Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[How-to] Да получим Root достъп за Huawei Ascend P6
#1

Като цяло в XDA има три различни метода за придобиване на ROOT права върху Ascend P6.

Преди да правите каквото и да е убедете се, че имате инсталирани всички необходими драйвери за Вашият телефон на Вашето РС. Най-лесния начин да стане това е като инсталирате HiSuite от ТУК
Приложението като цяло е много полезно и ви дава възможност за различни манипулации по телефона като редакция на теми, backup на важни данни и др.

Да преминем към същинската част:

Метод 1:

Чрез използване на eRoot Tool

Следвайте следните стъпки:

1. Уверете се, че от менюто за програмисти е включена опцията за USB Debugging.
2. Ако не виждате това меню, отидете на Настройки>За устройството>Кликнете няколко пъти бързо върху номер на версията и ще Ви се появи в настойки менюто Опции на програмиста. От там обратно на стъпка едно за да активирате опцията Отсраняване на грешки през USB.
3. Свържете телефона с Вашето РС
4. От опциите за връзка изберете MTP mode.
5. Уверете се, че програмата HiSuite е изключена, това може да направите от Task manager на Вашето РС.
6. Стартирайте eRoot.exe от прикачения архив.
7. Изчакайте докато софтуера разпознае Вашето устройство.
8. Трябва да видите това:

9. Кликнете върху бутона Root, ако процедурата е успешна ще видите втората картинка.

Честито вече имате Root права върху вашето устройство!


Метод 2:

Чрез използване на SRS One CLick Tool

Следвайте следните стъпки:

1. Уверете се, че от менюто за програмисти е включена опцията за USB Debugging.
2. Ако не виждате това меню, отидете на Настройки>За устройството>Кликнете няколко пъти бързо върху номер на версията и ще Ви се появи в настойки менюто Опции на програмиста. От там обратно на стъпка едно за да активирате опцията Отсраняване на грешки през USB.
3. Свържете телефона с Вашето РС
4. От опциите за връзка изберете MTP mode.
5. Уверете се, че програмата HiSuite е изключена, това може да направите от Task manager на Вашето РС.
6. Стартирайте SRS One Click Root от прикачения архив.
7. Натиснете бутона Root devices (All method).
8. Следваите инструкциите на програмата:

Честито вече имате Root права върху вашето устройство!

Метод 3:

Чрез използване на Root Wizard

Следвайте следните стъпки:

1. Уверете се, че от менюто за програмисти е включена опцията за USB Debugging.
2. Ако не виждате това меню, отидете на Настройки>За устройството>Кликнете няколко пъти бързо върху номер на версията и ще Ви се появи в настойки менюто Опции на програмиста. От там обратно на стъпка едно за да активирате опцията Отсраняване на грешки през USB.
3. Свържете телефона с Вашето РС
4. От опциите за връзка изберете MTP mode.
5. Уверете се, че програмата HiSuite е изключена, това може да направите от Task manager на Вашето РС.
6. Стартирайте ROOT Wizard V1.0.8 от прикачения архив.
7. Изчакайте докато софтуера разпознае Вашето устройство.
8. Трябва да видите това:

9. Кликнете върху бутона Next, и следвайте инструкциите на програмата.

Честито вече имате Root права върху вашето устройство!

!!! И не забравяйте, правите всичко на Ваша отговорност, аз само мога да Ви давам напътствия как да счупите Вашият телефон. Rock

Успех на всички!

П.С. Ако инсталираме друга версия на фирмуера по описаната в другата тема процедура, root достапа се губи и трябва да се повтори процедурата отново.

Линкове са сваляне на програмките:

Метод 1: Линк
Метод 2: Линк
Метод 3: Линк



Edit: Мотед 1 е изпробван и работи без проблеми на В111. Ако е наложитено да премахнете root правата от Вашият телефон, просто флашнете на ново официален фирмуер и root правата ще изчезнат.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
Аксесоари
#2

Много полезна тема! Браво Smile

HUAWEI P10 Lite
Цитирай
#3

Метод 1 е изпробван на: В107 / В111 / В112 / В114 /В118 работи без проблеми и получаването на ROOT права отнема секунди.

Премахването на ROOT става чрез инсталация на Stock Huawei Firmware по начина описан в другата тема.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#4

Метод 1 (EROOT) е изпробван на: В107 / В111 / В112 / В114 / В118 / B122 работи без проблеми и получаването на ROOT права отнема секунди.

За да работи правилно открих следната последователност на действие.

1. Свързвате телефона към Вашето РС
2. Стартирате EROOT
3. От менюто за разработчици избирате - USB Debugging
4. EROOT ще разпознае веднага телефона Ви.

