Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Allview viva H8 - Кратко ревю
#1

[Изображение: res_0b5966c5a1702899517b4e01892432b6.png]

Здравейте, от няколко дни съм собственик на таблет Allview viva H8. Първите ми впечатления са много добри. Разбира се всичко за което тук е съотнесено цена/качество!
Редовна цена: 430 лв
Промо цена: 340 лв

Характеристиките на кратко:
OS Android 4.2 Jelly Bean
CPU Cortex A7 - 1,2GHz QUAD Core
GPU PowerVR SGX 544/OpenGL ES 2.0
Flash Memory 8GB
RAM Memory 1GB DDR3
Display IPS LCD 7,9"
External Memory MicroSD
3G HSPA+
Bluetooth 4.0 with A2DP and EDR
WiFi 802.11 b/g/n
WiFi Direct
Miracast/Wireless Display

Дисплея има много добри цветове и рязкост, но резолюцията леко малее за този диагонал и някой по-ситни детайли леко пикселизират. Стандартния лаунчър няма никакви подобрения, изцяло изчистен е и без добавени модове.
Нещо неприятно което ми направи впечатление е крашването на някой иначе "стандартни" приложения, като google+ и chrome... Все още не мога да си обясня на какво се дължи този проблем. Малко досадно е и това че прситига с преинсталиран BitDefender Security който е заложен като системно приложение и не може да се деинсталира по обичайния начин.
3G модула работи идеално, поддържа до 21 mbps HSPA+. Тествах гледане на поточно видео чрез HBO Go и YouTube в движение в автомобил и в метрото, върви гладко и без прекъсвания. Друга много интересна функционалност е наличието на Miracast, което дава възможност за свързване със Smart TV без кабели или допълнителни адаптери, като предава към него видео и аудио. Тествах го със LG 42LA690S и работи идеално. Има сравнително малко забавяне, но е идеално да кажем седнали на маса с компания да им пуснете клипове и снимки заснети наскоро директно на големия екран без да ставате или да се оплитате в кабеляци. Като performance имах повече очаквания към 4 ядрения процесор, като цяло върви задоволително, но на моменти доста се замисля за да изпълни някой операции, но е в рамките на приемливото.
Устройството поддържа нормална телефония ако е сложена такава карта. Има микрофон и говорител, но да се ползва пълноценно като телефон би било лудост. Въпреки това е вариант за втори, трети, пети SIM карти които се ползват по-рядко. В комбинация с BT слушалка или кабелното hands free в комплекта не е толкова голям проблем.
Корпуса е масивен и се усеща доста надежден. Сглобката е доста плътна, но на определени места където се събират различните елементи се наблюдават някой дребни процепчета. Гърба му е алуминиев, а отгоре и отдолу има пластмасови елементи. Като хардуерни бутони има On/Off, Vol. Up/Down и Back.

В най-кратки линии това са освноните му черти. Ако имам възможност тези дни ще направя снимки и screenshot-ове и по-подробно ревю.
Ако имате някакви конкретни въпроси питайте, ще тестваме Smile

Страница на продукта
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей колега, интересува ме как е дисплейчето на таблета и по-точно как се вижда на дневна светлина, защото ще го ползвам в кола.
И към всички колеги ми е въпроса - изобщо дали има някаква разлика в дисплеите на Allview viva H8, GoClever TAB ARIES 785, Vonino Sirius QS, Cube U55GT и още няколко "клонинги"(да не ги изброявам всичките)?

Р10
Цитирай
#3

Здравей, преди 2 седмици си купих същия таблет и от вчера забелязах един проблем немога да си променя яркостта на дисплея. Седи си намалена изключително много и през деня нищо не се вижда, а преди вървеше перфектно. Плъзгача от настройките го меся нищо не се случва. Ауто настройката и тя не работи. Пробвах да инсталирам друго приложение но и това не помогна. Ако при теб е имало нещо подобно кажи или да ми дадеш някаква идея какво мога да направя. Незнам дали това е софтуерен проблем или хардуерен че да го пращам на ремонт. Благодаря ти предварително.
Цитирай
#4

