Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lg Optimus G/Отключване на Бутлудер и инст. на CWM/Recovery
#1

Правите всичко на ваша отговорност

1.Трябва ви рутнат телефон. https://www.androidbg.com/forum/topic674...-e975.html

2.Инсталирате си програмата FreeGee от маркета.

3.Отваряте я,правите си backup на EFS.

4.Отивате на Unlock my phone,избирате си версия на CWM и потвърждавате всяка стъпка,след като изтегли и инсталира всичко,рестартирате телефона и вече имате отключен бутлудер и инсталиран CWM.

5.В него се влиза:
Изключвате телефона,изчаквате няколко секунди,задържате бутона за усилване+power бутона,така ще влезе във Fast Boot,после натискате 2 пъти бутона за намаляване на звука,като втория път го задържате и натискате power бутона и чакате докато влезе във CWM recovery.

gogo333 написа:Във връзка със зачестилите напоследък проблеми при инсталирането на рековъри с помоща на последната налична версия на FreeGee в маркета и с разрешението на автора на темата ще внеса няколко важни уточнения:
1. Към момента на писането на темата от автора и politican, проблеми не е имало, като всичко е тествано от него.
2. НЕ ИНСТАЛИРАЙТЕ FREEGEE ОТ МАРКЕТА защото ще брикнете своя телефон. При опит за инсталиране на CWM чрез последната версия на FreeGee се променя и буутлоадера на телефона, което води до проблеми при работата с програмата KDZ.
3. Ползвайте това приложение https://www.dropbox.com/s/pay8a1ncff42ai...e_free.apk като с него инсталирате само CWM 6.0.3.0. Слагането на TWRP, също може да доведе до проблеми. Забранете на програмата да се ъпдейтва автоматично от маркета. Ще се постараем при промяна в ситуацията да ви уведомим своевременно.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
Аксесоари
#2

@politican, моля дa редaктирaш нaчинa и в първи пост!


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

Във връзка със зачестилите напоследък проблеми при инсталирането на рековъри с помоща на последната налична версия на FreeGee в маркета и с разрешението на автора на темата ще внеса няколко важни уточнения:
1. Към момента на писането на темата от автора и politican, проблеми не е имало, като всичко е тествано от него.
2. НЕ ИНСТАЛИРАЙТЕ FREEGEE ОТ МАРКЕТА защото ще брикнете своя телефон. При опит за инсталиране на CWM чрез последната версия на FreeGee се променя и буутлоадера на телефона, което води до проблеми при работата с програмата KDZ.
3. Ползвайте това приложение https://www.dropbox.com/s/pay8a1ncff42ai...e_free.apk като с него инсталирате само CWM 6.0.3.0. Слагането на TWRP, също може да доведе до проблеми. Забранете на програмата да се ъпдейтва автоматично от маркета. Ще се постараем при промяна в ситуацията да ви уведомим своевременно.

LG V10, Huawei P20
Huawei MediaPad T3 9.6 LTE AGS-L09
Цитирай
#4

Някой използвал ли е скоро FreeGee?Сега ми се наложи и не иска да тегли.....

PS:Оправи се,явно е бил временен проблем от сърварите на програмата.Но пак прекъсва,сега спря на Download SBL1....има някакви проблеми,дано не брикна телефона...

Проблема е бил в интернет връзката ми,всичко е ок,ако иска модератора да изтрие темата ми,програмата си работи безупречно.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#5

Здравейте.
И при мен не иска да тегли. Дава съобщение за проблем при свалянето. По друг начин можели да се отключи бутлоадера? Друга програма или от сорта?
Благодаря.

LG Optimus G E975 ---> RedMi3---> Redmi Note 8
Цитирай
#6

Само да добавя, че след като свалите FreeGee му направете update от маркета. Иначе процеса на сваляне на CWM и отключване на телефона няма да стане. Поне при мен беше така. Smile

LG Optimus G E975 ---> RedMi3---> Redmi Note 8
Цитирай
#7

Колеги, кой FreeGee да теглим - този в темата или този от маркета? Има ли все още опасност от брикване с този от маркета?
@dark_razor, ти изтегли апликацията от темата, направи ъпдейт от маркета и тогава я използва за отключване ли?

"Даже и най-скъпият часовник отмерва 60 минути в час"
Цитирай
#8

(2015-02-24, 10:08:24)PharrellVP написа:  Колеги, кой FreeGee да теглим - този в темата или този от маркета? Има ли все още опасност от брикване с този от маркета?
@dark_razor, ти изтегли апликацията от темата, направи ъпдейт от маркета и тогава я използва за отключване ли?

Изтеглих програмата от темата и после я ъпдейтнах от маркета. Преди ъпдейта изобщо не намираше CWM или TWRP, за да сваля някое от тях.
Като идея към тази тема, някой ако може да качи по-нова версия. Smile

LG Optimus G E975 ---> RedMi3---> Redmi Note 8
Цитирай
#9

Мда, така направих и аз и всичко е ток! Мерси Smile

"Даже и най-скъпият часовник отмерва 60 минути в час"
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)