Ако спазвате тази последователност ще може да използвате EROOT със всички версии на фирмуера.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#5

Понеже не мога да редактирам пост 1, нека споделя следното инфо от XDA:

Не използвайте Метод 3, приложението което той инсталира kinguser изпраща данни от телефона без да иска разрешение за това към сайт/сървър в Китай.

Ще помоля модератор да коригира първия пост на темата като премахне Метод 3.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#6

Аз използвах метод 1 ,но Eroot не виждаше телефона опитах всякакви варианти докато не стана по един единствен начин.
Какво направих:
1. Пуснах Eroot
2. Свързах кабела
3. избрах MTP mode
4. Дадох USB Debugging и чак тогава Eroot видя телефона и успях да го рутна. Когато бях дал USB Debugging преди да свържа тел. Eroot не го виждаше,ако някой имал същия проблем да опита този вариант. При мен стана и сега е руутнат.
Цитирай
#7

MartinYz написа:Аз използвах метод 1 ,но Eroot не виждаше телефона опитах всякакви варианти докато не стана по един единствен начин.
Какво направих:
1. Пуснах Eroot
2. Свързах кабела
3. избрах MTP mode
4. Дадох USB Debugging и чак тогава Eroot видя телефона и успях да го рутна. Когато бях дал USB Debugging преди да свържа тел. Eroot не го виждаше,ако някой имал същия проблем да опита този вариант. При мен стана и сега е руутнат.

Това е правилния начин при всички версии до В125. МТР не е задължителен.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#8

Здравейте .. не откривам никъде "меню за програмиста" или "опции за програмиста" ...щракам върху номера на версията, както пише и ми изписва, че съм на 4 стъпки от това да бъда програмист и пак не ми излизат никъде опциите за програмиста.. та въпросът ми е, аз ли нещо недовиждам .. къде да го открия или пък нещо друго не е наред ? Smile
Цитирай
#9

Tix0mir написа:Здравейте .. не откривам никъде "меню за програмиста" или "опции за програмиста" ...щракам върху номера на версията, както пише и ми изписва, че съм на 4 стъпки от това да бъда програмист и пак не ми излизат никъде опциите за програмиста.. та въпросът ми е, аз ли нещо недовиждам .. къде да го открия или пък нещо друго не е наред ? Smile
Продължавай да щракаш, рано си се отказал Smile), 7 пъти трябва.

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай
#10

хаха, то като изписа това ии не допусках, че тряба още щракане Smile) Благодаря !
Цитирай
#11

Метод 1 (EROOT) е изпробван на: B125 работи без проблеми .... Lock Lock Lock

Xiaomi redmi note 7   4/64
Цитирай
#12

По 1вия метод след втората картинка ми се появява това и телефона така и не се руутва. :wall:

п.п.Оправих се с Root Genius , много по-лесно е от всичко друго. Confusedtupid:

Huawei Ascend P6 4.4.2 || EmotionUI 2.3 || B014 Beta
Цитирай
#13

Странно, до сега не съм имал проблеми с която и да е версия на фирмуера и EROOT.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#14

Да кажа на колегите от ром б106 стоков до 111 , 122 , 129 на който съм в момента всичките само с първи метод за 1 секунда , и суперпотребител-а си работи като даде права всичко си е роотнато идеално. :thumbup:

Samsung J7 Black
Цитирай
#15

При руут на телефона, гаранцията отпада ли?

Samsung Galaxy S2, Huawei Ascend P6, Galaxy NOTE 3
Цитирай
#16

Отпада да но при този телефон след като сложиш нов ром роота се маха Smile

Xiaomi Mi A2 6GB/128GB

 Животът е твърде кратък, за да се съобразяваш с всички!!!
Цитирай
#17

Някой да е на КитКат и да е успял да го руутне случайно аз се мъча цял ден и не се дава ?
Цитирай
#18

Пробва ли всички методи?

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай
#19

Пробвах но със старите методи няма шанс след 40 рестарта на тел. ми стана жал и се отказх, доста корав телефона се оказа :Д , Но иначе успях да го руутна с " TWRP Recovery " Ще пусна или тука или нова тема как да се руутне Киткат скоро.
Цитирай
#20

Инструкции за руутване на Киткат B014 версията ,лично съм го рутвал работи без проблем.
Трябва да сте задължително на киткат ,не го пробвайте с други версии,не нося отговорност!

Първо искам да кажа че правите всичко на ваша отговорност, не отговарям ако нещо се обърка и телефона ви се прецака,лично съм го ползвал и работи без проблем. Не инсталирайте никакви SUPERUSERS той си има ако сте сложили някакъв го махнете преди рутването.