Здравейте, имам въпроси отностно Таблет Allview Viva H8+

1. Навигация.
пробвах няколко навигации, но не ми показва пътя в реално време. Т.е. не показва след 100м завой на дясно и т.н.
Моля, препоръчайте ми какво да правя

2. Памет.
Таблета има 16ГБ вградена памет, НО !!! вътрешното хранилище казва, че е почти пълно Sad а в Настройки показва, че има свободно пространство 11ГБ ! Как мога да ги ползвам ? Все още не съм си купил допълнителна карта, тъй като засега не ми трябва. Но все пак искам да ползвам наличната памет.
Ще съм много благодарен, ако някой ме насочи какво да правя.
Цитирай
#5

И аз от днес съм собтвеничка на таблет Allview viva h8+

Засега впечатленията ми са чудесни, но още не съм го разръчкала из основи.
Ще проверя за гореописаните проблеми.

Edit :
Един ден по -късно и при мен хранилището е пълно и ме предупреждава за евентуални проблеми

Samsung Galaxy S10
S10e, S7, Huawei P9; Xiaomi mi5; Lenovo P2, Lenovo A5500H
Galaxy S2, Note2, S4
Цитирай
#6

Имате ли вибрация???

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 global ;ExSamsung SGS4 9505 Black Mist, Ex Galaxy note 3, Ex honor7
Цитирай
#7

Вибрация самото устройство няма.
По повод пълното хранилище - преместете всички програми, които го поддържат и които не са вече преместени там - във "Вътрешно хранилищепроложение" ако сте на БГ Smile (ако показва там 0 и е активен бутона премести...)
Доста пъргаво ми се струва устройството - идеален подрък за малката, хем и аз да си играя на него. Радвам се, че го предпочетох пред PS Vita Smile

S9+ | S7 Edge | HTC One M9 | HTC One M7 | HTC One X | HTC Desire HD
Цитирай
#8

victorio404 написа:Вибрация самото устройство няма.
По повод пълното хранилище - преместете всички програми, които го поддържат и които не са вече преместени там - във "Вътрешно хранилищепроложение" ако сте на БГ Smile (ако показва там 0 и е активен бутона премести...)
Доста пъргаво ми се струва устройството - идеален подрък за малката, хем и аз да си играя на него. Радвам се, че го предпочетох пред PS Vita Smile


Благодаря за съвета,вече преместих каквото можеше,но или не се е преестило,или . не знам,но продължвавам да съм с недостатъчно място и дори вградени приложения не могат да се ъпдейтнат. Не мога да местя нищо на картата памет, а така наречената вградена памет уж 16гб, всъщност се дели на 1гб РОМ , който е проблема, и останалата . Ще съм благодарна ,ако някой сподели решение, защото иначе лошо...

Samsung Galaxy S10
S10e, S7, Huawei P9; Xiaomi mi5; Lenovo P2, Lenovo A5500H
Galaxy S2, Note2, S4
Цитирай
#9

До като се рових из дебрите на интернет, вижте на какво попаднах!
Upgrade/Update Allview Viva H8 to 5.0 Lollipop -> http://translate.googleusercontent.com/t...gXvuj5sQYQ
Не съм сигурен дали не е фейк, защото не дава да се тегли рома без да се попълват данни:
За спечелване на Аифон и други глупости за изпращане на есемеси!?
Цитирай
#10

Здравейте.
И аз се сблъсках с същия проблем с малкото памет на разположение за приложения. След което не подходих особено умно Confusedtupid: и предпазливо, и без да направя backup се опитах да оправя проблема. След което сега си имам един таблет зареждащ до лого екрана. Съответно имам достъп до стоковото recovery на таблета и fastboot, което не е особено полезно в момента. Не успявам да флашна никакъв РОМ (пробвах поне 4-5). Никъде обаче не успявам да намеря оригинален (stock) РОМ. :capitulation:
Много ще съм благодарен ако някой с същия таблет и с оригинален РОМ ми направи backup и ми го прати (сподели) някъде, за да пробвам с него дали ще успея да флашна и съживя таблета.

