Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Флаш на Samsung GALAXY до Froyo 2.2.1
#26

Като гледам принципа най-вероятно си го слагаш в паметта на телефона и повтаряш тези стъпки:
5. wipe data / factory reset и натискате home бутон за потвърждение;
6. apply any zip. from SDcard: избирате GAOSP-2-10212010-NIGHTLY и натискате home бутон за потвърждение;
Изчаквате да приключи инсталацията.
7. apply any zip. from SDcard: избирате gapps-gaosp-froyo-signed и натискате home бутон за потвърждение;
8. reboot.

като при 6. избираш GAOSP-2-10212010-NIGHTLY BETA 3.Но понеже не съм го правила,изчакай да пише и някой,който го е слагал вече все пак.

iPhone 12 mini Space Grey
Цитирай
Аксесоари
#27

stormfen написа:Колеги,интересува ме след като в момента съм с Galaxo и GAOSP-2-09292010-NIGHTLY,какво се прави за да сложа GAOSP-2-10212010-NIGHTLY BETA 3 и има ли смисъл!!??

Мерси!


Смисъл .... Smile .
Е зависи от гледната точка.
Да има, ако например искаш да видиш как работи след 15 на брой подобрения, фиксове и т.н., ако си любопитен как изглежда и още каквото се сетиш.
С тази версия съм от снощи и още не съм я разцъкал както трябва, но забелязвам, че без клок батерията държи повече.

Аз правя така:
Бекъп на текуща инсталация, например на слот 4.
wipe data / factory reset
restore latest backup
връщам си Galaxo (Light) ROM - V1.6.3.4 (Donut)
без да излизам от рековърито
wipe data / factory reset
и инстал на новото
GAOSP-2-10212010-NIGHTLY BETA 3 + инстал на gapps-gaosp-froyo-signed
reboot и готово

Прегледай темата, редактирах я, като добавих обяснения за бекъпите.
Цитирай
#28

Всичко е окей,доста по-бързо е всичко,единственното нещо което не ми допадна Big Grin е че има бъг в камерата.При пускане на запис на видео замръзва,тоест засега не може да снима видео :/ ,но пак казвам доста по-бърз е от предишния затова засега аз лично оставам с него.Накачулих му всякакви програми,живите тапети не зациклят,WI-FI работи перфектно,GPS-а отличен - качих последния Сиджик.И.......това е,като го поръчкам Smile още малко пак ще пиша,за да ви кажа как е батерията!!

Samsung I9100 Galaxy S II,Palm Pre
Цитирай
#29

Aз непременно днес ще сложа бета3 да пробвам,че това фроуо не ми е много добре маи имам проблем с приложенията.иначе сенза е много добър пък и батерията се държи добре

SONI XPERIA Z1 V4.4.4
Цитирай
#30

Здравейте колеги! Исках да си флашна галаксито по вашата методика, но не става! Обяснете ми подробно,защото ODIN не вижда телефона чака свързване на СОМ порт,а аз съм включил телефона в USB. Друг кабел ли ми трябва или някой драйвер не е наред. Теглих вече от 10 различни източника драйвери--все тая! Всичко съм правил по реда описан по горе и не става! Има ли някой в Пловдив да му дам телефона да го флашне? Искам да ми проработи bluetooth за връзка с други телефони. Искам като снимам да ми святка светкавицата в момента на снимане ,а не по-рано. Помагайте , моля!
Цитирай
#31

distam написа:Здравейте колеги! Исках да си флашна галаксито по вашата методика, но не става! Обяснете ми подробно,защото ODIN не вижда телефона чака свързване на СОМ порт,а аз съм включил телефона в USB. Друг кабел ли ми трябва или някой драйвер не е наред. Теглих вече от 10 различни източника драйвери--все тая! Всичко съм правил по реда описан по горе и не става! Има ли някой в Пловдив да му дам телефона да го флашне? Искам да ми проработи bluetooth за връзка с други телефони. Искам като снимам да ми святка светкавицата в момента на снимане ,а не по-рано. Помагайте , моля!