Приготовления:
1. Инсталираме задължително Huawei PC Suite
2. теглиме тази програма на компютъра abd&fastboot и я разархивираме в произволна папка, линк за сваляне :
http://dl.xda-developers.com/attachdl/c2...stboot.zip
3.Сваляме също на компютъра TWRP Recovery 2.6.3.5!!! (16 мб е файла) само тази версия е за Kitkat не теглете друга ще прецакате телефона, link
http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407568599
3.в телефона пускаме опцията USB Debuggin Option enabled във "Developer Options"
4.свързваме телефона с кабела към компютъра

Действие:
Приемаме че сме инсталирали всичко посочено горе ( Huawei PC Suite трябва да е спрян в windows не трябва да е отворен),връзваме телефона към компютъра и отиваме на папката където разархивирахме аbd&fastboot. Отваряме папката и в нея поставяме сваления TWRP Recovery 2.6.3.5 файл
след това по средата в папката натискаме клавиша SHIFT+десен бутон на мишката, трябва да ни излезне този прозорец
https://dl.dropboxusercontent.com/u/1514...ection.png
от там избираме open command window here и трябва да ви се покаже черен прозорец команд промпт който изглежда така
http://windows7supportnow.com/wp-content...prompt.gif
сега пишеме в командния промт следното adb devices и натискаме ENter и трябва да изглежда така
https://dl.dropboxusercontent.com/u/1514...P6/CMD.png
ако видите Emulato-5554 или нещо по различно от това на горната снимка означава че телфона не е разпознат и свързан към компютъра (или не сте със Киткат версията) и трябва да го свържете наново и да напишете в командния промт adb devices докато не видите горепосочената картина.
След това пишеме adb reboot bootloader и телефона трябва да се рестартира и да остане на Хуавей Логото без да зарежда нищо друго, няма да се паникьосвате телефона е влязъл в режим fastboot mode.
Сега пишеме в комадния промт fastboot flash recovery recovery.img и натискаме Enter, като recovery е точното име на копирания twrp recovery файл който сте изтеглили по рано и сте го поставили в папката аbd&fastboot ,ако файла е с друго име пишете го него ,иначе няма как да го види в паката и разпознае и няма да се случи нищо.
Сега трябва да изглежда така
https://dl.dropboxusercontent.com/u/1514...covery.png
След това пишете fastboot reboot и телефона се рестартирва.
Ако искате да видите как изглежна новата ви екстра TWRP Recovery пишете в комад промта adb reboot recovery телефона ще се рестартира и ще зареди TWRP там внимавайте какво натискате за да не стане фал Big Grin
Ето как изглежда TWRP http://phota.me/AgsV.png
За да се върнете в нормален режим или Киткат нарискате Reboot.
Вече имате руутнат киткат и телефон. :cheers: :thumbup:

Ето оригиналните линкове с инструкциите
1. http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2636231
2. TWRP Recovery
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2632542
Цитирай
#21

Ако може да обновиш линка за TWRP Recovery 2.6.3.5 или да го качиш на друго място,че dox.bg не се отваря :unknw:

Xiaomi redmi note 7   4/64
Цитирай
#22

готово,качих направо оригиналния линк. :thumbup:
Цитирай
#23

MartinYz написа:След това пишеме adb reboot bootloader и телефона трябва да се рестартира и да остане на Хуавей Логото без да зарежда нищо друго, няма да се паникьосвате телефона е влязъл в режим fastboot mode.
Сега пишеме в комадния промт fastboot flash recovery recovery.img и натискаме Enter, като recovery е точното име на копирания twrp recovery файл който сте изтеглили по рано и сте го поставили в папката аbd&fastboot ,ако файла е с друго име пишете го него ,иначе няма как да го види в паката и разпознае и няма да се случи нищо.
Така сега въпросът ми е следния :
Логото на Huawei или надписа Huawei Ascend трябва да се появи защото след командата "adb reboot bootloader" (след тази команда долу в дясно на компа ми изписва,че драйвъра е неуспешно инсталиран) при мен остава надписа Huawei Ascend и си седи така доста време

Xiaomi redmi note 7   4/64
Цитирай
#24

Ясно, излиза че след рестарта на телефона ти ,windows не подава драйвера наново и не разпознава тел.
При мен нямаше такъв пробл.
Направи следното пусни Huawei PC Suite и пробвай така,остави го включен през цялото време аз горе ще коригирам също описанието.
Ако не стане пак,тогава деинсталирай Huawei PC Suite рестартирай компа, включи телефона към компа и инсталирай Huawei PC Suite наново,и при свързване на телефона избери Huawei PC Suite режим.
Цитирай
#25

Аз намерих начин да си инсталирам GAPPS ,руутването става по начина описан от amonev -
amonev написа:http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry26916734
но при рестарт руут достъпа изчезва а TWRP не мога и не мога да го инсталирам....сега нямам време довечера като се прибера ще опиша какво съм направил..иначе деинсталирах Huawei PC Suite и после рестарт на компа и пак го инсталирах но проблема с драйвърите остана :facepalm:

Xiaomi redmi note 7   4/64
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)