Благодаря предварително. :cheers:

п.п. Таблета е в гаранция, но от онлайн магазина не показват признаци на живот и реално от 2 седмици (пуснато искане за гаранционно обслужване) чакам да го вземат и евентуално да го оправят при тях гаранционно или не. Предполагам има доста по-голям шанс те да се справят успешно, но засега ни вест ни кост от тях Smile
Цитирай
#11

Аз съм с H8 plus, ако мога да помогна пиши на лично.

Samsung Galaxy S10
S10e, S7, Huawei P9; Xiaomi mi5; Lenovo P2, Lenovo A5500H
Galaxy S2, Note2, S4
Цитирай
#12

Така, още един минус, инсталирах една тест програма, оказа се че таблетът не намира никакви сателити, излиза, че няма gps? За да работи позиционирането, трябва интернет.

Samsung Galaxy S10
S10e, S7, Huawei P9; Xiaomi mi5; Lenovo P2, Lenovo A5500H
Galaxy S2, Note2, S4
Цитирай
#13

Здравейте на моя таблет GPS работи,тествал съм го с GPS Test и AndroiTS GPS Test на изключен интернет и таблета си хваща сателитите и то доста бързо.Инсталирал съм и две навигации iGO и
Sygic.И двете навигаций ме позиционират къде се намирам на картата,за съжаление още не съм ги пробвал реално защото не ми се е налагало да пътувам до някъде.Минус е че няма компас.За сега успях и да го рутна но все още немога да му увелича паметта(хранилището).
Ако някой е успял нека да сподели как става.Тук съм описал как се рутва https://www.androidbg.com/forum/post1282...l#p1282677 Весели празници колеги. Christmas
Цитирай
#14

Здравейте, таблета има GPS, който работи коректно, като е изключено wi-fi и в устройството няма sim карта, активирана е само опцията "Локация". Тествах го из цяля София, със Sygic-а, който е инсталиран от производителя, трайл версия. Нямам забележки към устройството за сега!!!
Цитирай
#15

Здравейте съфорумци  Smile да повдигна малко темата.

Сигурно много от вас са се сблъсквали с проблема при инсталация на няколко програми и съобщението: Недостатъчно място приложението не може да се инсталира.

Вече има решение да се увеличи хранилището до 6GB за нашите устройства.И не само на нашите а и на тези
базирани на чип МТК65ХХ.

[Изображение: Screenshot_2015-02-07-20-45-11702p50N.png]

Предупреждавам че преди да започнете каквото и да било действие е хубаво да си направите бекъп с програмата MtkDroidTools.Ако нещо се обърка да си върнете данните на устройството към оригиналния фърмуеър.


Промяна дяловете (увеличаване на хранилището) на устройства с чип MTK6582, MTK6589, MTK6592, MTK6589T, MTK6577.

Това става чрез промяна на EBR Фаиловете с тула EBRtweak.Поставяте оригиналните файлове на вашето устройство (EBR1 И EBR2) в папката на програмата  и стартирате EBRtweak.
Ще ви се появи CMD прозорец с указания на колко гб да промени фаиловете натискате съответната команда.Ако всичко е минало нормално в папката на програмата ще се появат още два фаила.
Едните ще се преименуват на(EBR1.bak и EBR2.bak) това са оригиналните фаилове преименувани от програмата а (EBR1 И EBR2)променените.
Копираме променените файлове в една папка след това слагаме MT65ХХ_Android_scatter от вашето устройство което по рано сме направили бекъп с MtkDroidTools.
Стартираме програмата SP_Flash_Tool намираме папката която направихме по рано с програмата стартираме MT65ХХ_Android_scatter.
Стартираме в download режим изчакваме флашването да приключи изключваме връзката между пц и устройството и рестартираме и се радваме на по голямо вътрешно пространство. Wink

Качил съм файловете тук.

https://www.dropbox.com/sh/uo71x7e28zt2j...4vX-a?dl=0
Цитирай
#16

Колега, трябва ли да е рутнат таблета? Това всичко на таблета ли се прави или на компа?
Цитирай
#17

(2015-02-10, 10:47:19)donevo написа:  Колега, трябва ли да е рутнат таблета? Това всичко на таблета ли се прави или на компа?