С най-голямо удоволствие бих ти го флашнал, но съм на 150 километра от Пловдив Smile .
Уточни за каква операционна система става въпрос, ако си с ХР най-лесния начин да си качиш драйвъри е да инталираш програмата "Samsung New PC Studio", това е на диска към телефона. После може да я махнеш, драйвърите ще си останат.
Ако си Windows 7 има линк в началото на темата, аз съм инсталирал точно тези и нямам проблеми.
Незабравяй след инсталация на драйвъри винаги рестарт на компютъра.
Цитирай
#32

С ХР съм, но не става! Качил съм New Pc Studio от интернет, нямам диск към телефона,затова търся работни драйвери из всички форуми,но не става-не знам защо! Нещо не е така както аз го правя! Като влезна в режим "звук надолу-ок-вкл" вижда самсунга, но не работят ADB. Модема така и не се появи! В другите режими " слушалка-вкл" не вижда и самсунга,т.е драйвера става с жълто..... Напишете ми стъпка по стъпка,ако може с драйверите които вие сте използвали и е станало! Страх ме е вече да не си прецакам телефончето! А ми харесва!!!
Цитирай
#33

distam написа:С ХР съм, но не става! Качил съм New Pc Studio от интернет, нямам диск към телефона,затова търся работни драйвери из всички форуми,но не става-не знам защо! Нещо не е така както аз го правя! Като влезна в режим "звук надолу-ок-вкл" вижда самсунга, но не работят ADB. Модема така и не се появи! В другите режими " слушалка-вкл" не вижда и самсунга,т.е драйвера става с жълто..... Напишете ми стъпка по стъпка,ако може с драйверите които вие сте използвали и е станало! Страх ме е вече да не си прецакам телефончето! А ми харесва!!!


намери NPS от анслииския саит за андроид не го знам кои е дадоха ми го на диск!единствено с него компа ми с хп разпозна телефона с другите не става! другия вариант е тука в темата има качени драивери за уиндоус7 намери някои с лаптоп ко може с 7-ца и ги инсталираите а извън този въпрос има една програма android manager wifi ima q w ipmart forum bulgaria с нея през уаерлеса може да прехвурляш всякакви данни без броблем щото през усб-то на мен лично ми забива всичко като прехвърлям.та тази програма е добра

SONI XPERIA Z1 V4.4.4
Цитирай
#34

distam написа:С ХР съм, но не става! Качил съм New Pc Studio от интернет, нямам диск към телефона,затова търся работни драйвери из всички форуми,но не става-не знам защо! Нещо не е така както аз го правя! Като влезна в режим "звук надолу-ок-вкл" вижда самсунга, но не работят ADB. Модема така и не се появи! В другите режими " слушалка-вкл" не вижда и самсунга,т.е драйвера става с жълто..... Напишете ми стъпка по стъпка,ако може с драйверите които вие сте използвали и е станало! Страх ме е вече да не си прецакам телефончето! А ми харесва!!!


Първо изключи телефона, после стартирай Один и тогава "звук надолу + ок + POWER"

И сега преди да натиснеш Старт в Один, провери дали имаш всички необходими драйвъри.
Цитирай
#35

снощи сложих GAOSP-2-10212010-NIGHTLY BETA 3 първи впечатления от 11 до 8 сега батерията ми от 100 отиде на 60 процента,и се чудя понеже другия ром с овърклок ми даржа батерията по 3 дена дали на не клокна и на тоя ром наи после успях да си сложа навигация sigic v 8.22 последната обаче имам проблем с уаерлеса като напи6а пасс и после не ми дава да се конектна бутона коннект е сив,само кенсъл може да се натисне някои идея има ли в настроиките нещо ли е или е от моита мрежаа?

