необходимия файл за Вашето устройство от ТУК и благодарете на @A.S._id за труда му!!!


ПС: Естествено трябва root
Цитирай
#4

А ако случайно вече се е прецакал ИМЕИ-а и нямаме бекъп на EFS има ли спасение.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#5

Сервиз и за 30-40лв ше му се обадят да дойде обратно.

P10

Цитирай
#6

Няма ли някакъв начин за възстановяване на IMEI ?

Motorola Nexus 6 Midnight Blue [32GB]
Цитирай
#7

Пробвах от стоковото рековъри и не стана...верификация не издържа този зип...явно трябва CWM Recovery

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#8

Аз по принцип си копирах цялата папка на въмшната карта с памет,дали греша или и това е опция за бекъп на тази папка?
Цитирай
#9

Не се прави така макар да не е излишно. Направи си бекъп на целия софтуер от TWRP Recovery като е хубаво да е вътрешната памет internal. После си копираш цялата папка TWRP в която е бекъпа на компютъра. При проблем запомни с коя версия на рековъри си бил по време на архивиране за да няма проблем и никога не възстановяваш EFS без да има нужда.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#10

Е така процесирах от С2 насам.Та от тогава само съм си мислел,че имам бекъп на EFS ?.Гледам из маркета някакви приложения има,някой да е пробвал някое?
Цитирай
#11

Повечето приложения ще ти кажат, че е готово, а когато искаш да възстановиш ще се натъкнеш на проблеми. Задължително Busy Box инсталиран коректно. Самото приложение ти казва дали е инсталиран правилно busy box. Ако не стане първия път почти винаги става от втория Smile >> https://play.google.com/store/apps/detai...ybox&hl=bg

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#12

Понеже на моделя който и аз имам пред себе си -  Note 3 Neo си е изгубил имея и до колкото разбрах нямам записан бекъп дали ще тръгне сам, ако го флашна с по-нов фърм. Той бе с 4.4.2, като ако му сложа стоков Лолипоп през Один ще тръгне ли ?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#13

Кажи ми как е изгубил IMEI и ще те насоча.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#14

(2016-12-14, 22:23:21)rado__8 написа:  Кажи ми как е изгубил IMEI и ще те насоча.

Точно това не знаех... Казаха ми, че след като му паднала батерията и го заредили изобщо не искал да намери сим картата - и не е проблем сим четеца а просто е изгубил имея. Беше с версия 4,2,3 или нещо такова, а аз през Кийс го дръпнах до Лолипоп и пак не намирай имея и не знам какво да правя, а не сме правили нужния бекъп преди това. Много бих искал да им помогна, като дори пробвах през Один с по-стара версия да го флашна или нз как се казва както тук пише в темите, но все ми дава File , не стигам до Пасс и това наложи да ползвам Кийс. Моля ако имате съвет ще ми е полезен и следя денонощно темите Smile

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)