На компютъра и после флаш.За рута не съм пробвал моя е рутнат, би трябвало да няма проблеми.
Но задължително си направи бекъп. Тези фаилове са само за Аllviev Viva h8+.
Цитирай
#18

Колега аз също съм с Allview Viva H8 Plus. Ще има ли проблем ако използвам твоите файлове, защото не знам как да направя бекъп с MtkDroidTools v2.5.3

[Изображение: heis3nberg.jpg]
Цитирай
#19

(2015-02-10, 18:48:34)heis3nberg написа:  Колега аз също съм с Allview Viva H8 Plus. Ще има ли проблем ако използвам твоите файлове,  защото не знам как да направя бекъп с MtkDroidTools v2.5.3

Няма никакви проблеми колега нали за това е форума  да си помагаме. Smile
Цитирай
#20

Не знам къде греша но не мога да направя тази стъпка: Стартираме програмата SP_Flash_Tool намираме папката която направихме по рано с програмата стартираме MT65ХХ_Android_scatter.
Стартираме в download режим изчакваме флашването да приключи изключваме връзката между пц и устройството и рестартираме.


Значи свързвам таблета и  включвам УСБ устройството за съхранение, стартирам Flash_tool, зареждам MT6582_Android_scatter файла, натискам download и ми излиза прозорец Not ALL images are correctly loaded, which may cause boot up issue! Do you still want to go on download anyway!

Ако може да напишеш по-подробно стъпките които трябва да следвам.

[Изображение: heis3nberg.jpg]
Цитирай
#21

(2015-02-10, 19:40:29)heis3nberg написа:  Не знам къде греша но не мога да направя тази стъпка: Стартираме програмата SP_Flash_Tool намираме папката която направихме по рано с програмата стартираме MT65ХХ_Android_scatter.
Стартираме в download режим изчакваме флашването да приключи изключваме връзката между пц и устройството и рестартираме.


Значи свързвам таблета и  включвам УСБ устройството за съхранение, стартирам Flash_tool, зареждам MT6582_Android_scatter файла, натискам download и ми излиза прозорец Not ALL images are correctly loaded, which may cause boot up issue! Do you still want to go on download anyway!

Ако може да напишеш по-подробно стъпките които трябва да следвам.
Първо напиши с какво устройство си?
Цитирай
#22

Allview Viva H8 Plus

[Изображение: heis3nberg.jpg]
Цитирай
#23

(2015-02-10, 23:04:42)heis3nberg написа:  Allview Viva H8 Plus
Значи теглиш папката Update storage for FlashTool Allviev Viva H8+ 6gb.
Трябва да активираш преди това Отстраняване на грешки през USB.Изключваш таблета. С FlashTool намираш папката Update storage for FlashTool Allviev Viva H8+ 6gb.Стартираш MT6582_Android_scatter.
Програмата ще ти зареди(MT6582_Android_scatter.EBR1.EBR2) тези три файла.
Стартираш програмата в Download mode.
Включваш usb кабела към таблета и компютъра и ако всичко е наред след няколко секунди ще ти се покаже
зелен кръг че таблета се е флашнал.Разкачаш кабела рестартираш таблета.
Ако не ти се свързва таблета с пц-то трябва да инсталираш и драйвери.Това е.
Цитирай
#24

Благодаря ти yvor , справих се. Вече имам 6ГБ на разположение. Проблема е бил, че не съм имал инсталирани драйвърите.

[Изображение: heis3nberg.jpg]
Цитирай
#25

(2015-02-11, 00:40:35)heis3nberg написа:  Благодаря ти yvor , справих се. Вече имам 6ГБ на разположение. Проблема е бил, че не съм имал инсталирани драйвърите.
Радвам се че успя да се справиш.Ти ми каза с какъв таблет си ама и аз пак те питам, ми така е като ми се спеше снощи. DumbomПожелавам ти безаварийно ползване.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)