SONI XPERIA Z1 V4.4.4
Цитирай
#36

Току що инсталирах и аз най-новото, с WI-FI нямам проблеми. Проблем имам със SD-ext и SDcard. Галерията вижда само една папка. Widget-а за смяна на Wallpapers нищо не вижда.
В Astro-то SDcard ми е дублирана. Launcer-а FC от време на време. GAOSP-2-10212010-NIGHTLY работеше значително по-чисто.
Цитирай
#37

st34 написа:Току що инсталирах и аз най-новото, с WI-FI нямам проблеми. Проблем имам със SD-ext и SDcard. Галерията вижда само една папка. Widget-а за смяна на Wallpapers нищо не вижда.
В Astro-то SDcard ми е дублирана. Launcer-а FC от време на време. GAOSP-2-10212010-NIGHTLY работеше значително по-чисто.


e чакаи сега GAOSP-2-10212010-NIGHTLY не е ли наи новото?понеже аз съм с него от 2-09 минах на 2-10 ама бета3. и значи батерията ми снощи от 11 до днес 6 и се стопи хем нямам овърклок смятаи ако клокна кво ще стане! мисля маи да се върна на предишната версия гоасп2-09,и тука имам някав маркет дето за чеп ли ми е и аз незнам!!

и да допълня сега забелязвам че уиджета google search само мога да го местя не е активен.като кликна само на него и нищо не става.

абе ко оптимизирали незнам аз ама ще се вурна на предишната версия окончателно и няма да пипам повече то маи колкото пипаш то повече се омазва и става мармалад Big Grin

SONI XPERIA Z1 V4.4.4
Цитирай
#38

maksim8604
По мое мнение за сега GAOSP-2-09292010-NIGHTLY си остава най-стабилната, най-малко грешки дава.
Ако искаш да стане още по стабилна, инсталирай това: gapps-gaosp-ultralight-10252010-signed, оптимизира някои програми, които се стартират автоматично със ситемата и поправя грешки.

Инсталира се по следния начин:
1. Влизаш в recovery (звук надолу и двете слушалки);
2. Fix packages permissions и натискаш home бутон за потвърждение;
3. apply any zip. from SDcard: gapps-gaosp-ultralight-10252010-signed и натискаш home бутон за потвърждение;
4. reboot.

Линк за изтегляне:
http://dox.bg/files/dw?a=122d2b0bd5

Това може да го приложиш на всички от 2-09292010 нагоре.
Цитирай
#39

st34 написа:maksim8604
По мое мнение за сега GAOSP-2-09292010-NIGHTLY си остава най-стабилната, най-малко грешки дава.
Ако искаш да стане още по стабилна, инсталирай това: gapps-gaosp-ultralight-10252010-signed, оптимизира някои програми, които се стартират автоматично със ситемата и поправя грешки.

Инсталира се по следния начин:
1. Влизаш в recovery (звук надолу и двете слушалки);
2. Fix packages permissions и натискаш home бутон за потвърждение;
3. apply any zip. from SDcard: gapps-gaosp-ultralight-10252010-signed и натискаш home бутон за потвърждение;
4. reboot.

Линк за изтегляне:
http://dox.bg/files/dw?a=122d2b0bd5

Това може да го приложиш на всички от 2-09292010 нагоре.

значи от два дена съм с GAOSP-2-09292010-NIGHTLY и искам да кажа и аз че за мен това си е наи добро батерията е много по добре и.т.н.

обезателно ще опитам това което казваш,и след някои друг ден ще споделя и аз мнение по въпроса как се държи ама щом казваш вярвам ти че е добро Smile

SONI XPERIA Z1 V4.4.4
Цитирай
#40

ами сложих го да видим Wink

SONI XPERIA Z1 V4.4.4
Цитирай
#41

След точно 24 часа батерията ми изглежда така:

Battery level: 83%
Battery scale: 100
Battery health: Good
Battery voltage: 4044mV
temperature: 1,8 C

И това е с около 30 минути WI-FI и около 25 минути разговори.

