Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Флаш на Samsung GALAXY до Froyo 2.2.1

1. Флашване (Flash) синоним ли е на ъпгрейдване?
Не, ъпгрейдване е когато например на компютър подмениш части (процесор, рам, видео карта.....) с нови, с по-добри характеристики, което при телефоните е "почти" невъзможно. Флашването е инсталиране на нов софтуер (Android) с помощта на друг софтуер като например recovery или флаш тул програми за компютър.

2. Имам инсталиран "Samsung New PC Studio" ........
Samsung New PC Studio - преди време го използвах единствено заради драйвърите. За друго май не става когато се използва къстъм ром.
Може ли да се ползва Windows Vista за целите на флашването?
Използвам предимно Windows 7 и от известно време линукс, никога не съм работил с vista, въпреки че съм я инсталирал на много компютри, предполагам че е възможно. На този въпрос, трябва отговори потребител на Vista.

3. Това е предупреждение Smile ..... Ако телефона е гаранционен и си инсталирал къстъм ром. т.е. не оригинален софтуер, в сервиза не ти признават гаранцията, ако възникне хардуерен проблем.
Когато използваш оригинален софтуер е невъзможно да се направи бекъп на текуща инсталация и т.н.
А за да може, е необходимо телефона да се рутне (да придобиеш администраторски права като при компютрите) и съответно да се използват нужните приложения.
За да си направиш бекъп на програмите, които не искаш да загубиш е необходимо да рутнеш телефона. Но пък няма гаранция, че после ще може да ги използваш пак, ако са много стари и не поддържат е възможно да не работят на новия ром. Според мен това не е проблем има толкова много програми все ще си намериш подходящи приложения за са заместиш старите.

4. Root е придобиване на администраторски права, с помощна на подходящо приложение получаваш достъп до системните файлове на ОС
Стъпка 1 е инсталация на firmware JC6 (възможна единствено с програмата Один), това е последния официален firmware с JC6 радио модул и преработена ОС android 1.6, така че след инсталацията и автоматично получаваш root права и след поставяне на .zip архива (recovery) в паметта на телефона (sdcard) можеш да инсталираш къстъм ром, да правиш бекъп, да флашваш теми .....

5.
[Изображение: 4985492N.png]

1. sdcard (internal SD) - това е вградената памет на телефона 8Gb
2. sdcard2 - това е допълнителната карта памет, която си закупуваш отделно 1,2,4,6,8,16,32 gb
На sdcard2 (или още sdext (външна))се прави swap партишъна

Фабричните 8Gb са разделени горе долу така:
около 6,7 gb - това виждаш когато включиш кабела на комп. това е sdcard така наречения корен
около 800 мb - свободно място за инсталиране на приложения
около 250 mb system data - място където е инсталираната ОС

Не е необходимо да се изважда sdext и sim картата!

6. За какво служи тогава gapps.....
gapps - това е малък пакет с програми на google

[Изображение: 4985559o.png]

Ако не се инсталира, съответно не могат да се използват.
Сглобяване на къстъм ром е значително по лесно когато не се вграждат тези приложения, а и има потребители който не ги използват.

На тези въпроси, вече е отговаряно използвай търсачката, цялата тази информация я има написана във форума!

Прегледай тези теми!

Работа с recovery тема на TopGun
https://www.androidbg.com/forum/topic737...overy.html

Работа с CyanogenMod 7.2 тема на suffer
https://www.androidbg.com/forum/topic183...od-72.html

Ръководство за тези, които за пръв път са сблъскват с Android OS тема на reaper22
https://www.androidbg.com/forum/topic173...id-os.html

Работа с Titanium Backup тема на luba6ky
https://www.androidbg.com/forum/topic364...ackup.html
Цитирай
Аксесоари

Сърдечно благодаря, St34! :thumbup:

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

[justify]Относно Froyo 2.2.1[/justify]

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

може ли някой да ми помогне след като заредих в один тези файлове и натиснах старт стига до половината и вече час и половина не мърда
Цитирай

Нещо си объркал, направи снимка на екрана и я качи да видя!
Цитирай

eto snimkata
Цитирай

Big Grin Качвам я вместо теб.
[Изображение: 5409297w.jpg]

Всичко си направил както трябва, посочил си правилно файловете.

За това което се сещам в момента:

Пробвай на друго USB - трябва да е 2.0
Видях че използваш Один 4.16 - пробвай с по старата версия 3.95


Odin Multi Downloader v3.95
http://dox.bg/files/dw?a=21eb25424b
Цитирай

Много добри обяснения. Препоръчвам темата за всички желаещи да си преинсталират телефона. :bow:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

в один ми изписва, че не ми намира телефона.. какво да направя? инсталирах 2 от драйвърите! :confused: :confused: :confused:
Цитирай

трябва да си сваля драйвъри за qualcomm cdma msm...но немога да намеря такива в нета!
Цитирай

От работа съм сега. Но виж в xda, там ги има.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

оф немога да ги намеря, може ли някой да помогне, искам да си направя телефона, но вече се отчайвам! Android :confused:
Цитирай

Свържи се с ST34.Със сигурност ще ти помогне.

Samsung galaxy GTi7500 Samsung galaxy nexus Meizu MX4 Redmi 3pro Huawei nova Redmi Note 5 MI 8 POCO F3 Samsung galaxy a52s
Цитирай

Свързах се, оправия няма с това "чудо"! Снощи с него 4ри часа го мъчихме, днеска пак... и незнам защо така, ако някой знае как се получава чрез фастбоот през cmd да каже Sad :unknw:
Цитирай

Я пак? Какъв е проблема?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Проблема е в кабела, не е оригинален!
Пробвахме с кабел от нокия и сони, но не стават, не се осъщесвява връзката между двете устройства и компютъра съответно показва липсваш драйвър.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)