Това са ми настройките без допълнителни програми за клок.
GaospConf V2
Compcache: ON Disk size: 30000
Cpu sampling: Eco
Renice: ON O/C 710Mhz ON
Цитирай
#42

Охооо, слагам го и аз тогава Cool .
Цитирай
#43

prevzemkata написа:Охооо, слагам го и аз тогава Cool .



Давай, и пиши да видим при теб, как е положението.

Но задължително трябва да фикснеш с gapps-gaosp-ultralight-10252010-signed.
Цитирай
#44

st34, трябва просто да следвам инструкцийте ти от пост 39, нали? Да изтегля това, където си дал, да го сложа в главната директория на картата и да следвам точките, които си написал! Също искам да те питам, нощес се бях напил и явно съм решил да го правя /даже не помня, че съм писал тука/, ама има ли смисъл от това? В смисъл такъв, че аз и в момента съм си супер доволен от телефона и още не съм му се нарадвал /то все едно съм с нов телефон/, да не взема да омажа пак нещо Rolleyes .
Цитирай
#45

prevzemkata написа:st34, трябва просто да следвам инструкцийте ти от пост 39, нали? Да изтегля това, където си дал, да го сложа в главната директория на картата и да следвам точките, които си написал! Също искам да те питам, нощес се бях напил и явно съм решил да го правя /даже не помня, че съм писал тука/, ама има ли смисъл от това? В смисъл такъв, че аз и в момента съм си супер доволен от телефона и още не съм му се нарадвал /то все едно съм с нов телефон/, да не взема да омажа пак нещо Rolleyes .


Ако нямаш проблем с батерията може и да не го правиш, решението си е твое.
Да поста е 39, тия дни ще оправя заглавната страница.

Тоя фикс разкарва почти всички програми, които се инсталират с рома или по точно тия които правят проблеми.
Цитирай
#46

Ок, благодаря ти. Тогава няма да го правя, поне не и засега. От батерията съм си доволен, ако не го барникам изкарва почти 2 дена Smile .
Цитирай
#47

st34 написа:След точно 24 часа батерията ми изглежда така:

Battery level: 83%
Battery scale: 100
Battery health: Good
Battery voltage: 4044mV
temperature: 1,8 C

И това е с около 30 минути WI-FI и около 25 минути разговори.

Това са ми настройките без допълнителни програми за клок.
GaospConf V2
Compcache: ON Disk size: 30000
Cpu sampling: Eco
Renice: ON O/C 710Mhz ON

сега гледам вчера като писах такмо го бях сложил с пълна батерия сега след 24 часа без 10 мин е на 87% за вградените програми не го знам кво е направило щото аз и не ги ползвам повечето ама ми изглежда добре Smile

SONI XPERIA Z1 V4.4.4
Цитирай
#48

st34 написа:След точно 24 часа батерията ми изглежда така:

Battery level: 83%
Battery scale: 100
Battery health: Good
Battery voltage: 4044mV
temperature: 1,8 C
.....
Aз ли бъркам или си извадил тела от хладилника Big Grin

Samsung Galaxy Grand duos
HTC Desire 601 Dual Sim
Цитирай
#49

rado243 написа:
st34 написа:След точно 24 часа батерията ми изглежда така:

Battery level: 83%
Battery scale: 100
Battery health: Good
Battery voltage: 4044mV
temperature: 1,8 C
.....
Aз ли бъркам или си извадил тела от хладилника Big Grin

А, Когато не го ползвам го държа в хладилника Big Grin
Майтап няма, сега показва 1,4 С
Това е с вградената от Драказ програмка Spare Parts.

П.П. Загря :o стигна до 2,7 С
Цитирай
#50

Това е с вградената от Драказ програмка Spare Parts.


каде се намира тая програма бе човек аз такава не виждам?

и м/у другото още не съм зареждал и съм на 73%след ден и половина и снощи ползвах wi-fi че прехвърлях едни програмки през андроид менажера а там става през уаерлеса

SONI XPERIA Z1 V4.4.4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)